Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@zeplin DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar ben Ds-260 formunu gönderdim ancak aklıma iki soru takıldı.

1. Askerlik kısmında Military Specials kısmına yazıcı olduğum için secretary diye yazdım. Onun yerine piyade,denizci vb. bişey mi yazmam gerekiyordu. Aynı zamanda ateşli silahlarda dahil olmak üzere uzmanlık derecesinde eğitiminiz var mı kısmını NO diye işaretledim. Askerlikte yaptığım 2 atış talimi vardı bu sebepten dolayı bu kısmı Yes diye mi işaretlemeliydim?

2. Anadiliniz dışında başka bir dil biliyor musunuz sorusuna no diye cevapladım.Ancak A2 seviyesinde ingilizcem var bende yeterli görmediğim için No diye işaretledim. No diye işaretlemem dezavantaj sebeb olur mu?

Bunlar için Ds-260 formunu re-submit etmeme gerek var mı?

Şimdiden Teşekkürler.

1. Sorun degil, bu sekilde kalabilir. Evet daha iyi olabilirdi ama sorun degil. Bunu sorun etmiyorlar.

2. Sorun olmaz. Dezavantaj da olmaz, vize almak icin ingilizce bilmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope78 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

mrb herkeze ds 260 formunu doldururken adres kısmında ı harfı kullanınca sayfayı save yapamıyoruz,i kullanınca save ve devam etmemıze ızın verıyor.bu konuda bılgısı olan varmı?yardımcı olabılırmısınız ..youtube vıdeosunda( i ö ş ç ) kullanılmasın denmiş fakat bu sekılde kabul etmıyor sıstem..

ingilizce klavyeye cevirip i yazabilirsiniz. Ingilizcede buyuk i kucuk I harfi yok.

• Green cardı alabilmek için pasaportun 10 yıl süresi olması lazım gibi bir muhabbet duydum bu doğru mu? Benim pasaportumun 3.5 yıl süresi var daha uzatmam gerekir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozn DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Green cardı alabilmek için pasaportun 10 yıl süresi olması lazım gibi bir muhabbet duydum bu doğru mu? Benim pasaportumun 3.5 yıl süresi var daha uzatmam gerekir mi?

dogru degil.

• @muhtaradana katkınız için teşekkürler.

• @crazycells Merhaba, DS 260 formuna başlarken bende farklı bir açılım geliyor.

1. Vaka numarası

2. Asıl başvuranın soyadını girin

3. Asıl başvuranın doğum tarihi

4. Elektronik çeşitlilik vize onay numarası

5. Ben

6. Captcha code.
      İkinci ve dördüncü satır yeşilkart forumun video açıklamasında yok. Eğer bunlarıda yazmam gerekiyorsa dördüncü satırdaki Elektronik çeşitlilik vize onay numarası hangisi olmaktadır. Şimdiden teşekkürler. 0_1558092556752_gc sayfa.png Ekran görüntüsünü ekte sundum.

• Adres ile ilgili (iş, eski kaldığımız yerler vs.) türkçe bilgiler ile mi dolduruluyor. Örneğin ahmet mahallesi mi, ahmet district mi olmalı ?
    Ayrıca iş title benzer biçimde ingilizce mi olmalı ?

• @zuzu90 Merhaba, Elektronik çeşitlilik vize onay numarası ilk başvurunuz sonucunda verilen numaradır.

• @oez ben doldururken AHMET MAHALLE , çalıştığım yerlerin firma adlarında ise ingilizce XXX COMPANY gibi uygun bir çeviriyle, mesleği de https://www.onetonline.org/ sitesindeki uygun başlığına göre yazdım.

• @zuzu90 merhaba

1. case number 2020 EU......
    2. Talihli soyismi
    3. doğum tarihi
      4)confirmation number( DV LOTTERY e başvurduğumuzda aldığımız uzun numara
      5)Applicant (eğer formu siz dolduruyorsanız)
    4. doğrulama kodu

• Ayrıca @zuzu90 @oez size daha iyi yardımcı olunabilmesi için sizden imzanızı güncellemenizi ,
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin
    Sonra da DV2020 tablosunu doldurmanızı http://bit.ly/2V0zMOz rica ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zuzu90 sayfayi turkceye cevirmeden forum kaynaklarini kullanarak doldurabilirsiniz:

bit.ly/GCpaketi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Adres ile ilgili (iş, eski kaldığımız yerler vs.) türkçe bilgiler ile mi dolduruluyor. Örneğin ahmet mahallesi mi, ahmet district mi olmalı ?
    Ayrıca iş title benzer biçimde ingilizce mi olmalı ?

Turkiye'de "Ahmet District" diye bir yer yok 🙂 bunu PTT gorevlisine verseniz, kimse neresi oldugunu soyleyemez. O nedenle boyle cevirilerden kacinmalisiniz.

• @crazycells üniversite okurken ikamet ettiğimiz adresleri yazmamıza gerek var mı? Ikamet taşımadık ama yazmamız gerekir mi ?

• Arkadaşlar formu doldurduktan sonra imzalamadan kontrol etmeyi unutmayın yoksa benim gibi aile fertlerinden birini tunuslu yapabilirsiniz. 🙂

• @esranboylu e-devlet teki ikamet adreslerimizi değil, asıl yaşadığımız yerleri yazıyoruz, ikametiniz başka yerde de olsa uzun süre yaşadığınız yerleri, hatırladığınız kadarıyla DS-260 formuna yazın diyor @crazycells

• mrb, ds260 formumda su anda unıverste ogrencısıysek (aof onlısans devam ise) ve bıtırrmedıysek hangı secenek secılıyor,burda lıse ve unı seceneklerı mezun veya terk olarak gozuyor.bılen varsa ayrıntılı bır sekılde yazabılırmı?okul başlangıc ve bıtıs tarıhı ıstıyor...
    2 .Eger turkıyede (sertıfıka) programı bıtırdıysek bunu da dosyaya yazmalımıyız ?Bu programlar ıngılızce olarak nasıl gecıyor?
    bırı yardımcı olabılırmı?

• @hope78 Merhaba, ben de devam ediyorum Aöf ve MYO mezunuyum.
    O nedenle kutucuğa 3 girdim. İlk Aöf yazdım (hatta daha önceki sayfalarda paylaşmıştım nasıl yazdığımı) diploma alanına henüz bitirmedim-none yet yazdım, tarihi bugüne yakın bir tarih yazdım. Sonra sırayla MYO ve sonrasında da lisemi ekledim.
    Değil sertifika veren yerleri Amerika'da Türkiye'den okul bile neredeyse tanımıyorlar diye biliyorum. O nedenle işinize yarar mı o bilgi biraz muamma.

• @hope78 Aof okuyorsak yazabiliriz, başlangıç tarihini yazın, bitiş tarihini bugünden bir gün önce günü yazın, mezuniyet derecesine NONE YET yazın, bende Aof okuyorum. İkinci sorunun cevabı @crazycells de

• Anne ve baba birlektemi sorusu benim formumda çıkmıyor sizinki de aynı mı?
    Ancak bu soru ds260 formunu göndermeden en son ki çıkan özet kısımda gözüküyor cevaplanmamış birşekilde.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |