Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Amerikali-Volkan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

arkadaşlar gc son gelişmler neler bilgisi olan varmı hani amerikanın yüksek mahkemesi trup'a göçmelik yasası çıkartması için izin vermiş o konuda

Bu haberden bahsediyorsunuz galiba

• @fetihy aynen bu konudan bahsediyorum varmı olumzsuz birşeyler şart şurt koştumu trump

• @dmr değişenim yok ama keyfekeder çıtır boyalıyım benim vatandaşlık kaça gider acaba 😂

• ⭐⭐⭐

@Amerikali-Volkan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy aynen bu konudan bahsediyorum varmı olumzsuz birşeyler şart şurt koştumu trump

Şuan Bu haber yürürlüğe girdi diye biliyorum. Diğer konu hakkında bir şey yok diye biliyorum şimdilik.

• Dv2020 talihlisi bir arkadaşımızın fotoğraf konusundaki verdiği bilgiler:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/119298

Umarım bu yazı fotoğraf konusundaki son noktayı koymuştur.

• Bir sorum olacak, velev ki kazandınız.
    Ne iş yapmayı düşünüyorsunuz abd de?
    Kafasında mesleğini netleştiren var mı? Var ise hergangi bir araştırma neticesinde mi verdi bu kararı?

• @dreams_usa Ben öğrencilikten devam edicem abi.
    Part time lyft vs yaparım duruma göre.

• @dreams_usa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bir sorum olacak, velev ki kazandınız.
    Kafasında mesleğini netleştiren var mı? Var ise hergangi bir araştırma neticesinde mi verdi bu kararı?

Aslında meslek konusu kendi adıma çok çeşitli ama bildiğim herhangi bir işi başlangıçta yapmayı düşünmüyorum 🙂 Öncelikle uber, lyft ve delivery gibi işlerde çalışarak mevcut birikimle beraber idare etmeye çalışacağım. Aynı zamanda kilise ve kütüphanelere giderek gönüllülerden alacağım derslerle daha iyi duruma gelebilmeyi hedefliyorum. Önceliği uber, lyft veya delivery işine vermemin sebebi kısa da olsa insanlarla iletişimde olabilmek. Dile maruz kaldığımda isteyerek veya istemeyerek öğreneceğimi düşünüyorum. Hem almış olacağım dersleri pratikte kullanmış olurum.
    Ortalama 1 yıla kadar kendimi bu şekilde geliştirdikten sonra 🙂 e-ticaret sektörüne yöneleceğim ve en önemlisi bu işe girdikten sonra yatırımcıları yapacağım veya yapabileceğimiz işe inandırmak olacak. Tutmazsa batmış oluruz 😂

• ⭐⭐

Günaydın güzel form ailesi

• Günaydın herkese.

• Günaydın, Karabükte miyiz bugün?

• ⭐⭐⭐

Günaydın arkadaşlar, sanırım bugün yarın bültenin açıklanması bekleniyor. Hayırlı haberler alır inşallah bekleyenler 🙏

• ⭐⭐⭐

@Uğur-O, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Günaydın, Karabükte miyiz bugün?
    Saya saya bitiricez inşallah güzel sonuçlarla 😁

• ⭐⭐

Günaydın arkadaşlar. Gününüz sevgi, saygı ve iyilik ile dolsun.

• @dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Dv2020 talihlisi bir arkadaşımızın fotoğraf konusundaki verdiği bilgiler:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/119298

Umarım bu yazı fotoğraf konusundaki son noktayı koymuştur.

Ben mal gibi 600 600 istiyordu. Fotoğrafcidan çektiği fotoğrafı almıştım ama boyut tutmuyordu. Yatay x düzleminde genislettim fotoğrafı. Yani biraz şişman duruyorum insallh sıkıntı olmaz 😅

• @dreams_usa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bir sorum olacak, velev ki kazandınız.

6 yıllık üretim ve malzeme planlama tecrübem var şuan. Otomotiv yan sanayide çalışıyorum. İlk üç dört ay dil problemini aştıktan sonra tekrar alanimla ilgili iş bakmaya başlayacağim.

Ayrıca şuan bir firma ile Sap danışmanlığı için görüşüyoruz. Olursa eğer ilerleyen süreçlerde ne zaman çıkarsa greencard oradaki ofise geçmeyi talep etmeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

herkese günaydın iyi haftalar arkadaşlar foruma uğramayınca zaman daha bi çabuk geçmiş sanki hiç takip etmemiştim günleri plakalara düşmüşüz inanamadım :))
    nerdeyiz bugün

• ........

• @Hyller Bülten ne oluyor?

• ⭐⭐⭐

@dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller Bülten ne oluyor?

Bu bulten https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html
    isimli basliktan ulasabilirsiniz. Her ayin 15'ine dogru bir sonraki ayin bulteni aciklanir ve aciklanan bultende "B. DIVERSITY IMMIGRANT (DV) CATEGORY..." basliginin altindaki EUROPE bolgesindeki 'aktif' (current) numaraya bakmaniz gerekmektedir. (Her bolge icin ayri sayida kisi DV icin sans kazanmaktadir, dolayisiyla her bolgenin case numaralarinin ilerleyisi birbirinden farklidir(bagimsizdir). Turkiye ‘Europe’ kategorisinde bulunuyor.)

Kısacası numaranın current (aktif) olacak ve numaranızın current olduğu aydan 1 ay sonrada mülakat tarihiniz verilmektedir

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |