Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• DV2021 için başvurduğumuzda 15 bin dolar için 75 bin TL yetiyorken şimdi 107 bin TL oldu, bu süre için çok büyük değişim 😞

• @Ragnarsona TL Dolar karşısında erimeye devam ediyor. An itibariyle kur 7.15 ve hızla yükseliyor. Şu anda Türkiye'de asgari ücret 325 dolar. Alınan maaşlar yok olup gidiyor artık her türlü birikim yaparım diyenin işi çok zor maalesef.

• @Yahya-Öztürk Eger amerikada durumu iyi olan bir arkadasınız var ıse sıze sponsor olabılır kalacak yer ve ılk aylarınızı gecırme konusunda o zaman bu para sartı aranmıyor veya amerıkadan bır fırmada bu sponsorluk surecınde sıze destek olmak adına sponsorluk dılecekcesı hazırlıyabılır

• @clourpoint ekonomi derslerimi vereli çok uzun zaman oldu 😁 sadece okuduğum yorumlardan yola çıkarak şöyle olacakmış diyebilirim; swap piyasası dışında döviz rezervimiz kalmamış, altın da eylüle kadar idare edermiş..
    dolar bey an itibariyle 7.16..
    4 kişilik bir aile olduğumuza göreee, oohh Allah bereket versin 😂😂 Neyse çıksın da 😎

• Burdan biri çıksa,benim fabrika veya şirketim var,hepinizi işçi olarak çağırıyorum dese artık 😃 😃

• @nothing34 bilgiler için teşekkür ederim, benim durumuma gelecek olursak Amerika'da durumu iyi olan bir arkadaşı geçtim, tanıdığım kimse yok tabi ki yazılım mühendisi olarak iş yeri sponsorluğu için şansımı deneyeceğim ama ihtimalleri iş yeri sponsorluğuna bırakmamak için herkese birikim yapmasını öneririm.

• @Yahya-Öztürk Burada yazılanların aksıne amerıka fıkırlere onem veren ve yenı beyınlere destek veren bır yer bır cok fırmaya kurulusa topluluga maıl atın sansınızı deneyın fırkılerınızden projelerınızden ve gecmısınızden bahseden umarım gerı donus alırsınız ve bu surecte sızı desteklemek ısterler

• @nothing34 iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, herkesin gönlünce olsun. Konuyu derinleştirmek istemiyorum ama forumda Amerika hakkında sizin yazdıklarınızın aksine bir cümle görmedim.

• @aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@clourpoint ekonomi derslerimi vereli çok uzun zaman oldu 😁 sadece okuduğum yorumlardan yola çıkarak şöyle olacakmış diyebilirim; swap piyasası dışında döviz rezervimiz kalmamış, altın da eylüle kadar idare edermiş..
    dolar bey an itibariyle 7.16..
    4 kişilik bir aile olduğumuza göreee, oohh Allah bereket versin 😂😂 Neyse çıksın da 😎

Siz de mi 4 kişilik bir ailesiniz?
    Bu gelir tablosu,doların durumu ve seyahat ve ikamet ücretleri .... Biz nereye kadar dayanırız. Herhalde GC çıksa bile 6 ay kalmadan sıfırı tüketçez. Ama dediğiniz gibi Hele bi çıksında

• dolar çıktığı yeri unutmaz. brunson günlerine geri döndük gecikmeli de olsa..

• Bı konuda merakım var aslında 3 kısılık bır aıle herhangı borc harc almadan (cunku konsolosluk bunu sorguluyor bıldıgım kadarı ıle ) 322 bın tl yı nasıl gostermeyi planlıyor acaba hesabında bır ınsan hesabında cash 322 bın lırası var ıse neden bu kadar zor bır surece gırıp sıfırdan baslamak ısterkı ?

• @nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bı konuda merakım var aslında 3 kısılık bır aıle herhangı borc harc almadan (cunku konsolosluk bunu sorguluyor bıldıgım kadarı ıle ) 322 bın tl yı nasıl gostermeyi planlıyor acaba hesabında bır ınsan hesabında cash 322 bın lırası var ıse neden bu kadar zor bır surece gırıp sıfırdan baslamak ısterkı ?

para göstersen ayrı dert göstermesen ayrı dert 😃

• @nothing34 1 asıl talihli, 1 eş, 1 çocuk olarak 3 kişilik bir aileden bahsediyorsak, konuşulan sayı 25 bin dolar oluyor, anlık kur ile 180 bin lira yapıyor. Bu para hesapta olduğunu varsayalım ve gelelim sorunun cevabına; neden sıfırdan başlasın?
    Burada 180 bin lira ile alamadıklarını Amerikada 25 bin dolar ile alabiliyor olması,
    Burada 180 bin lira gün geçtikçe değersizleşirken orada 25 bin doların olduğu değerde kalması veya değerlenmesi,
    Burada eğitim, adalet, özgürlük, torpil vb. konularda sıkıntılarımızın çok olması, gibi daha çok fazla sebep yazılabilir. Zaten bu soru için açılmış bir başlık mevcut, inceleyebilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/312/amerika-ya-gitme-sebepleriniz

• @Yahya-Öztürk Bunların bılıncındeyım vurgulamak ıstedıgım nokta paranın ımkansız bır sekılde hesapta nakıt bır sekılde olması cunku gunumuz sartlarında green karta umudu baglamıs ınsanın hesabında sızın degımınız ıle yaklasık 200 bın veya 300 bın kusur olması ımkansız bana gore kı ımkansızı basarmıs bırıktırmıs olmus ıse aynı energıyı ıle o parayı 20 bın dolara cevırıp bı araba alıp bırde ev ıcın masraf yapıp sıfırdan baslaması bırının psıkılojık olarak etkıler amerıkada bunun cevabını merak ettım yoksa sızın kastettıgınız uzere kımse amerıkaya gıtmesın ulkemız guzel kafasında degılım

• ah güzel ülkem ne hallere düştü. inat uğruna sadece ben bilirim zihniyeti ile, liyakat sahibi olmayanların idareci olduğu bir ülke haline geldi.
    sonuçu ortada 7,20 üstü 10 lara kadar gidecek bir süreçi fitilini ateşler.ımf şartsız para veriyor sırf ımf den para almadık demek için alınmıyor.
    fed ve avrupa swap açmıyor.bu dolar artışı zamlar olarak bize yansıyacak .çalış uğraş bir devalüsyan tüm kazancını eritsin .

• @birumut Şartsız vermiyor, ama diğerlerine göre çok ucuz verdiği kesin. Bunun dışında dediklerinize katılıyorum.

• @nothing34 yanlış anlaşılma olmasın, siz dahil kimse için bir şeyler kastetmiyorum. Merak ediyorum yazmışsınız, onun için cevapladım. Evet sıfırdan başlamanın, göç etmenin psikolojik etkileri olacaktır, kimisine pozitif, kimisine negatif yönde: Ben bu durum için heyecanlanırken, başka birisi kurulu düzenini bozduğu için negatif etkileniyor olabilir, bunu sadece çocuğunun geleceği için yapıyor olabilir. Herkesin deneyimi farklı olacaktır

• @Archie mahfi eğilmezin yazmış olduğu bir yazı var detayları yazıyor.tabiki belirli kriterleri şartları var .ülkemizde oluşturulan imf algısı stand by şartları yok.
    ihracat düşüyor ,turizm geliri olmayacak yabacı para çıkışı var rezervler bitti .havuza dışardan para girmezse durum daha kötü hale gelecek.

• @birumut Mahfi hocanın İlgili yazısından haberdarım. Sizinle fikir ayrılığım yok. Sadece "şartsız koşulsuz" sıfatına itirazım vardı. Yoksa sizinle aynı şeyleri düşünüyoruz.

• @nothing34 milyonların olsa ne yazar ki. mutlu ve huzurlu yaşayamadıktan sonra.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

97

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |