Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sifaci, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@srhnkskn Amerikaya giriş yaptıktan sonraki ilk ay harcamalar yaklaşık ne ne kadar oldu onu da yazabilir misiniz rica etsem? Bizde 3 kişiyiz ve evi arabayı satmadan ilk etapta bir ek bütçe açarak gitmek istiyoruz çıkınca inşallah

Çok geç gördüm yazınızı kusura bakmayın. Biz henüz yerleşmedik 2 seferdir 1 hafta kalıp dönüyoruz. Kısmetse bir dahaki yaza temelli gitmeyi planlıyoruz. O dönemde inşallah deneyimlerimi gene aktarırım.

çok özel degilse neden 1hafta kalıp dönüyorsunuz . çok masraflı olmuyormu öyle, ayrıca imzanızda boston yazıyor bende orayı düşünüyorum , oradan kaynaklı mı bu durum?

• @Lossantosdy Tabi ki de oldukça masraflı oluyor ama şartlar oluşmadı henüz diyelim. Çoluklu çocuklu olunca hemen olmayabiliyor. Durumun Boston veya başka bir yerle alakası yok yani. Muhtemelen ilk yerleşeceğimiz yer kardeşimin de yaşadığı Boston olacak.

• ⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Lossantosdy Tabi ki de oldukça masraflı oluyor ama şartlar oluşmadı henüz diyelim. Çoluklu çocuklu olunca hemen olmayabiliyor. Durumun Boston veya başka bir yerle alakası yok yani. Muhtemelen ilk yerleşeceğimiz yer kardeşimin de yaşadığı Boston olacak.

anladım teşekkür ederim, bizde çocuk yok. bende inşallah Rabbim kısmet ederse boston düşünüyorum ilk etapta, peki son bir şey orada bostonda sizce kullandığım ilaçları rahat temin edebilir miyim, az çok ortamı biliyorsunuzdur

• @Lossantosdy Hangi ilaçları kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Amerikada Türkiyedeki hemen her ilacın muadili var zaten. Muhtemelen temin edebilirsiniz diye düşünüyorum. Ama gene de yanıltmak istemem. İsterseniz yeni bir başlık açıp detaylıca sorunuzu sorun. Deneyimli arkadaşlar yanıt verecektir.

• Fotoğrafçıya 600x600 olsun resmim dedim adam gitmiş 591x591 yapmış. Bende İnternette bi siteden 600x600 boyut olarak yaptım. Sıkıntı olmaz degilmi?

• ⭐⭐⭐

@ENES-ÖRDEK Sıkıntı olmaz. Ama bu soruyu yanlış başlık altında sordunuz.
    DV2024 Sohbet Odası

• Referenced by  W waterman 

• Gelişmeleri Telegramdan Gucarslan abinin sayesinde takip ediyordum, o yüzden forumdan kopmuştum biraz. DV2021 ve DV2023 hüsran olarak geçince tekrar 2024ün yönergesi için tekrardan geldim. İlk önce DV tarihinin bence en şanssızları olan bizlere ve yeni bir hayat arayışı içinde olan herkese başarılar dilerim...

• ⭐⭐

@Chromium, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba, buradayız. Maalesef 2020'de büyük hayal kırıklığına uğradım. Sanırım yüzde bir şans için kendimi fazla gaza getirip coşturdum. Haliyle psikolojimdeki yıkımı da büyük oldu. Dakikaları bile sayıyordum fakat gördüğüm olumsuz sonuç karşısında yaşadığım ölüm gibi bir şey oldu ama ölmedim. Ne derler bu saatten sonra olmuşla ölmüşe çare yok. Yeni çekilişte şansımızı deneyecegiz artık. 2021 grubuna selamlar ve sevgiler. Umarım bu çekiliş bizi hayallerimize kavuşturur. Hay sadece ben değil 2020 başlığında aktif olan tayfadan bir kişiye bile çıkmadı. Nasıl bir baht anlamadım.

Hatta sonuç açıklandı bitti, hala el alışkanlığı kendimi foruma girerken buluyorum. Resmen hayatımda bir boşluk oldu. Yaşama amacı gibi bir şey olmuştu bende green card. Oyuncağı elinden alınmış çocuk gibiyim şu anda.

Profilime girdim de forumdaki en beğenilen mesajım buymuş. Görüyorum ki 3.5 sene geçmiş ama GC konusundaki makus talihim zerre değişmemiş. Hala bekleme odalarında dualar ederek geçiyor ömrüm. Başvuru yap, Mayıs ayında hayallerinin yıkıldığını gör. Bakalım nereye kadar böyle gidecek. Üzüldüm görünce bu mesajımı.. Umarım o sene bu senedir…

• @lotusice, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese selamlar arkadaşlar ;
    Çok şanslı bir DV2018 kazananı , ama bir o kadarda o sene bize sıra gelmeyerek en şanssızı olarak ( 33xxx lerdeydi numaram - galiba son 13 sene içerisinde gidemeyen yoktu , hep current oluyordu 😞 bize denk geldi ) herkese merhaba demek istedim.
    Tabiki başvurmaya devam ediyorum yeniden , burada benimde bir cümlem olsun istedim.
    Hepimize bol bol şans ...
    Ancak şunu da söylemeden edemeyeceğim , olmayacaksa baştan hiç çıkmasın , sonra daha büyük bir hayal kırıklığı oluyor.

Sevgiler hepinize

Forumda okuduğum en üzücü durum. Üstünden epey zaman geçmiş ama .. Size sabırlar diliyorum. İnşallah tekrar kazanırsınız.

• @lotusice, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese selamlar arkadaşlar ;
    Çok şanslı bir DV2018 kazananı , ama bir o kadarda o sene bize sıra gelmeyerek en şanssızı olarak ( 33xxx lerdeydi numaram - galiba son 13 sene içerisinde gidemeyen yoktu , hep current oluyordu 😞 bize denk geldi ) herkese merhaba demek istedim.
    Tabiki başvurmaya devam ediyorum yeniden , burada benimde bir cümlem olsun istedim.
    Hepimize bol bol şans ...
    Ancak şunu da söylemeden edemeyeceğim , olmayacaksa baştan hiç çıkmasın , sonra daha büyük bir hayal kırıklığı oluyor.

Sevgiler hepinize

DV2020 kazananları kendim dahil hayal kırıklığının alasını yaşadık, umudu kesmeden beklemeye devam ediyoruz.

• @srhnkskn selamlar. bileti gidiş dönüş almak şart mı? normal vizede tabi ki almak gerekyior da, green card olunca, duruma göre alacağım denilip alınmasa da olmaz mı?

• @karaçay green card kazanınca gidiş dönüş almak maddi olarak daha avantajlı tek yön uçuş her zaman pahallı olur

• @nilfersev eski yazılarıma dönüp bakınca ne kadar çok şey değişmiş hayatımda vay ki ne vay...

• @gungorhan merhaba ben de bu konudan dolayı aşırı tereddüt ediyorum formda şöyle bir soru var daha önceki soyadlarınız diye önceden sadece kızlık soyadım vardı şu an resmiyette iksini birden kullanıyorum . Bunun için nasıl ilerleyeceğim hk net bir cevap bulamıyorum daha önceki soyad bilgimi girdiğimde isim de girmemi istiyor fakat sadece soyadım değişti

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |