Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@pawlover, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana
    Konsolosluktan herhangi bir dönüş olmadı ais’den aldığımız tarihi kabul edecekler mi

Zaten gocmen vizelerde AIS tarihleri kendi belirlemiyor, konsolosluk onlara bildiriyor hangi tarihte kisilerin mulakata geleceklerini, onlar da sistemde gosteriyor.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana
    Konsolosluktan herhangi bir dönüş olmadı ais’den aldığımız tarihi kabul edecekler mi

Zaten gocmen vizelerde AIS tarihleri kendi belirlemiyor, konsolosluk onlara bildiriyor hangi tarihte kisilerin mulakata geleceklerini, onlar da sistemde gosteriyor.

Evrak onayından sonraki aşamada mülakat tarihinin belirlendiğini belirten mail KCC tarafından gönderilmiyor mu? Biz girip ais’ten gün mü seçmek durumundayız yoksa bu sadece randevusu iptal edilenler için mi bu şekilde?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@AlicanKidd, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana

Evrak onayından sonraki aşamada mülakat tarihinin belirlendiğini belirten mail KCC tarafından gönderilmiyor mu? Biz girip ais’ten gün mü seçmek durumundayız yoksa bu sadece randevusu iptal edilenler için mi bu şekilde?

Evet, ilk mulakati KCC gonderecek.

Su an konsoloslugun nasil hareket edecegini bilmiyoruz, en ideali ve dogrusu konsoloslukla iletisim kurmak ve kendilerinin size bir tarih vermesini beklemek... ama AIS'e mulakat tarihlerini zaten konsolosluk veriyor ve konsoloslugun da bir oncelik siralamasi varsa kendi bildiklerini okuyacaklardir. Fakat 30 Eylul'e kadar gorebildiginiz her konuda inisiyatif almanizi ve bir seyler yapmanizi tavsiye ederim, ayin sonunda yapmadiginiz bir sey size mulakata mal olmasin...

• ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠

Arkadaşlar öncelikle yeniden mülakat alan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim, hepimize hayırlı olsun

Ama burada önemli bir konuya değinmek istiyorum daha önce unganlar sağlık randevusu alan arkadaşlarımız burayı dikkatlice okusun, siz eğer vizenizi geçerli ama 31 aralık tan önce bitecek eski sağlık raporu ile alırsanız, Amerikaya vizenizle ilk giriş tarihiniz sağlık raporunun son gününe kadar olacağı için vizenizi kullanamazsınız, bunun sebebide şu anda halen 23 Haziran executive order kararlarının yürülükte olması, her ne kadar şimdi vize alsanızda bu executive order kararına göre 31 aralıktan önce Amerika'ya giriş yapamıyacaksınız, bunun için sağlık raporunu bir ay önce almış olsanız bile hemen yeni bir sağlık raporu alın ki,yeni sağlık raporu sürenizin geçerlilik süresi 6 ay olduğu için 31 aralıktan sonra ilk girişi yapmak için ek 3 ayınız daha olsun

Mevcut executive order yüzünden, eğer 31 aralıktan önce sağlık raporunuz biterse vizenizi kullanamazsınız, 30 Eylülden sonra yeni sağlık raporu alsanızda (mevcut kanunlar doğrultusunda) size yeni vize basılamaz, bu durumu son travel.state.gov güncellemesinde görebilirsiniz, hepinize mülakatta bol şans ve başarılar diliyorum,bağlantı linki ve ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-DV-2020-update.html

20200911_112556.jpg

• Merhaba, mülakat tarihi bekleyenler beklemeye devam etmeli mi yoksa ekstra yapmamız gereken bişey varmı konsolosluğu aramak gibi @Muhtaradana @crazycells

• 25 Eylül tarihine mülakat aldım, umarım 30 eylül uzatılır ve bekleyen herkes vizesini alabilir.

• @Emrejoy merhaba mülakat tarihi almak için ekstra bişey yaptınızmı yoksa mail mi geldi normal süreçteki gibi

• Merhaba nisanda randevum vardı iptal oldu, şimdi yeni randevu talebini sadece ais üzerinden mi yapıyoruz, yoksa öncesinde mail atmam gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turturine, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, mülakat tarihi bekleyenler beklemeye devam etmeli mi yoksa ekstra yapmamız gereken bişey varmı konsolosluğu aramak gibi @Muhtaradana @crazycells

KCC ve konsoloslukla iletisime gecip randevu tarihi istemeye devam edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mert-Güngör, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba nisanda randevum vardı iptal oldu, şimdi yeni randevu talebini sadece ais üzerinden mi yapıyoruz, yoksa öncesinde mail atmam gerekiyor mu?

Her yolu deneyin.

• @turturine herhangi birşey yapmadım sadece sabırla bekledim.

• @crazycells çok teşekkür ederim

• @Emrejoy teşekkür ederim

• @Emrejoy hayırlı olsun güzel geçer inşallah mülakatınız:)

• Herkese merhaba , hemen yaşadığım tecrübeyi aktarmak istiyorum , Gomez vs Trump davasında olmam nedeni ile kcc den 25 eylüle mülakat tarihi almıştım (3.levelim), fakat ankara bu tarihi 21 i olarak değiştirmişti , bunun üzerine benim durumumda olan bir çok kazananla beraber ayağımız bir pabuçta ankaraya teşrif ettik, düzen laboratuarından mülakat tarihi ve ais bilgilerini vererek randevu aldık . Ben 18 eylülde sabah 9:15 am randevuma, 9:00 am de gittim buna rağmen(ilk saatler) oldukça kalabalıktı önce 4. Katta muhasebeye ais belgemi , pasaportumu ve ds 260 form number ımı içeren belgeleri ilettim ve Benim bir fotoğrafımı çektiler , daha sonra 3. Kata indim ve 118dolar ödeme yaptım . 3. Katta aynı zamanda tüm testlerin yapıldığı bölümler var ve sırasıyla kan testi , idrar testi , röntgen i halletim. Tekrar 4. Kata gönderdiler ve onlar da saat 11:30 da tekrar gelmemi söylediler , 11.30 dan sonra da doktor muaynesine girdim ve 4 adet aşımı sorgusuz sualsiz bızzlandım :)) bu aşılar için de 280 dolar ücret aldılar , pasaportumu ve ds260 form belgemi iade ettiler(ameliyat olduysanız belgenizi hastaneden lütfen alın ben olmuştum , getirdiğim belgemi aldılar tekrar iade ettiler türkçe olması sorun değil) . Ertesi gün saat öğlen 1-2 de raporumu almam söylendi fakat ben 12 de aldım . Şimdi yarını sabırsızlıkla bekliyorum , inşallah tüm kazananlar bu aşamaları tek tek yaşar vizesini alır ve hayallerine huzurla başlar 🙏🏼 Bu dv2020 kazananları emekleriyle çok zorlu aşamalar atlattı , 21'inde 30 eylül davasından da güzel sonuçları duyacağımıza eminim 😊

• ⭐⭐⭐

@serotonin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba , hemen yaşadığım tecrübeyi aktarmak istiyorum , Gomez vs Trump davasında olmam nedeni ile kcc den 25 eylüle mülakat tarihi almıştım (3.levelim), fakat ankara bu tarihi 21 i olarak değiştirmişti , bunun üzerine benim durumumda olan bir çok kazananla beraber ayağımız bir pabuçta ankaraya teşrif ettik, düzen laboratuarından mülakat tarihi ve ais bilgilerini vererek randevu aldık . Ben 18 eylülde sabah 9:15 am randevuma, 9:00 am de gittim buna rağmen(ilk saatler) oldukça kalabalıktı önce 4. Katta muhasebeye ais belgemi , pasaportumu ve ds 260 form number ımı içeren belgeleri ilettim ve Benim bir fotoğrafımı çektiler , daha sonra 3. Kata indim ve 118dolar ödeme yaptım . 3. Katta aynı zamanda tüm testlerin yapıldığı bölümler var ve sırasıyla kan testi , idrar testi , röntgen i halletim. Tekrar 4. Kata gönderdiler ve onlar da saat 11:30 da tekrar gelmemi söylediler , 11.30 dan sonra da doktor muaynesine girdim ve 4 adet aşımı sorgusuz sualsiz bızzlandım :)) bu aşılar için de 280 dolar ücret aldılar , pasaportumu ve ds260 form belgemi iade ettiler(ameliyat olduysanız belgenizi hastaneden lütfen alın ben olmuştum , getirdiğim belgemi aldılar tekrar iade ettiler türkçe olması sorun değil) . Ertesi gün saat öğlen 1-2 de raporumu almam söylendi fakat ben 12 de aldım . Şimdi yarını sabırsızlıkla bekliyorum , inşallah tüm kazananlar bu aşamaları tek tek yaşar vizesini alır ve hayallerine huzurla başlar 🙏🏼 Bu dv2020 kazananları emekleriyle çok zorlu aşamalar atlattı , 21'inde 30 eylül davasından da güzel sonuçları duyacağımıza eminim 😊

İnşallah yarın güzel haberler ile gelmeniz ümidiyle 🙏🏻 Şimdiden bol şanş sizlere ve tüm arkadaşlarımıza

• @serotonin umarım vize verirler. Siz nasıl davacı oldunuz? Veya sizin davacı olduğunuz ile ilgi nasıl bir mail geldi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serotonin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba , hemen yaşadığım tecrübeyi aktarmak istiyorum , Gomez vs Trump davasında olmam nedeni ile kcc den 25 eylüle mülakat tarihi almıştım (3.levelim), fakat ankara bu tarihi 21 i olarak değiştirmişti , bunun üzerine benim durumumda olan bir çok kazananla beraber ayağımız bir pabuçta ankaraya teşrif ettik, düzen laboratuarından mülakat tarihi ve ais bilgilerini vererek randevu aldık . Ben 18 eylülde sabah 9:15 am randevuma, 9:00 am de gittim buna rağmen(ilk saatler) oldukça kalabalıktı önce 4. Katta muhasebeye ais belgemi , pasaportumu ve ds 260 form number ımı içeren belgeleri ilettim ve Benim bir fotoğrafımı çektiler , daha sonra 3. Kata indim ve 118dolar ödeme yaptım . 3. Katta aynı zamanda tüm testlerin yapıldığı bölümler var ve sırasıyla kan testi , idrar testi , röntgen i halletim. Tekrar 4. Kata gönderdiler ve onlar da saat 11:30 da tekrar gelmemi söylediler , 11.30 dan sonra da doktor muaynesine girdim ve 4 adet aşımı sorgusuz sualsiz bızzlandım :)) bu aşılar için de 280 dolar ücret aldılar , pasaportumu ve ds260 form belgemi iade ettiler(ameliyat olduysanız belgenizi hastaneden lütfen alın ben olmuştum , getirdiğim belgemi aldılar tekrar iade ettiler türkçe olması sorun değil) . Ertesi gün saat öğlen 1-2 de raporumu almam söylendi fakat ben 12 de aldım . Şimdi yarını sabırsızlıkla bekliyorum , inşallah tüm kazananlar bu aşamaları tek tek yaşar vizesini alır ve hayallerine huzurla başlar 🙏🏼 Bu dv2020 kazananları emekleriyle çok zorlu aşamalar atlattı , 21'inde 30 eylül davasından da güzel sonuçları duyacağımıza eminim 😊

bol şans şimdiden. umarım mülakatı da sorunsuz atlatırsiniz..

• @ByDoski dava açılmadan önce, gerekli dilekçeyi yazdım ve daha sonra kuck hukuk şirketine anlaşma gönderdim ıslak imzalı , ve anlık olarak takip ettik her detayını tüm davacılar 🙏🏼 total de 4 dava vardı hepsi birleşti.

• @gucarslan çok teşekkür ederim 🙏🏼

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |