Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster videoyu izleyemedim, malum bebek uyuyo ama şunu net olarak söyleyebiliriz, kazandıktan sonra değil kesinlikle ama talihli ve diğer hak sahipleri abd ye giriş yaptıktan sonra yani green card basım süreci başladiktan sonra (uscis fee nin ödendiğini varsayıyorum) herkesin süreci ayrı işliyor yani her koyun kendi green cardıyla kendi bacağından asılıyor 👍

Bu arada net ve kesin bilgi şudur arkadaşlar; asıl talihli ve diğer aile bireyleri ilk girişi birlikte yapabilirler ama ilk girişi birlikte yapmak zorunda değiller.
    Tek şart asıl talihli giriş yapmadan diğer aile bireyleri giriş yapamazlar. Yani diğer aile bireyleri; asıl talihliyle birlikte veya ondan sonra (sağlık raporunun üzerinden 6 ay geçmiş olmadan, ki vize tarihiniz de bu tarih oluyor zaten) giriş yapabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster videoyu izleyemedim, malum bebek uyuyo ama şunu net olarak söyleyebiliriz, kazandıktan sonra değil kesinlikle ama talihli ve diğer hak sahipleri abd ye giriş yaptıktan sonra yani green card basım süreci başladiktan sonra (uscis fee nin ödendiğini varsayıyorum) herkesin süreci ayrı işliyor yani her koyun kendi green cardıyla kendi bacağından asılıyor 👍

Bu arada net ve kesin bilgi şudur arkadaşlar; asıl talihli ve diğer aile bireyleri ilk girişi birlikte yapabilirler ama ilk girişi birlikte yapmak zorunda değiller.
    Tek şart asıl talihli giriş yapmadan diğer aile bireyleri giriş yapamazlar. Yani diğer aile bireyleri; asıl talihliyle birlikte veya ondan sonra (sağlık raporunun üzerinden 6 ay geçmiş olmadan, ki vize tarihiniz de bu tarih oluyor zaten) giriş yapabilirler.

işte video da asıl talihliden bağımsız hareket edebilirsiniz gibi birşey çıkıyor ortaya adam vize basıldıktan sonra hepinizin süreci ayrı işler diyor. evet asıl talihli giriş yaptıktan sonra sizde giriyorsunuz sonra süreç ayrı işliyor onu biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

lirl

Evet herkesin gc si basıldı eline geldi. Ondan sonraki süreç her kesin gc den vatandaşlığa kadar olan süreci yurtdışına çıkıp geri dönüşlerinde usa da geçirilen süre hesaplarında, ve ya suç işleyip deport olma durumunda falan birbirinden bağımsız. İlk giriş Sağlık raporundan itibaren 6 ay ama vize süresi ekime (örneğin DV2020 için Kasım 2019 da basılan vize ile Ekim 2021 e kadar giriş yapılabiliyor) kadar olmak kaydıyla maksimum 1 yıl. Eğer sağlık raporunu 6 ay geçmişse yeni bir sağlık raporu alınıyor. Sonra ilk girişten itibaren pasaporta vurulan damga ile 1 yıl yine o vizeyle giriş çıkış yapılabiliyor. GC gelene kadar kullanılabiliyor.

• 76 gün vay be hakikaten su zaman gibi .

• ⭐⭐ Banned

Gecmiyor zaman

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@omondoles, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Selamlar arkadaşlar. Bende greencarda başvurdum. Yalnız bende şöyle bir sıkıntı var; ben KKTC doğumluyum ailem Türkiye. Ayrıca TC kimliğine de sahibim. Malûm KKTC dünya tarafından tanınmayan bir ülke. O yüzden Türkiye vatandaşlığı üzerinden başvuru yaptım. Başvuru yapmadan önce bu konuyu araştırmış ve tanınmayan ülkede doğanlar için ailesinin doğduğu ülke ile başvurulabildiğini okumuştum. Sizce bir sıkıntı olur mu?

Eger, anne veya babaniz Turkiye'de dogduysa o durumda sorun olmamasi lazim. Bir problem yasamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Foruma yakin zamanda katilan herkese hosgeldiniz diyorum 🙂
    Ayrica herkese bol sanslar...

• @crazycells Çok yeni değilim ama hoşbulduk diyelim 🙂

Bu sene ılk defa başvurdum ve çıkacağına inanıyoum oyle bır hıs var ıcımde şans yanımda olucak bu defa 🙂

• ⭐⭐

Günaydın. Gününüz saygı, sevgi ve sağlıklı geçsin. Ulu Yaratıcı herkese iyilikler sunsun.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐

2014 den önce avrupa kıtası kazanma oranı %1 in üzerindeymiş sonra yarıma kadar düşmüş sebebi rusya falan mı dedim değil bir dönem uygun değilmiş

• Kazanma oranı mı vize alma oranı mı 1/200 ?

• ⭐⭐

@dmr kazanma oranı kıta bazında

• 3 tane zar atıp üçününde belirlediğimiz bir sayı gelme ihtimali kadar.
    Bu sene pasaport şartının 2 zara düşürmesini umut ediyorum.

• @haymatlos_ Türkiyeden her yıl 250 -300 bin kişi basvuryor ve yaklasık 4000 4500 kişi şeçiliyor umarıım bu yıl gelen pasaportt şartı ile bu rakam dahada azalıır bizlerin şansı yükselirr

• Bu Form da daha önceki yıllara göre katılım yorum vs yoğunluk fark eden var mı?
    Daha önceki yillarda form da üye olanlar ve admin bilir mi+???????
    yıllara göre Forma kayıtlı üye sayısını paylaşırmısınız admin......?
    Başvurup Gitmeyecekler...kararsızlar .......sizlerede selamlar sevgiler

• @nothing34 pasaport şartı azda olsa şansı artıracak orası kesin

• @aayhann Keşkee bu yıl paralı olsaydı mesela 100dolar

• ........

• @gokcell ama soylee bır durum var eger o 55 bın kısı arasında numara sırası gelmez ise cogu kişi işlem yapamadıgı ıcın vıze alamıyor 😞 ilk 15.000 sayı cok onemlı yani tam bir hayatın torpili olması lazım 🙂 ki ben hayattakı tum sansımı burada kullanmakta ısrarlıyım yukardakı benı duyuyor ise :)))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |