Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @salih2825 maalesef...

• Merhaba
    Gc i Tryeye postalattircam ben. 2.
    Girişte GC ile göçmen vizeyle Beraber 1 sene içinde giriş yapabiliyor muyum ?
    Yoksa yanımda GC olmazsa mi vizeyle 1 sene içinde giriş yapabiliyorum ?

• @ozgem, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    Gc i Tryeye postalattircam ben. 2.
    Girişte GC ile göçmen vizeyle Beraber 1 sene içinde giriş yapabiliyor muyum ?
    Yoksa yanımda GC olmazsa mi vizeyle 1 sene içinde giriş yapabiliyorum ?

Green Card elinize geçtikten sonra göçmen vizenin bir işlevi kalmıyor. Green Card elinize geçmediyse, göçmen vize ile Abd’ye giriş yaptığınız günden itibaren 1 yıl boyunca tekrar giriş yapabilirsiniz.

Green Card sahiplerinin Abd dışında kalış süreleri için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri?page=1

• Ankara yerine TURİST VİZESİYLE ABD ye gitsem orada adres değişikliğiyle vize görüşmesine girebilir miyim. Evrak onay maili martta gelmişti, ancak randevu maili gelmedi.

• @greennkml, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ankara yerine TURİST VİZESİYLE ABD ye gitsem orada adres değişikliğiyle vize görüşmesine girebilir miyim. Evrak onay maili martta gelmişti, ancak randevu maili gelmedi.

Maalesef turist vizesini göçmenlik amacıyla kullanamazsınız.

• Paylaşıldımı bilmiyorum ama arkadaşlar aramızdan bir arkadaşımız önemli bir avukatla iletişime geçti avukat konu ile ilgilendi ve kullanabileceği mağduriyeti sağlam örnekler istedi
    1-ap ve/veya vizesi basılıp gidemeyen.
    2-ailelerin ayrı kalması ile ilgili hikayeler.
    3-farklı ülkelerden olabilir toplamda 20 örneğe ihtiyacımız var ama daha şuan 5 örnek bulabildik.Dava pro bono olacak yani hiç bir ücreti olmayacak.
    Eğer böyle bir kişi iseniz veya bir tanıdığınız var ise bana buradan özelden ulaşabilir yada '[email protected]'mail adresime yazabilirsiniz.ilginize ßimdiden teşekkürler.

• @dogodogo forumdaşım, 2020lilerin mağduriyetine sebep olan her etken tez zamanda ortadan kalkması beklentilerimin arasındadır. Hiç kimsenin emekleri boşa çıkmasın..

• Merhaba arkadaşlar. Ben DV2020 green card başvurusunu kazandım. Fakat şöyle bi sorun var. Kazandığıma dair bilgilendirme maili bana ekim 2019da gelmiş. Ben bu maili malesef ama maalesef yeni görüyorum. Benim için çok mu geç? Yoksa hala işlemlere başlama şansım var mı? Cevap verirseniz çok mutlu olurum teşekkürler şimdiden.

• @ahmetxtatic Şuan işler o kadar karışık ki hiç başlamazsanız daha iyi olur bence sizin için. Biz 1.5 yıldır uğraşıyoruz ama gidebilecek miyiz bilmiyoruz

• ⭐⭐

@ahmetxtatic isterseniz hemen ds-260 formunu doldurun covid-19 nedeniyle sürec biraz sorunlu

• @salih2825 Evet forumun son mesajlarını okudum baya karışık gözüküyor olaylar. Fakat yine de şansımı denemek istiyorum eğer treni kaçırmamışsam hala. Çok büyük aptallık ettim maili görmeyerek. Tren kaçtıysa gerçekten çok üzüleceğim...

• @ahmetxtatic, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@salih2825 Evet forumun son mesajlarını okudum baya karışık gözüküyor olaylar. Fakat yine de şansımı denemek istiyorum eğer treni kaçırmamışsam hala. Çok büyük aptallık ettim maili görmeyerek. Tren kaçtıysa gerçekten çok üzüleceğim...

Taş attınız da kolunuz mu yoruldu hocam, doldurun ds260'ı gönderin, bir şey olmaz. Fakat bu saatten sonra green cardı alabilme ihtimaliniz, çekilişi kazanma ihtimalinizden daha düşük. Onu da bilin.

• @ahmetxtatic İnanın 1.5 yıldır uğraşan ben ile aranızda şuan için hiçbir fark yok. Ben herşeyi eksiksiz ve zamanında yaptım ama benim içinde tren kaçmış olabilir... Siz bir an önce Ds-260 formunu doldurup üzerinize düşeni yapıp beklemeye başlayabilirsiniz. Dediğim gibi süreç sizin için olumsuz gelişirse fazla üzülmeyin çünkü binlerce insan şuan büyük bir belirsizliğin içinde.

• Teşekkür ederim yanıtlayanlara. Doldurmaya başlıyorum formu. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

Teşekkür ederim yanıtlayanlara. Doldurmaya başlıyorum formu. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.

ahmet bey ben biraz farklı açıdan konuşacağım eğer abd ye bundan sonrada gitme amacınız varsa ds260 ı "bence" doldurmayın. zira süreç şuan durmuş durumda ve 2.5 ay gibi bir süre var siz zaten geç doldurduğunuz için randevu almakta sıkıntı yaşama ihtimaline sahipsiniz.
    siz şimdi ds260 ı doldurduğunuzda kısa sürede görüşme olmama ihtimali her şey normal yolunda gitse de vardı. şimdi ise her şey karma karışık olmuş durumda, yılbaşına kadar tüm göç ve çalışma vizeleri yasaklandı, konsolosluklar kapalı. ankara elçiliğinin açılacağına dair işaret yok, açılsada mevcut kapasite nedeniyle bol bol randevu verebileceği şüpheli koronanın bulaşma ihtimaline karşı. eğer bundan sonra abd ye gitme durumunuz varsa ds260 ı doldurduğunuz zaman göçmenlik beyanında da bulunmuş olacağınızdan bu süreçte vize verme yasağı kalkmaz ya da konsolosluklar size sıra gelene kadar (açıldığını ve yasağın kalktığını farz ediyoruz) randevu ayarlayamazlarsa

bir daha abd ye vize alma konusunda çok sıkıntı çekersiniz. burada önemli olan gelecek planlarınızda abd nin ne kadar yer tuttuğu. umurumda değil gitmesemde olur gelecektede sorun çıkması sorun değil diyorsanız doldurmanız en doğrusu.

ds160 formunda daha önce göçmenliğe başvurdunuz mu sorusuna siz evet cevabını verdiğinizde konsolosluk memuru size vize vermeyecektir. bunu bizzat abd elçiliğinde çalışan vize memurundan duydum. daha öncede yazdım foruma. o nedenle aldığınız riski bilmenizi isterim.

• @greennkml, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ankara yerine TURİST VİZESİYLE ABD ye gitsem orada adres değişikliğiyle vize görüşmesine girebilir miyim. Evrak onay maili martta gelmişti, ancak randevu maili gelmedi.

2020 kazananı olarak aos işlemine başlamak için bu şekilde abd ye girmeniz sorun çıkartır. kapıdan girerken turizm için gelşdim diyeceklsiniz daha sonra ise aos yapacaksınız yalan beyan nedeniyle çok büyük ihtimalle başınız ağrayacaktır.

@salih2825 Evet forumun son mesajlarını okudum baya karışık gözüküyor olaylar. Fakat yine de şansımı denemek istiyorum eğer treni kaçırmamışsam hala. Çok büyük aptallık ettim maili görmeyerek. Tren kaçtıysa gerçekten çok üzüleceğim...

Treni kaçırıp kaçırmadığınız case numberinize bağlı. Eger 10k dan büyükse bi şey kaçırmamış aksine kazanmış sayılırsınız psikolojik açıdan 🙂

• @DustyBlue Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Dün gece doldurmuş bulundum formu. Zaten şu an için Avrupa, ABD'den daha çok yer kaplıyor gelecek planlarımda. Tabii ki benim için de her şey yolunda gitseydi ABD'ye hiç düşünmeden giderdim. Gidemezsem de sağlık olsun.

• Süreç ile ilgili herhangi bir gelişme yok mu? Bugünlerde çok sessiz buralar...

• @salih2825, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Süreç ile ilgili herhangi bir gelişme yok mu? Bugünlerde çok sessiz buralar...

adamlar green cardları hallettik deyip 1 haftadır iltica(çalışma izinleri vs) ve bugünde f/m öğrencilerini ülkeden göndermek için açıklamalar yaptılar. bu sarı kafanın kasımda gitmesi lazım yoksa bu işin sonu abd nin göçmenleri tamamen dışlamasıyla sonuçlanacak.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |