Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

biden yönetiminin DV2020 ve DV2021 davalarında (Gomez, GoH, Rai, GoodluckvBiden) rezerv edilen vizelerin iptali için, başsavcı Elizabeth Prelogar'a yaptıkları başvuru olumlu sonuçlandı ve bu kararlarla mücadele için kolları resmi olarak sıvadılar.

bu, tahmin edileceği gibi mali yıl içinde vizelerin verilmesini beklediğimiz Gomez, Rai, Goh davalarında bir gecikmeye sebep olacak gibi.

bekleyip göreceğiz..

• @gucarslan bu kacinci level oldu. bu arada, sanirim 20 level atlattik gibi. sureclerle ilgili olarak.

• arkadaşlar ben ve eşimin belgeleri onaylanmıştı ama mülakat almamıştık. mülakatlar açılırsa şayet ve bebeğimiz olursa, bebeği de mülakat öncesi ya da mülakat zamanı aile bireyi olarak ekleyebiliyor muyuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin-paksoy evet ekleyebilirsiniz.
    mülakat öncesi [email protected] adresine mail atıp DS260 formunuzu aktif etmelerini isteyin ve bebeğinizi formunuza ekleyin. sonrasında bebeğinizle birlikte mülakata gidebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümetten o beklenen hamle sonunda geldi.
    yargıç mehta'nın verdiği nihai kararına itiraz eden ve yürütmeyi durdurma kararlarını mahkemeye sundurlar.

sundukları raporda mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını 15 şubat'a kadar sunmaları gerektiğini talep ediyorlar.

bakalım mehta, ilgili talebe nasıl cevap verecek.

• @gucarslan Bu dv22 sürecini etkiler mi peki ?

Yada bu davanın dv22 ile bir alakası var mı ? sn.@gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

hükümetten o beklenen hamle sonunda geldi.
    yargıç mehta'nın verdiği nihai kararına itiraz eden ve yürütmeyi durdurma kararlarını mahkemeye sundurlar.

sundukları raporda mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını 15 şubat'a kadar sunmaları gerektiğini talep ediyorlar.

bakalım mehta, ilgili talebe nasıl cevap verecek.

mehta, her zaman oldu gibi ilgili talebe cevabını bizden yana kullandı ve hükümetin stay kararının bir an önce verilemesi talebini reddetti.

asıl karar, 15 şubat'ta verilecek.

• selamlar arkadaşlar, bir gelişme var mı ? Bilgisi olan paylaşabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

diğer başlıkta paylaşmıştım, burada da paylaşayım;

mehta, hükümete stay kararını gözden geçirmeleri için 30 günlük bir süre tanıyan stay kararı emri yayınladı;

• @gucarslan teşekkürler, diğer başlık dediğiniz 2021 başlığı mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Delipapaz hayır, DV2020 Mülakat Deneyimleri.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet, hızlandırılmış bir brifing takvimi için mahkemeye talepte bulanacağını duyurdu.
    eğer kabul edilirse önümüzdeki takvim aşağıdaki gibi olacak.

FNT8_YkVIAYwIud.jpg

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hükümet, hızlandırılmış brifing takvimini revize etmek istediğini belirtmiş.
    artık cidden neyi neden yaptıklarını belli olmuyor, takip etmek neredeyse imkansız duruma geldi.

• @gucarslan üstad geçtiğimiz aylarda boşuna kızmadım.altı üstü bir karar vericen 3 yıldır kazanılmış hakları olan bu insanları ümit içinde niye bekletiyorsun. dalga geçer gibi bir süreç hani amerikada hukuk hızlı işliyordu bu nedir yaw!!! mars a adam göndermek daha kolay.hakkaten sıktı artık 23385 numaram ufakta olsa bir umudum var ama artık gıda geldi...

• mehta bu yüzden hızlandırılmış temyiz istedi. umarum bu yaza biter. supreme courtla falan da uğraşmayız inş

• @Süleyman-Kocapınar Hukuk hızlı işliyor hocam fakat bu dv lotosunda bir olay var açıklanmayan.

Kaldırılmak mı isteniyor, diğer tür vize türlerinde göçmen sayısı mı fazla bilemiyorum ama vize vermek istemiyorlar.

Yıllardır sorunsuz giden sistem tıkandı. Yılıda tam hatırlamıyorum bir tek 2017 yılıydı sanırım sorun yaşanan, tekrar çekiliş olmuştu vs.

Yok dosyalar gönderilecek dendi, iptal edildi. Önce form gönderme tarihine göre onaylar gidildi, sonra iptal edildi. Tekrar başa dönüp CN sırasına göre gidiyor onaylar.

Dosya göndermeden neyin onayı onu da anlamadım 🙂 formu doldurana randevuyu ver geç.

Yani süründürmek için her yol deneniyor.

Umarım sizin davalar istediğiniz gibi hızlı sonuçlanır.

• Arkadaşlar bir sorum olacaktı, eminim benim gibi başına gelen olmuştur. Malum 2020 talihli talihsizi olduğum için, mülakat tarihi bekliyordum ve sonrasında olanlar herkesin bildiği gibi bir tarih 🙂 Neyse bu kadar yıl sonunda iş için amerikaya gitmem gerekti ve B1B2 vizesine başvuruyorum. Orada daha önce greencard , vatandaşlık başvurdunuz mu diyor, ve forumda yardımcı olan arkadaşlar türkçe bilgi formunda şu şekilde belirtmişler : Vatandaşlık veya göçmenlik başvurusu yaptınız mı diye soruyor. Burada
    Greencard çekilişine katılmak dahil değil. Eğer kazanıp DS-260 doldurduysanız
    evet demeniz gerekiyor aksi halde hayır diyebilirsiniz.

Aslında evet ds 260 doldurdum, fakat sonuçlanmadı ve ne red ne kabul aldım. Burada ne demem lazım sizce Evet mi Hayır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains kısa zaman önce vizemi posta yoluyla yeniledim ve DV2021 talihlisiyim, vizesini alamayan.

ilgili soruya EVET dedim ve altındaki açıklamaya ingilizce;
    "DV2021 çeşitlilik vizesi talihlisi olduğum için DS260 formunu doldurdum ama mali yılın bitmesi sebebiyle göçmen vizesini alamadım. Case Numaram: 2021EU210XX" yazdım.

2 gün sonra vize basılmış pasaportumu aldım.

• @gucarslan Teşekkür ederim, çok sağolun.

• Temyiz mahkemesi davayı kabul etti mi bileniniz var mı? brifing sunuldu ama dönüş yok sanıyorum. eğer yanıt gelmezse o zaman stay 3 nisan itibariyle bitiyor değil mi? mehta çünkü sadece temyiz mahkemesinden aksiyon gelirse uzatacğını söylemişti.

Benzer Başlıklar

• 116
  • 6498
  • 114
  • 7342
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |