Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar tam olarak ne zaman durumumuzu check edeceğiz

• @emrah bey 19:00'dan sonra siteyi kontrol edebilirsiniz.

• teşekkürler @yalta @Sharm

• Hadi be kor talih. yüzümüzü guldursun artik🙂

• @ayvalik10 cevap için çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

2020 yili icin secilen arkadaslari tekrardan tebrik ederim. Hala herkes sonuclari kontrol edemedi, ama onumuzdeki gunlerde forumdaki talihliler de belli olmus olur.

Su an devam eden DV2019 mulakatlarindan bildigimiz uzere, artik cekilise basvuru zamani verdiginiz email adresi daha onemli olmaya basladi, cunku surecte email ile belgeleri onceden gondermek gerekiyor. Bu yil secildiginizi belirten mektupta da acikca yazdigi gibi eger bu email adresinize erisiminiz yoksa ya da email adresiniz degistiyse ilk firsatta KCC'yi bu email degisikliginden haberdar etmelisiniz.

Herkese sureclerinde bol sans dilerim. Forumdaki arkadaslardan da hala mutlu haber duymayi umuyorum.

alt metni

• şu an hissizleştim ne üzülebiliyorum nede başka bir şey ... Bekle bizi 2021 diyorum.

• 2020EU00040xxx "Tam ortasından yağmurun,karın,soğuğun ortasındayım" dediği gibi MFÖ nün 🙂 uzuuun bir bekleyiş olacak.. Kazanan arkadaşları tebrik ediyorum ve hayırlısı olsun diyorum. (Özellikle de düşük numaralarla kazanan arkadaslara:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Sevgili forum sakinleri,
    DV2020 talihlilerinden dosya numarasi 34.000 ve 40.000 gibi yuksek olan arkadaslar en yakin zamanda surece asina olup, DS-260 formlarini gondersinler. Mumkunse Haziran ayi gelmeden formlari gondermis olun.

Bu da yukarida paylastigim mektubun tam hali:
    alt metni

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Sevgili forum sakinleri,
    DV2020 talihlilerinden dosya numarasi 34.000 ve 40.000 gibi yuksek olan arkadaslar en yakin zamanda surece asina olup, DS-260 formlarini gondersinler. Mumkunse Haziran ayi gelmeden formlari gondermis olun.

Bu da yukarida paylastigim mektubun tam hali:
    alt metni

@crazycells bu sayfayla karşılaşmak umuduyla.

• DV2020 talihlisi arkadaşlar bu sitede yer alan ilgili konu başlıklarını en ince detayına kadar okumadan, akıllarına takılan her türlü soruya burada yanıt almadan hareket etmesinler. DS260 formunu bir kereye mahsus olmak üzere eksiksiz ve tam olarak doldursunlar. Kazanan talihlileri bir kez daha kutluyor, bu uzun süreçte kolaylıklar diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Tum DV2020 Talihlilerinin dikkatine!

Forumdaki yuksek numarali dosya numaralarin coklugu ve onceden gorulmedik numaralara kadar ulasmasi (55.000) ongormedigimiz bir durum. Bana su ana kadar ulasan numaralar arasinda 34-35-37-38-40-42-45-55 binlerde dosya numarasina sahip kisiler var. Bu kadar fazla sayida cok yuksek numarali dosya olmasi dolayisiyla su an icin DV2020 talihlilerine tavsiyem, referans olarak DV2018 veya DV2019'u kullanmamalari.

DV2020'ye Avrupa'daki ulkelerden kac kisi basvuru yapti ve bunlarin kaci secildi henuz bilmiyoruz. Ayrica en onemlisi, bu dosya numaralarinin arasindaki bosluklarin yuzdesini bilmiyoruz (ilgili konu). Bizim yuksek sandigimiz numaralar, aslinda o kadar yuksek olmayabilir (cok fazla coklu basvuru, ulke kotasini asma durumu vs. gibi etkenlerden dolayi). Bunu anlayabilmek icin Ocak ayindaki CEAC verilerini beklememiz gerekecek.

Su an icin talihlilere tavsiyem:

Tabloyu doldurmak istemeyenlere not: Bu tabloyu doldurmaniz bana bir fayda saglamayacak; ama eger DV2020 surecini cozumlemek ve sureci anlamak istiyorsaniz bu tabloyu doldurmak sizin icin oldukca onemli.

• hocam benim kardeşimin case numberi 42bin. siz bu konuda uzmansınız acaba gelme ihtimali yüzde kaç olarak görüyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endless53 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

hocam benim kardeşimin case numberi 42bin. siz bu konuda uzmansınız acaba gelme ihtimali yüzde kaç olarak görüyorsunuz?

Normalde gecen yilki sayilara bakarak "dusuk" derdik, fakat sandigimiz kadar dusuk olmayabilir. Hemen yukaridaki iletiyi inceleyebilirsiniz.
    Fakat bunu bilmek su an icin mumkun degil, biraz zamana ihtiyacimiz var; sizin yapmaniz gereken DS260 formunu en kisa surede KCC'ye gondermek olmali.

• @lorderor DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Benimde case numaram 4XXXX hiç ümidim yok açıkçası bilen varsa yardımcı olacak sevinirim ben temmuz ağustos ayı gibi Amerika’ya yüksek lisan için başvurup gideceğim kısmet olursa. Şayet mülakat tarihi gelirse f1 vizesi varken bu şansımı kullanabilir miyim veya konsolosluk değiştirebilir miyiz ?

Tebrikler ve hayirli olsun.
    F1 vizeniz varken ve hatta ABD'de okuyorken de DV-2020 surecinizi devam ettirebilirsiniz. Dosya numaraniza bakarak onerim mulakatanizi Ankara'da yapmaniz olur. Diger yontem ise Adjustment of Status(AoS) ile ABD'deyken sureci devam ettirmeniz.

Tum bu detaylara hakim olabilmeniz icin sirasiyla su paylasimi ve altindaki konularin ilk iletilerini okumaniz gerekiyor:

NOT: Sorunuzu olmasi gerektigi konuda cevapliyorum, lutfen buradan devam edin.

• @sharm
    Teşekkür ederim yardımınız için belirttiğiniz gibi Ankara’da yapmak çok daha kolay olacaktır ama mevcut case numarama bakınca verilmeme olasılığı çok yüksek ve o kadar bekleyerek zamanımı riske atmak istemem. Sanırım F1 le gidip çıkma durumuna göre Ankara’ya döneceğim gibi. Ek olarak bu sıralamalarda çıktığı oluyor mu bi hayale kapılmaya değer mi 😅

• @lorderor DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sharm
    Teşekkür ederim yardımınız için belirttiğiniz gibi Ankara’da yapmak çok daha kolay olacaktır ama mevcut case numarama bakınca verilmeme olasılığı çok yüksek ve o kadar bekleyerek zamanımı riske atmak istemem. Sanırım F1 le gidip çıkma durumuna göre Ankara’ya döneceğim gibi. Ek olarak bu sıralamalarda çıktığı oluyor mu bi hayale kapılmaya değer mi 😅

Sunu kastetmistim: F1 vizenizle okula baslayin ve paralelde DV2020 surecinizi devam ettirin, F1 bir engel olusturmuyor.
    DV2020 surecinde iki yolunuz olabilir:
    1- Islemlerinizi ABD Ankara konsoloslugu uzerinden devam ettirip Ankara'da mulakata girmek
    2- ABD'de AOS yapmak
    Bu konularin detaylarina yukaridaki linklerden ulasabilirsiniz.
    Kolay gelsin.

• merhaba @crazycells pasaport süresini uzatıp bilgileri girmek mi gerekli yoksa mülakat günü yaklaşınca pasaport süresini uzatıp "AIS" kaydında pasaport bilgilerini girmek daha iyi? usa adresi için nasıl bir yol izlemek gerekli acaba? eğer o eyalete gitmeyecek olsak bile şuan için formda herhangi bir eyalette bulunan arkadaşımızın adresini versek sorun olur mu? current olduk diye düşünürsek 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anewcomer DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba @crazycells pasaport süresini uzatıp bilgileri girmek mi gerekli yoksa mülakat günü yaklaşınca pasaport süresini uzatıp "AIS" kaydında pasaport bilgilerini girmek daha iyi? usa adresi için nasıl bir yol izlemek gerekli acaba? eğer o eyalete gitmeyecek olsak bile şuan için formda herhangi bir eyalette bulunan arkadaşımızın adresini versek sorun olur mu? current olduk diye düşünürsek 🙂

merhabalar, eger cok sorun olmayacaksa pasaportlari hizlica yenileyip yazabilirsiniz (en ideali bu olur), eger bu mumkun degilse su anki pasaportunuzla ya da "other travel documents" secenegi ile de DS-260 formunu doldurabilirsiniz. Bunu da yapmak mumkun.

Saglam bir adres bulmadan forma yazmanizi tavsiye etmem, ozellikle de adresi sonra degistirmeyi dusunuyorsaniz. Saglam bir adresi en gec mulakat zamani konsolosa vermelisiniz. Adres icin soyle bir konu var:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |