Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @arnold-layne aynen sadece biz değil kapsam çok geniş bir çok insanı üzecek bir şey geliyor gibi bence hemen imzalar zaten böyle bir şeyi düzenleme emrini kendisi verdi.
    Bu sefer federal courttan dönecek diye düşünüyorum zaten dönmezse sanırım DV 2020 bırakın ocak 1 kadar birçok kişi mülakat alamayacak gibi

• @takvimcas Teşekkür ederim detaylı ve bilgilendirici açıklamanız için. Zaten yıllardır çıkmayan GC ilk kez 2020'de çıktı am abu yıl da nasıl kötü bir yıl oldu, çıkmayınca üzülüyoruz fakat çıkıpta böyle şeyler yaşamak daha da üzücüymüş.

• @snowflake bilirim çünkü bana tam 27 yılda çıktı ilk başvurumu 27 yıl önce mektup zarfına vesikalık fotoğraf ile başvurduğumu hatırlıyorum hiç bir sene çıkmadı ama olsun yapacak birşey yok bu sizin yanlış evrak göndermeniz eksik para vs sizin hatanızdan dolayı olmadı dolayısıyla 27 seneden eski bir atasözü ile bu işi finalize edebiliriz.”Elle gelen düğün bayram hayat devam ediyor.”Allahın çoook daha büyük sınavları var bunada 🙏 şükür

• Merhaba. DS 260 formunu doldururken tam olarak tamamlamamıştım. Daha sonra tekrar giriş yapmaya çalıştığımda böyle bir hata verdi.,

Notice: Payments with a current status of "In-Process" are taking longer than expected to reflect final payment. This issue is currently being investigated.

Sorun tam olarak ne olabilir? Ne yapmalıyım?
    Teşekkürler

• @Mehmet-Uzum isterseniz bu sorunuzu DV2021 sayfasında sorunuz bu sayfanın konusu olmadığı için arkadaşlar cevap vermeyip eksi verebilir sistem bu şekilde ilerliyor

• @crazycells , selamlar. şimdi biz ailecek vizemizi şubatta aldık. pasaportlarımızda 18 temmuz 2020'ye kadar geçerli vizelerimiz basılı. Şimdi sadece ben vize süresi dolmadan girdi çıktı yapsam (asıl talihli benim), 2-3 sene de böyle girdi çıktılarla idare etsem. ailenin geri kalanı hiç gelmese, atıyorum 3 sene sonra hep beraber gitmek istesek tekrar sağlık muayenesi ve konsolosluk görüşmesini yaparak süreçlerini devam ettirebilir miyim? yoksa onların hakları biter mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells , selamlar. şimdi biz ailecek vizemizi şubatta aldık. pasaportlarımızda 18 temmuz 2020'ye kadar geçerli vizelerimiz basılı. Şimdi sadece ben vize süresi dolmadan girdi çıktı yapsam (asıl talihli benim), 2-3 sene de böyle girdi çıktılarla idare etsem. ailenin geri kalanı hiç gelmese, atıyorum 3 sene sonra hep beraber gitmek istesek tekrar sağlık muayenesi ve konsolosluk görüşmesini yaparak süreçlerini devam ettirebilir miyim? yoksa onların hakları biter mi?

Vizeyi kullanmayanin hakki bitiyor maalesef, eger vizeyi yenileyecekseniz Eylul sonuna kadar sureniz olacak...

Dediginiz durumda esinizin ve cocuklarinizin ABD'ye gelmesi icin onlara F2A basvurusu yapmaniz ve baska bir kategoride yeni vize almaniz gerekecek.

• @crazycells peki f2a ile gidince orada yaşama ya da vatandaşlık süreleri ile ilgili durumlar daha mı farklı yoksa yine 5 sene içerisinde 2,5 sene orada kalmak yeterli olur mu?

• @rigsmaer, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells peki f2a ile gidince orada yaşama ya da vatandaşlık süreleri ile ilgili durumlar daha mı farklı yoksa yine 5 sene içerisinde 2,5 sene orada kalmak yeterli olur mu?

Bir fark yok aynı. Fakat ailecek Amerika’da yaşamak ve çalışmak gibi bir planınız yoksa, bu planladıklarınızın size maddi manevi külfetten başka bir getirisi olacağını düşünmüyorum.

• Merhaba arkadaşlar, yıllar once(2004-2009) kullanmış oldugum pasaportumu bulamıyorum, suan aktif olarak kullandığım pasaportum mevcut,acaba eski pasaportumu sorarlar mı veya nasıl ibraz edebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vseravno DV2021 talihlisiyseniz bu basligi kullanmayin. Su basligi kullanin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari/

• Biz de Ds260 formunu doldurduk. Hayırlısı bakalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mehmet-Uzum DV2021 ile ilgili basliklari kullanmalisiniz.

• @crazycells ben de 2021 green card talihlisiyim. 260 formunu dolduruyorum. ancak adres kısmını ne kadar denesem de geçemiyorum. her denememde bu siteye ulaşılamıyor hatası veriyor. save de yapamıyorum tamamlanmadığı için. bir çok adres var ve sürekli yazmaktan yoruldum. neden oluyor acaba? ne yapmam gerek? bir fikriniz var mıdır? teşekkürler

• Olcak olcak

• @crazycells Tamam. Teşekkür ederim.

• Bütün bu belirsizliğin arasında bir umut yeniden dosya göndermek istiyorum. Önceki gönderdiğim dosyaların ulaşıp ulaşmadığına ya da işlenip işlenmediğine emin değilim. Sorum şu; yeniden dosya gönderirken bugünün tarihini içeren yeni evraklar mı almamız gerek e-devlet üzerinden ya da önceki gönderdiğim dosyaları yeniden mi göndermeliyim? Bu konuda forumda tavsiyesi olan var mı? (Önceki mesajlarda benzer sorular sorulmuş olabilir ama tam bir yanıt bulamadım maalesef)

• @erdayasin eğer elinizde eski dosyalar varsa bence onları gönderin tabi hayatınızda bir değişiklik yoksa çünkü işlenmesi için sıraya almış olabilirler yeni evraklarla değiştirmek yine bir iş diye biraz daha uzar işleriniz

• @takvimcas, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Olcak olcak

Basindan beri Qatar uzerinden gelebilirsiniz diye yaziyordum, sonunda elcilik de "haklisin abi" dediler. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |