Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• YESILKART (GREEN CARD) CEKILIS SONUCLARININ KONTROL EDILECEGI ABD HUKUMETINE AIT TEK RESMI WEB SITESI:

https://www.dvlottery.state.gov

Cekilis Sonuclari 7 Mayis 2019 Sali Gunu TSI 19:00 itibariyla aciklanacaktir.

Green Card Başvuru Sonuçları Nasıl Kontrol edilir? Green Card Çekilişi Yeşilkart Çekilişi Yeşilkart Lotosu Greencard Lotosu Yeşil Kart

• https://www.dvlottery.state.gov/ESC/

YUKARIDAKI ADRESI WEB TARAYICINIZIN ADRES CUBUGUNA YAZIN

KARSINIZA CIKAN SAYFANIN ALT KISMINDAKI "CONTINUE" BUTONUNA TIKLAYIN

DV2020-WELCOMESCREEN.jpg

• SONRAKI EKRANDA, DV-2020 CEKILISINE KAYIT OLDUGUNUZDA ALDIGINIZ ONAY SAYFASINDAKI BILGILERINIZI GIREREK "SUBMIT" BUTONUNA TIKLAYIN

DV2020-CHECKRESULT.jpg

• Sonuc ekraninizda asagidaki gibi "HAS NOT BEEN SELECTED" iceren bir sayfa goruntuleniyorsa, cekiliste secilmediginiz anlamina geliyor.

Hakkinizda en hayirlisini ve sonraki cekilislerde bol sansli olmanizi diliyorum.

NOT-1: Konfirmasyon numaranizi 30 Eylul 2020'ye kadar saklayiniz. Gelismelerden haberdar olmak icin @YesilkartForum takip edebilirsiniz.

NOT-2: Su basliktaki paylasimlar ilginizi cekebilir: https://yesilkartforum.com/forum/category/87/yatırımcı-ve-tüccar-vizeleri-e1-e2

DV2020-NOTSELECTED.jpg

• Sonuc ekraninizda asagidakine benzer bir sayfa goruntulendiyse,

Cekilisi Kazandiginizi Gosteren Ekran Mesaji

✨✨ %(#ff0000)[TEBRIKLER! ✨✨ CEKILISI KAZANDINIZ!] ✨✨

Diversity Immigrant Visa (Cesitlilik Gocmen Vizesi) Programinda yer almak uzere cekiliste secildiniz.

Sonraki asamalari tamamlayip onay almaniz kaydiyla, ABD'ye ilk girisinizi yaparak kosulsuz Green Card (Yesil Kart) sahibi olacaksiniz.

Surece dair tum detaylar icin simdi sizi soyle alalim: DV2020 Green Card Lotosu Asamalari

Yeni Hayatinizin Mutluluklar Getirmesini DIlerim !

NOT: Forumdaki imzanizi guncellemeyi unutmayin.

• DV2020-v5.png

DV-2020 sureci, genel hatlariyla, yukaridaki takvimde ilerleyecek.

Detayli bilgi edinmek ve paylasimlar icin:

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari
    DV2020 Mulakat Deneyimleri

• ❓"CONFIRMATION NUMBER" UNUTTUM, NUMARAMI NASIL BULABILIRIM?

Yukaridaki kontrol sayfasinda, 1 numarali "Confirmation Number" kisminin altindaki "Forgot Confirmation Number" linkini takip edin. Karsiniza cikan sayfada kutucuklari doldurun (Ingilizce alfabe harflerini kullanin):

✔ Diversity Visa Lottery Program Year: DV2020 icin 2020 secin
    ✔ Last/Family Name: Soyadiniz
    ✔ First Name: Adiniz
    ✔ Middle Name: Ortanca Adiniz (yok ise hemen altindaki "no middle name" kutucugunu isaretleyin)
    ✔ Month: Ay (01,02,03...10,11,12)
    ✔ Day: Gun (01,02,03...29,30,31)
    ✔ Year: Yil (Orn: 1919)
    ✔ Email adresinizi ve ekranda gordugunuz guvenlik kodunu girip "Submit" butonuna tiklayin
    ✔ Eger tum bilgiler dogruysa (kayit olurken girdiginiz gibi), sonuc kontrol ekrani acilmis ve "Confirmation Number"iniz ilgili kutucuga otomatik olarak girilmis olmali

• ❓ SONUCLARI KONTROL EDERKEN HATA ALIYORUM, NE YAPABILIRIM?

notvalid.jpg

Yukaridaki ekran goruntusundeki gibi bir hata ile karsilasiyorsaniz:

• "Confirmation Number" yerine yanlis bilgi girilmis olabilir
      ➡️ DV-2020 icin "Confirmation Number"iniz "2020" ile baslayan ve 16 karakterden (rakam+harf) olusan, cekilise kayit yaptirdiginiza dair dogrulama kodudur. Sonuclari kontrol ederken, kayit sirasinda sakladiginiz bu kodu kullandiginiza emin olun.
      ➡️ DV-2019 (onceki yila ait DV programi) cekilisinin sonuclari da ayni sekilde kontrol edilebildiginden, yanlislikla "2019" ile baslayan gecen seneki "Confirmation Number"inizi girmediginize emin olun.

• "Confirmation Number"daki karakterler yanlis girilmis olabilir
      ➡️ "Confirmation Number"inizi copy-paste yapin veya "0" sifir rakami ve "O" harfi, "8" sekiz rakami ve "B" harfi gibi karistirilabilecek karakterlere dikkat edin.

• Sonuc kontrol sayfasinda soyadinizi yazarken Turkce harfler kullanmis olabilirsiniz
      ➡️ Soyadinizi Ingilizce alfabe harfleriyle yazin. "Ç,ç"--> "C,c" 🔹 "Ğ,ğ" --> "G,g" 🔹 "ı" --> "I,i" 🔹 "İ" --> "I,i" 🔹 "Ö,ö" --> "O,o" 🔹 "Ş,ş" --> "S,s" 🔹 "Ü,ü" --> "U,u"
      ➡️ Gerekiyorsa klavyenizi Ingilizce yapin.

• Cekilise kayit sirasinda adiniz ve soyadiniz birbirinin yerine girilmis olabilir
      ➡️ Kayit oldugunuz sirada sakladiginiz onay sayfasinda "Entrant Name: SOYADI, ADI" seklinde yazar. Onay sayfanizda "SOYADI" yerinde ne yaziyorsa kontrol sayfasina onu girin.

• Dogum yiliniz cekilise kayit sirasinda farkli girilmis olabilir
      ➡️ Kayit oldugunuz sirada sakladiginiz onay sayfasinda dogum yilinizi ne goruyorsaniz onu girin.

• ❓ YUKARIDAKI ONERILERI GERCEKLESTIRDIM SONUCLARI KONTROL EDERKEN HALA HATA ALIYORUM, NE YAPABILIRIM?

Girdiginiz bilgilerden ve karakterleri dogru yazdiginizdan eminseniz ve yine de hata aliyorsaniz

➡️ Web tarayicinizin gozatma gecmisi/internet gecmisi/onbellegini temizleyin
    ➡️ Farkli bir web tarayicisi ile deneyin (Safari, Chrome, Firefox, vb.)
    ➡️ Farkli bir bilgisayarda deneyin
    ➡️ Birkac gun sonra ve bir hafta sonra tekrar kontrol edin

• ❓BU CEKILISTE SECILMEDIM, SONRAKI CEKILISE NASIL BASVURABILIRIM?

ABD Disisleri Bakanligi her sene Cesitlilik Gocmen Vize Programini (Diversity Immigrant Visa Program) veya genel bilinen adiyla "Yesilkart (Green Card) Cekilisi"ni yurutmektedir.
    Bu programa kayit olmak tamamen ucretsizdir ve basvurular genellikle her yilin Ekim-Kasim aylarinda kabul edilmektedir.

Cekilise basvurunun yapilacagi ve sonuclarin kontrol edilebilecegi ABD Disisleri Bakanliginin tek resmi web sitesi www.dvlottery.state.gov adresidir.

ABD Disisleri Bakanligi, yukaridaki resmi web sitesi disinda ve acikladigi basvuru tarihleri disinda hicbir kanal veya araci kurum uzerinden cekilis basvurusu kabul etmemektedir.

Ucretsiz cekilis basvurunuzu resmi web sitesinden nasil yapabileceginizi ve diger merak ettiklerinizi ogrenmek icin forumdaki su basligi inceleyiniz: https://yesilkartforum.com/forum/category/115/greencard-çekiliş-başvurusuyla-i̇lgili-sorular

❓GECMIS YILLARDAKI CEKILISLERE TURKIYE'DEN KATILAN VE KAZANANLARIN SAYISINI NEREDEN OGRENEBILIRIM?

Turkiye ve Azerbaycan icin onceki yillarin DV-Cesitlilik Gocmen Vize Programi katilimci ve secilen sayilarini surada gorebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-istatistikler/

❓CEKILISTE SECILMEDIM, NEDEN 30 EYLUL 2020'YE KADAR "CONFIRMATION NUMBER" SAKLAMAM ONERILIYOR?

ABD Disisleri Bakanligi yayinladigi DV-2020 ÇEŞİTLİLİK GÖÇMEN VİZE KURASI YÖNERGESİ 24. maddesinde "Program dahilindeki tüm vizelerin kullanılmasını sağlamak için 7 Mayıs 2019’den sonra Dışişleri Bakalığı Başvuru Durumu Kontrol sayfasından ilave kazananlar duyurabilir. Her türlü güncelleme için konfirmasyon numaranızı 30 Eylül 2020 tarihine kadar saklayınız." ifadesi yer almaktadir.

Onceki yillarda gorulen bir diger durum da cekilis sonuclarinin aciklandigi sistemin ilk birkac gun yogunluktan dolayi saglikli calisamama ihtimalidir. Bu iki noktayi goz onunde bulundurup konfirmasyon numaranizi saklamaniz onerilir.

❓ABD DISISLERI BAKANLIGINDAN EPOSTA VEYA NORMAL POSTA YOLUYLA CEKILIS SONUCUNA DAIR BILGI ALACAK MIYIM?

ABD Disisleri Bakanligi yayinladigi DV-2020 ÇEŞİTLİLİK GÖÇMEN VİZE KURASI YÖNERGESİ 26. maddesinde belirtildigi uzere: "ABD Disisleri Bakanlığı size bilgilendirme mektubu göndermeyecektir. Amerikan Hükümeti hiçbir zaman kişilere kazandıklarına dair bir e-posta göndermemiştir ve DV-2020 programı için de e-posta ile bilgilendirme yapmayı planlamamaktadır."

❓DV-2020 PROGRAMINDA KAC KISI CEKILISTE SECILECEKTIR?

DV-2020 ÇEŞİTLİLİK GÖÇMEN VİZE KURASI YÖNERGESİ 27. maddesindeki aciklama soyledir: "DV-2020 için 50,000 adet çeşitlilik vizesi ayrılmıştır. Kurayı kazanan ilk 50,000 kişiden bazılarının vize almaya uygun bulunmayacağı veya vizeye hiç başvurmayacakları göz önünde tutularak, program için ayrılmış tüm vizelerin kullanılabilmesi amacı ile 50,000’den fazla kişi seçilecektir. Bu, aynı zamanda her kura talihlisine yetecek kadar vize olmayacağı anlamına da gelmektedir."

❓DV-2020 CESITLILIK GOCMEN VIZE PROGRAMI HAKKINDA DAHA DETAYLI BILGIYI NEREDEN BULABILIRIM?

DV-2020 ÇEŞİTLİLİK GÖÇMEN VİZE KURASI YÖNERGESİ

DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

• reserved
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

DS-260 formuna giriş yetkisi verilmesi açıklanan tarihten itibaren belli bir süresi var mı yoksa her daim kontrol etmek mi gerekiyor. Bu sene de siz de yaşadınız ne kadar erken girersen o kadar çok sıkıntısız bir yol izliyorsun.

• has not been selected aileden bir cümle gibi oldu

• @sharm ben bunu yapıyorum ama benimde esiminde otomatik atmıyor hiç atmıyor o sayfaya acaba bizim başvuru mu yalnış oldu

• @gamzelatrcn 🇺🇸 🗽Yesilkart (Green Card) Cekilis Sonuclari Nasil Kontrol Edilir? içinde söyledi:

@sharm ben bunu yapıyorum ama benimde esiminde otomatik atmıyor hiç atmıyor o sayfaya acaba bizim başvuru mu yalnış oldu

Biraz gec yanitlayabildim; sonuclarin aciklandigi web sitesi ilk gunlerde dogru durust hizmet veremedi anladigim kadariyla. Umarim sonuclarinizi gorebilip guzel haber almissinizdir.

• Türkiyeden başvuru yapanların Green card talihlisi olunca yani iş ciddiye binince bazı nedenlerden dolayı vazgeçip hiç bu iş için uğraşmadıklarını öğrendim benim case dosya numaram böyle bir durumda yeterli olup mülakata girebilme olasılığını merak ediyorum bu soruyu çok sordum ama benim için çok önemli daha önce 49 case numberda mülakata girip kazanan oldu mu?bu sene çok insan vazgeçeer mi kazanınca vazgeçen çok olur mu?belkide o yüzden case numberler bu kadar yüksek gerçekten gidip yaşayanları bulmak ve green card vermek için...deneyimlerinize dayanarak soruyorum bütün bunları çünkü çok kafamı kurcalıyor ...selamlar sevgiler..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newworld 🇺🇸 🗽Yesilkart (Green Card) Cekilis Sonuclari Nasil Kontrol Edilir? içinde söyledi:

Türkiyeden başvuru yapanların Green card talihlisi olunca yani iş ciddiye binince bazı nedenlerden dolayı vazgeçip hiç bu iş için uğraşmadıklarını öğrendim benim case dosya numaram böyle bir durumda yeterli olup mülakata girebilme olasılığını merak ediyorum bu soruyu çok sordum ama benim için çok önemli daha önce 49 case numberda mülakata girip kazanan oldu mu?bu sene çok insan vazgeçeer mi kazanınca vazgeçen çok olur mu?belkide o yüzden case numberler bu kadar yüksek gerçekten gidip yaşayanları bulmak ve green card vermek için...deneyimlerinize dayanarak soruyorum bütün bunları çünkü çok kafamı kurcalıyor ...selamlar sevgiler..

Bu sadece Turkiye icin degil pek cok ulke icin gecerli. Buyuk bir kisim ya secildiginin farkinda degil ya da surece devam etmiyor.

Diger sorularinizin net bir cevabi yok, onceki yillarin konularini okuyarak surece asina olabilirsiniz.

• @crazycells Tessekurler

• Teşekkürler

• Merhabalar,

Bugün bir arkadaş 2020 için 17 October 2019 tarihinde kendisine gelen e-posta'yi gösterdi. Dvlotterry e-posta yollamiyor diye biliyordum ben. Istisna durumlar var mı? Confirmation numarasını bilmiyor fakat kodu gelen e-postada var. Şuan her hangi bir şey yapabilme imkanı ihtimali var mı? Şuan kendisi normal vize ile ABD de. Aşağıya da maili atan adresi ve maili ekliyorum.

From: KCC DV [email protected]
    Date: 17 October 2019 2:40:47 PM GMT-4
    To: "[email protected]" [email protected]
    Subject: 2020EU00021xxx Further DV Documents Required

Date: 10/9/2019

Case Number: 2020EU00021xxx

Dear xxxxx:

Congratulations on your selection for the 2020 Diversity Visa program!

Please read this email and carefully follow the instructions listed in order to have your application processed as quickly as possible.

Bu şekilde devam ediyor mail.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |