Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@BeFe, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Asıl talihli olan eşimin ve benim evraklarımızı yollayacağız fakat tüm başvuru süreci eşimin önceki soyadıyla devam ettiğinden dolayı evrakları şuanki soyadıyla mı isimlendirmeliyiz, eski soyadıyla mı ? Ayriyeten mailin içeriğinde isim kısmına güncel ismini mi, yoksa tüm sürecin devam ettiği eski ismini mi yazmalıyız? Veya evlendiğimizi belirten açıklama mı yapmalıyız ?

Bu soruya ek olarak; eşim halen üniversite okuyor, ben okulu bıraktım. Şuan hesaba yüklü miktarda para koymak bir sorun yaratır mı ? Parayı parça parça koymak daha mı mantıklı? Siz bu parayı nerden buldunuz öğrenciyken diyebilirler mi ?

DS-260 formunda yazdiginiz sekilde yazabilirsiniz isimleri.

Ne kadar erken koyarsaniz o kadar iyi olur bence; evet diyebilirler.

• @crazycells Ankara diye yazmistik forma

• @eceloo Ankara'da mülakata girecekseniz

Arşiv kayıtlı adli sicil belgesini zaten e-devletten ingilizce alıyorsunuz

Vukuatlı nüfus kayıt örneğini türkçe alıyoruz

Askerlik durum belgemizi türkçe alıyoruz

Boşanma belgeleri türkçe(bu belgeleri yeminli tercümanla ingilizceye çevirebilirsiniz
    isterseniz,forumda bu şekilde birkaç tavsiye var)

Eğer mahkeme kararıyla bir suçtan suçlu bulunmuşsanız, bu belgeyi yeminli tercümanla ingilizceye çevirtmeniz gerekiyor

Yurtdışında 6 aydır yaşıyorsanız veya daha önce yurtdışında 6 ay yada 1 yıl bulunmuşsanız ilgili ülkeden alacağınız belgeyi yeminli tercümanla ingilizceye çevirtmeniz gerekiyor

• @crazycells cevabınız için teşekkürler.işim gereği izin(devlet işi) almam veya boş vaktim sıkıntılı.acaba formu kasım sonu gibi doldursam olur mu?çünkü evrak işleri,mülakat için koşturmaya ancak ocak başı gibi boş vaktim olacak.yada mülakat tarihini öne verirlerse ocaga aldırma durumumuz olur mu?ayrıca ds 260 da other travel documents i seçecegim pasaportumun tarihi geçtiği için.evrak talep mailinde pasaport isterler mi yoksa mülakat vakti yeni pasaportla gitsem olur mu?yogun bir işte oldugum için inanın şuraya yazma vaktim bile limitli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eceloo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Ankara diye yazmistik forma

bu durumda Turkce belgeler yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@turkish16, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells cevabınız için teşekkürler.işim gereği izin(devlet işi) almam veya boş vaktim sıkıntılı.acaba formu kasım sonu gibi doldursam olur mu?çünkü evrak işleri,mülakat için koşturmaya ancak ocak başı gibi boş vaktim olacak.yada mülakat tarihini öne verirlerse ocaga aldırma durumumuz olur mu?ayrıca ds 260 da other travel documents i seçecegim pasaportumun tarihi geçtiği için.evrak talep mailinde pasaport isterler mi yoksa mülakat vakti yeni pasaportla gitsem olur mu?yogun bir işte oldugum için inanın şuraya yazma vaktim bile limitli

eger ABD'de yasama veya ABD'ye tasinma gibi bir isteginiz yoksa surece devam etmemelisiniz.

• Başvuru formunda çocuklar bölümünde 1998 nisan doğumlu 21 yaş oluyor ekleme yapmamı gerekiyor.teşekkür ederim

• @serifedogantr 21 yaş ve üstü eklenmiyor,

• @Nothing-Man teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serifedogantr, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Başvuru formunda çocuklar bölümünde 1998 nisan doğumlu 21 yaş oluyor ekleme yapmamı gerekiyor.teşekkür ederim

zaten eklenemeyecek birini eklemeye calisirsaniz (yasindan dolayi) basvuru formu hata veriyor...

• Formu bir türlü gönderemiyorum, hata veriyor. Firefox, Chrome, Yandex, Tor ve Edge denedim. Delirmek üzereyim :)))

• @BerkayOzturk Google Chrome da ilk seferde hata aldıktan sonra, ikinci seferde kutucukları artık otomatik tahmin etmesi lazım, böylece hızlıca formu doldurabilirsiniz,

arkadaşların dediği gibi fotoğrafı 50 kb civarında tutmanızda işinize yarayacaktır, yeşilkartforum youtube kanalında evde nasıl fotoğraf çekilir videosunda ki yönergeleri aynen uyguladığımda hiç bir sıkıntı çekmeden, işlemeleri ikinci seferde hallettim

• Merhaba,

4 kişilik bir aileyiz ve eşim Rus. Dün KCC'ye 13 adet evrak gönderdim ve bugün biraz önce "Further Dv Documents Required" şeklinde email geldi. Daha sonra eş içinde evlilik cüzdanı ve çocuklar içinde vukuatlı nüfus cüzdanı dosyasını oluşturdum ve biraz önce 16 adet evrağı tekrar gönderdim. Bakalım ne olacak. Gelen emailde eksik evrağın ne olduğu yazmıyor, bu çok sinir bozucu. Gönderdiğim evraklar şu şekilde:

4 adet pasaport (Resimli sayfa)
    2 adet evlilk cüzdanı (Eşim ve benim için 2 adet 3 sayfa aynı pdf dosyasında)
    1 adet askerlik belgem
    3 adet Vukuatlı Nüfus Belgesi (Ben ve 2 çocuğum için)
    2 adet eşim için Doğum Belgesi (Rusya Konsolosluğundan orijinal ve İngilizce çevirisi)
    1 adet İngilizce Adli Sicil Kaydım
    3 adet Eşim için Adli Sicil Kaydı (1 tane Türkiyeden, 1 tane Rus Konsolosluğundan ve bunun İngilizce çevirisi)

Toplam 16 adet.

Umarım bir hata yoktur. Ancak gelen emailde şöyle bir ibareye rastladım: "The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate." Eşim için İngilizce'ye çevirdiğim evraklarda Yeminli Tercümanın kaşesi ve imzası var. Ancak böyle bir ifade yazmıyor. Sizce bu sıkıntı olabilir mi? Bir de son olarak evraklarda eksik var mı?
    Çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BerkayOzturk Bu baslikta sadece DV2020 asamalariyla ilgili sorulari sormalisiniz!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Elgitaro, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

4 kişilik bir aileyiz ve eşim Rus. Dün KCC'ye 13 adet evrak gönderdim ve bugün biraz önce "Further Dv Documents Required" şeklinde email geldi. Daha sonra eş içinde evlilik cüzdanı ve çocuklar içinde vukuatlı nüfus cüzdanı dosyasını oluşturdum ve biraz önce 16 adet evrağı tekrar gönderdim. Bakalım ne olacak. Gelen emailde eksik evrağın ne olduğu yazmıyor, bu çok sinir bozucu. Gönderdiğim evraklar şu şekilde:

4 adet pasaport (Resimli sayfa)
    2 adet evlilk cüzdanı (Eşim ve benim için 2 adet 3 sayfa aynı pdf dosyasında)
    1 adet askerlik belgem
    3 adet Vukuatlı Nüfus Belgesi (Ben ve 2 çocuğum için)
    2 adet eşim için Doğum Belgesi (Rusya Konsolosluğundan orijinal ve İngilizce çevirisi)
    1 adet İngilizce Adli Sicil Kaydım
    3 adet Eşim için Adli Sicil Kaydı (1 tane Türkiyeden, 1 tane Rus Konsolosluğundan ve bunun İngilizce çevirisi)

Toplam 16 adet.

Umarım bir hata yoktur. Ancak gelen emailde şöyle bir ibareye rastladım: "The translation must include a statement signed by the translator that states that the translation is accurate and the translator is competent to translate." Eşim için İngilizce'ye çevirdiğim evraklarda Yeminli Tercümanın kaşesi ve imzası var. Ancak böyle bir ifade yazmıyor. Sizce bu sıkıntı olabilir mi? Bir de son olarak evraklarda eksik var mı?
    Çok teşekkürler.

isimlendirmeleri dogru yaptiniz mi? Bir de mulakata Ankara'da mi gireceksiniz?

• @crazycells evet isimlendirmeleri doğru yaptığımı düşünüyorum. Örneğin:

2020EU00010XXX_AD_SOYAD_Passport.pdf
    2020EU00010XXX_AD_SOYAD_Birth_Certificate.pdf gibi.

Eşimin İngilizce tercüme gerektiren evraklarını şöyle isimlendirdim:

2020EU00010XXX_AD_SOYAD_.Police_Certificate_TR.pdf
    2020EU00010XXX_AD_SOYAD_.Police_Certificate_RU_Original.pdf
    2020EU00010XXX_AD_SOYAD_.Police_Certificate_RU_Translated.pdf

Hatam var mıdır?

• @Elgitaro eğer mülakata Ankara'da girecekseniz evraklar tam gözüküyor

• @Elgitaro eklemeleri yapıp gönderdikten sonra bir keber var mı KCC den

• @Muhtaradana Hayır henüz bi cevap yok. Akşam gelir herhalde. Umarım bir sıkıntı çıkmaz.

• @crazycells Ali Bey selamlar desteğiniz için, teşekkürler. Belki bir gün biri tekrar sorar diye süreci anlatıyorum.

Arkadaşlar DV2020 sürecindeyken B1 vizesi için başvuruda bulundum. Süreç şöyle idi, mevcutta çalıştığım firmanın bir takım toplantılar için Chicago ve Detroit’te bulunması gerekiyrdu. Bunun ile ilgili 4 Kasım’da randevum vardı. Herhangi bir evrak yada fotoğraf talepleri olmadı. Sadece pasaportumu aldılar. En son ne zaman yurtdışına çıktınız? Diye bir soru oldu. 10 gün önce kadar dedim. Vizeniz onaylandı dendi. Yaklaşık 20 saniye sürdü. Bilginize.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

66

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |