Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar whatsapp grubu olarak, aranızdan bir kişi bunu üstlenebilir ve katılmak isteyen arkadaşlar mesaj yoluyla kendisine numaralarını atarak gruba ekleyebilir. Bizim dv2019 grubu öyle oldu. İsterseniz DV2019 seçilenleri olarakta birkaç kişi sizin grubunuza girip süreç hakkında kafanıza takılan soruları yanıtlarız. Herkese tebrikler 🙂 Umarım biran önce hepiniz current olursunuz 🙂

Evet, biraz sure verin kendilerine sayin @cancakicitr , sonucta su an hickimse surece asina degil. Dolayisiyla bir hafta sonra tum uyeler az cok surec konusunda bilgiliyken bu whatsapp grubunun acilmasi daha mantikli olur. Su an -insanlar surece cok hakim degilken- olusturursak, sizin de gordugunuz uzere, arkadaslari yanlis yonlendirmeye calisabilecek kisiler de mudahil olabilir.

En azindan arkadaslara temel forum konularini okuyup hazmedecek kadar sure taniyalim.

Forum disinda hicbir kaynaga, ayrica hicbir danisman ya da avukata ihtiyac olmadan tum sureci halletmek mumkun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkonca DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells bende ds 260 ile alakalı zannettim 🙂 ds260 doldurduktan sonra yapacağımız herhangi bir şey yok değil mi? Artık bekleyişe geçmemiz gerekiyor. KCC den emailler ne zaman geliyor, onay emaili falan geliyor mu ds 260 doldurduktan sonra. Ds 260 tan sonra kaçırmamamız gereken bir şey var mı, biraz heyecanlıyız :))

onay emaili gelmiyor.
    ilk iletiyi incelemelisiniz 🙂 telasa gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, aşağıdaki 2. adres ile neredeyse aynı, neden hata veriyor anlamadım gitti

hatada ne diyor? o kismi da yazin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Kolay gelsin, 40xxx lerdeyim. Ne zamana kadar doldurmalıyım formu? Çabuk gönderip yanlışlık da yapmak istemiyorum.

onumuzdeki bir iki hafta icerisinde doldurup gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-yetgin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

D260 formunu doldurmadim pasaportumu çıkartıp doldurmayı düşünüyor case number 50 k larda d200 formunu geç doldursam problem olurmu

gec derken, tam olarak ne kadar sure sonra? onumuzdeki bir iki hafta icerisinde formu doldurup gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ds 260 formunun stresini çok yoğun yaşıyorum, İnşaallah bu süreci hatasız geçirebilirim

telasa gerek yok 🙂

bit.ly/GCpaketi

• @crazycells

1: ok ile gösterdiğim videoda yoktu, buraya ne işaretlememiz gerekiyor?
    2: videodaki şekilde yazdım, ds 260 formunu tamamen complete ettikten sonra mülakat zamanına kadar tekrar değiştirebilme hakkım var mıdır?
    3:şu an bir adres bulsam abd'den ve ds 260 formuna yazsam, complete etsek, şansımız artar mı, yoksa önemsiz bir durum mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells

1: ok ile gösterdiğim videoda yoktu, buraya ne işaretlememiz gerekiyor?
    2: videodaki şekilde yazdım, ds 260 formunu tamamen complete ettikten sonra mülakat zamanına kadar tekrar değiştirebilme hakkım var mıdır?
    3:şu an bir adres bulsam abd'den ve ds 260 formuna yazsam, complete etsek, şansımız artar mı, yoksa önemsiz bir durum mu?

1. Tam anlayamadim, sayfa hata mi verdi? Cevaplamadiginiz icin oku koymus olabilir. Soruya cevap vermelisiniz.

2. Degistirmeyin, formu tam ve dogru olarak doldurun ve bir daha degisiklik yapmayin.

3. Sansimiz derken mulakat alma sansi mi? Yoksa mulakatta kabul alma sansi mi?

• Merhabalar, kazanan arkadaşlara şanslarının devamını diliyorum. Kazanamayanlara ise, 2018 talihzedesi olarak vazgeçmeden başvurmaya devam etmelerini tavsiye ediyorum. Crayzcells abi bir sorum olacak. Sanşa bakın ki hem eşim hem de ben dv2020 talihlisiyiz. Eşim in case no daha düşük bir numara. DS 260 formunu dolduruken düşük olan case no üzerinden başvuru yapmak yeterlimidir? Bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz. Saygılar.

• herkese merhaba, eşim askeri lise mezunu ve diploması kayıp. okuduğu okul da kapatıldı malumunuz. üniversite diploması yeterli oluyor mu?

• arkadaşlar merhabalar bizede çıktı ilk başvurumuzda hemide Ali Cihan abi yardımları ile bize çıktı inşallah 😃
    case number: 2020EU00032***

• @hamzamurat hayirli olsun arkadasim. Bol sans valla cok yuksek olmayan numaralar cikinca seviniyoruz gidemeyenler olarak. 👏

• Merhabalar hayırlı olsun herkese, 6 sorum var benim umarım yanıtları birçok kişinin işine yarar
    1.Case numaram 51binlerde umut nedir bu durumda baya içimi karartan dostlarım oldu sormak istedim.
    2.DS-260 formundan sonra bize KCC nin göndereceği mailde isteyeceği evraklar e-devletten olsa oluyor mu? (Mülakat için bu belgelerin ıslak imzalı istendiğini okudum bir yerde kırmızı mühürlü şekilde isteniyor diyor orneğin nüfus kayıt ornegi) KCC ye e-devletten alınan belgeleri, mülakata ıslak imzalı belgeleri götürsek olur mu ?Veya mülakata da e-devletten alınan belgeleri götürsek olur mu?
    3.DS-260 formunu ne zamana kadar doldurmak gerekir Mayıs 2019 sonuna kadar doldurmak geç olur mu ? Erken doldurmanın bir avantajı var mı?
    4.Askerlik hizmetini mesleğini icra eden yedek subay olarak yapanlar mesleki tecrübe olarak yazmalı mı?
    5. 2 ay kadar kısa bir süre çalıştıgımız bir işi iş tecrübelerine yazmalı mıyız ?
    6. ABD'de hiç tanıdığım/akrabam olmadıgından contact person ve green cardın gönderileceği adresi nasıl tanımlamalıyım? Dost mu edinicez oradan veya posta kutusu kiralamak/kasa kiralamak vs. işlemler var mıdır?
    İlginize teşekkürler ve saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hamzamurat DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, kazanan arkadaşlara şanslarının devamını diliyorum. Kazanamayanlara ise, 2018 talihzedesi olarak vazgeçmeden başvurmaya devam etmelerini tavsiye ediyorum. Crayzcells abi bir sorum olacak. Sanşa bakın ki hem eşim hem de ben dv2020 talihlisiyiz. Eşim in case no daha düşük bir numara. DS 260 formunu dolduruken düşük olan case no üzerinden başvuru yapmak yeterlimidir? Bu konuda yardımcı olursanız çok seviniriz. Saygılar.

Evet, iki dosya numarasi icin de DS260 formlarini gonderip, kucuk olan numara icin mulakat belgelerini gondermeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rodin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

herkese merhaba, eşim askeri lise mezunu ve diploması kayıp. okuduğu okul da kapatıldı malumunuz. üniversite diploması yeterli oluyor mu?

universite diplomasi yeterli olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ksmcmldg DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadaşlar merhabalar bizede çıktı ilk başvurumuzda hemide Ali Cihan abi yardımları ile bize çıktı inşallah 😃
    case number: 2020EU00032***

hayirli olsun, tebrikler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufuk-kaya DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar hayırlı olsun herkese, 6 sorum var benim umarım yanıtları birçok kişinin işine yarar
    1.Case numaram 51binlerde umut nedir bu durumda baya içimi karartan dostlarım oldu sormak istedim.
    2.DS-260 formundan sonra bize KCC nin göndereceği mailde isteyeceği evraklar e-devletten olsa oluyor mu? (Mülakat için bu belgelerin ıslak imzalı istendiğini okudum bir yerde kırmızı mühürlü şekilde isteniyor diyor orneğin nüfus kayıt ornegi) KCC ye e-devletten alınan belgeleri, mülakata ıslak imzalı belgeleri götürsek olur mu ?Veya mülakata da e-devletten alınan belgeleri götürsek olur mu?
    3.DS-260 formunu ne zamana kadar doldurmak gerekir Mayıs 2019 sonuna kadar doldurmak geç olur mu ? Erken doldurmanın bir avantajı var mı?
    4.Askerlik hizmetini mesleğini icra eden yedek subay olarak yapanlar mesleki tecrübe olarak yazmalı mı?
    5.2 ay kadar kısa bir süre çalıştıgımız bir işi iş tecrübelerine yazmalı mıyız ?
    6.ABD'de hiç tanıdığım/akrabam olmadıgından contact person ve green cardın gönderileceği adresi nasıl tanımlamalıyım? Dost mu edinicez oradan veya posta kutusu kiralamak/kasa kiralamak vs. işlemler var mıdır?
    İlginize teşekkürler ve saygılar.

1. Su an icin tek diyebilecegim, gecen yillarla birebir kiyaslama yapmamaniz. Ne olacagini hickimse bilmiyor henuz. DS-260 formunu en yakin zamanda gondermelisiniz.

2. e-devlet de kabul ediliyor.
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

3. Butun surec 30 Eylul 2020 tarihine kadar bitmeli, DS-260 formunu gondermek icin belirlenen bir son tarih yok. En yakin zamanda gondermenizi tavsiye ederim. Bence de Mayis ayini gecirmemek sizin faydaniza olur.

4. Yazabilirsiniz, problem olmaz.

5. Bence yazmasaniz da olur, cok onemli olmadigi asikar. Ama benim hayatimi degistirdi diyorsaniz 🙂 o durumda yazabilirsiniz tabii ki.

6. En gec mulakat zamanina kadar birini bulmalisiniz. Nasil bulacaginiz size kalmis 🙂 Forumumuz oldukca sosyal bir forum, ornegin forum bulusmalarinda iyi arkadas edinip o arkadaslardan adreslerini kullanmayi rica edebilirsiniz.
      https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• @crazycells Cok teşekkür ederim sıralı yanıtlar için. 2. soruma ek olarak KCC ye mail için e-devlet kabul ediliyor okey ancak konsolosluk mulakati için de tutarlı olması için e-devletten alınan mı goturulmeli yoksa aynı belgelerin daha guncel tarihli ıslak imzalılarının goturulmesi mi gerekir (detay soru kabul ediyorum pimpirik insanlar sorar bunu sadece 🙂 ) 6. sorumda bir adres buldum universtie arkadasım yaşarmış amerikada ama teşekkürler. ve bir de ben şuan türkiye dışı bir ülkede yaşıyorum 2.5 yıldan fazla zamandır tr ye ne zaman donmeliyim işten ayrılıp (zamanlama hatası yapmak istemem) ve bulundugum ulkeden adli sicil de almalıyım dönmeden sanırım bir yerde lazım olcak

• @uysalkedi teşekkür ederiz tamamiyle şans ve kısmet diyelim.

• @crazycells teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |