Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @bolatmali PDF formatında gönderdim

• ..........

• Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katılan bir DV2020 talihlisi olarak sizlere bir kaç sorum olacak.

1- Ben başvurduğumu unutmuştum, bu sebeple mayıs ayında kontrol etmedim. 2 gün önce KCCDV den mail aldım, seçildiğim ve belgeleri göndermem gerektiği yazıyordu, açıkçası seçildiğimi bu şekilde öğrendim. DS-260'ı direkt doldurup sonrasında belgeleri KCC'ye mail atabilir miyim?

2- DS-260 da Askerlik (Military) kısmında Branch of Service / Rank-Position gibi bilgiler var. Ben askerliğimi yaptım ama bu kısmı tam olarak nasıl doldurmam gerekiyor? (Not: Askerliğimi bedelli olarak yaptım)

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

• ⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali Ben belgelerimi İngilizceye çevirtip tarayıcıdan taratıp gönderdim case no mun son rakamını yazmadığım için tekrar e mail attım sorun olmayacaksa süper birde gönderdiğim evraklar İngilizce çeviri olmasına rağmen belge dosyaların isimleri Türkçe yazıyor bunda sorun varmı? sabıbapdf pasaport pdf nufuspdf yazıyor ama evraklar ve açıklamada hangi belgelerin olduğunu yazdım?ne dersiniz sorun yaşarmıyım?

Evrak mailini tam olarak ne zaman aldınız?
    İmzanızda bu tarihi belirtin.
    Yakın günlerse aldıysanız şuradaki bilgiler doğrultusunda doldurmanız gerekiyordu;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/746?page=1

• @bolatmali 16 ekimde aldım evrak malini üçündü defa e mail atarsam bir sorun olur mu şimdi sizce ne yapmalıyım sizce?avukatım yüzünden oldu o gerek yok demişti evraklara isimlendirmeye...:(

• ⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali 16 ekimde aldım evrak malini üçündü defa e mail atarsam bir sorun olur mu şimdi sizce ne yapmalıyım sizce?avukatım yüzünden oldu o gerek yok demişti evraklara isimlendirmeye...:(

Sizlere attığım linki inceledeniz mi?
    Orada belirtilen yönergelerden farklı bir adlandırmamı yapmıştınız?
    Evrakları gönderdikten sonra mail adresinize otomatik bir mail geldi mi Kcc tarafından evraklarınızın alındığına dair?

• @bolatmali Ben avukat aracılığı ile bu işi yürütüyorum o İngilizce gönderdiğim evrakların neler olduğunu İngilizce dilinde açıklamasını yaparak e mail attı kcc ye ama dosya adlandırma yapmadı sadece İngilizce yazarak e mailde bu evraklar şunlardır diye açıklama yaptı evet kcc den e mail aldım evraklarımın alındığına dair..sizce ne yapmalıyım üçüncü defa e mail atmak sorun yaratırmı?

• @crazycells
    komplike konular bizden çıkıyor galiba hep geçen senede benim yurtdışında yaşayan kızımı dahil etme konum vardı bu sene 2020de de bayan yeğenim kazandı . Acıklanmadan önce nişanlı idi mayısta kazandığını öğrendi ve temmuzda evlendiler temmuz sonu DS260ı submit etmiş ve eşini de kaydetmiş doğal olarak ancak 2 ay evli kaldılar ve sorunlu boşanma evresindeler dava açılmış ama henüz tarih yok sanırım. Dün evrak maili gelmiş ve neler yaşayacağı konusunda çok endişeli boşanma , soyadı , pasaport vsvs. DS260ı açtırıp eşinin onunla beraber immigrate olmayacağını yazabileceğini söyledim , ayrıca DS260ta eksik ve yalnışları olduğunu gördüm . evrak maili geldikten sonra DS260ı açtırabilirmiyiz , sistem geçen seneki gibi mi yürüyecek yine , ben evrak mailinden onceki sistemde mülakata girmiştim. Numarası 11xxx, tahminen ne zaman sıra gelir kendisine ?
    tşkler

• @zabadey, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katılan bir DV2020 talihlisi olarak sizlere bir kaç sorum olacak.

1- Ben başvurduğumu unutmuştum, bu sebeple mayıs ayında kontrol etmedim. 2 gün önce KCCDV den mail aldım, seçildiğim ve belgeleri göndermem gerektiği yazıyordu, açıkçası seçildiğimi bu şekilde öğrendim. DS-260'ı direkt doldurup sonrasında belgeleri KCC'ye mail atabilir miyim?

2- DS-260 da Askerlik (Military) kısmında Branch of Service / Rank-Position gibi bilgiler var. Ben askerliğimi yaptım ama bu kısmı tam olarak nasıl doldurmam gerekiyor? (Not: Askerliğimi bedelli olarak yaptım)

Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Hocam keşke çekiliş bizede çıksaydıda mail gelene kadar haberimiz olmasaydı unutmuş olsaydık 🙂

• @bezdarniy teşekkür ederim

• arkadaşlar bülten açıklandı sanırım değil mi?
    8600 eski bülten mi?

• kontrol ettim aralık için 8600 evet. ben biraz düşük buldum. geçen seneyle kıyaslandığında fark kapanıyor gibi.
    Şu an için yorum yapmak yanlış ama bakalım bizi nasıl bir süreç bekliyor

• @cato Bana soracak olursanız size rahat sıra gelecek bir sıkıntı veya yavaşlama olacağını düşünmüyorum aklınıza birşey takılmasın kesinlikle, kendi kendinizi yersiniz yoksa 🙂

• @cato Bültene şuradan ulaşabilirsiniz :

Eğer bu kaynağı anlamadıysanız Türkçe kaynak :
    https://yesilkartforum.com/bulten/
    Bence öbür yıllara göre hızlı ilerlemekte 🙂

• @Emir600RR teşekkür ederim yorum için. çok sağolun

• Merhaba!Ds-260 formu Re-submit yaptim eşimi ekledim ve Evraklarımıda e-mail attım.Şimdi otomatik e-mail geldi evraklar alındı inceleniyor diye! Bundan sonra evraklar onaylandı diye tekrar e-mail mi gelecek ?? Teşekkür ediyorum @bolatmali @crazycells , bu siteyi kuranlardan Allah razı olsun.

• ⭐⭐⭐

@Semihmete, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba!Ds-260 formu Re-submit yaptim eşimi ekledim ve Evraklarımıda e-mail attım.Şimdi otomatik e-mail geldi evraklar alındı inceleniyor diye! Bundan sonra evraklar onaylandı diye tekrar e-mail mi gelecek ?? Teşekkür ediyorum @bolatmali @crazycells , bu siteyi kuranlardan Allah razı olsun.

Evet, bir süre sonra gelecektir

• @bolatmali özür dilerim 2 sorum olucak.

1. Hangi numaraya kadar current oldu gelecek ay?
    2. Doğum nikah ve askerlikle ilgili belgelerin yalnızca ingilizcesimi noterden onaylanmalı yoksa asıllarıda onaylanmalı Azerbaycan için soruyorum?
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@AnarH ekim ayı 6000 idi kasım ayı 8600 oldu

• @ayvalik10 sizce iyi mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |