Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ismailcanbolat, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selam arkadaşlar Sadece 200 daha önce böyle bir durum hiç yaşanmamış bu durum ile alakalı düşünceniz var mı acaba görüşlerinizi aktarırsanız sevinirim

https://yesilkartforum.com/forum/topic/580/vize-bulteni-aktif-current-olan-ve-mulakat-tarihi-verilecek-dosya-case-numaralari
    Bu sayfadaki @Muhtaradana hocamızın en son iletisini okunmanızı tavsiye ederim

• @ismailcanbolat sıkıntı yok, şu anda sadece dengeleme yapıldı, Nisan bülteninde çok güzel rakamlar göreceğiz inşallah

• @serciyilmaz bülten açıklanan sitede değişiklik yok henüz siz nereden kontrol ediyorsunuz. 21000 hala gözüküyor

• @alp35 numaramız yakın. Ben belgeleri kkc ye 17.02.2020 de mail attım, hatta bana 13.02.2019 da evrakları gondermediniz diye mail atmışlardı. Geç kaldığımı düşünüyordum ama size daha onay maili göndermemişler

• @kenaniler Evet henüz bana ve benim numarama yakın arkadaşlara da onay maili gelmedi. Ama yakında onay maili alırız diye düşünüyorum. Geç kaldığınızı düşünmeyin size de onay maili gelecektir. Şu anda yapmamız gereken sabırla beklemek.

• @Muhtaradana dengeleme derken 200 kişi bir ay için normal mi yoksa değişirmi ay içinde sayı

• @turturine hayır, geçen şubat bülteninde 14000 ile 21000 arası case numaraları aktif olmuştu, normalde bu talihliler mart ayına bir mülakat tarihi almaları lazımdı, yalnız önceki bültenlerde aktif olan caselerden dolayı mart mülakatlarında bir yığılma oluştu sonuçta 14000-21000 arasındaki caseler bu sebepten mülakatları Nisan ayına kaldı

Yani mart bülteninde aktif olacak case lerin mülakata girmesi gereken Nisan ayı zatan bir ay önceden dolmuştu

KCC de bu yığılmanın önüne geçmek için mart bülteninde sadece +200 case artışı yaparak, bülten cut-offları ile mülakat arasındaki dengeyi tekrar sağlamış oldu

• Sayın @Muhtaradana 48xxx case number için umut bitmiştir mi demek oluyor peki bu durum? Elbette net birşey söylenemeyeceğini biliyorum fakat siz daha donanımlı bir hazırlık içinde olduğunuz ve daha çok kaynaktan bilgiye sahip olduğunuz için sormaktayım. Şimdiden teşekkürler yanıtınız için.

• Bekleyip görecez🤷♂️Niye 200 arttı neden 300 değil 250 değil 100 değil 500 değil ???

• @Muhtaradana beklediğim e_ mail daha alamadım. Sizce endişelenmeli miyim?

• @crazycells son açıklanan 21200 mart bülteni çoğumuzu şaşırttı fakat KCC ilerisen gisen cut off larla, mülakatlar arasındaki farkı kapatmış oldu. Sizin düşüncenizi paylaşmanız mümkün mü? Nisan itibaren eski artuj rejimine dönebilir miyiz?

• @Mr-Big
    Tabiki olmuyor mart bültenini şöyle görürsek daha sağlıklı olur bence
    KCC Şubat bülteninde bir sebeple normalde açıklaması gerekenin iki katını açıkladığı için Nisan mülakatlarında bir yığılma oldu, şubat bültenini 21 bin değilde 17 bin olarak görürseniz mart bülteninde +200 lük bir artış değil +3000 ila +4000 arttığını görürüz, bence bu şekilde bakmak kendimizi avutmak olmaz, eğer aşağıdaki linkleri incelerseniz case numaraları arasındaki boşluk ve doluluk oranlarının ne kadar düzenli aralıklarla ilerlediğini görebilirsiniz

Sayilarla DV2020 https://yesilkartforum.com/forum/post/111545

Sayilarla DV2020 https://yesilkartforum.com/forum/post/111547

Aşağıdaki şu ⬇️ sitedede dv 2019 ile dv 2020 arasında veri karşılaştırması var, bildiğiniz üzere dv 2019 da current görmüştük
    Dv 2020 ile karşılaştırıldığında dv 2020 talihlilerinin daha şanslı olduğu toplam seçilen sayısı(selecteess), toplam case sayısı(cases), caseler arasındaki boşluk (holes) oranlarında ve sayılarında gözüküyor, bizim şu anda yapmamız gereken sadece beklemek ve moralleri yüksek tutmak

Bu bekleme süresinde İngilizce ve ispanyolcamızı geliştirebiliriz, mülakatta bizim işimizi kolaylaştıracak iş teklifleri almak için çaba sarfedebilir ve daha fazla geçmiş mülakat deneyimleri okuyarak kendimizi geliştirebiliriz,bu arada forumdaki kendi case aralığındaki arkadaşları takip etmeyi unutmayın

• @Muhtaradana eu için olanı tekrar inceledim. Moralim tazelendi.2019 a göre gerçekten durum farklı

• @Dursun mülakat e-mailinden bahsediyorsanız, o ay sonu gelecek

• @Muhtaradana evet.
    Teşekkürler hocam şuan çok rahatladım.

• Merhaba, dün bülten açıklanmadan önce KCC mesai saati başladığında evrak onay mailimin gelmediğini içeren bir mail ilettim ve 1 saat sonra da kendilerini aradım.

Görüşmüş olduğum kişi evraklarımın taraflarına ulaşıp ulaşmadığını kontrol edemeyeceğini ancak dosya durumumu görüntüleyebileceğini iletti. Dosya durumunuz processing olarak görünüyor diyerek görüşmeyi sonlandırdık.

Ardından yaklaşık 2 saat sonra da KCC den aşağıdaki mail tarafıma iletildi.

Thank you for your inquiry.

Collect and submit your documents promptly. Your case will not be scheduled for a visa interview at a U.S. embassy or consulate until KCC has received and processed all required documents. Missing or illegible documents will delay processing of your case. If you cannot obtain a particular document, send a scanned or photographed explanation in of why you cannot obtain the document, as an attachment in .jpeg or .pdf format, to [email protected], with your case number in the subject line. Diversity visas are numerically limited and there is no guarantee a visa will be available. Only a consular officer can determine, at the time of the visa interview, if you are qualified to receive a Diversity Visa.

You and each family member immigrating with you to the United States should collect the civil documents that are required to support your visa application.

Passport Biographic Page: You and each family member immigrating with you must submit a photocopy of the biographic data page of a currently valid passport. The biographic data page is the page with your photograph, name, date, and place of birth.

Birth Certificate: You and each family member immigrating with you must submit a scan of an original birth certificate or certified copy.

Marriage Certificate: If you are married, you must submit a scan of your original marriage certificate or certified copy.

Marriage Termination Documentation: If you were previously married, you must submit scanned evidence of the termination of EVERY prior marriage you have had. Your scanned evidence must be of an original or certified copy of one of the following documents: FINAL legal divorce decree, death certificate, or annulment papers.

Military Records: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.

Police Certificates: If you are 16 years of age or older, you must submit a scanned copy of a police certificate from all countries you have lived. Please refer to travel.state.gov for more information.

Court Record: If you have been convicted of a crime, provide a certified copy of each court record and any prison record.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

For additional information, please refer to the following websites:

Diversity Visa Website: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry.html

Diversity Visa Instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-instructions.html

DS-260 instructions: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-if-you-are-selected/diversity-visa-submit-your-iv-and-alien-registration-application.html

To enter the Diversity Visa lottery or to check for a selection notice: https://www.dvlottery.state.gov/

Bu mailin üzerine e-devletten tarih içeren belgeleri güncel tarihli olacak şekilde ve mail içeriğine ''In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry.'' yazmasından dolayı bu bilgileri yazarak tekrar gönderdim.

*Police Certificate (Güncel tarihli)
    *Military Records (Güncel tarihli)
    *Birth Certificate (Güncel tarihli)
    *Passport Biographic Page (Eski gönderdiğim pdf'i tekrar ilettim.)
    *Marriage Certificate (Eski gönderdiğim pdf'i tekrar ilettim.)

Her zaman ki gibi automatic reply maili ulaştı ve beklemeye tekrar başladık.

Evrak onayı beklerken aslında ulaşmamış olabileceği ya da görüştüğümüz kişi göremediğinden bizi garantiye almak için tekrar iletmemizi istemiş olabilir.

Görüşmeye de 3 ayrı dosya şeklinde önceki gönderilen, yeni gönderdiğimiz ve yeni tarihli olacak şekilde belgelerle gitmeyi planlıyoruz. Tabi randevu alabilirsek 🙂

Bu yaşananları aynı durumda olan kişilere örnek olması açısından iletmek istedim.

Teşekkürler.

• @berkyurdum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Bu mailin üzerine e-devletten tarih içeren belgeleri güncel tarihli olacak şekilde ve mail içeriğine ''In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry.'' yazmasından dolayı bu bilgileri yazarak tekrar gönderdim.

Bu kısmın neredeyse her e-mailde otomatik olarak gönderildiğini görmüşsünüzdür, ayrıca birebirde yardım ettiğimiz bir çok arkadaşımız e-mail içeriğine sadece dosyaları atarak evrak onayı aldı, ama yinede iyi yapmışssınız gelişmelerden bizi haberdar edin lütfen

Bende dün gece Ozgür beyin ilgili⬇️iletisini kopyalayarak
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/115356
    tekrar evrakların durumunu sordum, 16 ekimde evrakları gönderdikten 6 hafta sonra email ile sorduğumda bize zaman ver evraklarını işleyeceğiz, bültende sıranı bekle demişler, bu ay içerisinde KCC aradığımızda ise evraklarınız elimizde şubat ayı için evraklarınız onaylanabilir tarzı konuşmuşlardı

Tam şu anda bu yazıları yazarken KCC den email geldi bakıyorum şimdi

• Buna ek olarak ayrıca bilgi vermek istediğim bir konu da Pazartesi günü evrak onay mailinin ulaşmadığını içeren bir mail göndermiştim KCC'ye. President Day olmasından dolayı resmi tatilde olduklarını içeren bir otomatik cevap gelmişti. Salı günü tekrar aynı maili attıktan sonra kendilerini aradım. Biraz önce sanıyorum Salı günü atmış olduğum 2. maile tekrar yukarıdaki ile aynı cevap geldi. Şuan 3. mailim olan evrak mailime cevap bekleme durumundayım.

• @Muhtaradana umarım nu sefer daha somut bir dönüş yapmışlardır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |