Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• selamlar bir sorum daha olacak. başvuru formunu doldururken eski iş bilgilerini ve okul bilgilerini (hangi tarihte girdim hangi tarihte mezun oldum) ne girdiğimi hatırlamıyorum. şimdi tekrar bu bilgileri girdiğimde örtüşme olmazsa sıkıntı olur mu?

• @crazycells birde mülakat sırasında pasaportun son kullanma tarihine en az 8 ay olmadı dimi? Siz başka post a bu şekilde bahsettiniz diye hatırlıyorum.

• @blackeagle Bence şimdiden yenilemenizde fayda var @crazycells birde mülakat sırasında pasaportun son kullanma tarihine en az 8 ay olmadı dimi? Siz başka postt a bu şekilde bahsettiniz diye hatırlıyorum

• @crazycells 30.000 ler sizce büyük bir numara mı?

• Merhaba, ben de yeni uye oldum. Case numaram 2020EU7XXX. Ds260 gonderim sonrasi Ilk firsatta bilgilerimi listeye ekleyecegim. @crazycells Benim sorum eski isyerleri ile ilgili. Mevcut isyerimde 10 seneyi askin suredir calisiyorum. Bu durumda eski isyerleri yazmam istenince son 10 seneyi sordugundan ya evet deyip bilgileri 'none' 'not applicable' seklinde gecmek gerekiyor ya da hayir demem gerekiyor. Hangi sekilde yapmak uygun olur? Ben eski isyerine "No" deyip gectim ama size de bir danismak istedim. Tesekkurler.

• Bu ileti silindi!

• Bir Form Ds-260 insanı bu kadar mı zorlar. adresleri girerken başa dönmesi çok uğraştırıyor. Ama sonunda başardım sadece o kısmı ama

• Merhaba..
    1-Üniversite yazarken iki örgun bir açıköğretim olmak üzere 3 üniversite bitirdim hepsinimi yazıcam?
    2-Farklı üniversitelerde okudugum için farklı illerde farklı yurtlarda ve farklı evlerde kaldım,bütün adreslerin hepsini yazmalımıyım?
    3-Ayrıca Maltada 3 ay dil eğitimi aldım,dolayısıyla orada da kaldım bunuda yazmalımıyım?
    4-iş konusunda da farklı işlerde çalış dım kimileri iflas etti,buna rağmen adreslerini yazmalımıyım?yada iş yeri oradan taşınmışsa yeni adresimi yazmalıyım?
    5-Son olarak yukarıdaki sorulardaki adreslerin çogunu unuttum,ne yazmalıyım?
    6-Kaldığım yerlerde ikametimi aldırmadım yinede yazmalımıyım?

Biraz çok oldu farkındayım ama yardımcı olursanız sevirim..

• Merhaba mülakat günü bütün aile bireylerini aynı andamı alıyorlar mülakat a Eşim ben ve çocuk
    Teşekkür ederim

• @lion79 evet ailecek giriliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tekirlimon DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba,

Öncelikle kazanan bütün arkadaşları tebrik ederim ve kazanamayanların umudunu yitirmemelerini öneririm.

Bir kaç sorum var deneyimli olan arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

1.Ekim ayında başvururken hangi doğum yerimi verdiğimi tam hatırlamıyorum ancak şimdi ds260 doldururken doğum yerine şehir ismini yazmışım sadece, fakat pasaport ve diğer belgelerde hep ilçe ismi çıkıyor. Bir tek eski nüfus cüzdanında ve ehliyette il ve ilçe yazıyor. Sizce belgelerim istendiğinde KCC’ye eski nüfus cüzdanımı ve ehliyetimi nüfus dökümü ile birlikte göndermem bu sorunu çözer mi, yoksa dosyamı tekrar açtırıp bunu düzeltmeli miyim? Bu sefer de ilçe ve il berteceğim. Bu arada aslında eşime çıktı ve onun bilgilerinde her hangi bir sorun yok, zaten direk il ismi yazıyor.

2.Oğlumuz zaten Amerikan vatandaşı olduğu için onu Ekim ayındaki başvuruya eklememiştik, ancak şimdi eklememiz gerektiğini düşündük fakat Is this child immigrating to the U.S. with you? NO — Is this child immigrating to the U.S. at a later date to join you? NO dedik. Ne dersiniz çünkü visaya ihtiyacı yok.

3.Gene benim ile ilgili bir sorun, liseyi iki farklı okulda bitirdim, ve ilk ayrıldığım lisenin degree kısmına NA yazıp geçtim sonra diplomamı aldığım liseyi ekleyip degree HIGGH SCHOOL DIPLOMA yazmışım, evet aynen gördüğünüz gibi. Ama en yüksek degree neyse onu işaretledim. Sorun olur mu?

4.Sizce mülakat şansımız ne kadardır ve ne zaman çağrılırız acaba? Case numarası EU8XXX

5.Ds260 açtırmak bir gecikmeye neden olur mu? Duyduğum kadarı ile insanlar açtırıyorlarmış. Ds260 hemen doldurmakla randevu almak arasında bir bağ var mı?

1. bu sekilde kalabilir.

2. Eklemeniz ya da eklememeniz bir sorun olusturmaz, oradaki sorular sizin dosyanizi cok ilgilendirmeyecek. fakat oglunuz icin DS-260 formu doldurmamalisiniz, zaten isteseniz de dolduramamaniz lazim.

3. sorun olmaz, ne demeye calistiginiz anlasiliyor 🙂

4. %100'e yakin. Tarih icin beklemelisiniz.

5. DS-260 formunuzu doldurup gondermeden mulakat almaniz imkansiz. Su an formda yapilacak degisikliklerin surece cok etki etmemesi lazim.

• Herkese merhaba,

Öncelikle böyle bir forum olduğunu öğrenince çok sevindim, çok başarılı olmuş.

77** case no ile seçilmişim, yeni üye oldum. Yazışmaları mümkün olduğunca okudum ve şu 3 konuda DS-260 formunda hata yapmış olabileceğimi anladım. (Formu göndedim)

1- Country/Authority that Issued Document: sorusunda Turkey diye cevap verdim ama Rusya'da çalıştığım dönemde St. Petersburg'daki Türk Büyükelçiliğinden aldım pasaportu. Buraya Rusya'mı yazmalıydım?

2-Number of Educational Institutions Attended: sorusuna 1 diye cevap verdim ve mezun olduğum üniversiteyi yazdım, ama liseyi yazmadım, hem ben hem eşim için bu hata var

3-Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Bu soruya EVET dedim, nasılsa mülakata kadar gerekli tüm aşıları olurum diye, ama siz forumda, "HAYIR AMA MÜLAKATA KADAR TÜM AŞILARI OLACAĞIM" yazın diye yazmışsınız.

Bu konuyla ilgili KCC ile irtibata geçmeye gerek var mı acaba? Formumu yeniden düzeltmeye çalışayım mı yoksa gerekli belgeleri (lise adresi, aşıları olduğuma dair belge vs) getirip mülakatta mı düzelteyeim? Birçok hata olunca sıkıntı olur gibi düşünüyorum.

Düşüncenizi paylaşırsanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkanttk DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar
    Öncelikle bu forumun kurulmasında,geliştirilmesinde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.Benim 2 sorum olacak.
    1)Ben şu anda nişanlıyım nikah tarihimizde eylülde şu anda henüz DS-260 ı doldurmadım,nikah yaptıktan sonra mı eşimi eklemeliyim,yoksa şu anda ekleyebilirmiyim ve DS-260 ı doldurup onaylayıp konsolosluğa gönderdikten sonra tekrar eklemek için hangi kanalla irtibata geçmeliyim?
    2)Konsololuktan vize aldıktan sonra 6 ay içerisinde eşimle birlikte mi amerikaya giriş yapmak zorundayım,önce ben gidip sonrasında(1 yıl sonra) o da gelebilirmi?

Çok teşekkürler.Herkes için hayırlısı olsun.

1. Evlenmeden ekleyemezsiniz. formu doldurmak icin o kadar beklemenizi tavsiye etmem. Mulakat tarihi almadan once gerceklesen degisiklikler icin KCC ile iletisime gecmelisiniz.

2. Herkes vize suresi bitmeden ABD'ye giris yapmali.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@befe DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba. Kız arkadaşım da 2020 talihlisi fakat bir kaç gündür forumu takip etmemize rağmen DS-260’ da heyecanımız dolayısıyla bir hata yaptığımızı henüz farkedebildik. Öncelikle üniversite öğrencisiyiz ve mevcut meslek yahut öğrencilik durumu sorusuna “öğrenci”cevabını verdikten sonra gelen soruda “Have you attended any educational institutions at a secondary level or above?” No cevabını verdik. Hali hazırda lise diplomamız ve devam eden üniversitelerimiz var. Dolayısıyla daha önceden 2 yıllık bir çalışma deneyimi de olmadığı için, formun tekrar gönderimi konusunda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Her bölümün üzerinde edit seçeneği var fakat buraya danışmadan bir şey yapmak istemedik. Teşekkürler.

Formu gondermeden butun cevaplari editleyebiliyorsunuz. Aynen dediginiz gibi edit secenegini tiklayarak o kismi degistirin ve egitim bilgilerinizi tam olarak girin. Merak etmeyin, bir sorunla karsilasmazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

selamlar bir sorum daha olacak. başvuru formunu doldururken eski iş bilgilerini ve okul bilgilerini (hangi tarihte girdim hangi tarihte mezun oldum) ne girdiğimi hatırlamıyorum. şimdi tekrar bu bilgileri girdiğimde örtüşme olmazsa sıkıntı olur mu?

ilk basvuru formunda bu sekilde sorular bulunmuyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells birde mülakat sırasında pasaportun son kullanma tarihine en az 8 ay olmadı dimi? Siz başka post a bu şekilde bahsettiniz diye hatırlıyorum.

evet, konsoloslugun sitesinde bir yerde en az 6 ay, baska bir yerde en az 8 ay daha gecerli olmasi gerekir diye yaziyor. O nedenle en az 8 ay olmasini tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells 30.000 ler sizce büyük bir numara mı?

normalde evet. ama bu yil icin o kadar degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ybi04 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, ben de yeni uye oldum. Case numaram 2020EU7XXX. Ds260 gonderim sonrasi Ilk firsatta bilgilerimi listeye ekleyecegim. @crazycells Benim sorum eski isyerleri ile ilgili. Mevcut isyerimde 10 seneyi askin suredir calisiyorum. Bu durumda eski isyerleri yazmam istenince son 10 seneyi sordugundan ya evet deyip bilgileri 'none' 'not applicable' seklinde gecmek gerekiyor ya da hayir demem gerekiyor. Hangi sekilde yapmak uygun olur? Ben eski isyerine "No" deyip gectim ama size de bir danismak istedim. Tesekkurler.

No diyebilirsiniz, en az lise mezunu iseniz bu kismi cok ayrintili incelemiyorlar.

• @crazycells Haklısınız. Herkesten özür dilerim. Süreç konusunda çok tecrübesizim. O yüzden artık bu forumda başkaca da bir paylaşım yapmayacağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |