Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Önlisans ve Lisans Eğitimi, Başvurular, SAT ve ACT sınavları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irfan-çetin Önlisans ve Lisans Eğitimi, Başvurular, SAT ve ACT sınavları içinde söyledi:

@crazycells hızlı cevap için teşekkürler ama sanırım merak ettiğim konuya https://yesilkartforum.com/forum/topic/359/amerika-da-transfer-öğrenci-olmak-üniversite sayfasında bir cevap bulamadım, sizin sorunuza gelince, evet ilk yıl out of state olacağımız için üniversiteler 30bin dolardan başlıyor ve bu bizi çok aşıyor, o yüzden Community College bakıyoruz

2.sorunuz transfer ogrenci olmakla ilgili o nedenle o konuya yonlendirdim. Bu konu genel girisle ve surecle alakali. Bir eyalette yasayip orada calismadikca out-of-state kalmaya devam edersiniz, sadece okumak icin o eyalette bulunuyorsaniz genelde okullar sizi in-state kabul etmezler, bilginize. Bu durumda ne olacagini ilgilendiginiz okulla iletisime gecerek ogrenebilirsiniz, cunku karar okuldan okula degisebilir.

Eger CC'den sonra ara verip calismayi dusunuyorsa esiniz, belki Turkiye'de bu iki yili bitirip ABD'ye gelmeyi tercih edebilir. Tabii dedigim gibi sizin onceliklerinize kalmis karar.

• @crazycells Aslında beklentimiz ve isteğimiz hiç ara vermeden eğitimini tamamlaması, o yüzden pürüzsüz bir geçiş istiyoruz, bazı community college larda Engineering bölümleri var ama bazılarında yok, mesela bizim gitmeyi düşündüğümüz Chico da Butte Community College var ve onlarda muhendislikle ilgili dersler göremedik, okulu aradığımızda ise educational counselor lar tatilde ve 9 temmuzda arayın diyorlar, ikinci alternatif olarak baktığımız Maryland Anne Arundel Community Collegeda mühendislik ile ilgili dersler var ama yine net cevap alabileceğimiz kişiler tatilde, bir tür zaman sıkışması yaşıyoruz, arada kaldık yani. ..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irfan-çetin-0 Önlisans ve Lisans Eğitimi, Başvurular, SAT ve ACT sınavları içinde söyledi:

@crazycells Aslında beklentimiz ve isteğimiz hiç ara vermeden eğitimini tamamlaması, o yüzden pürüzsüz bir geçiş istiyoruz, bazı community college larda Engineering bölümleri var ama bazılarında yok, mesela bizim gitmeyi düşündüğümüz Chico da Butte Community College var ve onlarda muhendislikle ilgili dersler göremedik, okulu aradığımızda ise educational counselor lar tatilde ve 9 temmuzda arayın diyorlar, ikinci alternatif olarak baktığımız Maryland Anne Arundel Community Collegeda mühendislik ile ilgili dersler var ama yine net cevap alabileceğimiz kişiler tatilde, bir tür zaman sıkışması yaşıyoruz, arada kaldık yani. ..

Siz bence yanlis kisilere ulasmaya calisiyorsunuz, buyuk ihtimal muhendislik dersleri okumasi bir sonrasi asama icin daha yararli olacaktir, ama bu durumda sizin esinizin okumayi dusundugu universitelere ulasip, hangi durumlarda kabul oranlarinin arttigini, ya da nasil bir ogrenci profili istediklerini sormaniz daha uygun olur bence, birinci agizdan daha net bilgi almis olursunuz. Universite hangi CC programini daha uygun bulursa orayi tercih edersiniz. Bu tur programlar, kabuller merkezi olmadigi icin ayri ayri okullarla gorusmeniz daha faydali olur, hepsinin istekleri farkli olabilir.

Su an bence CC'lerle degil, bir sonraki asamada esinizin gitmek istedigi universiteler ile iletisime gecmeye calisin.

• ⭐⭐

Cominnity colleglere kabul almak icin lise diploması ne kadar etkili oluyor en az kaç istiyorlar?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordbolton Önlisans ve Lisans Eğitimi, Başvurular, SAT ve ACT sınavları içinde söyledi:

Cominnity colleglere kabul almak icin lise diploması ne kadar etkili oluyor en az kaç istiyorlar?

bazilari sadece lise diplomasi istiyor, bazilari en az 2.0 not ortalamasi istiyor. Ilgilendiginiz CC'nin sitesine bakabilirsiniz. Bu tur seyler standart olmuyor ABD'deki egitim kurumlarinda.

• ⭐⭐

@crazycells yani bazılarında diploma başarı puanının hiç bir önemi yok. Peki bir danışmanlık firması bilgi verdi bu diploma puanı ile imkansız diyelim ki okul kabul etti benim yaşım 22 neden bu yaşta bu yaşa kadar ne yaptı diye elçilik reddeder dedi bu bilgi dogurumur okul kabul etse bile elçiliğin yaşından dolayı sıkıntı cikarmasi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordbolton Önlisans ve Lisans Eğitimi, Başvurular, SAT ve ACT sınavları içinde söyledi:

@crazycells yani bazılarında diploma başarı puanının hiç bir önemi yok. Peki bir danışmanlık firması bilgi verdi bu diploma puanı ile imkansız diyelim ki okul kabul etti benim yaşım 22 neden bu yaşta bu yaşa kadar ne yaptı diye elçilik reddeder dedi bu bilgi dogurumur okul kabul etse bile elçiliğin yaşından dolayı sıkıntı cikarmasi?

evet, bazilari icin gerekmiyor.

Okul ile konsolosluk iki farkli kurum, okulun kabul etmesi konsolos icin yeterli degil tabii ki. Gercekten bu vizeyi amacina uygun kullanacaginiza konsolos emin olmali. Yoksa vizeyi vermez.

Ogrenci vizelerini almak icin, egitim icin ABD'ye gidiyor olmalisiniz ve egitiminiz bittikten sonra ABD'den Turkiye'ye doneceginizi gosterebilmelisiniz. Diyelim ki uzun sure Turkiye'de egitime ara vermissiniz, o durumda amacinizin gercekten egitim olduguna ikna etmeniz zor olur, ya da okuyacaginiz sure boyunca masraflari karsilamaya yetecek kadar paraniz olmali yoksa yine konsolos ABD'ye egitim icin gittiginize inanmaz.

• ⭐⭐

@crazycells 3 yıl boşluk var liseyi bitireli yaşım 22 bunu sorun ederlerse ve ek olarak Lotto başvurumu da görürler diye tahmin ediyorum vizeyi alma ihtimalim nedir sizce bu durumda okul onayı ve parasal sıkıntım yoksa? Birde opt verip aynı zamanda kalmayı sorun etmeleri oldukça tuhaf geldi bana

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 3 yıl boşluk var liseyi bitireli yaşım 22 bunu sorun ederlerse ve ek olarak Lotto başvurumu da görürler diye tahmin ediyorum vizeyi alma ihtimalim nedir sizce bu durumda okul onayı ve parasal sıkıntım yoksa? Birde opt verip aynı zamanda kalmayı sorun etmeleri oldukça tuhaf geldi bana

Yani ben size boyle bir oran veremem maalesef 🙂 kendi hayatinizi siz daha iyi bildiginizden, bu sorunun cevabini siz vermelisiniz 🙂 3 yil boyunca ne yaptiginiz da onemli, nitekim uzun bir sure... calisiyor musunuz, neden egitim almak istiyorsunuz... bu sorularin hepsinin cevabini verebilmeniz onemli. Maalesef size vizeyi garanti edecek bir yol gosteremem. Dosyaniz butunuyle degerlendiriliyor. Ama DS160 formunu doldururken mumkun oldugu kadar ayrintili cevap vermenizi tavsiye ederim, bence pek cok kisi hatayi formu ustunkoru doldurarak yapiyor.

OPT'yi konsolosluk degil USCIS veriyor ayrica otomatik gelmiyor, basvuru yapmaniz lazim. Genelde hep karistiriliyor, USCIS ve DOS iki ayri kurum, sizin acinizdan ayni isi yapiyor gibi gorunseler de farkli isler yapiyor ve cok farkli kistaslara gore basvurulari degerlendiriyorlar. Yani bir basvuruyu USCIS'in kabul etmesi, DOS'a bagli olan konsolosluklarin bunu kabul edecegi anlamina gelmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

ABD'deki universite profilleri ve giris istatistikleri icin su konuyu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1760/abd-deki-universite-profilleri-ve-giris-istatistikleri

Okullara ait kabul oranlari, ortalama ACT ve SAT skorlari, yillik fiyatlari gibi verilere ulasabilirsiniz...

• Arkadaslar selamlar.

Purdue Universitesi Computer and Information Science bolumune kabul aldim. Bildiginiz gibi Major ve Minor var. Major olarak CS sectim ama Minor secmeli miyim? Artilari ne olur..? Sadece Computer Scientist olmak isteyen biri icin farkli bir alanda minor yapmak fayda saglar mi? Ne gibi zorluklari vardir?

Yuksek lisans yapmak istiyorum, sadece minor hakkinda fikirlerinizi merak ediyorum.

Tesekkur ederim,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@strangereister Önlisans ve Lisans Eğitimi, Başvurular, SAT ve ACT sınavları içinde söyledi:

Arkadaslar selamlar.

Purdue Universitesi Computer and Information Science bolumune kabul aldim. Bildiginiz gibi Major ve Minor var. Major olarak CS sectim ama Minor secmeli miyim? Artilari ne olur..? Sadece Computer Scientist olmak isteyen biri icin farkli bir alanda minor yapmak fayda saglar mi? Ne gibi zorluklari vardir?

Yuksek lisans yapmak istiyorum, sadece minor hakkinda fikirlerinizi merak ediyorum.

Tesekkur ederim,

Evet, daha sonra ilgilenmek istediginiz alana gore minor yapmanizi kesinlikle tavsiye ederim. Is ve calisma yuku artacaktir dogal olarak ama size cok sey kazandiracagini zannediyorum 🙂

Aklima gelen iki minor bolum.

1. biyoloji - eger saglik sektoru, bioinformatics , biotechnology gibi alanlara yonelmek istiyorsaniz tavsiye ederim.

2. matematik - eger finans, muhendislik gibi alanlara yonelmek istiyorsaniz tavsiye ederim.

Turkiye'den gelip ABD'deki iyi universitelerde Bilgisayar Muhendisligi ya da benzer konularda doktora yapan arkadaslardan surekli duyuyorum, "keske daha cok Matematik bilseymisiz" diye...

• Merhaba,Community College fiyatları normalde 6000-10000$ arası olduğunu okudum ve vatandaş olanlar için bu fiyatlar 2000-3000$’a düşebiliyor.Acaba bu fiyat düşmesi greencard sahipleri içinde geçerli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xpowerglide, içinde söyledi: Önlisans ve Lisans Eğitimi, Başvurular, SAT ve ACT sınavları

Merhaba,Community College fiyatları normalde 6000-10000$ arası olduğunu okudum ve vatandaş olanlar için bu fiyatlar 2000-3000$’a düşebiliyor.Acaba bu fiyat düşmesi greencard sahipleri içinde geçerli midir?

bu dediginizi belirleyen en onemli sey in-state/out-of-state olma durumu... Su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/449/in-state-out-of-state-kavramlari

• https://www.eventbrite.com/e/yurtdsndaki-secici-okullar-sizden-ne-bekliyorlar-registration-66342529291?fbclid=IwAR2HimMsIGq1W1JdE8knYr4y-o1SywbrqxrQ2dd6N0yqXU6V7F-qrdPYCJU

Amerikada universite egtimi ile ilgili Turkiyede verilecek ücretsiz bir seminer. Semineri verecek kişi LA de yasıyor ve bu konularda danışmanlık veren bir arkadaşımız. İstanbulda olupta eğitim ile ilgili fikir sahibi olmak isteyenler link üzerinden kayıt olup katılabilirler.

• Merhaba arkadaşlar,bizde ailece green cardlıyız.CC ler lise diplomasının aslınımı istiyor yoksa ingilizceye çevrilmiş olanı yeterlimi.Oğlum burda üniversiteye kayıt yaptırıp dondurmayı düşünüyor kayıtda burdaki üniversite diplomayı alacağı için ingilizce çevirisi ABD için yeterli olurmu.cevap verirseniz sevinirim selamlar

• https://www.eventbrite.com/e/yurtdsndaki-secici-okullar-sizden-ne-bekliyorlar-registration-66342529291?ref=ecount

Universite egitimi ile ilgili 16 Ekim tarihinde İstanbulda ucretsiz seminer verilecek. Katilmak isteyenler yukardaki link uzerinden kayit yapabilir. Semineri veren Amerikada egitim danismani veren bir firma, sahibide arkadasimdir, egitim ile ilgili - universite giris vs konularda yardimci olacaktir

• @cnpist Merhaba , 2 yıllık üniversite mezunuyum haftaya ABD’ye gidiyorum orada devam edeceğim eğitimime. Lise ve üniversite diplomalarımı da yanımda götüreceğim bunları tercüme ettirmeye gerek var mıdır?

• @daniela kusura bakmayın, işler gucler sebebi nedeniyle bir suredir giremedim. tercume ettirmenizde fayda var. umarım gec kalmamısımdır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |