Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• zaten doktor muyene bilet vs 5000 dolar gerekliymiş.1000 de orada en düşük elinde olması gereken olsa birde 15000 finansal istiyorlar 21000 dolar gerekli.bu dediklerim önceki yıllarda da istedikleri.şimdi tam açıklamadıkları yani netleşmeyen ekonomik durumu iyi yük olmayacak vasıflı çalışan koşulundan bahsediyorlar.

• bunu bilebilmenin tek yolu açıklamadan sonraki dv2020 mulakata girenlerin sonucu.yada öncesinde bir koşul açıklarlarsa.yuksek ihtimal yukarıdaki gibidir.veya dv2021 mulakata girenlerin sonucu

• ⭐⭐ Banned

ömertug çok baba yigitsin hatta vizeni gitmeden bana mesaj at 3 5 kurus katkı yapıcam. Forumun kazananlarına vize alanlarına bence forum uyeleri gonlunce harçlık versin.. Yeni kazanıp foruma uye olan yeni yetmelere degil tabiki

• ⭐⭐ Banned

hayaller colorado hayatlar idlip

• Selam arkadaslar bir arkadas demis pasaport numarasindan kontrol yapamazlar yada dogru ,sahte basvuruyu belirleyemezler ... ben katilmiyorum. Cunku bir sitede ingilizce okumustum ve soyle diyordu 6 ulkenin gc cekilisinden cikarilmasinin sebebi ; dv program icin yapilmasi gereken guvenlik sorusturmalarini o 6 ulkenin karsilayamamasi...amerika zar atmaz arkadaslar, hatalar olabilir ama kazanipta konsolosluga gitmeden once birilerinin sizin hakkinizda amerikaya girisinde bir sakinca yoktur demesi ve son sozu konsolosluk gorevlisine birakmasi lazim.zaten kazansanizda arastirmayi gecemezseniz kazandi yazisini goremezsiniz ve konsolosluk gorevlisin karsisina cikarilip onu meskul etmenize izin verilmez..ornegin iranin trump icin odul koymasi irana verilecek vizelerin risk tasidigina inanilacaktir... iranli almamak amerikayi yok etmez ama olurda iranli alip sorun yasanirsa ozaman kotu sonuc olur...dusuncem bu

• @delikadir54 benim demek istediğim siteden pasaport num.
    ile başvururken kafadan bir num. atsan kabul eder. ama bir ülkenin amerikaya gitmeyecek sadece çekilişe katılan vatandaşlarının, pasaport çıkaranların bilgilerini öğrenmesi veya ülkenin bu bilgileri vermesi bence imkansız.bu daha çok konsoloslukla yapılacak görüşme sırasında araştırmaya benziyor.oda kişinin oraya giderek açıkça onayıyla oluyor.sizin dediğiniz bazı ülkelerin standardı kabul edilmeyip programdan çıkarılmaları ise güvenlik altyapıları,vatandaş bilgi sist.yetersiz,pssport güvenlik sist.yetersiz,sonraki paylaşımları yetersiz vb..

• birde şunu eklemek gerekir ki çekiliş öncesi madem bütün bilgilerimiz biliniyor o zaman mülakatta neden sicil belgemiz isteniyor.suç işlemiş kişileri daha önceden çekilişe sokmazdı.hiçbir ülke başka ülkeye senin onayın olmadan bilgi vermez diye biliyorum.o belirtilen passno sadece mülakattada aynı olması ve belirttiğin bilgilerin yanliş olmaması açısından önemli yani sonra araştırılacak.

• @aras yurt disina ciktinizmi bilmiyorum... ulke giris cikislarinda pasaport numaraniz sisteme girilir ve bu pasaportun sahibi olan ulkeden verilip verilmedigine bakilir...evet cekilise basvururken sistem direk onay verecektir hangi numarayi verirsen ver boylede olmasi gerekir neden onay vermesinki . Fakat cekilis olurken sistem
    Pasaport numarasinin karsiliginin olup olmadigini tarayacaktir ve direk eleyerek cekilise almayacaktir....soyle dusunun size deniyorki verdiginiz fotograf baska bir yerde ( pasaport kimlik ) kullanilmamis olsun.yada daha once ayni fotograf ile basvurulmamis olsun.. demek istedigim su bir cok algoritmalarla sistem calisir ve gerekli elemeleri bastan yapar...saygilarimla

• bu böyle olursa güzel .ben tam olarak bu sistemin tüm ülkelerin istediği zaman sorgulamasına açık olduğunu bilmiyorum.

• Pasaportlarımız zaten uluslararası kurallara göre düzenleniyor Ve bu kurallara tabi ülkelerle bilgiler paylaşılıyor ve uluslar arası bazı kuruluşlara mesela ınterpol gibi her bilgimiz mevcut bu kurallara tabi olmayan ülkelerde var mesela meşhur tosuncuk bu ülkelerde gezip izini kaybettiriyor giriş çıkışta yapabiliyor aksi takdirde pasaport iptal edilip sisteme girildiği gibi zaten kullanmazsın pasaportu.

• @aras gonlunuz rahat olsun bu boyle... siz sahte pasaport yaptiginizi dusunun ve bu sahte pasaport ile vize istemeyen ulkeye seyahat etmek isteyin. O ulkeye girmek istediginizde sistemde karsiligi olmadigi icin goz altina alinirsiniz cunku turkiye cumhuriyeti oyle bir pasaport numarasini vermemis ve boyle bir numarayida uluslar arasi ortak guvenlik havuzuna atmamistir ...bu boyledir boylede olmasi gerekirki sahte ile gercek ayirt edilebilsin ve tehdit olusmasin

• @notry interpole yada gittigi ulkeye bildirdiniz anda giris cikisi engellenir...

• ⭐⭐

@delikadir54 Merhaba. Fotoğraf kısmına kafam takıldı. Fotoğraf için kriterin 6 ay içinde çekilmiş olması diye biliyorum. Yani süre kriteri var ama başka bir yerde kullanılmamış olması kriteri var mı?

• @Drywall evet var. yonergede fotograf daha onceden baska bir yerde kullanilmamis olsun diyor du.

• İyi akşamlar Arkadaşlar, passport şartı , zaten asılsız başvuruların önüne geçmek için çıkartıldı. Elbette sahte no ayıklayan bir yazılım vardır. Ki otomatik eleme sistemi olduğunu söylüyorlar. Artık kimse onlar

• Pasaport sartinin asilsiz basvurularin onune gecmesinden ziyade ,amerikanin dv programi yaparken en buyuk sorun olan GUVENLİK ACİGİ ni ortadan kaldirmak icin bir backround check denilen oz gecmis arastirmasi yapmasi icin getirdigini dusunuyorumki bununda kaniti daha once gc kazanan bir ozbekistanlinin amerikaya gidip bomba patlatmasi ki trumpin cikisindan sonra haber kanallari bu bombalama uzerinde yogunlasmislardi... artik pasaportta nelere bakarlar bilinmez... mesela sisteme girdiginiz pasaport ile bir cok ulkeye gidip gelmis olmak size arti puan kazandiracaktir yada eksi puan( suriye iran irak afganistanami gitti? - ingiltere amerika kanada ve avrupayami gitti?).refah seviyesi yuksek olan ulkelere giris cikis yapanlara siz potansiyel suclu gozuyle bakarmisiniz? Ben bakmam...ayriyeten bu giris cikislar sizin gelir seviyenizin yuksek oldugunuda gosterecektir fakir gezebilirmi guzel ulkeleri... tamda trumpin getirdigi kriterler gibi😉👍 yani PASAPORT COK ONEMLİ...

• ⭐⭐

@delikadir54 Yönergede sadece önceki dv lottery başvurusunda kullanılmışsa kullanamazsınız deniliyor. Pasaport, kimlik vb. başka yerlerde kullanilmamasi ile ilgili bir kisitlama göremedim. Yani tek kriter 6 ay kriteri kalıyor geriye. Anladigim kadarıyla 6 ay içinde çekilmişse, bu fotoğrafı kimlik, pasaport veya herhangi benzeri bir yerde kullanmış olmanız halinde bile bir sorun olmuyor. Zaten 6 ay içinde çekilmişse geçen yılın dv lottery çekilişinde kullanmış olmanız da mümkün olmamış oluyor.

• @Drywall fakat ben okudum. Buldugum zaman burada sizinle paylasacagim.

• @Drywall doğru, yönergede sadece uyarı olarak son 6 ayda çekilmiş olması ve geçmiş yılların başvurularında kullanılmamış olması belirtiliyor (teknik gereksinimleri saymıyorum). Başka yerde kullanılmış olmasının hiçbir sakıncası yok.

• @delikadir54 ve @notry Passport konusunda ulkelerin passport numaralarini paylastiklari ve istenmeyen kisilerin baska ulkelere girisine engel olabilecekleri iyiymis aslinda. Fakat bu durumda benim kafami kurcalayan soru: 15 Temmuz'dan sonra bu fetoslarin kilit isimlerinin hepsi yurtdisina, ozellikle de Avrupa ulkelerine kactilar, Turkiye hicbirinin oralara giris yapmasini engelleyemedi. Elbette, engellemek istediler mi acaba mevzusu da buyuk bir soru isareti???

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |