Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@turcouz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Evet sevgili arkadaşlar,

An itibarıyla KCC'den beklenen evrak talep epostamız gelmiş bulunmakta. Birçok forum ahalisinin de bahsettiği gibi bu yıl evrak talep maillerinin gelişi hiç ummadığımız bir şekilde düzensiz ya da henüz anlayamadığımız bir sistem içerisinde devam ediyor; başladı demiyorum çünkü DV2020 süreci başlangıcında case number'ları en düşük sırada olan arkadaşların evrak talep mailleri sıralı düzene göre gelmişti takip ettiğimiz kadarıyla.

Her ne kadar evrak talep mailleri için Case Number sırası (son günlerdeki deneyimimize istinaden) gözetilmemekte olsa da, anlaşılan o ki Case Number'ın mülakat tarihinin belirlenmesindeki en önemli bileşen olduğu kanıtlanmış oldu (çok çok istisnai durumlar hariç tabiki) Nitekim, bana gelen maildeki ifade aynen şöyle ''You will only be scheduled for interview at an overseas consular post after you have completed your DS-260 and submitted all documents required for your case and your visa rank number has become current''

Kafası karışan ya da karışmakta olan arkadaşlara sadece sabırlı olmalarını, kafa karışıklığına gerek olmadığını, sürecin güzel bir şekilde devam ettiğini belirmek isterim. Yalnızca, eğer Visa Bulletin numaraları içinde olduğu halde halen evrak talep maili almamış arkadaşların, maillerini tekrar kontrol ettikten sonra KCC'ye ya email ya da telefon ile ulaşarak durumu hakkında bilgi almasını kesinlikle tavsiye ederim.

Ben de en geç yarın istenen belgeleri göndermek istiyorum, umarım herkes için her şey yolunda gitmeye devam eder. Şimdi belgeleri nasıl ayarlayacağım konusunda yine bu güzel forumu incelemeye devam ediyorum. Herkese kolay gelsin.

Tebrik ederim, hayırlı olsun 🙂

Doğru konuya değinmişsiniz ama insanlar ister istemez sabırsız oluyor bu süreçte.

• Evrak mailini hızla ulaştırabilmek adına nisan 2020 de biticek olan pasaportumu göndersem yeni pasaport gelince ne yapmam gerekir? Mülakata giderken yanımda götürmem sorun olur mu yada tekrar ds-260 formu açtırmam mı gerekiyor? Randevu aldım fakat İstanbul mahlum 1 haftayı bulur gelmesi öneriniz ne olur?

• @crazycells gürcistan konsolosluğu bu yıl bir kaç talihlşyi cancel etmiş

• @Hakan-Kadioglu teşekkür ederim.

• Herkese merhaba!

Bugün itibariyle 5 gün önce doldurduğumuz DS260 formundan sonra evrak mailini aldık. Sormak istediğim birkaç şey olacak.

Eşim eski evliliğinin bitiş tarihini dava günü olarak hatırladığından formu bu şekilde doldurduk. Fakat boşanma tarihi edevlette 3 ay sonra görünüyor. Bu bizim için bir sorun teşkil eder mi? Evrak mailinden sonra olmasına rağmen formu açtırıp düzeltmeli miyiz?

Ayrıca araştırmalarımız ve forumdaki eski konulara bakmam sonucunda adliyeden boşanma belgesini almamız gerektiğini gördüm. Nüfus kayıttaki kısımda her ne kadar boşanma sonucu yazsa da almamız gerekiyor sanırım. Accurate reason olayına takılmak istemedik. Doğru mu ilerliyoruz?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Evrak mailini hızla ulaştırabilmek adına nisan 2020 de biticek olan pasaportumu göndersem yeni pasaport gelince ne yapmam gerekir? Mülakata giderken yanımda götürmem sorun olur mu yada tekrar ds-260 formu açtırmam mı gerekiyor? Randevu aldım fakat İstanbul mahlum 1 haftayı bulur gelmesi öneriniz ne olur?

Case nonuzu son hanelerini yazmayarak bizimle paylaşırmısınız.

Örnek; 15xxx

Bu arada sizlere daha iyi yardımcı olabilmek amacıyla sürecinizi imzanıza taşımanızı tavsiye ederim;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• @baambaam tebrikler hayırlı olsun diyeyim. Forum konusunu daha tecrübeli arkadaşlar yanıtlarlar ben sadece iki gündür boşanma evrakı ile uğraştığımdan o konuda ki tecrübemi paylaşmak isterim. Öncelikle boşanma evrakının şerhli olması gerekiyormuş yani kararın ardından herhangi bir itiraz olup olmadığı ve davanın yasal süresi sonunda kesin karara bağlanmış olması gibi şerh dava kararnamesinin arka sayfasında bulunmakta. Bu kararın orijinali elinizde ise tedbir olarak ( ben yaptırdım ) ingilizce yeminli tercümesi bulunmasında fayda oldugu forumda bahsedilmiş. Eger orjinali yoksa davanın görüldüğü aile mahkemesi kaleminden orda da yoksa arşivden çıkartılması için dilekçe vermeniz gerekiyor. Sonrasında yine adliye yada kaymakamlıkta evraka apostil kaşesi ile tasdiklettirmeniz gerekmekte.

• ⭐⭐⭐

@baambaam, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba!

Bugün itibariyle 5 gün önce doldurduğumuz DS260 formundan sonra evrak mailini aldık. Sormak istediğim birkaç şey olacak.

Eşim eski evliliğinin bitiş tarihini dava günü olarak hatırladığından formu bu şekilde doldurduk. Fakat boşanma tarihi edevlette 3 ay sonra görünüyor. Bu bizim için bir sorun teşkil eder mi? Evrak mailinden sonra olmasına rağmen formu açtırıp düzeltmeli miyiz?

Ayrıca araştırmalarımız ve forumdaki eski konulara bakmam sonucunda adliyeden boşanma belgesini almamız gerektiğini gördüm. Nüfus kayıttaki kısımda her ne kadar boşanma sonucu yazsa da almamız gerekiyor sanırım. Accurate reason olayına takılmak istemedik. Doğru mu ilerliyoruz?

Teşekkürler

Mülakat maili aldıktan sonra ds formunuzda gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz.

@ZoZO bahsettiği gibi boşanma belgesini almalısınız

• @bolatmali oldu sanırım sorumu tekrar sorsam bilen biri varmı

• ⭐⭐⭐

Evrak mailini hızla ulaştırabilmek adına nisan 2020 de biticek olan pasaportumu göndersem yeni pasaport gelince ne yapmam gerekir? Mülakata giderken yanımda götürmem sorun olur mu yada tekrar ds-260 formu açtırmam mı gerekiyor? Randevu aldım fakat İstanbul mahlum 1 haftayı bulur gelmesi öneriniz ne olur?

Maili göndereceğiniz tarihlerde elinizde ki pasaportunuz geçerliliği devam ediyorsa işlemlere mevcut pasaportunuzla devam edebilirsiniz. Mülakat maili aldıktan sonra konsoloslukla iletişime geçerek formunuzdaki eski pasaport bilgilerini yenisi ile güncellersiniz.
    Görüşmeye gittiğiniz zaman eski pasaportunuzuda yanınızda bulundurun. Bir sorun olacağını sanmıyorum fakat sorun olursa durumu açıklarsınız.

• Arkadaşlar merhaba
    KCC den gelen mailde seyahat edecek tüm aile fertlerinin pasaport bilgileri gerekiyor yazıyor daha önce mülakat a kadar çocuklar için pasaport gerekmiyordu diye biliyorum bu konuda bilgisi olan varmı acaba

• @bolatmali teşekkür ederimm yani ds-260 formunu açtırmama gerek olmaz dimi sadece mülakat tarihim gelince mail atıcam Kcc ye

• ⭐⭐⭐

@bolatmali teşekkür ederimm yani ds-260 formunu açtırmama gerek olmaz dimi sadece mülakat tarihim gelince mail atıcam Kcc ye

Evet süreciniz bu şekilde olağan akışından devam edecektir.

• @bolatmali bugün bende aldım

• ⭐⭐⭐

@dogodogo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@bolatmali bugün bende aldım

Tebrik ederim, hayırlı olsun 🙂

• @bolatmali çok çok teşekkürler ancak çok şaşkınız çünkü yarın belediyeye evlilik için gün almaya gideceğiz eşimle beraber.şu an kafamız çok karişti nasil bir yol izleyeceğimize dair

• ⭐⭐⭐

@bolatmali çok çok teşekkürler ancak çok şaşkınız çünkü yarın belediyeye evlilik için gün almaya gideceğiz eşimle beraber.şu an kafamız çok karişti nasil bir yol izleyeceğimize dair

Evlilik için hayırlı olsun öncelikle 🙂

Dediğim süreçler daha öncelerde Sayın @crazycells in aynı konularda verdiği cevaptır.
    Siz bir an önce evlenmeye bakın geciktirmeden.

• @bolatmali yarin verdikleri en yakin günde evleneceģiz fakat sorun şu eşimin passaportu için en az bir aya ihtiyacimiz var sizce bu süre geç olurmu?

• ⭐⭐⭐

@bolatmali yarin verdikleri en yakin günde evleneceģiz fakat sorun şu eşimin passaportu için en az bir aya ihtiyacimiz var sizce bu süre geç olurmu?

Yok hayır geç olmaz. Muhtemelen görüşmeniz Şubat ayından önce olmayacaktır zaten.

• Evrakların Türkçemi ingilizcemi yolladınız? Direk edevletten alıp yollayan var mı geçmiş dönemde greencard alan arkadaşım kaymakam veya nüfus müdürlüğünden apostal yaptırıp alabilirsin dedi sizler direk yolladınız mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |