Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf country'e germany, state/province'e de west germany seklinde yazin bence. city'i de dediginiz gibi does not apply isaretleyebilirsiniz. Siz mumkun oldugu kadar kapsamli bilgi verin, zaten konsolosluk gerekli gorurse cevaplari degistirir.

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@mstf o sekilde de yapabilirsiniz.
    Telaslanmaniza gerek yok.

Bu arada fotografi goremiyorum maalesef bir image upload sitesine fotografi aktarip, linki foruma gorsel olarak atabilirsiniz.

Tamamdır. Telaslanmak değil aslında. Bilgi paylaşmak istedim. O kadar faydalanırken bizimde bir katkımız olsun diye.

@mstf country'e germany, state/province'e de west germany seklinde yazin bence. city'i de dediginiz gibi does not apply isaretleyebilirsiniz. Siz mumkun oldugu kadar kapsamli bilgi verin, zaten konsolosluk gerekli gorurse cevaplari degistirir.

Tamam öyle bir seçeneğim varsa oyle yapayım. Sonradan düzeltilebildiğini bilmiyordum.

• sayfamda higlest level….. ile başlayan bitirdiğiniz en üst öğretim seviyesi sorusu yok,hemen arkasından gelen soru katıldığınız eğitim kurumları sayısı sorusu var bu soruyu cvpladığımda bu uyarıyla karşılaşıyorum,neyi yanlış yapmış olabilirim tekrar yardım lütfen 🙂

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.
    Number of Educational Institutions Attended: does not match education institutions entered.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyink DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

sayfamda higlest level….. ile başlayan bitirdiğiniz en üst öğretim seviyesi sorusu yok,hemen arkasından gelen soru katıldığınız eğitim kurumları sayısı sorusu var bu soruyu cvpladığımda bu uyarıyla karşılaşıyorum,neyi yanlış yapmış olabilirim tekrar yardım lütfen 🙂

Please correct all areas in error as indicated below. Once you have finished, click ‘Save’ or ‘Next’ to continue completing your online application form.
    Number of Educational Institutions Attended: does not match education institutions entered.

asagida bilgisini yazdiginiz okul sayisiyla, oraya yazdiginiz egitim kurumu sayisi ayni olmali.

• @crazycells okul sayısı sorusu var ama eğitim kurumu sorusu yok o yüzden dolduramıyorum,acaba daha öncesinde yanlış bişey mi doldurdum da o eğitim kurumu sorusunu bana sormadı.nerde yanlış yapmış olabilirim ?

• Merhaba. Sürece bu sene ben de dahil oldum. Case no baya düşük benim diğer çoğu kişinin aksine, ama gel gör ki önceliğim ABD'ye yerleşmek değil. Şu anda devam eden bir sürecim var, olumlu olması halinde göçmenlikten vazgeçmem gerekebilir. Her halükarda DS-260 formunu önceliğim olan sürecin sonucunu beklemeden dolduracağım için aklıma takılan 3 soruyu sormak istiyorum.
    1- Çocukken göbek adım kimliğimde yazıyordu. Dava ile değiştirildi ancak dava tabi ebeveynlerim aracılığı ile yürütüldü. Bu davaya ait elimde herhangi bir belge yok, çok eski tarihli olduğundan. Kimlikte daha önce yazan bu ismi belirtmeli miyim? Belirtirsem bu durumu kanıtlayan belgeleri sağlayamamak başıma dert açar mı?
    2- Bu forumu keşfetmeden önce DS-260 formuna göz atmıştım ve konsolosluk bilgisini İstanbul olarak seçtim. Göçmenlik vizeleri sadece Ankara'dan veriliyormuş ama şu anda bana bu değişikliği sistem yaptırmıyor. Mülakat daveti aldığımda sorun yaşanır mı?
    3- Benden kendi formum için eşimin bilgilerini istiyor. Bu bölüm sizin hazırladığınız PDF'te bulunmuyor. Sadece eski eş varsa o bölüm açıklanmış. Mevcut eşime ait bilgileri girerken evlenmeden önceki soyismini mi kullanmalıyım yoksa mevcut geçerli soyisim mi?

Teşekkürler, herkese sürecinde bol şans.

• @crazycells
    İki yazıyo da okudum. İlk linkteki yazı, birincisine atıfta bulunup, case ler arasında boşluk olabileceğini söylemiş. İkinci yazıda da ; subscribe için acele etmeyin numaraların arasında büyük boşluklar olabilir, erken davranarak hata yapmış olursunuz, büyük numaralar nasıl olsa 2020 ye kalacak demiş. Ben yazıda beklemeyi gerektirecek, esrarengiz başlıktaki gibi, bir neden bulamadım. Dv2004 de case numaram 24xxx idi. Normal şartlardaki gibi 2003 yılının mayıs ayında evime posta geldi, öğrendim ve 2004 yılı Ağustos ayında da görüşmeye gittim. Özetle yazılardan anladığım; DS260 a başvurmak için beklemekten kasıt nedir tam anlam veremedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyink DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells okul sayısı sorusu var ama eğitim kurumu sorusu yok o yüzden dolduramıyorum,acaba daha öncesinde yanlış bişey mi doldurdum da o eğitim kurumu sorusunu bana sormadı.nerde yanlış yapmış olabilirim ?

o okullari sizin eklemeniz lazim kanimca. Farkli bir web browser'dan giris yapip formu doldurmayi deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gurogg DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba. Sürece bu sene ben de dahil oldum. Case no baya düşük benim diğer çoğu kişinin aksine, ama gel gör ki önceliğim ABD'ye yerleşmek değil. Şu anda devam eden bir sürecim var, olumlu olması halinde göçmenlikten vazgeçmem gerekebilir. Her halükarda DS-260 formunu önceliğim olan sürecin sonucunu beklemeden dolduracağım için aklıma takılan 3 soruyu sormak istiyorum.
    1- Çocukken göbek adım kimliğimde yazıyordu. Dava ile değiştirildi ancak dava tabi ebeveynlerim aracılığı ile yürütüldü. Bu davaya ait elimde herhangi bir belge yok, çok eski tarihli olduğundan. Kimlikte daha önce yazan bu ismi belirtmeli miyim? Belirtirsem bu durumu kanıtlayan belgeleri sağlayamamak başıma dert açar mı?
    2- Bu forumu keşfetmeden önce DS-260 formuna göz atmıştım ve konsolosluk bilgisini İstanbul olarak seçtim. Göçmenlik vizeleri sadece Ankara'dan veriliyormuş ama şu anda bana bu değişikliği sistem yaptırmıyor. Mülakat daveti aldığımda sorun yaşanır mı?
    3- Benden kendi formum için eşimin bilgilerini istiyor. Bu bölüm sizin hazırladığınız PDF'te bulunmuyor. Sadece eski eş varsa o bölüm açıklanmış. Mevcut eşime ait bilgileri girerken evlenmeden önceki soyismini mi kullanmalıyım yoksa mevcut geçerli soyisim mi?

1. Vukuatli nufus kayit ornegi cikartin, orada yazan bilgilere gore doldurun. Eski isimlere dair orada bilgi olmasi lazim. Eger bu kullandiginiz isimlerden biriyle buyuk suclara karismadiysaniz sorun olmamasi lazim. Bu tur konularda belge ya da kanit istemiyorlar genelde, sizden de isteyeceklerini sanmiyorum.

2. Sorun olmaz. Istanbul'da gocmen vize mulakati yapilmadigindan Ankara'ya yonlendirirler sizi.

3. Soruda hangisini soruyorsa o sekilde doldurmalisiniz. Net cevap icin soruyu buraya aktarmaniz lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells
    İki yazıyo da okudum. İlk linkteki yazı, birincisine atıfta bulunup, case ler arasında boşluk olabileceğini söylemiş. İkinci yazıda da ; subscribe için acele etmeyin numaraların arasında büyük boşluklar olabilir, erken davranarak hata yapmış olursunuz, büyük numaralar nasıl olsa 2020 ye kalacak demiş. Ben yazıda beklemeyi gerektirecek, esrarengiz başlıktaki gibi, bir neden bulamadım. Dv2004 de case numaram 24xxx idi. Normal şartlardaki gibi 2003 yılının mayıs ayında evime posta geldi, öğrendim ve 2004 yılı Ağustos ayında da görüşmeye gittim. Özetle yazılardan anladığım; DS260 a başvurmak için beklemekten kasıt nedir tam anlam veremedim.

Onu soyleyen kisi ben degilim, soyleyen kisinin linki var o konuda, kendisine sorabilirsiniz nedenlerini 🙂
    Ben yorumlarimda formu doldurmak icin beklemenin gereksiz oldugunu soylemisim zaten.

• @crazycells yazının dili olmaz derler. 🙂
    ben sizi eleştirmek için yazmadım. Sizin görüşünüz sabit ve rasyonel

Merhaba. Sürece bu sene ben de dahil oldum. Case no baya düşük benim diğer çoğu kişinin aksine, ama gel gör ki önceliğim ABD'ye yerleşmek değil. Şu anda devam eden bir sürecim var, olumlu olması halinde göçmenlikten vazgeçmem gerekebilir. Her halükarda DS-260 formunu önceliğim olan sürecin sonucunu beklemeden dolduracağım için aklıma takılan 3 soruyu sormak istiyorum.

1. Vukuatli nufus kayit ornegi cikartin, orada yazan bilgilere gore doldurun. Eski isimlere dair orada bilgi olmasi lazim. Eger bu kullandiginiz isimlerden biriyle buyuk suclara karismadiysaniz sorun olmamasi lazim. Bu tur konularda belge ya da kanit istemiyorlar genelde, sizden de isteyeceklerini sanmiyorum.

2. Sorun olmaz. Istanbul'da gocmen vize mulakati yapilmadigindan Ankara'ya yonlendirirler sizi.

3. Soruda hangisini soruyorsa o sekilde doldurmalisiniz. Net cevap icin soruyu buraya aktarmaniz lazim.

Teşekkürler.
    1 ve 2 ok. 3. sorumda belirtilen bölüm şu şekilde, ekran görüntüsü: https://prnt.sc/nozd92

• 1-) Abi, okul adresi yazarken fakültenin adresini mi yazalım yoksa üniversitenin adresini mi yazalım?
    2-) Lise ve üniversite mezunu isek ikisinin de mi adresini istiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Teşekkürler.
    1 ve 2 ok. 3. sorumda belirtilen bölüm şu şekilde, ekran görüntüsü: https://prnt.sc/nozd92

orada su anki soyisim soruluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knightman DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

1-) Abi, okul adresi yazarken fakültenin adresini mi yazalım yoksa üniversitenin adresini mi yazalım?

1. Farketmez, fakultenin ya da bolumun adresini yazabilirsiniz.

2. evet, ayri ayri yaziyorsunuz.

1-) Abi, okul adresi yazarken fakültenin adresini mi yazalım yoksa üniversitenin adresini mi yazalım?

1-) Benim lisemin ismi değişti. Ben okurken düz liseydi fakat sonra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Nasıl bir yol izlemeliyim? İsmini nasıl girelim?

2-) Üniversitenin adresini yazıyorum o zaman. Fakülteyi yazmayayım, zaten okuduğumuz bölümü soruyor.

• merhaba, green card talihlisiyim. Danışmanlık hizmeti vs. hiçbirine güvenemediğim için kendim dolduruyorum formu. Ancak ilk sayfada randevu yerinizi seçin kısmında istanbul!u seçtim. sonradan duyduğum kadarıyla bu işlemler sadece ankara'da gerçekleşiyormuş. sayfaya dönüp düzeltmek istediğimdeyse hiçbir şekilde düzeltemiyorum. bunula alakalı bir sourun yaşar mıyım? formu da henüz doldurmadım. teşekkürler.

• Merhaba. Dogum yeri sehri olarak nufusta Afyonkarahisar yaziyor ve o sekilde yazdigimda kabul etmedi ve Afyon olarak degistirdim bu sekilde kabul etti sistem. Boyle kalsin mi ya da nasil olmali?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

1-) Benim lisemin ismi değişti. Ben okurken düz liseydi fakat sonra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Nasıl bir yol izlemeliyim? İsmini nasıl girelim?

2-) Üniversitenin adresini yazıyorum o zaman. Fakülteyi yazmayayım, zaten okuduğumuz bölümü soruyor.

1. Diplomadaki ismi girin yani eski ismini.

2. uygundur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |