Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@semavi ikisi aynı anda zor olur yaa tercih yapmak için geç sanırım

• ⭐⭐

@semavi benim buradan gördüğüm video buradan gidip atan bir dönem yapıyor sonra bırakıyor belki anlatacak bulamıyor belki günlük telaşeler yada yorumlar vs. de demorolize ediyor olabilir ikincisi video çeken bana artı katan bişey vermeli ki bu market alışverişi yada geçici iş değil bir mesleğin orada buradan gidip yapanı ile bizi buluşturması mesela çok değerli üçüncüsü de buradan gitmek isteyen ve çekilişe giren insanlar çok şey duyuyor izliyor ama bilgiye ve doğruya aç olduğu gerçeği (mesela dil eğitimi nasıl yapılıyor nasıl oluyor gibi ) şeyler çok kısa süreli de olsa değerli bence

• @area51yolcusu aynı sorun bendede var.hiç tanıdığımız yok nasıl edicez b ilemiyorum.internetten posta kutusu kiralanıyor diye bir şey okumuştum bir yerde ama tam hatırlayamıyorum.bir kaç aylığına posta kutusu kiralayabileceksek ya öyle yapacağız yada youtuber arkadaşlardan adres isteyecegiz.

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi benim buradan gördüğüm video buradan gidip atan bir dönem yapıyor sonra bırakıyor belki anlatacak bulamıyor belki günlük telaşeler yada yorumlar vs. de demorolize ediyor olabilir ikincisi video çeken bana artı katan bişey vermeli ki bu market alışverişi yada geçici iş değil bir mesleğin orada buradan gidip yapanı ile bizi buluşturması mesela çok değerli üçüncüsü de buradan gitmek isteyen ve çekilişe giren insanlar çok şey duyuyor izliyor ama bilgiye ve doğruya aç olduğu gerçeği (mesela dil eğitimi nasıl yapılıyor nasıl oluyor gibi ) şeyler çok kısa süreli de olsa değerli bence

Benim geyik yaptığım video çok azdır sanırım. Yada yoktur. Yeme icme ve gösteriş videoları da cekmemeye calisiyorum.boyle olunca konu bulmak kolay olmuyor...

İş yoğunluğu ayrı bir etken. 1 haftadır defalarca video yada canlı yayın baslayacak oldum ama durdurup kapattım.

Benim tarzım bir kanalın zaten para kazanması imkansız ... O yüzden bu tip kan sahipleri para kazanma dışında yardımcı olma, eğlenme, yanlizlik, tatmin vs gibi nedenlerle video çekiyor.

• @haymatlos_ kardeşim birde video çeken arkadaşlara seviyesizce yorum yapıyorlar.geçende can çolpan gemi turuna ailesiyle gitmiş ve video paylaşmış hemen birileri nasıl gittin falan yorum yapmış adamcağız bozulmuş.ben uber yapıyorum da diyor.adam çalışmış biriktirmiş sonradan saçma yorumlar .bu işte ben çekememezlik hissediyorum.

• @clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@area51yolcusu aynı sorun bendede var.hiç tanıdığımız yok nasıl edicez b ilemiyorum.internetten posta kutusu kiralanıyor diye bir şey okumuştum bir yerde ama tam hatırlayamıyorum.bir kaç aylığına posta kutusu kiralayabileceksek ya öyle yapacağız yada youtuber arkadaşlardan adres isteyecegiz.

Çıktiktan sonra bunlar dert değil. Tanıdık YouTube video çeken arkadaşlarım var 🙂

• ⭐⭐

@clourpoint onu bende okudum kolay gibi olup bazen zor şartlarla uğraşıyorlar ve bunları hiçbirimiz bilmiyoruz

• @semavi sağol kadir bey teşekkürler ilginize...

• ⭐⭐

@semavi derdinizin para olmadığını biliyorum ki zaten her videoda ilk önceliğiniz ilk gelişti kültür şoku ve adaptasyon halini aktarmaktı doğrusu da bu çünkü herkes o yönünü düşünmüyor bu arada olurda lüzumsuz yorumlar olursa da kafanıza takmayın çünkü sizin amaç belli ve dedikodulardan kaçıp gittiğinizi de biliyorum 🙂

• @clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@haymatlos_ kardeşim birde video çeken arkadaşlara seviyesizce yorum yapıyorlar.geçende can çolpan gemi turuna ailesiyle gitmiş ve video paylaşmış hemen birileri nasıl gittin falan yorum yapmış adamcağız bozulmuş.ben uber yapıyorum da diyor.adam çalışmış biriktirmiş sonradan saçma yorumlar .bu işte ben çekememezlik hissediyorum.

Bir cogunuzun benim kadar çalıştığını zannetmiyorum Türkiye de... bunu kötüleme olarak değil tespit olarak alın lütfen...

Burada herkes çalışıyor ve genelde calistigi kadar da hakkıni alıyor. Türkiye de ise daha çok çalışmak daha çok maddi getiri saglamiyor çoğu işte...

Saatlik çalışma ve ek iş kavramları farkı...

• ⭐⭐

@semavi yapacak iş çok ama aldığım parayla emeğimi kıyas edince değmez diyorum hele kura çıksın da :))) özel sektörde yapmadığım iş kalmadı beden gücü de dahil

@semavi derdinizin para olmadığını biliyorum ki zaten her videoda ilk önceliğiniz ilk gelişti kültür şoku ve adaptasyon halini aktarmaktı doğrusu da bu çünkü herkes o yönünü düşünmüyor bu arada olurda lüzumsuz yorumlar olursa da kafanıza takmayın çünkü sizin amaç belli ve dedikodulardan kaçıp gittiğinizi de biliyorum 🙂

Ben aile ve ozellkkle çocukları düşünerek video cekiyorum temel noktalarım bunlar...

@semavi yapacak iş çok ama aldığım parayla emeğimi kıyas edince değmez diyorum hele kura çıksın da :))) özel sektörde yapmadığım iş kalmadı beden gücü de dahil

Neyse...

Ben cocuklari okula bırakayım. Sonra iş yeri... Fırsat bulursam canlı yayın açarım belki 🙂 saat 7:15

• ⭐⭐

@semavi biliyorum sabah olduğunu da işte sanıyordum sizi 🙂 kolay gelsin (servis ücretsiz değil mi )

• @semavi çok haklısınız. işte orayı bura gibi zandedip klavye kahramanlarımız var.oturdukları yerden yazıyorlar.sizi sanıyorlarki siz küreği almış sokaga çıkmıssınız eşiniz cuvalın ağzını açmış sizde kürekle dolarları dolduruyorsunuz.yok öyle bir dünya.kimse sizin kaç saat çalıştığnızdan gece kalkıp uber e çıktığınızı görmüyor malesef...

• ⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

ir sekild

Escalade de olur belki ama bizde tek çocuk var. O da kız. Eşyamız daha derli toplu. Crv hanıma ideal. Okul-Ev-Market arası gidişlerinde işini görür. Bana biraz daha iri bişe lazım olacak. Ama hani Türkiyede ulaşamadığımız araçlara orada görmemiş gibi atlıyor olmamak için potu ufak tuttum. Yoksa F150 Ford çift kabin, ya da o ayarda bişe işimi daha iyi görür. Olmadı minibüse kadar yolu var. 🙂

Aslinda durum su.

Turkiye de kopegimiz yoktu...

Turkiye de bisikletleri arkaya atip gunasiri parklarda gezmiyorduk

Turkiye de bu kadar yuklu alisverisler yapmiyorduk marketlerden (ufak ufak yapiyorduk alisverisleri)

Yani mesele sartlarin degismesi ve sartlara ayak uydurmak...

Biz her akşam markete uğramadan rahat edemiyoruz mesela 🙈 Mutlaka birşey unutuyoruz.
    Aslında toplu alışverişler bütçe giderlerini kontrol edebilmek için de daha doğru bir yol olur.
    Çünkü akşam eve giderken bir markete iki ekmek almaya girip çok başka şeyler alıp çıkabiliyoruz.

• Burada insanlarin cogunlugu haftalik alisveris yapiyor, boyle hem daha kolay oluyor hemde zaman kaybinin onune geciliyor. Turkiye'de bu durum pratikte pek gerekli gorulmuyor cunku marketler genelde yasanilan yerlere cok yakin mesafede. Burada oyle yakinlarda market durumu cok nadir bir olay.

Birde artik online alisveris durumu var. Bircok ihtiyaci online olarak da tedarik ediyoruz. Yani ozellikle Amazon, Ebay ve Walmart bu konuda cok kullaniliyor ve hem daha pratik hemde daha rahat.

• @semavi bey bi videosunda çok güzel anlatmıştı..amerika ya gelince para biriktiricem diye kendinizi hırpalamayın tarzında bi videosu vardı, hayatınızı yaşayın diyordu..kesinlikle katılıyorum, çocuğumuzun en iyi şekilde eğitim almasını sağlayacağız, çoğumuzun önceliği bu fakat hayatında tadını çıkararak yaşamak lazım...dolarları biriktirip emeklilikte türkiyeye yatırım yaparım zihniyetinden kurtulmak lazım bence...tabiki yatırım yapılabilir fakat hayaller bununla sınırlı kalmamalı

• ⭐⭐

@aayhann bana göre tr de yatırım yapmak basit bir düşünce sırf beton yığını almak için çabalamak uğraşmak bilmiyorum

• @haymatlos_ kesinlikle haklısınız hayaller bu kadar sığ olmamalı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |