Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Eşim ve ben de kontrol ettik 2. başvurumuz çıkmadı. Seneye inşallah.

• siteye giremiyorum malesef

• Merhaba, bende siteye giremiyorum maalesef heyecandan da uyuyamıyorum

• A timeout occurred

You
    Browser Working

İstanbul
    Cloudflare Working

Secure.americandream.de
    Host
    Error

Conf numarami girip check now yapinca bu hata ile karsilasiyorum.

• merhabalar! 🙂 başta @crazycells olmak üzere tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler 🙂

daha önce de yazmıştım green card hikayemi ama hatırlatmam gerekirse, dv2018 ile greencard almaya hak kazandım. hikaye biraz çetrefilli, ben bu loto olayını unutup bana çıktıktan 1 sene sonra farkettim ve gene şansıma her şey yolunda gitti ve greencardı aldım.

bütün bunlar olurken, yani benim lotoyu greencardı unuttuğum sürede, hayatımın erkeği ile tanıştım 🙂 greencard lotosundan çıktığımı öğrendiğim zaman resmen birlikte olmaya başlamamız çok yeniydi, dolayısıyla evlenme fikrine çok sıcak bakamamıştık o dönem. sevgilimin amerika'ya gelmesi ve birlikte bir hayat kurmamız ile ilgili de foruma yazdım ve tünelin çooooook uzağında da olsa bir ışık olduğunu, sabredersek halledebileceğimizi öğrendim.

sözü daha da uzatmayayım diyorum ama hikaye biraz karışık, valla benden kaynaklı değil 🙂 (nicknameimden anlayacağın üzere hayat benle uğraşmayı seviyo :p)

derken sevgilim, 2020 için greencarda başvurdu. ve çıktı!! =)))))))) süper haber, en önemli eşiği geçtik, ama durumun sadece lotodan çıkmak olmadığını iyi biliyoruz artık.. case number: 37***

• sizce görüşmeye çağırılır mı?
    • biz evlilik planlarımızı ötelemek durumunda kalmıştık ama evlenmemiz onun vakasında bir farklılık (avantaj veya dezavantaj gibi) yaratır mı?
    • erkek arkadaşıma bu dönemde turistik vize verirler mi?
    • erkek arkadaşım hali hazırda üniversitede öğrenci. üniversite devam ederken vize alması kolay ama greencarda başvurmuş olduğu için vermezler düşüncesi de ağır basıyor.
    • ben ekim ayında komple gitmeyi düşünüyordum. bütün olasılıkların iyi sonuçlandığını düşündüğümüz bir gelecek senaryosunda da erkek arkadaşım yaklaşık 6 ay sonra da yanıma gelecekti. bu durumda, nasıl bir hareket izlememiz sence daha doğru olur? demek istediğim; acaba ben bi giriş çıkış yapsam türkiye'ye dönsem, sonra dönüp erkek arkadaşımın vize almasını mı beklesem? yoksa ilk planıma sadık mı kalayım? :s
    • şu an üniversitede öğrenci ama bir sıkıntı çıkmazsa ocak ayı gibi mezun olmayı planlıyor. şu an öğrenci olarak formu doldursa, ilerleyen zamanda güncelleme yapması gerekecek, o bir sıkıntı oluşturur mu?

çok teşekkür ederim cevaplar için 🙂

• @air_technic tebrik ederim inşallah sıranız gelir

• @air_technic tebrikler!! inşallah mülakata çağırılırsınız, enseyi karatmak yok! 🙂 sevgiler

• @mulus Hayırlı olsun öncelikle. Case no'nuz maalesef yüksek. Sabırla beklemeniz gereken bir sürece girdiniz. Sıranın gelme ihtimali de var gelmeme ihtimali de. Yerinizde olsam çok da fazla havaya girmeden, yapılması gerekenleri yaptıktan sonra süreci takip ederdim.

• Görüşmeye çağrılma ihtimaliniz de var çağrılmama ihtimaliniz de.
    • Evliliğinizin gerçek evlilik olduğunu kanıtladıktan sonra vize görüşmesinde bir sorun yaşamazsınız. Ama bunun için DS260 formunu hemen doldurmadan önce evlenmenizde fayda var.
    • Turistik vize alabilir diye tahmin ediyorum.
    • Şahsıma green card çıkmadan önce, birkaç kez çekilişe katılmış olmama rağmen turist vizesi vermişlerdi.
    • Case no'nuz zaten yüksek, Ocak ayına kadar plan yapacak çok zamanınız olacak. Evlenirseniz, size sıra gelirse ve de gc vizesi alırsanız, gc vizesinin süresi dolmadan birlikte giriş yapabilirsiniz.
    • Güncelleme yapmasında sıkıntı olmaz. DS260 formunu açtırıp online olarak güncelleme yapabileceğiniz gibi, vize görüşmesi günü de yetkililerden güncelleme yapmasını isteyebilirsiniz.

• Yine sonuç değişmedi. 2 yıl önce umutlanmayı bıraktığım için etkilemedi. Sadece süreç devam ederken arada hayal kurmak güzel oluyordu.

• çıkmayan tüm arkadaşlara sıkmayın canınızı seneye önlerden çıkar inşallah. çıkan arkadaşlarıda tebrik ediyorum.

• "HAS NOT BEEN SELECTED". Kazanan arkadaşları tebrik ederim.

• selam arkadaşlar, 😃 öncelikle çıkanları tebrik ederim, numarası yüksek olanlar umarım mülakat alır. çıkmayan arkadaşlarımda sıkmasın canını, sağlık olsun, tekrar şansın peşinden koşarlar, hayat devam ediyor. gelelim bana, kocaman bir HAS NOT BEEN SELECTED gördüm, içimde en ufak bir üzüntü olmdığı gibi seviniyorum şu anda 🙂 hayatımda hiç olmamış olan mutluluğu buldum. 9 nisan da birisi çıktı 9 sene öncesinden geldi tekrar hayatıma. 4 mayıs 2019 cem adrian konserinden sonra daha farklı sıfatlara sahip olduk. yani son 3 gündür gc çıkacak çıkmicak umurumda değildi zaten. çıksaydı güzel olurdu belki sağlık olsun. şimdi o kenarda ki para var ya, o parayla işte o hep ertelediğim w123 kasa klasik otomatik mercedesi alıp onunla gönlümüzce bi uzun yol turuna çıkıcam. güzel tarafından bakıp mutlu olmayı bilmek gerekiyor bazen. kısmet değilmiş bu senede, sağlık olsun. kimse üzülmesin arkadaşlar. er yada geç inşallah gönlünüze göre olsun herşey. unutmadan @crazycells sana tekrar sabrın yardımseverliğin ve desteklerin için tüm dostlarım adına teşekkürler. seneye deneriz tekrar. iyi geceler...

• @entelman çok teşekkürler 🙂 ben green cardımı aldım zaten 🙂

dediğinizi doğru anlamak istiyorum o nedenle tekrar soruyorum:

• benim green cardım var. erkek arkadaşıma da bugün itibariyle lotodan başvuru hakkı çıktı ama case number 37*** . görüşmeye çağırılmama ihtimali de -malesef- var.
    • biz evlenmek ve amerika'da birlikte yeni bir hayata başlamak istiyoruz evet. ama bugüne kadar erkek arkadaşımın vize almasının daha zor olacağından tutun, evleneceksek amerika'da evlenmemiz gerektiğine kadar türlü farklı senaryo olabileceğini öğrendik. şimdi bugün öğrendiğimiz üzere erkek arkadaşıma başvuru hakkı lotodan çıktı ve ama case numarası yüksek. bütün bunları hesaba katarak baktığımızda, evlenmemiz ve bunu kcc'ye bildirmemiz halinde, erkek arkadaşıma green card verilmesi söz konusu olur mu? (aslında olayın özel durumlardan ziyade verilen case numaralarının sırasına bağlı olduğunu biliyorum ama insan umut etmek istiyor işte..)

teşekkürler..

• HAS NOT BEEN SELECTED Kazanan herkese yeni hayatında başarılar.

• HAS NOT BEEN SELECTED

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mulus DV2020 Sonuç Odası içinde söyledi:

merhabalar! 🙂 başta @crazycells olmak üzere tecrübelerini paylaşan herkese teşekkürler 🙂

daha önce de yazmıştım green card hikayemi ama hatırlatmam gerekirse, dv2018 ile greencard almaya hak kazandım. hikaye biraz çetrefilli, ben bu loto olayını unutup bana çıktıktan 1 sene sonra farkettim ve gene şansıma her şey yolunda gitti ve greencardı aldım.

bütün bunlar olurken, yani benim lotoyu greencardı unuttuğum sürede, hayatımın erkeği ile tanıştım 🙂 greencard lotosundan çıktığımı öğrendiğim zaman resmen birlikte olmaya başlamamız çok yeniydi, dolayısıyla evlenme fikrine çok sıcak bakamamıştık o dönem. sevgilimin amerika'ya gelmesi ve birlikte bir hayat kurmamız ile ilgili de foruma yazdım ve tünelin çooooook uzağında da olsa bir ışık olduğunu, sabredersek halledebileceğimizi öğrendim.

sözü daha da uzatmayayım diyorum ama hikaye biraz karışık, valla benden kaynaklı değil 🙂 (nicknameimden anlayacağın üzere hayat benle uğraşmayı seviyo :p)

derken sevgilim, 2020 için greencarda başvurdu. ve çıktı!! =)))))))) süper haber, en önemli eşiği geçtik, ama durumun sadece lotodan çıkmak olmadığını iyi biliyoruz artık.. case number: 37***

• sizce görüşmeye çağırılır mı?
    • biz evlilik planlarımızı ötelemek durumunda kalmıştık ama evlenmemiz onun vakasında bir farklılık (avantaj veya dezavantaj gibi) yaratır mı?
    • erkek arkadaşıma bu dönemde turistik vize verirler mi?
    • erkek arkadaşım hali hazırda üniversitede öğrenci. üniversite devam ederken vize alması kolay ama greencarda başvurmuş olduğu için vermezler düşüncesi de ağır basıyor.
    • ben ekim ayında komple gitmeyi düşünüyordum. bütün olasılıkların iyi sonuçlandığını düşündüğümüz bir gelecek senaryosunda da erkek arkadaşım yaklaşık 6 ay sonra da yanıma gelecekti. bu durumda, nasıl bir hareket izlememiz sence daha doğru olur? demek istediğim; acaba ben bi giriş çıkış yapsam türkiye'ye dönsem, sonra dönüp erkek arkadaşımın vize almasını mı beklesem? yoksa ilk planıma sadık mı kalayım? :s
    • şu an üniversitede öğrenci ama bir sıkıntı çıkmazsa ocak ayı gibi mezun olmayı planlıyor. şu an öğrenci olarak formu doldursa, ilerleyen zamanda güncelleme yapması gerekecek, o bir sıkıntı oluşturur mu?

çok teşekkür ederim cevaplar için 🙂

Tebrikler. Evet, surecinizi hatirliyorum, guzel bir tesaduf olmus.

Temkinli olmanizi gerektiren numaralar maalesef, gelmeme ihtimali olabilir. Evlenmenizin, esinizin DV surecine olumlu/olumsuz etkisi olmaz.

Turist vizesi almayi deneyebilir, eger reddederlerse bile Green Card mulakatinda bir sorun yasamaz (eger mulakat tarihi alirsa). Fakat konsolos cekilis talihlisi oldugunu gorecek, o nedenle bu duruma hazirlikli olun.

Dediginiz gibi halihazirda ogrenci oldugundan bu bir avantaj ama GC talihlisi oldugundan ABD'ye surece devam etmek icin giriyor diye dusunebilirler, o nedenle bastan sonra makul bir neden ve plan ile turist vizesi basvurusu yapmali.

Formlarda daha sonra guncelleme yapmasina gerek yok.

Bence mustakbel esiniz sizinle olan iliskisini gostermeden bir turist vizesi almaya calissin. Eger alamazsa en yakin zamanda evlenip F2A surecinizi baslatmanizi tavsiye ederim. Eger alabilirse mukemmel olur, cunku Green Card mulakati verilirse turist vizesi iptal edilip, gocmen vize basilacak; eger mulakat tarihi alamasa bile sizinle evlilik islemleri daha sonra baslayacagi icin turist vizesi olmus olacak.

• Esime ve bana da cikmadi malesef 12. seneyi de devirmis olduk boylelikle gc cikmama konusunda rekora dogru kosuyoruz artik haziran da turist vizesi icin yerimizi alip 3 red den sonra sansimizi tekrar ve son kez deneyecegiz olmazsa isi birakip farkli alanda egitim alip kariyerime o sekilde devam edicegim. Yeni bir hayat bizi bekliyor olucak....

• ⭐⭐⭐⭐

has not been i gördük sonunda .

• iyi geceler herkese,ben case number yaziyorum,dogum yilimi da yaziyorum,ama sistem soy isim kismina birsey yazmama izin vermiyor,sebebini bilen var midir ?

• @imerafera aynı dertten muzdaripiz. Saat 7 sen beri giremiyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |