Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @topraxxx şaka sadece ufak bir erteleme var öyle düşün sadece ok. İlk sana vuracak emin ol! 🙂

• @nicomedian4135 vuran vurdu... 😅🤣🗽🇺🇸👍🏻

• ⭐⭐

Daha başvurulara bile aylar var. Düşündükçe canım sıkılıyor.

• @Chromium Al benden de o kadar.
    Kursları vs araştırıp ingilizceyi dibine kadar kadar öğren sonra linkedin ile bir iş teklifi almaya çalış diyor içimden bir ses (neyseki sustu)

• @kleros sizi hatirliyorum sanki. bu sene kacirdiniz mi?

• @uysalkedi DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@topraxxx ayni durumdayim . Sabah bakmadigim ve daha once kendi kendime gonderdigim Ds260 formunu CEAC dan geldi sanarak actim. O heyecan icinde bazi arkadaslari da e mail yagmuruna tuttum. Numaralar yuksek olunca ve sistem 2 gun acilmayinca acaba cikti mi yoksa diye dusundum. Lakin e mail i kendi kendime gondrrmisim. En buyuk bosluk ta cikmamasina ragmen kendime gonderdigim acilmamis mesaji acip yoksa secildim mi? heyecanini bir yarim saat yasamakti. 😊 zaten e mail e de mesaj gelmiyor arkadaslar bu arada...

Sesli güldüm 😅🤭🗽🇺🇸👍🏻

• @uysalkedi basvuruyu kaçırdım 🙂 aklımda bir kaç soru vardı bunları araştırırken bu forumu buldum. Forumda sorularıma cevap kendime de bu yolda beraber yürüdüğümüz arkadaşlar buldum. Acelem yok bu piyango bana çıkana kadar forumdayim yada forumdan kovulana kadar..:)

• @topraxxx DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@nicomedian4135 vuran vurdu... 😅🤣🗽🇺🇸👍🏻

Kim vurdu ya gitti diyorsun yani 🙂

• @nilfersev site aciliyor ben ciktisini,resmini ve ellende not aldim bakiyorum olmuyor zaten cikarsa ne isin var orda diynde cok fakat sonuca ulasamiyorum

• ⭐⭐

@seyithann ne gibi bir katakulli olmuş olabilir ki sizce?

• Yerimizi alalım..

• 2021 ' de bana çıkacak REZ alın..

• ⭐⭐⭐⭐

@topraxxx Benim bir fikrim var. 2020 bekleme odasında bahsetmiştim. Bazı arkadaşlar da ne bakımdan önemli bir gün diye sormuştu. Yok o değil. Bazı arkadaşlar da maliyeti ne olur, 2021 de topraxxx da bu konuda bir şeyler yazmıştı gel konuşalım dedi. Benim fikrim genel hatlarıyla şöyle aynı yoldan geçecek 25-30 kişi, usada yapılacak is ve sıralamada da benzeri yollari izlemeleri lazım. dil okulu + community college de 2 yıllık bir sertifika programına ile F1 uzatma + collage bünyesinde part time çalışma olanağı ile (herkese vermiyorlar ikna etmek lazim) SSN almak. + dışarıda ek gelir getirecek bir iş yapmak (gizli olarak) + kişinin kabiliyetine bağlı olarak ve hepimiz orada organize olup belli bir grup halinde haraket ederek H1 alacak bir isletme (ler) bulup sponsorluk elde etmek + ilereyen zamanda permanent resident yani green card sponsorluğunda kadar gidip olabilecek en yasal usul ile italyanlar gibi irlandalılar gibi orada bir birimize destek olmak.

• @nurullahyilmaz DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

2021 ' de bana çıkacak REZ alın..

Eeee, sistem tam olarak o şekilde çalışmıyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

İşin maliyetine gelince; Dil okulu için 8 haftalık bir kursa buradan acente ile kayıt olup gidilmek istenirse masraflar :
    Pasaport + Vize + Uçakbileti + Kurs ücreti + Kayıt ücreti + I-20 express posta ücreti + Eğitim Materyali + Konaklama =
    150 USD + 160 USD + 550 USD + 2000 USD + 100 USD + 95 USD + 450 USD + 2000 USD = 5505 USD + Hem acenta hem de konsolosluk 6 aya kadar olan öğrenci vizesi eğitimi için hesapta 10 bin usd görmek istiyor. (Konsolosluğun da görmesi lazım diyen yine acenta) Bizim bir takım sabit masraflarımız zaten olacak. Diğer masraflar için de her bulacağımız şansta uygun seçeneğe yönelmemiz lazım.
    Pasaport + Vize + Uçak Masrafı + Kayıt Ücreti sabit ve değişmez giderler. Yani = 960 USD
    Ben bir kaç okuldan kendim için araştırırken fiyat aldım. 8 Haftalık kurs 1200 usd.
    Bu kursun Akşam eğitimi olanı 600 usd. I-20 postası için eğer orada teslim alacak biri varsa bir ücreti yok. Vizeniz çıkana kadar da okula ücret ödemiyorsunuz.
    Okuldan yazıştığım bayan 6 aydan kısa eğitim için okul bölgesine göre hesabımda 5000 ve ya 5500 usd göstermemin yeterli olduğunu söyledi. I-20 yi bununla veriyor.
    Konaklama için okulun bir şubesine yürüme mesafesinde bir Türkün işlettiği öğrenci pansiyonu buldum. Aylık 700 Usd istiyor. Çok kişi olursak pazarlık da edebiliriz. Bu masraflar minimum ve sabit. Bu parayı harcayabilirim. Gittiğim gün de bir iş ayarlayıp masrafımı çıkartacak şekilde her hangi bir işte çalışabilirim diyen varsa konuyu derinleştirmeye devam edelim. Ben JFK da inildiğinde hangi metroya binilip nerde aktarma yapılarak hangi trene geçilecek, hangi durakta inilecek, oranın çevresinde ne var, yurt nerede okul nerede Metroya kart nasıl alınıyor nasıl yükleniyor Airtrain hangi güzergahta seyrediyor nerede makas değiştiriyor, nasıl duruyor ıncığına cıncığına kadar araştırdım. Youtube ve google maps ı ezbere aldım. Matrix gibi o alemi gözümü kapattığım an seyrediyorum 🙂 Okul ile yazışmaya başlayıp konuyu bir noktaya da taşıdım. Şimdi bu yükü birlikte omuzlayacak insanların bir araya gelmesi lazım.

• @dejavu indeed linkedin monster.com h2bjobs gibi farklı farklı siteler var ilanlar genelde h2b için diye belirtiliyor oralara cvler yolla hocam.

• @uysalkedi hayatıma kaldığım yerden yeni umutlarla dewam etmek 🙂

• Türkiye de son 1 çekilişe daha katılacağım, sonrasın da E-2 Vize türü ile gideceğim Ailemi alıp tam 1 yıl sonrası için hedefledik ölmez kalırsak öyle yada böyle "legal olarak" gideceğiz.

• @kleros uzuldum arkadasim. Umarim bu sene şu siteden en az 50-60 kisiye cikar.

• @ibrahimasar emeğine sağlık her olasılığı düşünmüş arastirmissin🙂 ama anlamadığım 25 30 kişiye ne gerek var🤔

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |