Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@newworld DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sevgili @crazycells Peki o kişilerde green card çekilişin şart koştuğu Son 5 yıl içerisinde en az iki yıl eğitim veya deneyim gerektiren bir meslek iki yıllık iş tecrübesi varmıydı?

hayir, yoktu. Her zaman resmi kurallar bu kadar kati uygulanmayabilir, bunu anlayisla karsilamak lazim. Ornegin, J1 2 yil kurali da Green Card almaya engel, ama konsolosluk bunu onemsemiyor. 2 yil kurali olsa da veriyor Green Card vizenizi.

• @crazycells Merhaba Amerika dan arkadaşım iş teklifi gönderecek bana da , bir örnek varmı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lion79 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Merhaba Amerika dan arkadaşım iş teklifi gönderecek bana da , bir örnek varmı acaba

internette sayisiz ornek bulabilirsiniz 🙂

Normal birini ise alirken verdikleri mektubun aynisini verebilirler, konsolosluga vermek icin ayri bir muameleye gerek yok.

• @crazycells şöyle başka bir sorum olucak.şimdi benim çocugum 7 aylık aşı ları felanda tamam, aşı kartıda tamam diyebilirim ama yinede aşı kartına yes mi desem temkinliyim?şöyle bir şey yapsam yok desem sonra alıcam deyip,eğer buradakileride kabul ederlerseler bunları gotursem sorun olur mu?

• @crazycells abi eminmiyiz yalnış olmasın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunaltay58 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells şöyle başka bir sorum olucak.şimdi benim çocugum 7 aylık aşı ları felanda tamam, aşı kartıda tamam diyebilirim ama yinede aşı kartına yes mi desem temkinliyim?şöyle bir şey yapsam yok desem sonra alıcam deyip,eğer buradakileride kabul ederlerseler bunları gotursem sorun olur mu?

o soruyu tam okumalisiniz. soru asi kartiniz var mi diye sormuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells abi eminmiyiz yalnış olmasın

sorun olmaz. eminiz 🙂

• Ailemizde kimsede şuan geçerli süresi olan pasaport yok ve bir kaç ay içinde çıkarmayı düşünüyoruz. Formu pasaport bilgisiz gönderdiğimiz zaman KCC belgeleri istediği zaman mı pasaport belgesi sunmamız gerekiyor. Yoksa onlar istemeden önce onlara bizim mi mail atmamız gerekiyor ?

• @crazycells tamamdir o zman No diyor aciklamasini yaziyorum.

• Bugün itibariyle formumu gönderdim. Allah herkesin gönlüne göre versin. Yolunu açık etsin. Artık gerisi nasip diyelim.

@crazycells yardımların ve sabrın için teşekkür ederim. Böyle faydalı bir site çoğu insana yardımcı oluyorsunuz. Sizin gibi yardımsever insanların var olduğunu bilmek güzel.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ailemizde kimsede şuan geçerli süresi olan pasaport yok ve bir kaç ay içinde çıkarmayı düşünüyoruz. Formu pasaport bilgisiz gönderdiğimiz zaman KCC belgeleri istediği zaman mı pasaport belgesi sunmamız gerekiyor. Yoksa onlar istemeden önce onlara bizim mi mail atmamız gerekiyor ?

eger birkac ay ise, pasaportlari alinca bilgileri KCC'ye email ile gonderebilirsiniz. Formlari acmak yerine dosyaniza eklemelerini rica edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bugün itibariyle formumu gönderdim. Allah herkesin gönlüne göre versin. Yolunu açık etsin. Artık gerisi nasip diyelim.

@crazycells yardımların ve sabrın için teşekkür ederim. Böyle faydalı bir site çoğu insana yardımcı oluyorsunuz. Sizin gibi yardımsever insanların var olduğunu bilmek güzel.

rica ederim, bol sanslar. Bilgi ve deneyimlerinizi foruma aktarmayi unutmayin!

• @crazycells eminmiyiz abi yalnış olmasın

• Bunun yeri ve zamanı burası mı bilmiyorum ama Green Card süreciyle ilgili sorularımızı genel olarak bu konu altından sorduğumuzdan kafamdaki şeyide burdan sorayım dedim, ben şuanda üniversite 2. sınıf öğrencisiyim bu yaşıma kadar hayatımın yarasından çoğu zaten okuyarak geçti dolayısıyla bir işte sürekli çalışıp birikim yapma şansım olmadı, ancak yaz tatillerinde çalıştım o kazandığım paraları da zaten her sene süren 9 aylık eğitim sürecimde bitirmiş oluyordum. Uzatmadan konuya geleyim, hepimizin bildiği gibi konsolosluk görüşmesinde hesabımızda bir miktar para göstermemiz gerekiyor bu parayıda benim hesabıma ailem koyacak yani atıyorum bir anda 7-8 bin dolar hesabıma giriş oldu bu benim için bir sıkıntı yaratır mı? 1 yıllık geçmişi falan istiyorlarmış, hesapta çok ufak paralar varken aniden yüklü bir miktar paranın giriş yapmış olduğunu görmeleri acaba sorun yaratır mı? sürecimi olumsuz etkiler mi? kafama takıldı açıkcası.

• Abi, @crazycells. Formdaki Social Security Number bölümünü doldurdum, sırasıyla no,yes,yes cevabını verip kayıt ettim. Fakat kayıt edildikten sonra 2. soru kayboldu. Bu normal mi?

• @knightman Aynısı bende de oldu, herkesde öyle oluyor sanırım bir sorun yaratmaması lazım bizim açımızdan.

• Adres ve okul bilgilerini vede buna benzer bilgileri ingilizce mi yazmak gerekiyor.Ds260'a? Mesela cadde yerine street?

• @knightman SAVE ettikten sonra kayboluyor, ancak formu tamamladığınızda REVİEW'den baktığınızda normal görünüyor. Oradan bakın siz de hepsini göreceksiniz

• Sayın @crazycells
    Formu göndermesine gönderdim de zannedersem bir hata yapmışım,
    Egitim kurumlarını yazarken, egitim kurumu sayısını 1 olarak yazdım, doğal olarak bir bölüm açıldı ona da üniversite bilgilerini yazdım, lise ile ilgili herhangi bir giriş yapmadım.
    Bu durumda formu açtırmak gerekiyor mu ekleme yapabilmek için?

• @crazycells merhabalar,
    2019 talihlisi olan arkadaşım ile konuştum, kendine bir sponsor bul dedi, o giderken hesabında tek kişi olarak 11 bin dolar göstermiş. Mülakat sırasında nerede yaşıycaksın ne iş yapcaksın, kimin yanına gidiyorsun gibi 3 soru sormuş, sonra sponsor evrakına bakınca, vizeyi onaylamış vermişler. Bende atlantada yaşayan iyi geliri olan bir arkadaşımdan rica edeceğim bize sponsor olması için, biz 4 kişilik bir aileyiz. Bizd sponsor olan arkadaşıma ekstra bir külfet olurmu vergi vs gibi. Ve hangi formu doldurmamız gerekiyor. Teşekkürler iyi akşamlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |