Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@lawyer40, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Pasaportumu değiştirdiğim için bu ay sonuna kadar verileceğini düşündüğüm mülakat tarihini aldıktan sonra hızlıca DS-260 formunu açtırıp bilgileri güncellemeyi ve ardından sağlık raporu ve AİS için kayıt yapmayı düşünüyorum. Bu konuda DS-260 açtırmak yerine doğrudan Elçiliğe mi e-mail atmak daha doğru olur? @crazycells 'in değerli görüşlerini de alabilirsem çok sevinirim.

Konsolosluga bilgilendirme emaili atmaniz yeterli olur. DS-260 formunu actirmaya gerek yok.

• Merhaba,

Benim sorum case number current olduğu ay ile vise görüşmesi için çağrılma süreci arasındaki süre ne kadar, kaç ay sürüyor?

• arkadaşlar eşim öğretmen. job title kısmına teacher yazdık; ancak duties kısmını yazarken I'm teacher, working at high school falan şeklinde mi yazmalıyız? basit bir açıklama mı olur?

• Bugün içinde KCC evrak onay e-postasını alarak ben de vize görüşmesi için sıraya girdim. Darısı tüm forum üyelerinin başına. Bu ana kadar olan süreçte yardımlarından dolayı @crazycells e teşekkür etmek istiyorum. Bu başlığın başında yazmış olduğu bilgi ve yönergeler gerçekten çok yardımcı oldu. Her aşama için dönüp ilgili bölümleri tekrar tekrar okudum. Bundan sonraki süreçte de danışacağım yer orası olacak:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ysfylcn, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Benim sorum case number current olduğu ay ile vise görüşmesi için çağrılma süreci arasındaki süre ne kadar, kaç ay sürüyor?

~2 ay

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenati, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar eşim öğretmen. job title kısmına teacher yazdık; ancak duties kısmını yazarken I'm teacher, working at high school falan şeklinde mi yazmalıyız? basit bir açıklama mı olur?

bence yeterli 🙂 herkes ogretmenlerin gorevini biliyor zaten.

working at high school yerine, teaching at high school deyin isterseniz.

• @ysfylcn merhaba ben de ogretmenim ve benzer seyler yazdim universite sinavina ogrenci hazirlamak odev kontrolleri gibi herkesin bildigi seyler ekledim.

• mrblar DS-260 unlock ettirmenin birsuresi varmi.ds-260 formu unlock ettirenlerden hemen evrak emaili istendigi ile ilgili yazan arkadaslar olmustu.forma esimi ekleticegim , esim yabanci oldugu icin bi evrak bekliyoruz 15-20 gun surebilir simdi actirmayim diye dusunuyorum ama dogrumu dusunuyorum sizce. @crazycells

• @ybi04 hayırlı olsun

• @Semihmete zaten zamanınız var evraklarınız tam olduduğunda açtırıp eklettirebilirsiniz, ds 260 mülakat tarihi aldıktan sonra bile açtıranlar var, yani süre olatirak bir sıkıntınız yok

• Selamlar,

En son açıklanan Vısa Bulletin Otober sonrası düşünceleriniz nelerdir.Yüksek case numaralarına sıra gelme ihtimali düşük mü? Dv2021' e mi başvurmalıyım?
    Bu arada case numberım 50 binlerin ilk sıralarında.Herkese iyi haftaosonları.

• Arkadaşlar merhaba, talihli benim. Eşim ve ben çocuklar olmadan amerikaya girsek. İkimizinde green card basım süreci başlasa. Ben 1 hafta 10 gün içinde orada işlerimizi halledip dönsem. 6 ay yani cocukların vize süresi dolmadan çocuklarla tekrar giriş yapsam. Sıkıntı olur mu. Ailenin tüm bireyleri ilk girişi beraber gitmeli gibi bir söylenti var. Doğrusu nedir.? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esranboylu, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba, talihli benim. Eşim ve ben çocuklar olmadan amerikaya girsek. İkimizinde green card basım süreci başlasa. Ben 1 hafta 10 gün içinde orada işlerimizi halledip dönsem. 6 ay yani cocukların vize süresi dolmadan çocuklarla tekrar giriş yapsam. Sıkıntı olur mu. Ailenin tüm bireyleri ilk girişi beraber gitmeli gibi bir söylenti var. Doğrusu nedir.? @crazycells

Soyle ozetleyeyim;

• Aile uyeleri beraber girmek zorunda degil.

• Herkes vizesini son tarihi gecmeden kullanmali ve ilk girisi yapmali.

• DV talihlisi ABD'ye girmeden diger aile uyeleri ABD'ye giremez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ermanusa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar,

En son açıklanan Vısa Bulletin Otober sonrası düşünceleriniz nelerdir.Yüksek case numaralarına sıra gelme ihtimali düşük mü? Dv2021' e mi başvurmalıyım?
    Bu arada case numberım 50 binlerin ilk sıralarında.Herkese iyi haftaosonları.

Cok yuksek numaradaki arkadaslar tekrar basvuru yapabilirler.

25-30.000'lere kadar siranin gelecegi zaten kesin gibi bir sey onceki senelerden, o nedenle bu arkadaslarin basvurmasina cok da gerek yok. Ama 50.000 gibi yuksek numaradaki arkadaslar ne olur ne olmaz diye basvurabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ermanusa 2019 yılında 70.000 olanda senin kadar sıkıntı yaratmadı çünkü current oldu yani tüm numaralara sıra geldi. Ondan dolayı sakin biraz ya hemen karamsarlığa girmene gerek yok ki. Kesin çıkmaz yada kesinlikle başvuru yapmalısın diye kimse bunu söyleyemez. Çünkü hiç kimse bilemez. Sen karar vereceksin.

• @crazycells teşekkür ederim 🙏

• @ayvalik10 Çok Teşekkürler.

• @crazycells teşekkür ederim.Bu sene tekrar başvuracağım.

• herkese teşekkür ederim, yepyeni bir soru ile karşınızdayım 🙂 adres bilgisi girerken 1 yıl kaldığım kyk yurdunu da yazmalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenati e devlet girdikten sonra
    Tarihçeli Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi Sorgulama

burada varsa yazarsın yoksa gerek yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |