GÜNCEL KONULAR

Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler! Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar şu iletideki kuralları okumalılar ve tüm kurallara dikkat etmeliler.

Türk konsolosluğunda vekâlet için "sistem onayı"?

• Türk konsolosluğuna giderek vekaletname düzenletmek isteyen bazı Türk vatandaşlarının işlemlerinin aynı gün yapılmadığını, "sistem onayı gerekli, biz sizi ararız" diyerek geri gönderildiklerini duydum. Bunun sebebi ne olabilir, duyumu veya fikri olan var mıdır? Vekalet çıkartmak bir noterlik işlemi olduğundan, vize verilmesi gibi bir konsolosluk işlemi olmadığından nasıl bir "sistem onayı" gerekiyor anlamak zor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saulgoodman Türk konsolosluğunda vekâlet için "sistem onayı"? içinde söyledi:

Türk konsolosluğuna giderek vekaletname düzenletmek isteyen bazı Türk vatandaşlarının işlemlerinin aynı gün yapılmadığını, "sistem onayı gerekli, biz sizi ararız" diyerek geri gönderildiklerini duydum. Bunun sebebi ne olabilir, duyumu veya fikri olan var mıdır? Vekalet çıkartmak bir noterlik işlemi olduğundan, vize verilmesi gibi bir konsolosluk işlemi olmadığından nasıl bir "sistem onayı" gerekiyor anlamak zor.

sayin @saulgoodman , net bilmiyorum ama akil yurutuyorum... Acaba Turkiye'den yurtdisina kacmis, Turkiye'de aranan biri, resmi veya diger islemlerini Turkiye'de baska birine yaptirmasin diye sistemden "clearance" aliyor olabilirler mi? Sonucta bu tur bilgiler eminim konsolosluktaki her bilgisayardan girilebilecek ve ogrenilebilecek bilgiler degildir.

• Merhaba ben geçen hafta Houston konsolosluğunda TRdeki avukata vekalet verdim( her türlü dava,arabulucluk vs... için) metni avukatım kendi gönderdi.
    Öncesinde houston konsolosluğundan online randevu almıştım, 2 vesikalık foto+tc kimliğimle vekalet verdim. Ücret 26 dolar tuttu. (1 saat konsoloslukta bekleme sürem oldu)
    @crazycells in dediği gibi bir şey de olabilir ancak standart prosedürde herhangi bir sorun yaşamadam 1 saat sonrasında vekaletimi vermiş oldum.

• @crazycells Türk konsolosluğunda vekâlet için "sistem onayı"? içinde söyledi:

@saulgoodman Türk konsolosluğunda vekâlet için "sistem onayı"? içinde söyledi:

Türk konsolosluğuna giderek vekaletname düzenletmek isteyen bazı Türk vatandaşlarının işlemlerinin aynı gün yapılmadığını, "sistem onayı gerekli, biz sizi ararız" diyerek geri gönderildiklerini duydum. Bunun sebebi ne olabilir, duyumu veya fikri olan var mıdır? Vekalet çıkartmak bir noterlik işlemi olduğundan, vize verilmesi gibi bir konsolosluk işlemi olmadığından nasıl bir "sistem onayı" gerekiyor anlamak zor.

sayin @saulgoodman , net bilmiyorum ama akil yurutuyorum... Acaba Turkiye'den yurtdisina kacmis, Turkiye'de aranan biri, resmi veya diger islemlerini Turkiye'de baska birine yaptirmasin diye sistemden "clearance" aliyor olabilirler mi? Sonucta bu tur bilgiler eminim konsolosluktaki her bilgisayardan girilebilecek ve ogrenilebilecek bilgiler degildir.

Benim de aklıma bu geldi; ama şu var ki hukuken vekaletname çıkartılmasına engel olunamaz. Hüküm giymiş mahkumlar bile vekaletname çıkartma hakkına sahiptirler. Dolayısıyla bu uygulamayı çok ilginç buldum.

Log in to reply

Benzer Başlıklar

• 6
  • 60
  • 6
  • 3

42

7.6k
Users

2.3k
Topics

126.5k