Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bekle_geliyorum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bekle_geliyorum, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

KCC den evrak gönderim mailini aldım bende bugun. Pasaportlarında tahdit olan arkadaslar yani devletin pasaport vermediği arkadaslar ne yapmayı düşünüyorlar. KCC ye mail atmayı mı geciktirmeli, yoksa pasaport belgesi olmadan göndersem bir sıkıntı çıkar mı?

Deneyip, ise yarayip yaramadigina bakabilirsiniz. Ben de KCC'in nasil bir tavir takinacagini bilmiyorum.

Fakat bu surec genel olarak X kisisi gelsin, Y kisisi kesin gelmeli gibi bir surec degil, yani sartlari saglayan kisilere vizeleri verecekler ve 30 eylul'e kadar sartlari saglamayanlar ise bu sansi kaybedecekler. O nedenle su an aciklama ile KCC'ye belgeleri gonderebilirsiniz, eger KCC kabul etmezse ve 30 Eylul'e kadar belgeleri tamamlayamazsaniz o durumda DV2020 sansindan yararlanmamis oluyorsunuz. Bilginize.

Bu durumun ne kadar surecegini biliyor musunuz?

hocam durumun ne kadar süreceği belirsiz. tamamen siyasi durum ile alakalı. benim gbi olan kişilere KCC cevap mailini geç göndermeyi mi, yoksa gönderip açıklama yazmayı mı tavsiye edersiniz. current sayısı benim dosya sayıma kadar ulaştıksan sonra göndersek bir sıkıntı çıkar mı acaba.

Henuz surecin basindayiz, o nedenle ne yapacaginiz cok problem olmayacak gibi. Ama simdiden KCC'ye belgeleri gonderip bir sansinizi deneyin isterseniz. Ne diyeceklerini merak ediyorum. Mulakat gunune belgeyi hazir edecegim diye not dusun isterseniz, belki mulakat gunu almanizi kolaylastirir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ermanusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,Ocak 2019 dan beri Suudi Arabistanda çalışıyorum. Proje için 5-12 ay arası daha burda olacağım.Burdan okuduğum kadarıyla Suudi Arabistanda sabıka kaydı almak epey meşakatli ve konsolosluklara uzak bir şehirde yaşıyorum.Sorum şu evrak talep mailine istinanden sabıka kaydını şimdi alıp göndermelimiyim.Case numberım yüksek olduğu için tüm numaraların current olması durumunda bile ağustos 2020 den önce mülakat tarihi alamayacağımı öngörüyorum. Arada geçen süreç için tekrar sabıka kaydı almam gerekir diye düşünüyorum?Nasıl bir yol izlemeliyim.Konu hakkında fikirlerinizi rica ediyorum.

Sabika kaydi olmadan emaili gonderin, bu surede belgeyi almaya calisin. Eger alamazsaniz, yani bu belge alinmiyorsa konsolosluk anlayis gosterecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xapmaz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@xapmaz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

1. e-devlet çocuklar için vukatlı nufus kayıt örneğini alamıyoruz madem bize ait olanda Oğlu/Kızı olarak gözükmesi yeterli mi? Başlığın ilk iletisinde yazan "Belgeleri Green Card alacak herkes icin ayri ayri hazirlamalisiniz". istinaden bize ait bu dosyayı çocuğumuzun adında farklı bir dosya adı ile çoklatmalı mıyız?
    2. Evlilik cüzdanı fotoğraf olarak çekmenin sakıncası yok diyorsunuz. Peki birden fazla bilgi içeren sayfası var. Bu birkaç sayfanın fotoğrafı çekilecekse, adlandırma nasıl olacak?
      *2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Marriage_Certificate1.jpeg
      *2020EU00000001_Mustafa_Kemal_Olmez_Marriage_Certificate2.jpeg
      gibi mi? Bu çoklatma işi de acaba birden fazla evlilik yaptığı şeklinde algılanır mı acaba?
    3. Bir de TR saati ile 16:00'dan sonra mail gönderimi tavsiye edilmiş. Bitişi kaç bunun?

İnanın ilkokul öğrencisi gibi tuhaf sorularla karşınıza çıkmak istemezdim lakin bu süreç titiz yürütülmesi gerektiği için acayipleştiriyor insanı 🙂

1- evet yeterli, kendi kayıt örneğinizin adlandırmasını çocuğunuzun ismiyle uyarlarsınız.
    2- Bu işlem için jpeg formatındaki belgeleri tek bir pdf formatında dönüştüren programlar var. Bu şekilde tek dosya haline getirebilirsiniz.
    3- 14.30-23.00 arası

Bol şanslar

Dönüştürme için @bezdarniy nin önerisi;

Evlilik cüzdanı başlıkları Fransızca. Genelimizin mi öyle bilmiyorum. Dökümanlar için TR-ENG şartı vardı. Nasıl hareket etmeliyiz?

Dili Turkce veya Ingilizce olmayan belgeleri Ingilizce'ye cevirtmelisiniz.

• @crazycells bizim Türkiye cumhuriyeti evlilik cüzdanımızda Türkçe üstte, altında fransızcası var sanırım
    Ama üstteki kesin Türkçe😀altındaki dili bilmiyorum fransızcaya benzettim😀

• Merhaba sayın @crazycells, dün KCC'den evrak talebi mail'i aldık. Eşimle DV lottery sonuçları açıklandıktan yani Mayıs ayından sonra evlendik. Eşimi daha öncesinden tanıdığıma ve green card için evlenmediğimize dair kanıt niteliğinde olacak fotoğraf, mesajlaşma vs. evrakları KCC evrak talebi mail'ine eklememiz gerekir mi? Yoksa bu evrakları sadece konsolosluk mülakatına götürmemiz yeterli olur mu?

• @crazycells kusura bakmayın ben Mülakat aşamaları başlığındaki “(E-devletten askerlik kaydiniza dair belge alip gonderebilirsiniz)“ yazısını okuyunca durumu göstermesi için o belgeyi gönderdim.Yorduğum için özür dilerim

• ⭐⭐⭐

@Murti, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba sayın @crazycells, dün KCC'den evrak talebi mail'i aldık. Eşimle DV lottery sonuçları açıklandıktan yani Mayıs ayından sonra evlendik. Eşimi daha öncesinden tanıdığıma ve green card için evlenmediğimize dair kanıt niteliğinde olacak fotoğraf, mesajlaşma vs. evrakları KCC evrak talebi mail'ine eklememiz gerekir mi? Yoksa bu evrakları sadece konsolosluk mülakatına götürmemiz yeterli olur mu?

Mülakata giderken yanınızda götürün. Sorarsa gösterirsiniz

• @bolatmali Teşekkürler.

• @Muhtaradana @crazycells Aslında sorumun cevabı kendi içerisindeymiş. Evlilik cüzdanı dediğiniz gibi Türkçe ve bizim adımıza geçerli. Fransızcayı görünce İngilizce mi olmalı diye garip bir fikir oluştu. Tşk.

• @Murti Merhaba bende bir katkıda bulunmak isterim. Eger evlilik başvurusunu çekilişden önce yaptıysanız başvuru yaptıgınız belediyeden imzalı resmi bir başvuru belgesi alabilirsiniz evliliğinizin GC öncesine ait olduguna dair en iyi kanıtlardan biri olur diye düşünüyorum. Şahsen bende benzer durumdayım kullanmayı planlıyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@ZoZO, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Murti Merhaba bende bir katkıda bulunmak isterim. Eger evlilik başvurusunu çekilişden önce yaptıysanız başvuru yaptıgınız belediyeden imzalı resmi bir başvuru belgesi alabilirsiniz evliliğinizin GC öncesine ait olduguna dair en iyi kanıtlardan biri olur diye düşünüyorum. Şahsen bende benzer durumdayım kullanmayı planlıyorum 🙂

Güzel fikir ama Evliliğiniz gerçek bir evlilik ise endişe etmenize hiç herek yok 🙂
    Rahat olun

• @ZoZO Merhaba, başvurumuz da çekiliş sonucundan sonra maalesef. Mesajınız ve düşünceli davranışınız için çok teşekkür ederim.

• Günaydın.DS-260 form açtırmak istersek ne kadar zamanda açıyorlar?

• @bolatmali Tekrar teşekkürler bilgilendirmeniz için.

• @Semihmete Merhaba, ben talep ettiğimde 1 gün içinde açmışlardı. Muhtemelen 1 günü de geçmiyordur formu açma süresi.

• Arkadaşlar vukuatlı nüfus kağıdını e-devletten alırken kişi talebi mi kurum talebi mi yapacağız. Kurum talebi yapacaksak kurum ne yazacağız

• ⭐⭐⭐

@mkonca, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar vukuatlı nüfus kağıdını e-devletten alırken kişi talebi mi kurum talebi mi yapacağız. Kurum talebi yapacaksak kurum ne yazacağız

Kuruma ibraz,
    Kentucky Consular Center, kurum adı

• @bolatmali üstat, sen harikasın. Cok teşekkür ederim.

Police certificate , adli sicil belgesiydi değil mi?
    Yurt dışında belirtilen süreyi geçen bir yaşamamız yok, ama yurt disina çok çıkışımız var. bu yüzden Türkiye'den e devletten adli sicil kaydı (police certificate) almamiz yeterli?

• ⭐⭐⭐

@mkonca, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali üstat, sen harikasın. Cok teşekkür ederim.

Police certificate , adli sicil belgesiydi değil mi?
    Yurt dışında belirtilen süreyi geçen bir yaşamamız yok, ama yurt disina çok çıkışımız var. bu yüzden Türkiye'den e devletten adli sicil kaydı (police certificate) almamiz yeterli?

Evet adli sicil kaydı, bu konuda daha detaylı bilgi için şuraya göz atmanızı tavsiye ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri/721?page=1

Eğer 1 yıldan fazla kalmadıysanız bir ülkede almanız gerekmiyor bu belgeyi

• Adli sicil kaydı için e devletten şu şekilde yol izleyerek aldım.

*Kurum Türü;
    Resmi
    Özel
    Yabancı Ülkeler(Tercümeli)

Doğru mudur?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |