Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

bende yarın pasaport başvurusunu yapacağım ve an itibari ile de Kütahya Merkez Hava Er Eğitim Tugayı askerliği havacı hemşire diye yapacağız 😃

• @Rhonster Hangi bölük ? 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@vakkas-altiner bölük yazmıyor anlamadım 😃

• @Rhonster Hmm sen daha teslim olacaksın 🙂 14. bölük sosyete bölüğüdür rica et oraya versinler seni.

• ⭐⭐⭐⭐

@vakkas-altiner aynen daha bugün açıklandı teslim 15 inde galiba rica işi oluyor mu ya askeriye de 😃

• @Rhonster olur tabi neden olmasın. sonuçta oradakiler de insan.

• ⭐⭐⭐

18 sene oldu geleli tek bildiğim 1 düdük yat 1 düdük kalk 🙂 belki hatırlı bir birlik garnizon yada tugaya denk gelirsen muhtemelen seni kırmazlar 🙂

• benim eski pasaportumda duruyor deliksiz halde. work and travel programıyla üniversite zamanında gitmiştim. abd vizesi de içinde kırışmadan duruyor 🙂 sene başında yeni pasaportları da çıkartmıştık zaten. Çekilişin pasaport şartı olmasına sevindik:)

• Bu yeni durumla ilgili olarak söylüyorum, sizin bütün eski pasaportlarınızı istemiyorlar. Sadece; mülakattan önce, başvuru aşamasında numarasını verdiğiniz pasaportunuz herhangi bir sebeple değişirse (pasaportun geçerlilik süresinin bitmesi gibi) o eski pasaportun(veya fotokopisinin) ibrazı gerekli doğal olarak. Yönergenin sık sorulan sorular başlığı altında bu ibrazın fotokopiyle yapılabileceği biraz detaylandırılarak yazılmış zaten.

• Benim iki sorum var birincisi
    21 yaş üzeri çocukları başvuru formuna ekliyormuyuz
    İkincisi
    Çok küçük bebeklerin fotoğraflarını nasıl çekeceğiz?

• @Muhtaradana bu linkler sana yardımcı olur resim için 14 . dakikadan sonra ya bakabilirsin

yaş sınırı ile ilgili de buraya bakabilirsin ama bilindiği üzere 21 yaş üzeri yazılmıyor başvuru formuna
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

• @murat34 teşekkürler çok faydalı oldu iki kaynakta, anladığım kadarıyla başvuru tarihleri arasında çocuğunuz henüz 21 yaşını doldurmadıysa kendi başvuru formunuza ekleyebilirsiniz, eğer yanlışlıkla 21 yaşını geçmiş bir çocuğunuzu eklerseniz ve çekiliş sonucunda dv lottery talihlisi olursanız, bu çocuklar için ds 260 formunu doldurmanıza gerek yok

• @Muhtaradana Ben 2020 başvurusunda Haziran 1997 doğumlu oğlumuda yazmıştım fakat yazmama gerek yokmuş yazmış bulunduk zaten onun adına da başvuru yapmıştım talihli olsaydık ds 260 formuna yazamıyacaktık

• @ayvalik10 çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vakkas-altiner, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@hayallerabd Zaten eski pasaportta mevcut olan vizeniz görünecektir. Sayın @crazycells in bahsettiğine göre eski pasaportun fotokopisini bile göstermemiz yeterli olacaktır.

Hayir, yeterli olmayacak 🙂 Fotokopi kabul edilmeyebilir, o nedenle pasaportu kaybetmeyin. Eger kaybederseniz ve elinizde baska bir belge yoksa o durumda fotokopisini goturebilirsiniz, ama bu belgeyi kabul edip etmemek konsolosa kalmis.

• iyi günler bir soruda ben sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim
    hem kendi adıma hemde eşimin adına başvuru yapacagım lakin şöyle bir durum var başvurda çocuk sayısını belirtmemiz isteniyor
    lakin şuan 1 çocugum var ama 2ciside yolda başvuru zamanında dogmamış olacak tahmini ocak ayı gibi bekliyoruz nasip olursa
    başvurda 1 cocuk olarak mı belirtmem lazım yoksa 2 cocuk mu . olaki çekilişi kazanıdıgımız da 1 cocuk belitrigimiz için bir sıkıntı olurmu yada onun için ne yapmam lazım

• @Amerikali-Volkan merhaba başvuru esnasındaki durumunuz önemli. o yüzden 1 çocuk demeniz yeterli.

• @phozz, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Amerikali-Volkan merhaba başvuru esnasındaki durumunuz önemli. o yüzden 1 çocuk demeniz yeterli.

Teşekkürler Anladım. Başvurumuz Sonuçlandıkta Sonra Eger Kazanırsak DS-260 Formunu Dolduruken 2 Cocuk Olarak Belirtirsek Sıkıntı Olurmu Peki Çünkü Başvurda 1 Cocuk Olarak Bildirdik Ya

• @Amerikali-Volkan sizden istenilen tek şey an itibarı ile olan neyse ona cevap vermeniz verdiğiniz beyanatların yalan olmaması yeterli, doğmamış bir çocuğu yazmak yalan beyan olarak sayılabilir o sebeble formu doldurdugunuzdaki bilgileri giriniz ilerki seviyelerde hayatınızda ve ailenizdeki değişiklikleri evraklarla destekleyebileceğiniz için tahmini bilgiler girmeyiniz 🙂

• @ugurksknbck, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Amerikali-Volkan sizden istenilen tek şey an itibarı ile olan neyse ona cevap vermeniz verdiğiniz beyanatların yalan olmaması yeterli, doğmamış bir çocuğu yazmak yalan beyan olarak sayılabilir o sebeble formu doldurdugunuzdaki bilgileri giriniz ilerki seviyelerde hayatınızda ve ailenizdeki değişiklikleri evraklarla destekleyebileceğiniz için tahmini bilgiler girmeyiniz 🙂

Cok Teşekkür Ederim. Soru Sordukca Bir Soru Daha Aklıma Geliyor. Bu Forumda mı Yoksa Başka Bir Yerdemi Tam Hatırlamıyorum. Mulakattan Sonra Bir Yere Daha Para Yatırılıyormuş. Sayfayı Kaydetmek Hiç Aklıma Gelmedi O An. Yatırılan Para İse Amerikaya Gittikten Sonra Siz Gelecek Evraklar İçin Kargo Ücreti Gibi Birşey Bu Kounu Hakkında Bilginiz Varmı Acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

38

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |