Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ........

• Nakit şart bir kere, digerleri (tapu ruhsat vs) yalnızca destekleyici maddi kaynaklar olabiliyorlar genelde. Bu taşınmazlar geçen kasımdan önce daha çok kabul görüyorlardı ancak yine de nakitin yanında gösterildiğinde bir işe yarıyordu. Kasımdan sonra nakit daha önem kazandı gibi, kasımdan sonraki mülakat deneyimlerinin birinden örnek vereyim, talihli bir miktar nakitin yanında tamamlayıcı olarak taşınmaz gösteriyor mülakatta maddi yeterlilik olarak, yetersiz bulununca talihli bu taşınmazlar da var ya diyor, konsolos diyor ki satacağınızı nereden bileyim.. evet vizenizi almadan hicbir seyinizi satmayin diyorlar ama gerekirse size bu cevabi da verebiliyorlar. yani eğer zorlamak isterlerse her türlü zorluyorlar. O yüzden en güvenilir maddi yeterlilik birimi nakit, yanında tapu ruhsat vs varsa yeme de yanında yat tabi.. ama hiç veya hiçe yakın bir nakitle giderseniz 'bence' eksik evrakla(maddi birikiminizi artırın veya sponsor bulun veya job offer gösterin) döneceğiniz sonucuna hazırlıklı olmalısınız..

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX Olumlu düşün ki çıksın. Ben her sene böyle olumsuz düşünüyordum. Bu sene çok olumluyum. Kesssin çıkacak hatta çıktı, numaramın açıklanmasını bekliyorum diyorum. Bu taktiği geçen yıl Haziran ayından beri her konuda tatbik ediyorum. Her işim olumlu gidiyor.

Dogrudur abi, ozaman bu taktigi kullanmak lazim artik hayatta.. negativ enerjileri üstümüzsen atip olumlu düsünmek lazim. Insallah nasip olur hepimize 🙂

Samimi söylüyorum çok büyük etkilerini görürsün. İş, para, ev hayatı, aile ve akrabalar, iş arkadaşları, sosyal çevre, trafiğin açılmasından tut aklına ne gelirse. Her şey istediğin gibi oluyor. Yeter ki iste. Yani olumsuz düşündüğünde de olumsuzu istemiş oluyorsun. Olumsuz oluyor. Dur biraz olumlu gibi düşüneyim bakalım olacak mı diye falan da değil, bizzatihi her şeyin hali hazırda olumlu olduğunu hissederek böyle olduğunu düşün. Göreceksin ki her işin rast gidecek.

The secret kitabindaki gibi, olumlu dusunce ve olumlu istek, olumlu sonuclar getiriyor. Beyin oyle karmasik bir organ ki dusunce sistemi bircok seyi etkiliyor. O yuzden, olumsuz dusunce ve isteklerden vazgecmek gerekiyor. Herseye olumlu ve iyi tarafindan yaklasmak en guzeli zaten.

• ⭐⭐⭐⭐

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Biz 6 kişilik bir aileyiz 4cocuk var mülakatta para yerine ev göstersek olur mu?

Malesef nakit gormek istiyorlar.

nakit şart değil nakite çevirebileceğiniz taşınmazlar ve araçlarda dahil edilebilir ki onlarda özellikle böyle diyor ne işinizden ayrılın ne de evi arabayı satın mülakata girmeden olaki vizeyi alamazsanız problem çıkmasın diye. @fifadan

Belli bir miktar paranin yaninda ev, araba kabul edilebilir bence diger turlu ev, araba tek basina cok etkili olmaz diye dusunuyorum. Mulakata girenlerin buyuk cogunlugu da muhtemelen nakit gosteriyordur. Hic para gostermeden evim arabam var bu sekilde mulakata giriyorum diyen duymadim. Isinizi evet birakin yada evinizi arabanizi satin demiyorlar aksi zaten yanlis olur da en azindan birazda nakit gosterebilmeni istiyorlar.

nakit olması iyi ama tek taraflı odaklanmayın.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Biz 6 kişilik bir aileyiz 4cocuk var mülakatta para yerine ev göstersek olur mu?

Malesef nakit gormek istiyorlar.

nakit şart değil nakite çevirebileceğiniz taşınmazlar ve araçlarda dahil edilebilir ki onlarda özellikle böyle diyor ne işinizden ayrılın ne de evi arabayı satın mülakata girmeden olaki vizeyi alamazsanız problem çıkmasın diye. @fifadan

Belli bir miktar paranin yaninda ev, araba kabul edilebilir bence diger turlu ev, araba tek basina cok etkili olmaz diye dusunuyorum. Mulakata girenlerin buyuk cogunlugu da muhtemelen nakit gosteriyordur. Hic para gostermeden evim arabam var bu sekilde mulakata giriyorum diyen duymadim. Isinizi evet birakin yada evinizi arabanizi satin demiyorlar aksi zaten yanlis olur da en azindan birazda nakit gosterebilmeni istiyorlar.

ayrıca mülakatta gösterdiğin evi arabayı zaten satacağını düşünerek buna onay veriyorlar ki zaten parasız gitmeyi düşünen de yoktur ev araba kalsın uçağa atlayayım gideyim gibi bir düşünce en kurnaz insanda da yoktur zira orada nakite ihtiyaç var ve bunu herkes biliyor.

• Bir günü daha geride bıraktık.

alt text

• Umut dolu, sevgi dolu, mutluluk dolu bir gün geçirmeniz dileğiyle sevgili forumdaşlar. Günaydınlar efenim 🙂

• ⭐⭐

@Final-Approach 25 gün kaldı, sshhttt 🤫

• bitmeyen süreç corona ile birden geçti. herkes için hayırlısı ne ise o olsun.

• ⭐⭐

@Hande-Tok 5 mayıs gecesi uyumayıp sürekli tıklamayla bir şekilde açılıyor sistem, alıştık biz lütfen bize çıksın diye sürekli dileyerek ekrana bakıp bekleyip sonra gece yarısı tüh be çıkmamış artık yatayım diyip geleceğimiz ne olacak diye düşünerek sabahlamaya. Sanki şimdi ne ki gelecek ne olacak aynı düzen ama insan umut ediyor. Diliyorum bu yıl bize çıkar, dilerim size de çıkar. Çünkü ben agnostik biriyim ve dinin zorunluluk olmadığı bir yerde çocuklarımı büyütmek istiyorum. Gitmek istememin tek sebebi bu. Neden bu kadar uzattım niye içimi döktüm bilmiyorum, evde bunalmış olmalıyım. Umarım okurken sıkılmadınız. Saygılar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gariban aşağıdaki başlığı okursan içini dökme de yalnız değilsin
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/312/amerika-ya-gitme-sebepleriniz

• Greencard sonuçlarının açıklanmasıyla ilgili erteleme söz konusu olabilir mi?

• herkese merhaba. aranızda yeniyim. ilk defa bu yıl başvurdum. gekliyoruz. şu an 12. sınıfım. öğrenim bilgisi bölümüne lise, diploma yok şeklinde işaretledim. bu yıl corona yüzünden okullar tatil oldu biliyorsunuz. mezuniyet gecikirse ne olur? yani ds260 ı göndermem gerektiğinde diploma elimde olması gerekiyor galiba. ds yi diplomayı alana kadar bekletsem(muhtemelen cok sürmez) öyle atsam verilen sira numarası riske mi girer?

• SELAMLARRRR GENÇÇLERRRR TAM TAMINA 179 GÜN YANİ 5 ay 27 gün OLMUŞ FORUMA GİRMEYELİİİ..

Bu 6 aylık süreçte neler oldu ;

Okulumun son sınıf ilk döneminde bütün 1 ders hariç hepsini verdim..

Şubat ayında okulumun kendi hastanesinde işe başladım ....

Geçtimiz ay çalıştığım polikikink korona ile mücadele polikiğine çevirildi ...

Çalışma arkadaşlarımdan 4 tanesinin testi pozitif çıktı ve tedavi altına alındılar..

2 hafta önce babamı kalp krizinden kaybettim...

1 hafta önce korona testim negatif çıktı , çalışmaya devam...

Yarın itibari ile vizelerim başlıyor...

Bütün bu süreçte bir ara greencardı unuttum , zira babam gittikten sonra anneme bakıcak bir ben kaldım , korona polikiliğinde çalıştığım için ona bulaştırmaktan çok korkuyorum ..

Her gece hastaneye 100 lerce kişi ölüm korkusu ile geliyor , para yada başka birşey umurlarında değil , kaç tane evladın baba yada annesine korona teşhisi konuldu andaki durumlarını gördüm , o yıkılış anını , o ağlamlarını...

Babamın ölümünden sonra izin bile yapamadım , zira hastanede pozitif çıkan kişiler var ve sistem dönmeli ...

Bir ara alkış malkış vardı , içimden dedimki alkışınız size kalsın , parmağı ağrıyan adam acile geliyor , gelmeyinn yeter...

14 ekimde yazdığım mesajda demiştim , bu çekiliş bize çıkmayacak...

Çıkacak diye düşünürseniz ve çıkmassa yıkılırsınız. ben gen.tr den beri varım yüzlerce hayal kırıklığı gördüm ...

Hala herkes kendi hayallerini anlatıyor, bakın yapmayın çok üzülürsünüz... Forumdaki kazananlar hep mayısta sonuçta sonra gelen kişiler , ki kazanınların çeyreği bile bu forumu bilmiyor , okuyun mülakat deneyimlerini , böyle bir forum mu vardı diyen yüzlerce insanla karşılacaksınız...

Biz okyanusta bir damlayız... Lütfen ama lütfen hayallere kapılıp kendimizi kaptırmayalım....

Sonuçların açıklanacağı gün . Çıktı yada çıkmadı diye bir mesaj atarım sonra hastaneye devam...

Zira sayın @crazycells in forum künyesine yazdığı gibi , burası amerikada yaşayan yada gitmekte olan türklerin topluluğu . Gitmek isteyenlerin değil..

Bu sözlerim için bana kızacaksınz evet ne diyor bu salak diyeceksiniz belki ama emin olun ne bu ilk site nede bu forum ilk forum.. 10 binlerce mesajın içinde 5-6 kişiye çıkacak bir kart için boşuna hayaller kurmayın dostlar...

• Arkadaşlar selam, herkese bol şans.Ben başvuruda bize verilen confirmation number'ı kaybedenler ne yapabilir diye sormak istiyordum.
    Açıkçası başvurdum lottery'e fakat numarayı kaybettim şu anda ve sorgulayamıyorum başvurumu.Bu konu hakkında bilgi sahibi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler, herkese iyi günler.

• @AgeGuns
    Başınız sağolsun.

• @AgeGuns Başınız sağolsun. Kalanlara sabırlar dilerim.
    Acil konusunda birşey eklemek isterim. Türkiye'de geçen sene acil polikliniğinden giriş yapan hasta sayısı neredeyse 100 milyon. Bu da demek oluyor ki herkes en az bir kere giriş yapmış. Ben yapmadım çok şükür, eminim yapmayanlar da vardır burada. Artık siz düşünün bazı insanlar ne kadar çok kullanıyor acili.
    Hatta bir şehir efsanesi hikaye var.
    Hergün acile gelen bir amca varmış. 3 gün gelememiş. Doktorlar sormuş "amca hayırdır yoksun kaç gündür?" O da "hastaydım gelemedim" demiş.

• @AgeGuns Oncelikle kaybinizdan dolayi basiniz sagolsun!

Ayrica bir saglik calisani olmanizdan dolayi, size isinizde cok kolayliklar dilerim. Kendinize de cok dikkat edin!

DV lottery cekilisine gelince, bu ABD'de yasamak icin atilan ilk adim. Cogu insan buna umut bagliyor, hayal kuruyor. Cikma sansinin cok az oldugunu ise herkes zaten biliyor. Yani kimsenin ben burada, bu cekiliste bana kesin cikacak, yoksa yakarim bu forumu dusuncesiyle hareket ettigini sanmiyorum.

Bu forum ise gozlemledigim kadariyla hem ABD deki yasam hemde oraya gitmeye calisanlarin hazirliklari anlaminda bir bilgi paylasim platformu. Yani gitmis olan da burada, gitmek uzere olan da burada, gitmeyi hayal edenler de burada. Bence bu guzel birsey! 😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |