Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar, bugün mail geldi, talep edilen evraklarin listesini sırasıyla eksiksiz paylaşabilecek olan var mı?

• @mkonca Tebrikler hayırlısı olsun öncelikle ,
    Şu konuyu inceleyiniz
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• @Hakan-Kadioglu teşekkür ederim.

• @crazycells @Muhtaradana bana KCC evram maili bu akşam geldi gelir elmezde burda paylaşdım. Evraklatı tercüme ve onaylatma sürrsi ne kadar ve mulakat tarihi ne zaman belli olur?

• ⭐⭐⭐

@AnarH, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @Muhtaradana bana KCC evram maili bu akşam geldi gelir elmezde burda paylaşdım. Evraklatı tercüme ve onaylatma sürrsi ne kadar ve mulakat tarihi ne zaman belli olur?

Mülakat için bülteni takip edin. Muhtemelen Ocak ve ya Şubat ayında mülakat görüşmesine girersiniz.
    Evraklarınızı mail olarak Haziran 2020 tarihine kadar iletmeniz lazım herhangi bir olumsuzluk olmamasına karşı tavsiyem.
    Sizler sürecinizin olumsuz etkilenmemesi için muhakkak en kısa zamanda belgeleri mail olarak göndermeye bakın

• @bolatmali okul universite evrakını istemiyolarmıydı? Burdan okuduğum kadarıyla ancak evlilik doğum ve askerlik evrakı lazım

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar 16 Ekim 2019 gününde evrak maili alan arkadaşlarımız aşağıdaki gibidir;

13k 1 kişi
    15k 2 kişi
    16k 1 kişi
    18k 1 kişi
    19k 1 kişi
    20k 1 kişi
    21k 1 kişi
    22k 3 kişi
    24k 2 kişi
    26k 3 kişi
    27k 2 kişi
    28k 4 kişi
    30k 5 kişi
    31k 4 kişi
    33k 2 kişi
    34k 5 kişi
    38k 3 kişi
    40k 1 kişi
    41k 2 kişi
    42k 1 kişi
    46k 3 kişi
    49k 5 kişi
    50k 3 kişi

Bugün mail alan= 55 kişi

Edit

• @bolatmali teşekkürler

• @bolatmali son bi soruda sorayım demek benim padaportun süresi dolduğu için ağustos ayında yenisini aldım ve greencarddan dolayıda 2 küçük çocuğuma ve heyat yoldaşıma (karıma) pasaport çıkarttık ama Onların ilk pasaposrtları. Pasaportta 6 ay şartı var bi sorun olurmu bu mulakata çağırdıklarında 6 ay süresi dolmassa ve KCC evrakı önünüzdeki hafta yollamayı düşünüyom 3 ay süre oluyo sorun olurmu?

• ⭐⭐⭐

@bolatmali son bi soruda sorayım demek benim padaportun süresi dolduğu için ağustos ayında yenisini aldım ve greencarddan dolayıda 2 küçük çocuğuma ve heyat yoldaşıma (karıma) pasaport çıkarttık ama Onların ilk pasaposrtları. Pasaportta 6 ay şartı var bi sorun olurmu bu mulakata çağırdıklarında 6 ay süresi dolmassa ve KCC evrakı önünüzdeki hafta yollamayı düşünüyom 3 ay süre oluyo sorun olurmu?

6 ay şartı mülakat görüşmenizden sonra pasaportlarınızın 6 ay daha geçerli olması şartı tam olarak.
    Siz öncesinden 6 ay geçerli olması lazım olarak anladınız sanırım.

• Merhaba ewrak maili aldim az once case no 22 bin...

• Arkadaşlar kazananlara hayırlı olsun süreciniz sorunsuz olsun inşallah ben Amerika dayım şuan size tavsiyem gelmeden önce mutlaka dişlerinizi gösterin doktora herşeyi unutun ama dişleri unutmayın burası çok pahalı hemde çok ve dişleriniz için ilaç ta getirin yanınızda herkese bol şans

• Merhabalar, bugün KCC'den döküman isteği geldi.
    Mailin başında, case numaranım üstünde, Date var ve bir kaç gün öncesinin tarihi yazılı, bu neyle ilgili olabilir? Aklımı karıştırdı.

İstenilen belgelerden birisi de pasaport. Öğrenci belgesiyle geçici pasaport almam yeterli olur değil mi?

• @bolatmali Şu an çok sevindim aynen öyle anlamışdım ohh yaa bi de eski foto konusuna takılmasa consolosluk viseyi alıcaz inşeALLAH teşekkür ederim rahatladım

• ⭐⭐⭐

@bolatmali Şu an çok sevindim aynen öyle anlamışdım ohh yaa bi de eski foto konusuna takılmasa consolosluk viseyi alıcaz inşeALLAH teşekkür ederim rahatladım

Fotoğraflar sizlere benziyorsa bir sıkıntı olmuyor :))
    Tekrardan tebrik ederim

• alisilmisin disinda bir surec. galiba herkes current olacak. insallah olurda. yoksa o kadar belgeyi neden mail isteyip kendilerine is cikarsinlar. milleti ugrastirsinlar. umarim mulakat asamalari da alisilmisin disinda hizli olur.

• @bolatmali teşekkür ederim ben ve eşimde bi sorun yokta en küçük çocuk biraz büyüdü: ))))
    Aynı fotoyla 2ci kez katılıyoz ve 2cide kazandık bu yıl bir kaç kazananı fotoyla alakalı cancel etmişler. Hayırlısı olsun her kes için

• ⭐⭐⭐

@mstf, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

alisilmisin disinda bir surec. galiba herkes current olacak. insallah olurda. yoksa o kadar belgeyi neden mail isteyip kendilerine is cikarsinlar. milleti ugrastirsinlar. umarim mulakat asamalari da alisilmisin disinda hizli olur.

Evet yeni bir evrak maili sistemine geçildi bu yıl. Anlamsız ilerleyiş bu yüzden. Ama süreç bizler için pozitif yönde ve çok hızlı ilerliyor.
    Bizlerinde temennisi bu yönde umarımda herkes current olur. Ama açıklanacak bültenleri takip etmek daha sağlıklı olacak gibi görünüyor.

• @bolatmali benim arkadaşta almiş 15xxxxx de

• Evet sevgili arkadaşlar,

An itibarıyla KCC'den beklenen evrak talep epostamız gelmiş bulunmakta. Birçok forum ahalisinin de bahsettiği gibi bu yıl evrak talep maillerinin gelişi hiç ummadığımız bir şekilde düzensiz ya da henüz anlayamadığımız bir sistem içerisinde devam ediyor; başladı demiyorum çünkü DV2020 süreci başlangıcında case number'ları en düşük sırada olan arkadaşların evrak talep mailleri sıralı düzene göre gelmişti takip ettiğimiz kadarıyla.

Her ne kadar evrak talep mailleri için Case Number sırası (son günlerdeki deneyimimize istinaden) gözetilmemekte olsa da, anlaşılan o ki Case Number'ın mülakat tarihinin belirlenmesindeki en önemli bileşen olduğu kanıtlanmış oldu (çok çok istisnai durumlar hariç tabiki) Nitekim, bana gelen maildeki ifade aynen şöyle ''You will only be scheduled for interview at an overseas consular post after you have completed your DS-260 and submitted all documents required for your case and your visa rank number has become current''

Kafası karışan ya da karışmakta olan arkadaşlara sadece sabırlı olmalarını, kafa karışıklığına gerek olmadığını, sürecin güzel bir şekilde devam ettiğini belirmek isterim. Yalnızca, eğer Visa Bulletin numaraları içinde olduğu halde halen evrak talep maili almamış arkadaşların, maillerini tekrar kontrol ettikten sonra KCC'ye ya email ya da telefon ile ulaşarak durumu hakkında bilgi almasını kesinlikle tavsiye ederim.

Ben de en geç yarın istenen belgeleri göndermek istiyorum, umarım herkes için her şey yolunda gitmeye devam eder. Şimdi belgeleri nasıl ayarlayacağım konusunda yine bu güzel forumu incelemeye devam ediyorum. Herkese kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |