Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @salih2825 10 unda charles kuck davası vardı , garip sebeplerden dolayı ertelendi(zamanı dahi belli değil onca yazdığımız dilekçelerimize rağmen) , 17'sinde Aila davası var aslında herşey 17'sine bağlı yine gerekli kişisel dilekçe niteliğindeki mailleri attık beklemedeyiz. Telegram grubunda bunlar paylaşıldı ne yazık ki , keşke burda konuşulsa paylaşılsa daha huzurla hareket etsek ... Özellikle charles davası için konuşulması gereken , anlaşılamayan , tereddütte bırakan detaylar var yani kısaca sayın @crazycells e danışılması gereken çok şey var. @Muhtaradana bey dava süreçleri ile ilgili gereken detaylı açıklamayı ayrı bi konuda açıcaktır müsait olduğunda 😊 Ben de bu dava detaylarının buradan ilerlemesi isterim.

• @serotonin Teşekkür ederim. Bende katılıyorum gerek dava gerek süreç ile ilgili forumda bilgilerin yeterli paylaşıldığını düşünmüyorum.

• Telegram grubuyla ilgili birsey de ben eklemek istiyorum. Bu tarz forumlar bilgilerin paylasilmasi icin var. Buradan bilgi edindik, cevre edindik. Buradan ayrilip bilgileri telegramdan paylasmaya devam etmek bana adil gelmiyor. Cunku bu sitede bizi bir araya getiren bir emek var. Eminim herkes bu konuda daha duyarli olacaktir. Zaten buradaki insanlarin cogu yardimsever ve duyarli kisiler.

• @mstf, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Telegram grubuyla ilgili birsey de ben eklemek istiyorum. Bu tarz forumlar bilgilerin paylasilmasi icin var. Buradan bilgi edindik, cevre edindik. Buradan ayrilip bilgileri telegramdan paylasmaya devam etmek bana adil gelmiyor. Cunku bu sitede bizi bir araya getiren bir emek var. Eminim herkes bu konuda daha duyarli olacaktir. Zaten buradaki insanlarin cogu yardimsever ve duyarli kisiler.

Kimsenin bir yerden ayrıldığı yok arkadaşlar, telegram grubu bastan beri var ve dileyen katılabiliyor, daha hızlı hareket etmek, anında cevaplar için de çok da faydalı.

• @serotonin bilgilendirme için teşekkürler. Arada telegramda konuşulan başlıklardan buraya bilgilendirme yapabilirseniz çok iyi olur. forumda bilgiler gömülü kalırsa daha çok kişiye ulaşabilir. selamlar

• Arkadaşlar yasaklı olmayan vize çeşitlerinde Ankara konsolosluğu görüşmeye açıldı diye biliyorum

• @ata_ksk Ben elimden geleni yapıcam rica ederim 🙏🏼

• Charles Kuck davası(ertelenen 10 temmuz davası) ile bilgilendirmeyi kısaca yapmak gerekirse ; Telegram grubunda tolga bey ve bir kaç yönetici aracılığıyla bizlere konuşmalar iletildi. Bizlerde bu iletilere göre reaksiyonda bulunduk. 1.level yani vize almasına rağmen pandemi süreci dolayısıyla gidemeyenler için 22 kişiden dava için hikaye bir kişide toplandı ve Charles Kuck'a iletildi.
    Öncelikle Charles Kuck davası için başvuru platformuna davet şeklinde yazılan mail bize (telegram grubuyla) iletildi. Bu mail :

Dear DV Visa Applicant:

Thank you for recently completing the form I created collecting information from people interested in challenging the April 2020 immigrant visa ban. I'm working with a group of law firms planning to challenge the ban as it pertains to DV winners. The suit is a pro bono one - we are not planning on billing victims of the ban for our work.

Our goal is to get the State Department to reverse course and issue immigrant visas and allow entry of DV applicants before the September 30th deadline. If you are interested in participating in this action, we would like you to complete a very short form at https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqSqAm0WPcXuymWneotun1dEDACSEmLKXvgf-lR9YNNBZUFA/viewform. This will help us greatly as we prepare to file the case.

We will be selecting a representative group of individuals to contact about being named plaintiffs in the case and will contact you after we review the forms if it looks like you would be a good candidate for that role.

Siskind Susser

Greg SIskind

Attorney

[email protected]

1028 Oakhaven Rd.

Memphis, TN 38119

See what's happening on our social sites!

‌ ‌

Siskind Susser1028 Oakhaven Rd.Memphis, TN 38119Unsubscribe [email protected] Profile | About Constant ContactSent by [email protected] collaboration withTry email marketing for free today!

Şeklindeydi ve gruptaki herkes(2.ve 3.level) hızlıca bi kaç saat içinde online formda istenilen case number , doğum tarihi , ad soyad , ve diğer kişisel bilgilerle beraber kısaca comment(yorum-hikaye) ekleyip gönderdik. Grubumuzda iletişimde olan kişiler aracılığıyla bizler davanın 10'unda olacağını öğrendik ve bekledik. Davaya hazırlık sürecinde 1. Levelde olanların tekrar mail iletişim adresleri Kuck tarafından istendi. Ayın 10'unda Tolga beye bir mail atılmış davanın aksaklığıyla alakalı . Belki yanlış çevirdik belki de eksik bişeyler oldu bilemiyoruz özellikle bunun çözülmesi için ben Forumumuzun değerini bir kez daha anladım . Mesaj şöyle ;

"We will be sending pro bono fee agreements to each of the individuals on the list. Once we have plaintiff pool we are satisfied with as well as a final draft of the complaint , we will file ."

Bu konuşmalarında ekran görüntüleri grupta paylaşılmıştır. Özellikle istenen maillerin sözleşme nedeni ile istendiğini düşündük. Fakat herhangi bir sözleşme arkadaşlarımıza henüz ulaşmadı.Dava da oldukça askıda görünüyor... Keşke en başından beri bu konuşmalar buralardan beslenseydi ve daha sağlıklı ilerleseydik . Tolga beye ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz bu davayla ilgili.
    AILA davası hepimizinde takip ettiği üzere gerekli mailleri-dilekçeleri depoladı ve 17'sindeki davaya hazırlanıyor.Daha pürüzsüz ve ciddi yürüdüğünü düşünüyorum.

Engin bilgisiyle Sayın @crazycells ve telegram grubunu yakından takip edebilen sayın @Muhtaradana bu konularda daha detaylı ve sağlıklı açıklamayı yapacaktır.Ben kısaca gruptaki hareketliliği foruma geçirmeye çalıştım .😊

• @serotonin süpersiniz 🙂

• @serotonin 17 sinde gerçekleşecek dava dışında başka bir dava var mı ?

• @serotonin evet çok haklısınız sayın @serotonin bu tip önrmli bir meseleyin açık bir platform olan forum üzerinden konuşmamak tamamen hataydı,biraz aktarmaya çalışmıştım ama yeteli değildi, ben şahsen bu meseleyi yeşilkartforum üzrindrn konuşmadığım ve kapalı telegram chat grubunda konuştuğum için tüm forumdaşlardan özür dilerim, akşam tüm detayları, gelişmeleri ayrıntısıyla aktarmaya çalışacağım

• @salih2825 şu an için tek beklenilen dava Aila yani evet 17 temmuz 2020'de gerçekleşecek dava... Charles Kuck davası henüz belirsiz.

• @serotonin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@salih2825 şu an için tek beklenilen dava Aila yani evet 17 temmuz 2020'de gerçekleşecek dava... Charles Kuck davası henüz belirsiz.

charles samimi mi?

• @Muhtaradana telegram grubu için link bırakabilir misinz bir de akşam?

• Arkadaşlar bunlar neyin davası ..?

• @mkonca inanın o dava ile ilgili herşey beklemede ve tam olarak anlaşılamamakta , doğru iletişimler kurulur ve sağlanırsa bi fikrimiz olucak.

• @Onur37 executive order a karşı açılan bizleri de yakından ilgilendiren davalar.

• iyi akşamlar biraz uzak kaldım telegram dan nasıl giriş yapıyoruz bilgi verebilirmisiniz teşekkürler

• @serotonin Bilgilendirme için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serotonin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

We will be sending pro bono fee agreements to each of the individuals on the list. Once we have plaintiff pool we are satisfied with as well as a final draft of the complaint , we will file

dava %100 Pro-bono olsa da , avukatlarla calisirken bir anlasma yapilmasi dogru olur. Cunku insanlar kisiler bilgilerini verecekler ve bu bilgilerin yasal bir cercevede korunmasi gerekiyor. davayi yurutmek icin ucret almayacaklar ama "fee agreement" dedigi icin tahminimce anlasmada posta ve ulasim ucretlerinin vs. kimler tarafindan karsilanacagi yaziyordur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |