Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sharm Çok teşekkür ederim, haklısınız.

DS-260 formunda gerçekleştirilen ABD'de yapacağınız iş kısmına ne yazmalıyım?
    Yazılım Mühendisliği'nden mezun olacağım orada da bu alanda çalışmayı düşünüyorum ingilizcemi hallettikten sonra, yapılacak iş kısmına seçeneklerde mevcut olan Computer Science mı? Engineering mi? yoksa Other seçeneği ile Software Engineering mi girmeliyim?

Rica ederim. Ayrica su basligi da inceleyip takip edebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/81/green-card-ile-askerlik-tecili

"Software Engineering" okudugunuz okulu da dogrudan ifade ediyor gibi; size de daha dogru hissettiriyorsa bu sekilde ifade edebilirsiniz.

Mesleginize dair, Sn. @caglaror tarafindan olusturulan su konu size yol gosterebilir:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/423/amerika-da-yazılım-geliştiricisi-olarak-i̇ş-aramak-ve-yapılabilecek-hazırlıklar

Kolay gelsin ve yeni hayatinizda bol sans!

• @mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ayrıca iş deneyimlerine staj deneyimlerini dahil edebilir miyim? Toplamda 2 farklı kurumda 6 aylık staj deneyimim bulunmaktadır.

Zaten universite mezunu (lise mezuniyet sartini karsilamak anlaminda) oldugunuzdan is tecrubenizin vize almaniza bir etkisi olmayacak. Yine de daha dogru bildirim yapmis olmak icin staj donemlerinizi ve firmalari da belirtebilirsiniz.

Imkanlariniz elveriyorsa, ABD'de bir master programi dusunmenizi siddetle tavsiye ederim. Hem is bulmanizda, hem entegrasyonunuzda, hem de oncesinde ayni okuldan Ingilizce egitimi alirsaniz dilinizi gelistirmede sayisiz faydalari olacaktir. Master simdilik butcenizi asiyorsa, mutlaka bir Community College catisi altinda dil okuluna gitmeyi planlayin derim.

ABD'de Yasam hakkinda detayli paylasimlara su baslik altinda ulasabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/category/10/amerika-birleşik-devletleri-nde-yaşam

• İlk etapta bütçemi aşacaktır, dil okulu daha mantıklı seçenek ki dilimi çözdükten sonra düzen kurulunca burslu veya belli bütçeler karşılığında yüksek lisans hedeflerimden birisi tabi ki kendi alanımda çalışabilmem açısından da en uygun seçenek gibi. Önerileriniz ve çözümleriniz için teşekkür ederim.

• @crazycells kendimiz olduğumuzu kanıtlamak için kccdv mailine Confirmation number case number doğum günü isim soy isim gibi bilgilerin verilmesi sorun teşkil eder mi? DS-260 forumlarımıza erişme olayı gibi birşey olabilir mi?

• Konuşabildiğiniz veya okuyabildiğiniz diller kısmına B1 seviyesinde bildiğim İngilizceyi nasıl yazabilirim veya yazmalı mıyım?

• Ali bey bankada olması gereken min para nedir.Şuan 3.5 bin dolar var fakat haziran da sınavlar bitiyor.siram 50 binde bana sıra gelmesi 1 sene bulur 6 ayda vize tarihi 30 bin TL öyle biriktirsem. dolar 6 den hesapların randevuya kadar 6 veya 7 bin dolar olur bu hesap vize için yeterlimi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubra DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@zeplin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar ben Ds-260 formunu gönderdim ancak aklıma iki soru takıldı.

1. Askerlik kısmında Military Specials kısmına yazıcı olduğum için secretary diye yazdım. Onun yerine piyade,denizci vb. bişey mi yazmam gerekiyordu. Aynı zamanda ateşli silahlarda dahil olmak üzere uzmanlık derecesinde eğitiminiz var mı kısmını NO diye işaretledim. Askerlikte yaptığım 2 atış talimi vardı bu sebepten dolayı bu kısmı Yes diye mi işaretlemeliydim?

2. Anadiliniz dışında başka bir dil biliyor musunuz sorusuna no diye cevapladım.Ancak A2 seviyesinde ingilizcem var bende yeterli görmediğim için No diye işaretledim. No diye işaretlemem dezavantaj sebeb olur mu?

Bunlar için Ds-260 formunu re-submit etmeme gerek var mı?

Şimdiden Teşekkürler.

1. Sorun degil, bu sekilde kalabilir. Evet daha iyi olabilirdi ama sorun degil. Bunu sorun etmiyorlar.

2. Sorun olmaz. Dezavantaj da olmaz, vize almak icin ingilizce bilmenize gerek yok.

Ana dilinizden başka bir dil biliyor musunuz sorusuna ben rastlamadım galiba formda atlamış olamam değil mi?

atlamamissinizdir sanirim. Sadece onunuze cikan sorulara cevap vermeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seko KCC'den email gelince gondereceksiniz. Zaten gelen email'de tum gereken bilgiler yer aliyor olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@phrath rica ederim, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macit DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells kendimiz olduğumuzu kanıtlamak için kccdv mailine Confirmation number case number doğum günü isim soy isim gibi bilgilerin verilmesi sorun teşkil eder mi? DS-260 forumlarımıza erişme olayı gibi birşey olabilir mi?

hayir, tam tersine bunlarin hepsini yazmaniz gerekiyor. KCC, formlari unlock etmeden erisemezsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Konuşabildiğiniz veya okuyabildiğiniz diller kısmına B1 seviyesinde bildiğim İngilizceyi nasıl yazabilirim veya yazmalı mıyım?

"derdinizi anlatacak kadar"dan fazlasini biliyorsaniz yazin, ama o kadar degilse yazmayin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmeter32 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ali bey bankada olması gereken min para nedir.Şuan 3.5 bin dolar var fakat haziran da sınavlar bitiyor.siram 50 binde bana sıra gelmesi 1 sene bulur 6 ayda vize tarihi 30 bin TL öyle biriktirsem. dolar 6 den hesapların randevuya kadar 6 veya 7 bin dolar olur bu hesap vize için yeterlimi

bunlari mulakat konusunda konusmak daha mantikli olur sanirim?
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• @crazycells tamamdır

• sorun degıl bendede cıkmadı.

• @muhtaradana tşk ederim @crazycells sizinde fikrinizi alabilir miyim.?

• Kolay gelsin herkeze ds260 formunda lise başlangıç ve bitiş tarihi istiyor ? Bizim donemizde sadece lise (3 yıl) olarak gözüküyor.kafam çok karıştı sadece bunu yazmak yeterlimi ?
    2.Lise bilgilerini girdikten sonramı (add )yapıp üni bilgilerini giricez?
    Biri yardımcı olmaya çalışa bilirmi..

• Merhaba ,
    Adres kısmından bir türlü ilerleyemiyorum. Adreslerin hepsini yazdım ama ilerle veya kaydet dediğim anda siteden atıyor. başka tarayıcıdan da yaptım yine aynısı oluyor.Sorun ne olabilir acaba ? Daha önceki yorumları okudum ama tam anlayamadım. Anlayışınız için teşekkür ederim

• @smtogz DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba ,
    Adres kısmından bir türlü ilerleyemiyorum. Adreslerin hepsini yazdım ama ilerle veya kaydet dediğim anda siteden atıyor. başka tarayıcıdan da yaptım yine aynısı oluyor.Sorun ne olabilir acaba ? Daha önceki yorumları okudum ama tam anlayamadım. Anlayışınız için teşekkür ederim

Normalde ilgili bir hata mesaji goruntulenmesi gerekir; genel bir sistem hatasi yoksa asagidaki oneri ise yarayabilir:

Klavyenizi Ingilizce yapin.

veya

Adres metninizi suradaki metin kutusuna yapistirin, sol altindaki "remove" butonuna tiklayin, yapistirdiginiz metinde Turkce harf varsa degistigini goreceksiniz. Bu kutucuktaki adresi kopyalayip formda gerekli yere yapistirin.

Verdigim linkteki uygulama ornegin "Çağdaşlılar Üniversitesi Önlisans Kayıtları" metnini su sekilde donusturuyor: "Cagdaslilar Universitesi Onlisans Kayitlari"

Boylelikle Turkce harf kullanmadiginizdan emin olursunuz.

• Merhaba, benim birkaç sorum olacak;

1. Annemin normal şartlarda doğum yeri kimlikte yazdığı yer değil, ama evlendikten sonra babamın doğdoğu il ve ilçe anneminkine de yazılmış bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim? Annemin aynen kimliğinde yazan şekilde mi girmeliyim?
    2. Okul ismi kısmında universite olarak mı yoksa university olarak mı yazmalıyım bir sorun teşkil eder mi? Aynı şekil lise bilgilerimi girerken de okul ismini türkçede olduğu gibi mi yoksa çevirerek mi yazmalıyım? Yani lise olarak mi yoksa high school mu?
    3. Okulların sıralaması nasıl olmalı en düşük aldığım eğitimden en iyiye doğru mu olmalı?
    4. Elektrikçide çırak olarak çalışmıştım bir süre bunu eski çalıştığınız işler kısmındaki "job title" bölümüne nasıl yazmalıyım? Electrician helper veya sadece helper gibi bir şey mi?
    5. Eğitim bölümünde ilkokuluda eklemeye gerek var mı?
    6. Lise kısmındaki "Course of Study" 'e ne yazmamız gerekiyor? Düz lise okudum ve alanım eşit ağırlık idi.
    7. Son olarak adres ile ilgili bir şey soracağım, ben zamanında gitmek istediğim liseye kayıt yaptırmak için ikametgahımı babamın bir arkadaşının yanına aldırmıştım fakat orda hiç kalmadım sadece göstermelik olarak oraya aldık yani yoksa istediğim liseye kayıt olamıyordum bu adres bilgisi eklemem gerekir mi?

Zamanınızı aldım biliyorum kusura bakmayın 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esranboylu DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@muhtaradana tşk ederim @crazycells sizinde fikrinizi alabilir miyim.?

sayin @Muhtaradana 'nin cevabina katiliyorum. Ben zaten verilen cevaplari okuyorum ve ekleme gerekiyorsa yapiyorum, o nedenle ayrica sormaniza gerek yok. Yanlis ya da eksik cevap olsa mudahale ederdim, merak etmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |