Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar korona öncesi ve sonrası olarak bu 15 bin dolar meselesini iyi irdelemeniz lazım.Cunku az para ile gelip burada sıkı bir çalışma ile bir şekilde tutunmayı basarabiliyordunuz. Ancak şuan çok hızlı bir şekilde artan işsizlik nedeniyle 15 binin çokta bir önemi kalmadı. İşsizlik nedeniyle geldikten itibaren hemen iş bulma ihtimaliniz çok azaldı. Bekleme süreniz dusundugunuzden çok uzun olacak. Hayal ile kabus arasında kalmamak için ilk girişi kısa süreli tutup GC gelene kadar Türkiye'de beklemekte fayda var. Herşeyi bir tartıp ondan sonra gitmeniz sizin menfahatinize olacaktır.

• @hayallerabd Artı Sponsorluk belgesini de göstermek gerekiyor. Az gösterenler artı Sponsorluk belgesini gösteriyorlar.

• ⭐⭐⭐

This post is deleted!

• 5-6 bin dolar ile de giden var, 15 bin dolar ile de. Green Card velev ki çıktı diyelim (çıkma olasılığı çok düşük ihtimal), o zaman mülakatlarda göreceğiz ne olacağını. Tartışmak anlamsız. Kişiye göre değişen faktörler bunlar. İki tarafta haklı. 5-6 bin ile de gidip onay alan çok, 15 bin ile de. Kimi bekar ve gençtir kimi evli ve çocukludur. Düşük miktar ile gidenlerle de konuştum, sponsor falan hiçbirşey göstermemişler. Şehir efsaneleri bi kenara bırakmak gerekiyor. Tabiki yüksek miktar göstermek şansınızı yükseltir. İki tarafta haklı, tecrübelerini aktarıyor. Bu konuda Mülakatı yapan kişinin ruh hali bile ne olacağını etkiler. Onun için birbirinizin tezini çürütme çabalarınız anlamsız.

Kaldı ki bu virüs olayından sonra dünyanın dengesi bozuldu. Green Card çekilişini kazanmış, mülakat tarihini bekleyen insanlar bile ne olacağını bilemiyor. Giderse nasıl bir tablo ile karşılacak kestiremiyordur. Ne olacağını kestirmek zor. O yüzden bekleyip göreceğiz.

• @Eren98
    Katılıyorum , çıkma ihtimali %1 den az olan bir çekilişe bu kadar bel bağlamak çok yanlış.
    Psikolojiniz bozulur.

• @Eren98 anlatmak istediğim şey buydu işte. Ben kesinlikle yanlış ve ya kesinlikle doğru demiyorum ki, sadece giden var yani problem yaşayan duymadım dedim

• ⭐⭐

Tamam arkadaslar siz 5 bin dolarla gidin mulakata ve umarim konsolosluk kabul eder. İstemiyor degiliz. Ama bir de gercekler var.

• Arkadaşlar, öyle duydum öyle okumuştumdan ziyade paylaştığınız bilginin güncel olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim, iyi niyetinizden şüphem yok ancak malesef gectiğimiz kasım ayından bu yana maddi yeterlilik konusunda birçok şey eskisi gibi değil. 7000 dolara onay alan sayılı da olsa oldu, 10k ya onay alan çok oldu hem de aile olarak, gideceği yere mesleğine vs bakılmaksızın, ama artık öyle değil, eskidendi o esneklik.. çok çok kolay birşey yapmanız gereken, mülakat deneyimleri sayfasının kasımdan bu yana olan iletilerini okuyun, doğru bilgiye sahip olun, hepsi bu..

• @Etefgun tabiki para artı diğer etkenler de dahil ediliyor.. sadece şöyle düşünün 5000 dolar + iş sözleşmesi bekar biri için mi yoksa bir aile için mi daha ikna edicidir? kısaca aslında buradaki herkesi söylediği gibi para dışındaki diğer etkenleri de değerlendirmek lazım.. bu para kaç kişi için, hangi eyalet tercih edilmiş, iş bulunmuş mu, sponsor var mı gibi..

• Arkadaşlar artık gerçek şu ki; DV2020 sayfasına bakarsanız Amerika da hayat artık 10K dolar kadar kolay olmayabilir. Çünkü ortalama olarak 30-40K$ gösteriliyor. Diyelim ki bu bütçeye sahip değilsiniz sponsor ve iş teklifleri ile bu süreci atlatabilirsiniz ancak.

İnşallah şu virüsten tez zamanda kurtulmak dileğiyle hayallerimize kavuşuruz. Şafak son 1 Ay 🙂

• Yahu arkadaşlar, 2 tarafta haklı diyoruz. 6-7 bin gösterip giden de var (bizzat tanıyorum 2 yıl oldu), 15 bin dolar gösterip giden de. Kaldı ki şuan ki tabloda para bile kurtarmayabilir sizi, ne olacağı belli değil çünkü. Virüs dünyayı resmen felç etti. Niye birbirinizi yalanlama derdine giriyorsunuz? Amaç nedir hakikaten anlayamıyorum. Tabiki düşük miktarda vize alma şansınız azalabilir. Bir bir daha iki. Bu kadar basit.

Gerçekleri görmeniz gerekiyor. Bu kartın çıkma ihtimali çok çok düşük. Bununla yatıp kalkmak anlamsız. Hepimiz şansımızı deniyoruz. Bunları düşünmeniz için çok erken. Siz hele o %0,5'lik kesime bi girin. Bunları düşünmek için, Amerika'da neler yapacağınıza karar vermek için çok vaktiniz olacak. Özellikle arkadaşın biri öyle bir yazmış ki, çekilişi başvuran herkes kazanacakmış gibi "5 bin dolar ile mülakat gidin, umarım konsolosluk kabul eder" vs. , tek dert paraymış gibi bunları konuşmak anlamsız. Gereksiz umutlanmayın, malesef üzülürsünüz. Şuan bekleme sürecindeyiz. Kart size çıkarsa bunları diğer talihli arkadaşlar ile konuşabilir, tartışabilirsiniz. Şuan ki tartışma çok anlamsız.

• @Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tuncayarat Biz duyduk. Hemde çok. Para miktarı ve maddi yetersizlik yüzünden AP ye kalan çok oldu. Özellikle 2020 talihlilerinde. Forumun geçmiş sayfalarına göz atarsanız mülakat deneyimlerinde neler yasandigini göreceksiniz. 5-6 bin dolara ancak sponsor+iyi ingilizce+yapacağı işin iyi bir iş olması halinde kabul edilebilir belki. Bunun dışında salt 5-6 bin dolar ile kabul edilmesi çok zor. İnsanları yanlış yonlendirmeyelim lütfen. Bu kriz sonrası ne olur onuda bilmiyoruz. Daha zorlaşacağını düşünüyorum.

@redsat2000
    Kesinlikle. Soyle de birsey var green card kazandik diyelim bunun vize, pasaport, saglik, ucak v.s masraflari zaten 1 kisi icin nerden baksak en az 1-2 bin $ tutacak. Bu da ekstra bir masraf.

• @Eren98 O kadar haklısın ki. Doğruluğu yada yanlış olduğunu teyit etmeden her kafadan bir ses çıkıyor bu yüzden DV2020 örneklendirmesi yaptım. Süreci en sıcak yaşayan topic ve en doğru adres de orası. Lütfen inceleyin araştırmacı olun. Çekiliş herkes için düşük bir ihtimal çıkar çıkmaz kendinizi kaptırmayın çok üzülürsünüz. Herkes için hayırlısı olsun dostlar.

• Kimsenin kimseyi yalanlamaya çalıştığıni sanmıyorum, güncel olmayan bilgiyi veya deneyimi doğru diye paylaşırsanız, yeteri kadar bilgi sahibi olmayan insanları yanıltabilirsiniz, bu!

Mesela 2 yıl önce 'bizzat' bildiğiniz sey artık güncel ve gecerli bir bilgi değil ise, bunu ısrarla buraya yazmanızın bir anlamı da kalmıyor, "isteyen istediğini yazar burası umuma açık bir paylaşım platformu" argümanı tam da bu sınıra takılıyor işte, güncel ve doğru bilgi!!!
    Bunu bu kadar mesele edecek arkadaşların tek yapması gereken mulakat deneyimlerini okumak, göreceklerdir 10k 15k hatta 20k gösterip, eksik evrakla o konsolosluktan geri dönmenin nasıl "eskiye nazaran" sık rastlanır birşey olduğunu.. artık başka parametrelerle birlikte maddi yeterliliğin değerlendirildiğini.. bir iki ayda bir bu mevzu açılıp duruyor zaten, açılsın paylaşılsın da rica edeceğim güncel bilgilerle paylaşılsın..

• Merhaba watsapp grubu var mı arkadaşlar

• @aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Kimsenin kimseyi yalanlamaya çalıştığıni sanmıyorum, güncel olmayan bilgiyi veya deneyimi doğru diye paylaşırsanız, yeteri kadar bilgi sahibi olmayan insanları yanıltabilirsiniz, bu!

Mesela 2 yıl önce 'bizzat' bildiğiniz sey artık güncel ve gecerli bir bilgi değil ise, bunu ısrarla buraya yazmanızın bir anlamı da kalmıyor, isteyen istediğini yazar burası umuma açık bir paylaşım platformu argümanı tam da bu sınıra takılıyor işte, güncel ve doğru bilgi!!!
    Bunu bu kadar mesele edecek arkadaşların tek yapması gereken mulakat deneyimlerini okumak, göreceklerdir 10k 15k hatta 20k gösterip, eksik evrakla o konsolosluktan geri dönmenin nasıl "eskiya nazaran" sık rastlanır birşey olduğunu.. artık başka parametrelerle birlikte maddi yeterliliğin değerlendirildiğini.. bir iki ayda bir bu mevzu açılıp duruyor zaten, açılsın paylaşılsın da rica edeceğim güncel bilgilerle paylaşılsın..

Size çekilişte bol şans diliyorum Ayşegül hanım.

• @Eren98 valla kadere inanıyorum, dileğinizi de kinaye yerine bir iyi niyet temennisi olarak alıyorum, o yüzden dilediginiz şans yerine kaderimde varsa zaten olacağını yoksa gecen yıl ki gibi olmayacağını bildiğimden şahsım adına çok da dert etmiyorum, dert edinenlere dogru bilginin ulaşmasını istiyorum, yine amma da yazmışım, daha da uzatmıyorum, saygılar 😏

• @aysegul Kinaye yapmadım, iyi niyet göstergesi olarak tartışmak yerine şans diledim sadece. 🙂 Samimi bir dilekti yani. Saygılarımı sunarım, iyi forumlar. 🙂

Edit: imla.

• Altı ay bekledik. Kaldı bir ay. 🙂

• Bir insana saygilarimi sunduğum, iyi dileklerde bulunduğum mesajı ve diğerlerini üşenmeden neden eksilediniz çok merak ediyorum. Bu nefret niye? Sizi tanımam etmem. Herkes görüşünü açıklıyor. Çok boş işler bunlar. Insanlar size saygıyla yaklasiyorsa sizde saygıyla karşılık verin. @Drywall

Eksi butonunun gereksiz kullanımı yasak diye biliyorum. Sayın @crazycells açıklama yapacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |