Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Duasıydı, olumlamasıydı, evrene mesaj göndermesiydi vs işe yaramazsa forum üyeleri olarak el ele tutuşup ABD konsolosluğuna gidiyoruz, ikna etmeye çalışıyoruz. Temsili görsel:

6ff2418b1b1b3ba9d5e3f4acb1fea0db.jpg

@Ali-Dmr Gidelim valla ne kaybederiz 😁 Zaten denk geldiğimiz zaman dilimi için söyleyecek çok şey var da susuyorum 🙈

• ⭐⭐⭐

@omertug bu kadar ince düşünmek helal olsun. Bir gün inşallah hayaller gerçek olacak. Doğru zamanı vardır herşeyin 👏👏👏

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar case number 300 lerde olacak 🙂 ekimde mülakat

@haymatlos_ az mülakat deneyimi okumak iyi olur Du aslında 🤭 Gerçi bu seneki mülakat Deneyimleri çok inişli çıkışlı oldu dimi normalde böyle değildi 🙈

• ⭐⭐

@Hyller en iyi mülakat yazısı senin ki olacak 🙂 merakla bekliyorum ben

• @omertug valla şu greencard ne güzel bir adama çıkmış ben bile nasıl mutlu oldum 🙂 hatta çıkanların arasında tek yüzüne aşina olduğum sendin kardeşim, sanırım konuşmuştuk..umarım en kısa zamanda sonuçlanır ve hayırlı haberlerini alırız...

• ⭐⭐⭐⭐

@omertug Ömer bey gönlünü ferah tut. Bu sene rakamlar arası çok boşluk var. Büyük sıçramalarla o boşluklar dolacak. Geçen yıl bu büyük rakamlar açıklandığında da bu yorumu yaptım. Bu ayki bülten haklı çıkardı beni. 6-7 bin sıçramalarla mayısta bile tüm numaraları current edebilirler. Siz mali hazırlığa odaklanın. Gittiğinizde nereyi düşünüyorsunuz, ne iş yapmayı planlıyorsunuz, konuşmadık hiç sizinle. Daha bir hazırlıklısınızdır bize göre. Biz ucundan bakıyoruz. Siz vakit yaklaştı, belirlemişsinizdir bir yerleri.

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller en iyi mülakat yazısı senin ki olacak 🙂 merakla bekliyorum ben

Yok yok heyecandan 2 kelimeyi bir araya getiremem ben. 😞

• iyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar 🙂 Mayıs ayında hep beraber tekrar coşacağız sizler için burada inşallah 🙂
    @ibrahimasar bey araştırmalar devam ediyor halen ama kafamızda netleşmeye yakın yerler mevcut.
    Şafak yazayım : 82 🙂

• ⭐⭐⭐

@omertug, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iyi dilekleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar 🙂 Mayıs ayında hep beraber tekrar coşacağız sizler için burada inşallah 🙂
    @ibrahimasar bey araştırmalar devam ediyor halen ama kafamızda netleşmeye yakın yerler mevcut.
    Şafak yazayım : 82 🙂

Mesela Houston olamaz mı, olsun hep beraber gidelim 🙏

• @Hyller valla houston artık bizden biri gibi 🙂

• ⭐⭐⭐

@aayhann, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller valla houston artık bizden biri gibi 🙂

@aayhann evet ben de öyle görüyorum.
    Hayat bu belli mi olur seneye bu zamanlar Houston dan yazarız.

• Türkiye den başvuran sayısı az olduğundan; kota yuzde 5 i geçemez ibaresinden dolayı, 5000 çıkan sayısına ulaşamadığından, ülkeden başvuranların şuan için diğer başvuranların şansını azaltma oranı yok denecek kadar az.bunda etken diğer ulkelerin başvuru sayısı. avrupadan dahil olunduğu için onların sayısı önemli(herhalde bide kıta kotası var.)son zamanlarda söylentiler arasında bazı ülkelerdeki başvuranların diğer rakip ülkeler adına sahte başvuru yapıp istatiksel olarak şanslarını arttırdığı yönünde söylenti var.açıklanan bilgilere bakıldığında çıkma oranı ve kart alma oranı arasında çok büyük fark var.birde önceki senelerde yapılan çıkıp çıkmadığını test etmek için gerçek dışı bilgilerle başvuranların da olduğu söyleniyor. şunuda belirtmek gerekir; avrupadan başvuranların pasaport ücretleride var.ücretsiz pasaport yok bilen varsa örnek vererek hangi ülkede olmadığını söylesin.onlarda shengen var.çoğunda pasaport yok.

• ⭐⭐

@aras yüzde 5 değil ülke %7 yi aşamaz diyor yönergede yani tabi ab ülkeleri kendi aralarında pasaport kullanmıyor sorgu sualsiz geçtikleri için kimlikle ama başkasının hakkını yemeyeyim düşüncesi seçilirsem başkası seçilmemiş olacak diyerek yanlış değilsem

• ⭐⭐

buradan günaydın amerika diyeyim malum gün doğuyor orada bizde batarken

• @Hyller olabilir tabii neden olmasın 🙂 @aayhann beyin dediği gibi orası zaten artık bizden cepte yani 🙂

• adamlar başka ülke kotasından sahte başvurup kendi ulke kotasını yukseltiyor. sonuçta 110bin civarı belirleniyormus. kendi ülkesinde sahte başvuru olmayınca eu da sırası geride olsa da ona sıra geliyor. senin ülkenden sahte profille başvuruyor.sahte profile çıkarsa kendilerine sıra geliyor.bu şans eu dan başvuran kişi sayısı ile alakalı.onlarda da pasaport parayla diye biliyorum.

• sonuçta pasaport no da sorunu çözmez .numara doğrulama gibi sistem yok.bu sene 1500 dolar kişi başı +konsolosluk işlem filan 5000 dolar toplam 20000 eder.birde mali gücü ve işi olan nitelikli gelir şartı çıkardılar.5-10 senelik çalışma yada direk üniversiteden mezun ara vermeden çalışma ve nitelikli iş olacakmış.onların aranan mesleklerinde maddi gücü de (birikmiş para veya malvarlığıda yüksek) aranacakmış.55000 lik kotanın 5000 i sırf nikaragua imiş onuda kaldırmışlar bu sene biraz daha artacak alınan kişi.özbekistan ukrayna vs çok herhalde euda başvurup çıkan .özbekistan kaldırılmış diyorlar doğrumu bilmiyorum. ukraynada pasaport ucretliyse oda iyi olur.

• @aras Hocam ben şu anda öğrenciyim çıksa gidemeyecek miyim yani?(düzenli bir işte çalışmadığım için)

• ona onlar karar verecek ben öyle demedim.yüksek ihtimal mezun olduktan sonra boş çalışmadan durursan, maddi gücün yetersizse ,çalışır iken dusuk ücret olsada onların aradığı bir meslek oldu ise kabul ederler vs.. öğrenci isen orada çalışıp okumaya devam edeceğim de yüksek ihtimal olur.

• bunu bilebilmenin tek yolu dv2020 mulakata girenlerin sonucu.yada öncesinde bir koşul açıklarlarsa.yuksek ihtimal yukarıdaki gibidir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |