Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali cevabınız ve temennileriniz için teşekkür ederim 🙂

• @Muhtaradana teşekkür ederim

• @crazycells bey vize işlemleri halledilmeden eşim doğum yaparsa nasıl bi adım atmamız gerekir?
    Doğumuna az kaldı en fazla 20 günü var.

• @Dursun bebeğiniz sağlıcakla doğsun inşallah, tebrik ederim. Büyük ihtimalle size mart ayına bir mülakat tarihi verildi, birkaç güne mülakat tarihi için bir email alacaksınız

Aşağıdaki anlattıklarım asıl talihli sizin olduğunuzu varsayarak yazıyorum

Siz eğer mart ayında bir mülakat alırsanız, bebek mülakata kadar inşallah sağlıcakla doğacak zaten

1.seçenek
    Eşiniz bu aşamada büyük ihtimalle mart mülakatına katılamıyacaktır, siz ne yapabilirsiniz bu arada bebeğin doğum belgeleri ve kimliğini çıkartıp yanınıza alarak tek başınıza mülakata katılabilir
    Bu durumu yanınızdaki belgelerle anlatarak mülakatınızda kendiniz için vizenize onay alırsınız, bu arada mülakat sırasında bebeğinizi ds 260 formuna eklettirebilirsiniz

Sizin mülakatınızdan sonra konsolosluktan eşiniz ve bebek için ileriki tarihler için bir mülakat tarihi talep edebilirsiniz

2.seçenek
    Bebeğin doğum tarihine bağlı kimliği çıkartıp mülakat öncesi konsoloslukla iletişime geçip ds260 formunu açtırıp bebek için ds260 formu doldurup mülakata gidebilirsiniz(mart ayında mülakat tarihiniz varsa yetişmeyebilir, mülakat sırasında bu bilgileri eklettirebilirsiniz ama Nisan ayına mülakat tarihiniz verilmişse bu yöntemi uygulayıp bebek için ds260 formu doldurup kendi formlarınızda da bebeği ekleyebilirsiniz)

Burada ihtimalleri bebeğin doğum tarihi ve sizin mülakat tarihinize göre değiştirebiliriz
    Biz önce sizin mülakat tarihinizi öğrenelim mart ayında mülakatınız olacaksa, zaten eşiniz sağlık sebebiyle büyük ihtimalle katılamaz ve yeni bir mülakat tarihi istenir

Bebeğin vizesi için endişelenmeyin, siz ve eşiniz mülakata katılıp vizenizi alsanız bile,mülakat sonrası doğan bebeğin evraklarını konsolosluğa göndererek bebeğe vize alabilirsiniz, konsolosluk bu konuda çok yardımcı ve anlayışlı

• Sizde bu konularda çok anlayışlı ve yardımsever insanlarsınız. İnşallah sizlere de güzel evlatlar nasip olur. Bilgilendirmeniz içşn gerçekten ne kadar teşekkür etsem azdır.
    Çok teşekkürler ve saygılar 👏👏👏🙏🙏🙏

• Arkadaslar Hayirli aksamlar,
    Bugun mulakat tarihi aldim fakat bir sorunum var. daha once suudi arabistan riyad ta calisiyordum ve Temmuz 2019 da isimden ayrilip,Turkiyeye dondum ve mulakatimi Riyad olarak vermisler, oysaki Ben DS260 formumda interview location Ankara/Turkiye olarak yazmistim. Sanirim Turkiye ye dondukten sonra current adresimi riyadh yerine Turkiyedeki adresi yazmam mi gerekirdi ds 260 formunu actirip. Bu Konuda Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler

• Merhaba arkadaşlar. 7 Ocak'ta evrakları mail olarak gönderdik. 16 Ocak'ta evrak onay maili aldık. Şimdi mülakat tarihimizin belli olmasını bekliyoruz. Tahminen ne kadar sürer acaba bu tarihin belli olması? Ve ne zamana tarih verirler sizce, 13 binlerdeyiz..

• @hasan76 evet bu sorunun aynısını DV2020 talihlisi bir arkadaşımız da yaşadı ilgili link⬇
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/100536
    Bu arkadaşız mülakat yeri olarak Ankara yerine Erivan verildi
    Bu aşamada yapmanız gereken durumda acilen Ankara konsolosluğu ile iletişime geçerek dosyanızın Suudi Arabistan konsolosluğundan talep edilmesini sağlamak aynı şekilde Suudi Arabistan konsolosluğu ile iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır, geçmiş olsun

• @Rukiye-Sarı küçük bir ihtimalde olsa ileriki günlerde mart ayı için mülakat tarihinin habercisi olan durumunuzda bir güncelleme olduğuna dair e-mail in gelebilir, ama sanırım evrak onay emailinizin alış tarihinden dolayı mülakat tarihiniz Nisan ayına kalmış olabilir, eğer Nisan ayına kalmış ise bunu şubat ayının sonunda gelecek email ile öğrenebilirsiniz

• @crazycells Tam anlayamadım. Sağlam bir adres bulursam değiştirmemi mi tavsiye ediyorsunuz yoksa hiç değiştirmemeyi mi

• @Muhtaradana Cok tesekkur ederim verdiginiz cevap icin. Yaklasik 1 saat once KCC yi telefonla aradim ve benim mulakatimi yanlis ulkeye verdiginizi ve DS260 formunda interview location Ankara/Turkey olarak sectigimi soyledim.Kadin bana yoneltigi birkac sorudan sonra,dosyani Ankara olarak yonlendirecigini soyledi ve bende kendisine cok tesekkur edip,konusmayi sonlandirdik.ve bana birkac Gün icinde size duzeltilmis bir email Gelecegini soyledi.Insallah enkisa zamanda email gelir.Tabi Bu arada yarin sabah ilk işim Ankara elciligini ve Riyadh elçiliğini aramak olacaktır.Gelismelerden sizleri haberdar ederim.

• @Muhtaradana Teşekkür ederim cevabınız için.

• Hesapta gösterecegimiz paranın bir kısmını baska banka hesabımızdan EFT yapmak ile çekip elden yatırmanın bi farkı olur mu? Görevli bu ayrıntıya dikkat eder mi, ne dersiniz?

• ⭐⭐⭐

@Erkangeziyor, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Hesapta gösterecegimiz paranın bir kısmını baska banka hesabımızdan EFT yapmak ile çekip elden yatırmanın bi farkı olur mu? Görevli bu ayrıntıya dikkat eder mi, ne dersiniz?

Bir farkı olmaz

• Merhabalar telegram grubundanda gruptaki arkadaşlardan fikir aldım fakat bu konuyu forumdada paylaşmak katkı saglayacagını düşünmekteyim.

Ds 260 formu doldurma aşamasında isim ve soy isim türkçe karakter kullanılacak kısmına tarafımca türkçe karakter kullanmamışım (Emre ateş) Ş ile olan harfi (Emre ates) S ile yazdıgımı mülakat maili aldıgım zaman farkettim.Bu sebepten dolayı ds 260 formunu açtırıp tekrardan düzeltme yaptırmak gereklimidir.Mülakat sırasında bir sorun teşkil edermi mülakat sırasında
    Herkeze teşekkürederim

• @huseyın-d Evet, yeni konsolos olarak atandim. Seviyeli bir sekilde insanlara yardim etmeye calisiyorum ve sabote ediyorsunuz,yillardir amerika da yasiyorum lutfen biraz birbirimize saygili olalim.

• Arkadaşlar merhaba,

Resmen panikteyiz. KCC ye gönderdiğimiz belgeleri maalesef bulamıyoruz. Evi altına üstüne getirdik. Tüm belgelerin internette scan edilmiş halleri var. Aksi gibi eşim Rus vatandaşı olduğu için ona tekrar konsolosluktan belge çıkartmamız en az 2 ay sürer. 6 Şubat'ta vize görüşmemiz var.
    Bu scan ettiğim belgeleri bastırsak sıkıntı olur mu? Biraz oryantasyonları bozuk olabilir telefonla scan edilmişti. Lütfen yardım edin, çok panikteyiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan76, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar Hayirli aksamlar,
    Bugun mulakat tarihi aldim fakat bir sorunum var. daha once suudi arabistan riyad ta calisiyordum ve Temmuz 2019 da isimden ayrilip,Turkiyeye dondum ve mulakatimi Riyad olarak vermisler, oysaki Ben DS260 formumda interview location Ankara/Turkiye olarak yazmistim. Sanirim Turkiye ye dondukten sonra current adresimi riyadh yerine Turkiyedeki adresi yazmam mi gerekirdi ds 260 formunu actirip. Bu Konuda Yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler

KCC'ye ulasin ve mulakat yerinizin yanlis oldugunu belirtin. Ya kendileri dosyayi ilgili konsolosluga tasiyip haber ederler size, ya da sizin konsolosluklara ulasip dosya transferi yaptirmaniz gerekecek. Kendileri sizi yonlendirir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mcivan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Tam anlayamadım. Sağlam bir adres bulursam değiştirmemi mi tavsiye ediyorsunuz yoksa hiç değiştirmemeyi mi

Su anki adres saglam olmadigi icin degistirmenizi tavsiye ettim, ama tasinmayacak birilerinden daha saglam bir adres bulmalisiniz ve adresi degistirmemelisiniz. Degisiklik yapmaniz daha sonra kartlarin yanlis adrese postalanma ihtimalini arttiriyor, USCIS bu durumda genelde sorumluluk kabul etmiyor, siz ugrasiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasan76, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana Cok tesekkur ederim verdiginiz cevap icin. Yaklasik 1 saat once KCC yi telefonla aradim ve benim mulakatimi yanlis ulkeye verdiginizi ve DS260 formunda interview location Ankara/Turkey olarak sectigimi soyledim.Kadin bana yoneltigi birkac sorudan sonra,dosyani Ankara olarak yonlendirecigini soyledi ve bende kendisine cok tesekkur edip,konusmayi sonlandirdik.ve bana birkac Gün icinde size duzeltilmis bir email Gelecegini soyledi.Insallah enkisa zamanda email gelir.Tabi Bu arada yarin sabah ilk işim Ankara elciligini ve Riyadh elçiliğini aramak olacaktır.Gelismelerden sizleri haberdar ederim.

Tamamdir, bu durumda KCC'den son haberi bekleyin isterseniz. Sizi yonlendirdikleri sekilde hareket edersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |