Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

Günaydın Türkiye İşten yeni geldigim için mesajlarınıza yeni bakabildim. Dün Facebook'ta Usa Consulate hesabindan canlı yayın mevcuttu. 2020 ve 2021 adaylarının haberi olması açısından mesaj atmıştım. Çünkü hepimizin kivrandigi birçok husus vardı. Lottery , Green card mulakat ve ABD ye giriş çıkış yapacaklar & vize işlemleri gibi. Ancak daha ilk sorunun sonunda canlı yayindaki kişinin uzmanlık olmadığini ve Konsolosluk web sitesinden takip etmem gerektigi mesajı geldi. Zaten soruyu belki Moderatör cevaplar diye bilinçli sormuştum. Biraz daha canlı yayindaki bayanı dinledim ve yayından ayrıldım. Konsoloslukların açılışı ile ilgili herhangi bir bilgi canlı yayında bildiğim kadariyla söylenmedi.
    Normal olarak hergun email yoluyla Bizdeki e-devlet mantelitesinde USCIS uyari sisteminden tüm ABD devlet dairelerinin anonslarini ve haberlerini alıyorum. Sadece USCİS ofislerinin 4 Haziran'da açılışı haricinde önemli bir bildirim yapilmadi. Herhalikarda 4 Hazirani beklemek lazım. Ona gore bir plan dahilinde Beyaz saray veya ABD sistemi diğer mekanizmalari devreye sokar. @haymatlos_ ABD de herşeyi takip etmek gerekiyor. Gerekli bilgi alma özgürlüğünü sonuna kadar kullanmak gerekiyor. Burada olan yesilkart forumlu herkes aynı düşüncede savaş verdiği kanaatindeyim. Umarım mutlu haberler peşi sıra gelir. Miami için iyi geceler

• “Çinden gelecek Göçmen statüsünde olmayan öğrenciler ve araştırmacıların ABD girişi askıya alındı.” yazıyor..

• ⭐⭐

@Semihmete fikri hakları korumak için ama detayında mğhendis vs mi var herhalde orası kesin değil ama tek kesin ticaret anlaşmasını iptal edeceği

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@arnold-layne, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Av. Ayhan Öğmen biraz önce canlı yayında 1 haziran dan itibaren Türkiye normale dönecek US Konsolosluğunun Haziran ayı içiresinde açılabileceğini söyledi ve ekledi Us Konsolosluğunun web sitesini takip edin net açılma tarihini ordan öğrenebileceksiniz...

vay be nasıl bilgiler bunlar böyle.

🙂 alay etmeyelim arkadaslar... gerci bu ortamdan faydalanip tiklanmak ve izlenmek icin boyle bilgiler vermisse biraz ayip etmis; ama biz yine de alay etmeyelim 🙂

Adam yuruyen beyin adeta:)

• ⭐⭐

@mstf övdün mü yerdin mi şimdi :))) sağolsun ortak amacı olanları bir yerde toplayıp aydınlatıyor deniz feneri gibi yönümüz kaybolmasın diye

• @Rhonster Sorumun yanıtını alamadığım için kızmaya gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GÖKHAN-DUMAN, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Rhonster Sorumun yanıtını alamadığım için kızmaya gerek yok.

yanlis basliktasiniz maalesef, sadece DV2020 talihlisi iseniz bu basligi kullanmaniz uygundur. Ayrica ben sorunuza cevap verdim, bir onceki sayfaya bir daha bakin. Eger cevabi anlamadiysaniz, forumdaki konulari okuyup surece ve terimlere daha cok asina olmalisiniz demektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@mstf övdün mü yerdin mi şimdi :))) sağolsun ortak amacı olanları bir yerde toplayıp aydınlatıyor deniz feneri gibi yönümüz kaybolmasın diye

Ayhan Bey icin diyor 🙂 Herkesin bildigi, haberdar oldugu veya tek basina cikarim yapabilecegi bir bilgiyi verdigi icin...

• ⭐⭐

@crazycells bence sizi övdü en azından zeki bir o kadar da esprili biri olduğunuzu söylemeli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells bence sizi övdü en azından zeki bir o kadar da esprili biri olduğunuzu söylemeli

😃 yok, Ayhan Bey'e diyor kanimca 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@GÖKHAN-DUMAN, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Rhonster Sorumun yanıtını alamadığım için kızmaya gerek yok.

1. cevap verildi zaten 2. si bilen biri gördüğünde zaten cevap verecektir. tekrar tekrar yazmanız birşeyi değiştirmiyor.

• Bu 60 günlük durdurmanın uzatılıp uzatılmayacağı ne zaman belli olacak bilgisi olan var mı?

• @marvin Sec. 4. Termination= This proclamation shall expire 60 days from its effective date and may be continued as necessary. Whenever appropriate, but no later than 50 days from the effective date of this proclamation, the Secretary of Homeland Security shall, in consultation with the Secretary of State and the Secretary of Labor, recommend whether I should continue or modify this proclamation.

• @Semihmete, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@marvin Sec. 4. Termination= This proclamation shall expire 60 days from its effective date and may be continued as necessary. Whenever appropriate, but no later than 50 days from the effective date of this proclamation, the Secretary of Homeland Security shall, in consultation with the Secretary of State and the Secretary of Labor, recommend whether I should continue or modify this proclamation.

Yani 14 hazirana kadar bir uzatma haberi duymazsak biteceği kesinleşmiş oluyor değil mi?

• @marvin Resmî açıklama öyle diyor.

• @Semihmete yok, öyle demiyor. en geç 50. güne kadar ilgili makamlar kararın akibetiyle ilgili tavsiyede (tamam/devam/şartlı devam) bulunabilir diyor. başkanı bağlayan bir şey yok her halükarda. teoride canı ne istiyorsa onu yapacak.

• Arkadaşlar, AIS yeni randevu talebiyle ilgili bir sorum olacak.
    DV mülakatına gidemediğimizde AİS ten randevumu kaçırdım kısmını işaretleyip nedenini yazdıktan sonra randevu tarihi al kısmı geliyor. Şu an bu kısma giremiyoruz zaten. Eğer girilebilseydi buradan randevumuzun hangi zamanda olacağına ilişkin bir tarih mi belirleyecektik ?!

• @Orkun-De şuan mulakat tarıhi veriyorlarmıki

• @Muhtaradana sağolun hocam bana mail gondermelerine az kaldi. Umarım siramiz atlamaz. 3 ay önce dosya actirmistim. 6 hafta bekleyiniz demişti. Ama mesaj gelmedi
    Birde hocam evrak onayı gelmiş kişileri nasıl takip ederim. Evrak onayı haberi hangi sayfada takip ederim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |