Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'ya büyük umutlarla gelip mutlu olamamak

• bu baslık tam uydumu bilemedim acaba amerikaya ısrarla gelmek isteyipte geldikten sonra mutsuz olan yada bu muydu amerika diyen arkadaşlar varmı yada dönem dönem böyle ruh haline bürünen arkadaşlar varmıdır. canım vatanıma şöyle bi bakıyorum uzaktanda dönülür gibi durmuyor yakın bi zamanda.

• Hele bi gidebilseydik belki fikrimiz olurdu 😊

• @sharm bu verdiğiniz topik benim bahsettiğim konu değil geri donenler değil hala amerikada olanlar için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bahakaba dediğiniz sorunun muhabbeti burada çok yapıldı alınan sonuç kimse gelipte yazan olmadığı için bilinmiyor ve bilinemeyecek.

• Bu akşamda maşallah soru sormak için başlık-konu açan açana.

• @bahakaba Şu an amerikadayım. Geleli 40 gün oldu. Bahsettiğiniz o ruh halini şu an yaşıyorum. Ve yaşayanlarda elbette vardır. Bu ruh halinin sebebi kültür şoku, olacak mı olmayacak mı düşüncesi kaynaklı gelecek kaygısı. Belli zaman sonra bu ruh hali değişebilir. Kendimi şöyle avutuyorum. Bu bir deneme süreci olmazsa bırakırsın yada uzun vadeli düşünürsem gelecekte bekleyen güzel günlerin başlangıcıdir.

• @roccorocco 'nun söylediklerine sonuna kadar katılıyorum aynı duyguları birebir yaşıyorum. Geleli daha 1 ay olmadı, ilk 15 günümü burada ailemle birlikte güzel vakit geçirerek harcadım, şuan tekim ve gelecek için bir düzen kurma çabasındayım, eğer böyle bir umudum olmasaydı bunca özlem çekilmeye değmezdi. Aslında şuan içinde bulunduğum durum mutsuzluk değil "karamsarlık" bunca zahmeti boşuna mı çekiyoruz karamsarlığı, Amerika'ya geldiğim ilk günden bugüne kadar olan bu karamsarlık her ne kadar tamamen yok olup gitmiş olmasa da , her geçen gün bazı şeyler rayına oturmaya başlıyor ve güzel günlerin ileride olduğu hissiyatı veriyor. Kendimi avutmak için söylediğim söz "oğlum hiç bişey yapamazsan burada geçirdiğin sürede öğrendiğin İngilizce sana Türkiye'de yeterde artar bile" tabi Türkiye'nin işsizlik durumunu hesaba katınca durum daha flu bir hal alıyor.

• Sayın @roccorocco ve @aytac59 lütfen moralinizi bozmayın inanın herşey daha iyiye gidecek.Hatta bir arkadaşım bana sizlerle aynı duyguları paylaştığım vakitlerde yarının bugününden daha iyi olacak inan demişti ve çok şükür öyle de oldu ve inanıyorum ki sizlerinde öyle olacak ☺

• Bir an önce bu karamsarlıkları atlatırsınız inşallah. Hakkınızda hayırlı olsun. Morallari yüksek tutun. Ne zorluklarla gittiniz. Herkesten elinde sonunda iyi güzel günlerin haberi geliyor. Demekki önce bir sis perdesinden geçmeniz gerekli güneşli günleri görebilmek için. 👍🏻 Sıkın dişlerinizi. En büyük ve sıkıntılı kısımları atlatıp başardınız...

• @roccorocco nasıl bir insan amerikada olup ta mutsuz olabilir. Cidden bunu anlamak imkansız. Ucuz konut araba benzin et ve mutlu insanların olduğu bir ülke. İnsan daha ne isterki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@roccorocco sen efsanesin zaten durumunu bilmeyenler seni incelesinler

• ⭐⭐⭐⭐

@suv2019 @roccorocco 'yu çok iyi anlıyorum. Oraya gittiğinde kendini sende bu konuda test edebilirsin.
    Buradaki en büyük sıkıntı tutunma meselesi. Amerikayı bir akıntısı olan nehir gibi düşünebilirsiniz. Sizi bu nehre bırakıyorlar ve siz burada bir yere tutunarak ileride bekleyen selaleye gelmemeye çalışıyorsunuz. İşin içinde birde ailede varsa onun sorumluluğu da çabası. @roccorocco bir anlamda oralara bir çok kişiye göre yorgun savaşçı olarak gitti ama umudunu hiç kaybetmedi. Ben dahil birçok kişiye göre onun kazanma hakkınının fazla olduğunu düşünüyorum.
    Umarım en kısa zamanda güzel hikayelerin bize iletirsin.

• ........

• @gokcell Amerika'ya büyük umutlarla gelip mutlu olamamak içinde söyledi:

Yaklasik 13 yildir ulkem disinda calisiyorum. Istediginiz kadar duzen kurun,eviniz,arabaniz, coluk-cocuk vesaire farketmez. Kalbin hep Turkiyede oluyor. Hemen hemen hergun esime ne zaman emekli olacagiz diyorum. Yani hep donme istegi her zaman olacak. Sen istedigin kadar duzenini kur degismez.

Hocam Türkiye sizin 13 yıl önce bıraktığınız halinde değil maalesef.

• ........

• @gokcell Bana samimi gelmedi düşüncelerinizle söylemleriniz. Sizin düşünceniz yine de saygılar.

• ........

• @gokcell Etmen gerekiyor diyen olmadı zaten fikrimi söyledim.

• @suv2019 arkadaşım konut araba benzin veya et ucuz değil sadece olması gereken değerlerinde..toplumumuzu pahalılığa, gıda vb sektörlerde devasa vergilere ve açlığa o kadar mahkum etmişler ki bunlar ortadan kalkınca mutlu olacağımızı zannediyoruz..oraya giden birçok insanda ilk önce bu hayallerle gidiyor ve bunlara kavuştuktan belli bir süre sonra alışıyor ve boşluğa düşüyor..bizim için mutluluk geçim derdinin olmaması ile doğru orantılı bir hal almış ve bu hiçbirimizin suçu değil ama bu sıkıntının ortadan kalkması demek de mutluluk için yeterli değil...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

58

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.7k

| | | |