Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba DV 2020 tahlihlisiyim şartlarda Lise veya dengi okul mezunu olanlarda iş tecrübesi aranmaz diye belirtiliyor ama ben ds260 forumunu doldururken iş tecrübelerimi sordu Bunun nedeni Açık öğretim Lisesi mezunu olmam mı ? Diğer sorum ise mülakata gittiğimde Diplomamı görmek istediklerinde Çalışma belgesini de görmek isteyecekler mi ? Aranızda Lise veya yüksek okul mezunu olanlardan konsolos çalışma belgesi istedimi ? Tessekurler şimdiden esenlikler dilerim..

• @Manwe6265 Evet, tekim

• Merhabalar. Şubat ayı için açıklanan visa bulletin de mart ayında 21000e kadar alınacağı söyleniyor. Bizim case number 20xxx ve yaşadığımız bir yabancı ülkenin sabıka kaydına uzun süre önce başvurmuş olsakta daha vermediler. Ne yapmalıyız tavsiyeniz nedir?

• @Mustafa-Ismail-Yazıcı
    Hangi ülkeden polis kaydı almaya çalışıyorsunuz?

bazı ülkelerden temin edilemediği yada temin etmenin çok uzun sürdüğünden dolayı konsolosluğun bu konuda anlayışlı olduğunu eski deneyimlerde okumuştum

eğer sizin mülakat tarihinize kadar bu evraklar elinize ulaşmazsa o zaman bu evrakları almak için uğraştığınız belgeleri (yazışmalar gibi) konsolosluğa sunmanızı tavsiye ederim

@crazycells sizi daha doğru yönlendirecektir

Ayrıca isterseniz yurtdışından alınan polis kayıtları için şu başlığada bir göz atın ⬇

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak https://yesilkartforum.com/forum/post/361

• @Muhtaradana Hindistandan almaya çalışıyoruz, biraz yavaş işliyor prosedürler. Tavsiyeleriniz için teşekkürler linkini verdiğiniz konuya da bakacağım

• @knnrn ilk giriş yeri Florida tanıdık olmasından dolayı.

• @Mustafa-Ismail-Yazıcı peki evrak mailinize onay alabildiniz mi?Sicil kaydı yok diye eksik evrak dediler mi?

• Gerçekten gidipte orda yeni bir hayata başlayabilecek orada kalıp yaşayabilecek insanlar bu sürece devam etse daha güzel olur.Bi gidiyim olmadı döner geliriz mantığı ne derece doğru ?

• @Semihmete şimdi greencard çıkanların belli kısmı daha önce yurtdışına çıkmış insanlar değil belli birikimleri var veya yok şanslarını denemek istiyorlar. Ki orada iyi bir iş ile başlamış kariyeri ve konumu yüksek insanlar bile bana uymadı diyip dönüş yapabiliyor. Greencard bir loto ve şans olayı. Başkalarının hakkının yendiğini falan düşünmeyin. Örneğin ben aile ziyareti veya ticari amaç dışında geri dönmeyi düşünmüyorum. Konuya dönersek insanların deneyimleyip görmesi gerekiyor. Siz olmazsa döneriz seçeneğini baştan kaybetmek olarak görmüş olabilirsiniz. Olmazsa kısmı o kişiler için b planı değil d-e-f planıdır. Ciddi para ve zaman harcanilan sürecin başında zaten birçok kişi bırakıyor. Bence yargilamamak lazım.

• 12300'lere mülakat tarihi gelmişti galiba en son. 20 ocaktan beri hangi sayıya kadar davet geldi acaba?

• @hyksn daha göndermedik.

• Merhabalar arkadaşlar, 18 inde attığım maile bugün cevap aldım. Şubat ayı bülteninde numaram current oldu ancak henüz evrak onayı alamadım napmalıyım diye. Verilen cevap aynı oldu, dosyalar inceleniyor, sırasıyla biz size dönüş yapıcaz cinsinden. Çoğu arkadaşın önceden aldığı mail. Bilgilendirmek istedim. Numaram 19xxx. Bekliyoruz... 😊 Herkesin süreci mükemmel işlesin. Herkese bol sabır bol şans. 😊✌

• @Semihmete yani bu konuda sizinle farklı düşünüyorum
    %100 başarılı olurum ben yaparım diyen biri tutunamayabilir

Ama kafasında bir çok endişesi olan bir arkadaşımız, gidip çok mutluda olabilir

İnsanların şansını denemesine izin vermek lazım

• @hope34 mülakatlar genellikle ayın son günlerinde dağıtılıyor

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana hocam bende sizinle aynı fikirdeyim ancak bu süreci siz yakından takip ediyorsunuz.
    Bu süreçte meşakkatli ve sabırlı olunması gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esbay79, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar...Ben Bosna da yaşıyorum..21.000 ler current olduğuna göre benim sağlık raporu almam gerekir mi ?18 binler de olmama rağmen evrak onayı henüz gelmedi aramam gerekiyor mu?Çok teşekkür ediyorum şimdiden..Herkese bol şanslar

Bir mulakat tarihi almadan saglik raporu almamalisiniz. Eger tum belgeleri gonderdiyseniz su an e-mail beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozgem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba! @crazycells
    Hesabımda 7,516 dolarım var. Mülakatta bir adres vereceğim. İki adres buldum. Texasin adresini mi vereyim, Arizonanin mi adresini vereyim ?? Hangi eyalet daha ucuz ??

Hangi adres daha saglamsa onu vermenizi tavsiye ederim. Ayrica gostereceginiz birikimi de arttirmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endless53, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar, green card 2020yi kazandım. Evrak maili, ds260ı gönderdim ancak yeni öğrendim ki annem kendi adını mahkeme kararıyla değiştirmek için başvurmuş yüksek ihtimalle değiştirecek. Bu durumda green card süreci nasıl etkilenir? Ne yapmam gerekiyor?

Bu durum sizi etkilemez, bir sey yapmaniza gerek yok. Ismi degisse de nufus kayit ornegi vukuatli oldugundan eski isimler de gorunuyor olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba DV 2020 tahlihlisiyim şartlarda Lise veya dengi okul mezunu olanlarda iş tecrübesi aranmaz diye belirtiliyor ama ben ds260 forumunu doldururken iş tecrübelerimi sordu Bunun nedeni Açık öğretim Lisesi mezunu olmam mı ? Diğer sorum ise mülakata gittiğimde Diplomamı görmek istediklerinde Çalışma belgesini de görmek isteyecekler mi ? Aranızda Lise veya yüksek okul mezunu olanlardan konsolos çalışma belgesi istedimi ? Tessekurler şimdiden esenlikler dilerim..

sorular herkese soruluyor.

Eger diploma varsa calisma belgesi goturmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Gerçekten gidipte orda yeni bir hayata başlayabilecek orada kalıp yaşayabilecek insanlar bu sürece devam etse daha güzel olur.Bi gidiyim olmadı döner geliriz mantığı ne derece doğru ?

Iki turlu gittigini de gordum ben... 'ABD bana gore' diyip gelip ama Turkiye'ye kesin donus yapmak isteyen de; cok buyuk cekinceleri olup ABD'yi gorunce fikrini 180 derece degistirenleri de...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |