Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar,

İşim gereği yurt dışında çalışıyorum ve yeni bir iş teklifi aldım, hali hazırda sıra numaram DV2020EU28XXX, bana randevu tarihi verirlerse görüşme için örnek veriyorum mayıs ayı için, bu tarihi değiştirebilirmiyim ? Konsolosluga yazdım fakat aşağıdaki cevabı verdiler, bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim ?

DV kategorisinde vizeler her ay kisitli sayida verilebilmektedir ve size sadece gorusme gununuzun oldugu ay bir vize numarasi reserve edilir. Programin sonuna yaklastikca (Eylul 30) vize numaralari azalir ve yeni randevu taleplerine cevap verilemeyebilir. Bu sebeple original randevunuza katilip ayni ay icerisinde islemlerinizi tavsiye ederiz.

Göçmen Vize görüşmenize buna ragmen katılamayacaksanız randevu tarihi değişiklik talebinizi, randevu gününüzün üzerinden 24 saat geçtikten sonra, bize https://ais.usvisa-info.com adresinden iletebilirsiniz. Orijinal randevu tarihinizi bu web sitesinde kayıt ettikten sonra “Ek İşlemler” menüsünden “Randevumu Kaçırdım” ve “Talebi Gönder” tuşlarına basınız. Talebiniz Konsolosluk bölümü tarafından incelenecektir.

Web sitesi size randevu tarihi seçenekleri sunmayacaktır. Yeni randevunuz Konsolosluk’un müsaitlik durumuna göre ayarlanacaktır. Talebin yoğun olduğu dönemlerde bir kaç ay sonrasına randevu verilebilir. Yeni randevu tarihiniz size e-posta ile bildirilecektir.

Saygılarımızla,

Göçmen Vize Bölümü

Konsolosluk

ABD Büyükelçiliği Ankara

• @Muhtaradana tesekkur ederim 🙂

• @fetihy Inshallah

• Butün GC talihlilerine bekleyişlerinde sabırlar diliyorum. gerçekten zorlu bir süreç. Sormak istediğim, Doctorun da sağlık muayenesi ne kadar sürüyor ? bir iki saati buluyor mu?

• Herkese merhaba,
    Ben bu sene dv2021’e başvurdum.
    Başvuru fotoğrafımı sistem kabul etti.
    Ben fotoğrafı fotoğrafçıda çektirdim.
    Fotoğrafı çekilirken arka plan kirli beyaz bir perdeydi ben şimdi farkettim fotoğrafçı fotoğrafı croplamış yani arka planı bilgisayardan beyaz hale getirmiş , tshirt kısmından biraz belli oluyor.Ben bunu yeni farkettim benim gibi başvurmuş olan ve çekilişi kazanan var mı?
    Direk elenmekten korkuyorum.
    Kazanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thedotemre, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar,

İşim gereği yurt dışında çalışıyorum ve yeni bir iş teklifi aldım, hali hazırda sıra numaram DV2020EU28XXX, bana randevu tarihi verirlerse görüşme için örnek veriyorum mayıs ayı için, bu tarihi değiştirebilirmiyim ? Konsolosluga yazdım fakat aşağıdaki cevabı verdiler, bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim ?

DV kategorisinde vizeler her ay kisitli sayida verilebilmektedir ve size sadece gorusme gununuzun oldugu ay bir vize numarasi reserve edilir. Programin sonuna yaklastikca (Eylul 30) vize numaralari azalir ve yeni randevu taleplerine cevap verilemeyebilir. Bu sebeple original randevunuza katilip ayni ay icerisinde islemlerinizi tavsiye ederiz.

Göçmen Vize görüşmenize buna ragmen katılamayacaksanız randevu tarihi değişiklik talebinizi, randevu gününüzün üzerinden 24 saat geçtikten sonra, bize https://ais.usvisa-info.com adresinden iletebilirsiniz. Orijinal randevu tarihinizi bu web sitesinde kayıt ettikten sonra “Ek İşlemler” menüsünden “Randevumu Kaçırdım” ve “Talebi Gönder” tuşlarına basınız. Talebiniz Konsolosluk bölümü tarafından incelenecektir.

Web sitesi size randevu tarihi seçenekleri sunmayacaktır. Yeni randevunuz Konsolosluk’un müsaitlik durumuna göre ayarlanacaktır. Talebin yoğun olduğu dönemlerde bir kaç ay sonrasına randevu verilebilir. Yeni randevu tarihiniz size e-posta ile bildirilecektir.

Saygılarımızla,

Göçmen Vize Bölümü

Konsolosluk

ABD Büyükelçiliği Ankara

Maalesef mulakat tarihinizi degistiremiyorsunuz. Ancak mulakat gectikten sonra konsolosluga ulasip yeni bir mulakat tarihi talep edebiliyorsunuz, bilginize...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dmr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba,
    Ben bu sene dv2021’e başvurdum.
    Başvuru fotoğrafımı sistem kabul etti.
    Ben fotoğrafı fotoğrafçıda çektirdim.
    Fotoğrafı çekilirken arka plan kirli beyaz bir perdeydi ben şimdi farkettim fotoğrafçı fotoğrafı croplamış yani arka planı bilgisayardan beyaz hale getirmiş , tshirt kısmından biraz belli oluyor.Ben bunu yeni farkettim benim gibi başvurmuş olan ve çekilişi kazanan var mı?
    Direk elenmekten korkuyorum.
    Kazanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Teşekkürler.

problem olmaz

• @mesuthhh muayene kısmı 5 dk sürüyor sürmüyor, keza testler ve röntgen de öyle fakat sizin dışınızda pek çok kişi olduğundan hem muayenehanede hem de düzen laboratuvarında sıra beklemek durumunda kalıyorsunuz. En az 45 dk bir saati gözden çıkarın derim.

• @Emre-Dilekçi Teşekkür ederim, size de iyi şanslar...

• ⭐⭐ Banned

case no 8 bin 10 12 binler martta görüşmeye giriyosa diger arkadasların işi zor gibi 😞

• Mart cut off 21000..

• @tan yarın ya da salı nisan açıklanacak.

• @Muhtaradana daha fazla kişiden gelen bu haber tam olarak nedir?

• @cato evraklarını gönderdikleri halde tekrar evrakların istenmesi

• @crazycells Önceden değiştiremeyeceğimi biliyorum fakat mülakat tarihi geçtikten sonra iletişime geçersem eğer, bana randevu tarihi verilmeme gibi bir durum oluşabilir mi ? Bu benim için mulakata çağrılmama gibi bir risk oluşturabilir mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thedotemre kesinlikle verilir yada verilmez kimse diyemez vize sayısı 55k bitince bye bye bu kadar basit bence şansınızı zorlamayın

• @dmr ben genelde cevap vermem tecrübeli arkadaşalr daha iyi bilir diye ama bu soru benim başvuru sürecinin aynısı olduğu için gereksinim duydum.
    Ben düğünüm için fotoğrafcıdan biometrik foto çaktırmıştım başvuru esnasında fotoğrafcıdan e_ mail den yollamasını istemiştim gelen fotoyu sadece başvuru kutusuna yerleştirdim ve çık şükür sıkıntı olamadı. Hayırlısı ile kazanırsınız inşallah.

• Tebrik ederim , inşallah mülakatlarınız sıkıntısız geçer.
    Cevap verdiğiniz için teşekkürler.

• Evrak onay maili gelmediği için KCC'a mail atmıştım, az önce cevap gönderdiler. Uzunca bir mail atmışlar. Kısaca özetlemek gerekirse. DS-260 formunuz işlendi. Evrak onay maili gelmiş olması lazım yada yakında gelecektir diyorlar. Benim case numarama yakın ve evrak onay maili almamış olan arkadaşlar üç aşağı beş yukarı bir çıkarımda bulunabilirler. Gelişmelerden haberdar ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thedotemre, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Önceden değiştiremeyeceğimi biliyorum fakat mülakat tarihi geçtikten sonra iletişime geçersem eğer, bana randevu tarihi verilmeme gibi bir durum oluşabilir mi ? Bu benim için mulakata çağrılmama gibi bir risk oluşturabilir mi ?

ellerinde vize oldugu surece bir mulakat tarihi verilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

51

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |