Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@fposul tüm numaralar current olmazsa temmuz – ağustosa kadar beklemen gerekiyor senin numaran current olur ondan bu zamana kadar mail beklemen lazım

• @ayvalik10 Anladım çok teşekkür ederim

• ABD göç edenlerin videolar izliyorum hemen hemen hepsi önce taxi şöförlüğü , yemek dağıtımı , Amazon’da birşey satarım diye uğraşma ordan hedefler tır şöförü oluyor🤷♂️ Başka örnek video göremedim🙈Göç eden herkes aynı şey yapıyor!!

• @Semihmete mesleğiniz yoksa ingilizceniz iyi değilse girişimci bir yapınız. yoksa yazdıklarınız sizinde amerikadaki gelecek hayatınıza uyarlanabilir. Kendinizi geliştirmek kendinizin elinde.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete en büyük sorun nedir Türkiye de hangi eğitimi alırsna al hangi diploma alırsan al Amerika da ki eğitim karşılığı çok çok az ünivesitenin diploması yada iş için alınan sertifikaların kabul görmesi bu yüzden sen meslek sahibi olarak gidiyorsun. Fakat yapamıyorsun çalışamıyorsun. Şimdi çalışmadan evde oturup senin kimse evine yemek - arabana benzin - faturalarını gibi ihtiyaçlarını gidermez. Bu yüzden bu ihtiyaçları gidermek için para lazım para gelmesi için de çalışman gerekiyor. Kendi işini yapamıyorsun para kazanman lazım başka senin görüşünü almak isteriz hangi iş dalında çalışsınlar ki para kazanabilsinler.

• @ayvalik10 Bi önerim yada görüşüm yok! Yazdıklarınızda doğru, çalışmak lazım.Sadece izlediğim videoların çoğunluğu böyle diye yazdım.Bu gerçekleri bilerek karar vermek lazım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semihmete yazılımcıların hayalidir silikon vadisi çalışırım diye. Fakat oraya gidince işe girmeyi bırak kapıdan içeriye giremiyorsun çünkü sadece sen oraya gitmiyorsun dünyadan binlerce kişi gidiyor. Texas yavaş yavaş bilişim şirketleri kayıyıor. Bu sefer de inanılmaz yüksek dereceli insanları arıyorlar.

• @ayvalik10 Evet haklısın.İyi bir yazılımcı zaten Türkiyedede iyi paralar kazanır.Silikon vadisinde çalışırım diye Kendilerini kandırıyorlar sanırım 🤷♂️ ABD ye gidince gerçekler ortaya çıkıyor ne yazıkki!! Mühendisler içinde geçerli aynı şeyşer.Amerikan rüyasının sonu über yada doordash olmadı tır şöförlüğüne gidiyor! Hayaller ile gerçekler Farklı demekki🤷♂

• arkadaşlar merhaba. birkaç sorum olacaktı. Mali kaynak konusunda öğrenci olduğum için ailemden bir miktar birikmiş paranın üstüne, gitmeyi düşündüğüm eyalet standartlarına göre de üstünü kredi çekerek (mecburen) tamamlamayı düşünüyorum. Krediyi çektikten sonra bunun ödenmesi hakkında babamın veya annemin bu krediyi ödeyebiliceğini mal varlığı/maaş vs göstermek zorunda olacak mıyım?(öyle bi imkanım olmasa zaten banka parayı vermez ama bu konuda nasıl bir yaklaşım var deneyimli arkdaşların aydınlatmasını rica ediyorum.)
    2- Diyelim ki mülakatta ikna edici bulunmadım ve sadece sponsor bulunmam istendi, abd'de herhangi bir tanıdığım vs yok bu sponsor olayını nasıl çözebilirim? Bu hizmeti sağlayan şirketler veya vakıflar veya özel kişiler var mıdır? Yok ise nasıl kendime sponsor bulabilirim? Tamamen kişisel bağlantılarla eş dost akraba arkadaş vasıtasıyla mı? Cevaplarınız için teşekkürler ... @crazycells

• @Semihmete her başarılı insanın youtube da yada forumda deneyimini yazdığını düşünmuyorum, Amerikada kendi alanında çalışan bir çok başarılı Türk ve farklı milletten yeni göçmenler var, YouTube yada forumda olmamaları olmadığı anlamına gelmez, kaldı ki insanların adaptasyon sürecinde çalıştıkları işlerden bu kadar rahatsızlık duymuyorum

Taksicilik, yemek dağıtımı, yada çim biçmek gayet güzel işler, bizim ülkemizde saygınlığı olmayabilir ama Amerika'da gayet saygın işler

Bizim bir hedefimiz var, mutlu olmak, şimdiden söylüyorum saygı duyulduğu ve o anlık geçimimi sağlamama yetiyor ve Amerika'da ki hedeflerime ulaşmamda yardımcı olduğu sürece ben hiç bir işi yapmaktan zorsunmam, biz tamamen farlı bir sistemle yönetilen, yaşamın, insan ilişkilerinin neredeyse tamamen farklı olduğu bir ülkeye gidiyoruz
    Sisteme tam alışana kadar "Gülü seven dikenine katlanır" motivasyon kaynağım olacak😊

Moralleri yüksek tutalım, saygılar

• @Muhtaradana bende küçümsemiyorum işleri sadece gerçekçi olmakta fayda var sanırım @ayvalik10 dediği gibi

• @ergun

1. Kredi ile ilgili bir soru sormuyorlar,toplamda hesabınızda ki paraya bakıyorlar
    2. Genellikle akrabalık, tanıdık veya dost bağlantısı ile bulunuyor
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ergun senin kredi çektiğini yada taksitleri kim ödeyecek gibi banka ile ilgili hiçbir şeyi görmüyorlar. rahat olabilirsin.

Maddi durumun yetersiz dememeleri için ki öğrenci olduğun için diyebilecekler. Giderken baban yada annene tapu kimin üstüne ise senin üstüne yapsınlar ki elinde bir araba ruhsatı ya da tapu olsun ki maddi durumun iyi olduğunu görsünler. Yok hala yetersiz derlerse akraba bulmana gerk yok sadece para olarak ek para göstermen gerekiyor ki en canlıo örnek @bolatmali kendileri sonradan ek para gösterdiler. Mülakatı elini kolunu sallaya sallaya geçtiler. Yakın zamanda da arkalarından tasla su dökerek amerikaya uğurlucaz onları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 sayin @bolatmali sponsor ile vize aldi sanirim... o kismi duzeltin, yanlis olarak kalmasin.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ergun

1. Kredi ile ilgili bir soru sormuyorlar,toplamda hesabınızda ki paraya bakıyorlar
    2. Genellikle akrabalık, tanıdık veya dost bağlantısı ile bulunuyor

Aktardığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Forumumuz vasıtasıyla umarım herkes süreci mümkün olan en az sıkıntı ile atlatır.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ergun senin kredi çektiğini yada taksitleri kim ödeyecek gibi banka ile ilgili hiçbir şeyi görmüyorlar. rahat olabilirsin.

Maddi durumun yetersiz dememeleri için ki öğrenci olduğun için diyebilecekler. Giderken baban yada annene tapu kimin üstüne ise senin üstüne yapsınlar ki elinde bir araba ruhsatı ya da tapu olsun ki maddi durumun iyi olduğunu görsünler. Yok hala yetersiz derlerse akraba bulmana gerk yok sadece para olarak ek para göstermen gerekiyor ki en canlıo örnek @bolatmali kendileri sonradan ek para gösterdiler. Mülakatı elini kolunu sallaya sallaya geçtiler. Yakın zamanda da arkalarından tasla su dökerek amerikaya uğurlucaz onları

Aktardığınız bilgiler için çok teşekkür ederim. Forumumuz vasıtasıyla umarım herkes süreci mümkün olan en az sıkıntı ile atlatır.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali arkadasın sponsor bularak vizesini aldıgını duymustum,ek para göstererek mi onay almışlar?

• @Semihmete Merhaba öncelikle hayırlı olsun. GC kazandığını öğrenme , prosedürleri tamamlama , Mülakat, Mülakat sonrası hazırlık, İlk giriş ve işe yerleşme-yaşama ayak uydurma / 2. giriş şeklinde evrelerden oluşuyor. Ben bunu evlilik sürecine benzetiyorum. Tanıştığın kız farklı , Nişanlandığın kız farklı, evlendiğin eşin farklı ve 5 sene sonraki eşin farklı oluyor. (Bu erkek içinde kadın gözünde aynı durum geçerli) O açıdan seyredilen videoyu yada dinlediğiniz yaşam hikayelerini bu gözle bakmak lazım. Türkiyedeki ve ABD deki hikayelerde farklı olacaktır. İşin özü senin gidişin ile vereceğin karar da. Arkanızda duran ailenizde. Ben hayal ve gerçeği 2 .girişimde daha iyi fark ettim. Bu kimilerine göre ilk girişte de olabilir. Hayat güzel bir arabayı ucuza almak değil düzgün bir statüde orada tutunabilmekte . Daha doğrusu iş sizde bitiyor. Evlilik gibi zor bir karar bir o kadar da hayatınızı değiştirecek kadar da güzel bir karar. Burada ilk etapta ne iş yaptığınız değil ÇALIŞIYOR OLMANIZ VE ÇARKI DÖNDÜRMENİZ ÖNEMLİ. BU ÇARK DÖNDÜĞÜ SÜRECE GERİSİ DE GELECEKTİR.

• Şubat ayı için cuurent olan numaralar belli oldumu ?

• @AnarH henüz değil ama eli kulağındadır; bugün, yarın.. https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |