Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @paldon_caner siz söyleyince bende baktım aynı durum benim içinde geçerli. Soru sormadı fakat özette boş şekilde gözüküyor. Peki formu doldurduğunuz kişi kazanan mı? Kazanan eşim olduğundan benimkinde çıkmayabilir diye düşünmüştüm. Çünkü daha onunkini doldurmaya başlamadım.

• @deathzombie evet hocam kazanan kişiyim bu şekilde soruyu sormadı bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaslar, DV2020 talihlilerini su telegram grubuna davet ediyorum. Ben kullanmiyorum ama sanirim Turkiye'de cok populer bir uygulamaymis ve telefon numaralarini da acik etmiyormus. O nedenle kullanilmasi whatsapp'a gore avantajli olacaktir.

Zaten bu gibi platformlarda bilgi ve deneyim paylasimindan cok, anlik ihtiyaci karsilayan seyler konusulmali. Duzenli bilgi ve soru paylasma yeri hala forum ve DV2020 facebook grubu olacak. Fakat Telegram grubunu ozellikle forum bulusmalari, anlik acil ihtiyac, sohbet gibi amaclarla kullanmak faydali olacaktir. Tabii ki katilim zorunlu degil gonulludur.

Gruba DV2020 talihlileri davetlidir, maalesef baska hicbir danisman, avukat vs. kisiler davetli degildir. Bu kisiler tespitleri halinde gruptan cikarilacaktir.

Bu konuda sorusu olan arkadaslar lutfen sayin @air_technic 'e ulassinlar.
    Herkese sureclerinde tekrardan bol sanslar.

• @ahmeter32 arkadaşımızdan da iletişim saglayabilirsiniz grup hakkinda bilgi alma konusunda da arkadaslar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaslar, DV2020 talihlilerini su telegram grubuna davet ediyorum. Ben kullanmiyorum ama sanirim Turkiye'de cok populer bir uygulamaymis ve telefon numaralarini da acik etmiyormus. O nedenle kullanilmasi whatsapp'a gore avantajli olacaktir.

Zaten bu gibi platformlarda bilgi ve deneyim paylasimindan cok, anlik ihtiyaci karsilayan seyler konusulmali. Duzenli bilgi ve soru paylasma yeri hala forum ve DV2020 facebook grubu olacak. Fakat Telegram grubunu ozellikle forum bulusmalari, anlik acil ihtiyac, sohbet gibi amaclarla kullanmak faydali olacaktir. Tabii ki katilim zorunlu degil gonulludur.

Gruba DV2020 talihlileri davetlidir, maalesef baska hicbir danisman, avukat vs. kisiler davetli degildir. Bu kisiler tespitleri halinde gruptan cikarilacaktir.

Bu konuda sorusu olan arkadaslar lutfen sayin @air_technic 'e ulassinlar.
    Herkese sureclerinde tekrardan bol sanslar.

dikkatinize arkadaslar! @mearth @yusufihsan @phozz

Daha once DV2020 whatsapp grubuyla ilgili soru sormustunuz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@deathzombie DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar formu doldurduktan sonra imzalamadan kontrol etmeyi unutmayın yoksa benim gibi aile fertlerinden birini tunuslu yapabilirsiniz. 🙂

o nedenle , formu doldurdugunuz gunden farkli bir gunde gozden gecirilmesini tavsiye ediyorum zaten 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope78 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

mrb, ds260 formumda su anda unıverste ogrencısıysek (aof onlısans devam ise) ve bıtırrmedıysek hangı secenek secılıyor,burda lıse ve unı seceneklerı mezun veya terk olarak gozuyor.bılen varsa ayrıntılı bır sekılde yazabılırmı?okul başlangıc ve bıtıs tarıhı ıstıyor...
    2 .Eger turkıyede (sertıfıka) programı bıtırdıysek bunu da dosyaya yazmalımıyız ?Bu programlar ıngılızce olarak nasıl gecıyor?
    bırı yardımcı olabılırmı?

1. Lise mezunu diye belirtip, okudugunuz okullari (devam edenler de dahil) listeleyebilirsiniz. Yazacaginiz bilgilerden devam ettiginiz anlasilacak.

2. Gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paldon_caner DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Anne ve baba birlektemi sorusu benim formumda çıkmıyor sizinki de aynı mı?
    Ancak bu soru ds260 formunu göndermeden en son ki çıkan özet kısımda gözüküyor cevaplanmamış birşekilde.

Sorun degil, sadece gordugunuz sorulardan sorumlusunuz.

• Merhaba ;

Gerçekten bu form doldurma işi ayrı bir heyecan katıyormuş . İnsanın akıl tutulması yaşadığı an burada başlıyormuş.

Video ve dökümanlar gerçekten çok faydalı.

Akıl tutulması yaşadığım nokta ise eşim ile birlikte gideceğiz. Onun içinde form doldurmam için Add applicant ı kullanmalıyım doğru mudur?
    Yada hak sahibi benim eşime green card talebi için ne yapmalıyım ? Çocuk yok , o konulara aman girmeyin iyice kafa gidiyor:)

• @crazycells bu formu doldurmak zaman bulamamaktan ve eski adreslerin bolluğundan dolayı o kadar uzun sürdüki ona rağmen en kolay görünen şeylerde bile hata ola biliyor. Dediğiniz gibi bitirdikten sonra gün dinç kafayla bakmak daha doğru. Hatta başka bir göz tarafından bakılması daha iyi olabilir.
    İş çok daha doldurulacak 2 adet daha var.

• @omaykan eş bilgilerinide applicant ile başlayıp, dolduruyoruz

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@zeplin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar ben Ds-260 formunu gönderdim ancak aklıma iki soru takıldı.

1. Askerlik kısmında Military Specials kısmına yazıcı olduğum için secretary diye yazdım. Onun yerine piyade,denizci vb. bişey mi yazmam gerekiyordu. Aynı zamanda ateşli silahlarda dahil olmak üzere uzmanlık derecesinde eğitiminiz var mı kısmını NO diye işaretledim. Askerlikte yaptığım 2 atış talimi vardı bu sebepten dolayı bu kısmı Yes diye mi işaretlemeliydim?

2. Anadiliniz dışında başka bir dil biliyor musunuz sorusuna no diye cevapladım.Ancak A2 seviyesinde ingilizcem var bende yeterli görmediğim için No diye işaretledim. No diye işaretlemem dezavantaj sebeb olur mu?

Bunlar için Ds-260 formunu re-submit etmeme gerek var mı?

Şimdiden Teşekkürler.

1. Sorun degil, bu sekilde kalabilir. Evet daha iyi olabilirdi ama sorun degil. Bunu sorun etmiyorlar.

2. Sorun olmaz. Dezavantaj da olmaz, vize almak icin ingilizce bilmenize gerek yok.

Ana dilinizden başka bir dil biliyor musunuz sorusuna ben rastlamadım galiba formda atlamış olamam değil mi?

• @omertug cok tesekurler bilgiler icin benimde dosya numaram 30000 lerde herkeze ii sanslar..

• @kubra sanırım military sorusuna evet denilince çıkıyor o soru. Hayır dediğim için çıkmamıştır diye umuyorum

• sevgili arkadaşlar yadım edebilecek birisi var mı acaba d260 formunu yolladık ve bir mail geldi ama bu maili cevaplamyın deniyor.
    green card araştırırken burayı buldum ben ve eşim başvuru yaptık bana değil ama eşime çıktı
    sizlerinde bu konu hakkında çok bilgisi var kazanan arkadaşları tebrik ederim kazanamayan arkadaşlara bol şanslar dilerim tekrar denemelerinde
    benim bir kaç sorum olacak d260 formunu yolladık ve bize o gece bir mail geldi hem eşime ve hemde bana ayrı ayrı
    [email protected]
    14.05.2019 Sal 01:21
    Dear Applicant,

Thank you for being a valued U.S. Consular Electronic Application Center (CEAC) customer. Your online Immigrant Visa and Alien Registration Application Form(DS-260) has been submitted.

Name Provided: BXXXX SXXXXX
    Completed On: 13 MAY 2019 18:19:24 EST

Case Number: 2020EUXXX30XXX

YOUR CONFIRMATION PAGE IS ATTACHED TO THIS EMAIL IN A PDF FILE!

You must follow the instructions on the confirmation page in order for the U.S. Department of State to continue processing your visa application.

How to print your Confirmation Page:

DOUBLE CLICK on the attached file.
    From within Adobe Reader, go to FILE and select PRINT
    Please double check to see that you indeed have Adobe Acrobat installed on your system. If you do not have Adobe Acrobat Reader, you may download it for free at: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
    Immigrant Visa and Alien Registration Application Confirmation
    Thank You
    Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC)
    for review.
    Next Steps
    All Diversity Visa applicants must:

1.Obtain required supporting civil documents.
    2.Obtain photographs that meet the Department of State’s visa requirements.
    3.Review the information specific to the U.S. Embassy/Consulate General where your visa interview will
    occur.
    You do not need to submit any documentation to the Kentucky Consular Center. The KCC will review your
    application and will notify you if any of the information you have provided is insufficient or incomplete. Your DS260 application will be kept on file with KCC until a visa number is available for you and your case can be
    scheduled. When your case is scheduled, the KCC will send you an email message directing you to log into the
    Entrant Status Check (ESC) website for further instructions.
    If you would like to change your interview location, you must contact the Kentucky Consular Center by sending an
    e-mail to ([email protected]) before your interview is scheduled. Your e-mail must include your name and case
    number, and must clearly indicate where you would like to be interviewed. Please note that once you have an
    appointment, you must contact the consular section where you have been scheduled in order to request a change.
    It may not be possible to change the location of your interview after you have been scheduled.
    This confirms the submission of the Immigrant Visa and Alien Registration application for:
    mail içeriği bu şekilde geldi formu yolladık bu mail geldi ama bana dediğine göre sanırım birşey yollamnıza gerek yok diyor eksik bilgi olduğunda irtibata geçeceğiz diyor ama sitede gördüğüm bir konuda ds260 formunu yolladıktan sonra yazıcıdan taratıp email ile tekrar gönderilecek demişler
    biligi verirseniz sevinirim
    not : şimdi bu mail geldikten sonra nereye hangi belgeleri taratıp göndermem gerekli arkadaşlar?

• @crazycells cevabınız ve tüm bilgilendirme çabanız için teşekkürler

• 1- Yeni mezun olacagımda askerlik sanırım 2 yıl tecil ettiriliyormuş, DV2020 süreci için yeterli olur mu çıkarken bir sorun yaşar mıyım ve 2 yıl sonunda nasıl bir durum oluşur?
    2- Okul bittikten hemen sonra uzun dönem askerlik başvurusu yapsam ve 1 yıl askerliğe gitsem greencard sürecimi etkiler mi? Askerlik bittikten sonrada tahmini olarak süreç tamamlanmış olur ve yurtdısına çıkabilirim?

• @mnd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

1- Yeni mezun olacagımda askerlik sanırım 2 yıl tecil ettiriliyormuş, DV2020 süreci için yeterli olur mu çıkarken bir sorun yaşar mıyım ve 2 yıl sonunda nasıl bir durum oluşur?
    2- Okul bittikten hemen sonra uzun dönem askerlik başvurusu yapsam ve 1 yıl askerliğe gitsem greencard sürecimi etkiler mi? Askerlik bittikten sonrada tahmini olarak süreç tamamlanmış olur ve yurtdısına çıkabilirim?

Sizin secildiginiz DV2020 programinin akisi suradaki gorseldeki gibi gerceklesecek. DV2020 Programi icin vize verilebilecek son tarih 30Eylul2020.

1- Siz askerlik gorevinizi 2 yil tecil ettirirseniz, ornegin Haziran2019 + 2yil = Haziran2021 sularina kadar tecilli oluyorsunuz ki bu surecte coktan vizenizi alip ABD'ye yerlesmis olursunuz.

2- Bu yaz hemen askerlik basvurusu yapmanizin size bir fayda saglayacagini dusunmuyorum, aksine tam mulakat alacaginiz gunlerde askerde olma ihtimaliniz var. Yukaridaki tarihlere gore teciliniz bitmeden ABD'ye yerlesip Dovizle Askerlik sartlarini takip etseniz daha iyi olmaz mi?

• @sharm Çok teşekkür ederim, haklısınız.

DS-260 formunda gerçekleştirilen ABD'de yapacağınız iş kısmına ne yazmalıyım?
    Yazılım Mühendisliği'nden mezun olacağım orada da bu alanda çalışmayı düşünüyorum ingilizcemi hallettikten sonra, yapılacak iş kısmına seçeneklerde mevcut olan Computer Science mı? Engineering mi? yoksa Other seçeneği ile Software Engineering mi girmeliyim?

• Ayrıca iş deneyimlerine staj deneyimlerini dahil edebilir miyim? Toplamda 2 farklı kurumda 6 aylık staj deneyimim bulunmaktadır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |