Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheWinner2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana Ben 7XXX'lerdeyim bana ne zaman email gelir diye sordum. birkaç haftaya gelir dedi. Şu an en son hangi case'lere gönderdiniz dedim onu söylemedi

Size verilen yanıt standart, size özel bir bilgi yok mesajda. Sabırla bekleyin diyor sadece.

KCC'ye gönderdiğiniz her emailin süreci biraz daha yavaşlattığını unutmayın.

• @knnrn Süreci yavaşlattığı bilgisini nereden aldınız?

• @crazycells son kez sizi rahatsız ediyor olmayı umuyorum. Ben daha önce gren card süreci yaşadım. Size iki sorum olacak, cevaplama zahmetinde bulunursanız mutlu olurum. 1-Alien Registration Number pasaporta işlenmiş A harfi ile başlayan numara mı oluyor?2- Haliyle sağlık işlemlerini Ankara'da yerine getirdim, ancak o dönemde başka doktorlar da vardı. Elimde o belge duruyor. Aşı ile ilgili kısma ne yazmam gerekiyor? Yardım ve bilgilendirmeleriniz için diyebilecek bir söz bulamıyorum. Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TheWinner2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@knnrn Süreci yavaşlattığı bilgisini nereden aldınız?

ABD'de bir kamu kurumunda çalışıyorum. Kaynaklarımız sınırlı. Dosya kontrolü yapması gereken birine "Sen bugün emaillere bak" dediğiniz zaman bütün işler gecikiyor. Burada da kamu çalışanları yavaş çalışıyor. Gerçekten yazmanız gereken bir konu için tabii ki email gönderin, ama içiniz rahat değil diye yazmasanız daha iyi olur. Biz de aynı süreçten geçtik, sürecin bazı aşamalarında gerçekten sadece beklemek gerekiyor.

• Merhabalar kcc den evrak talebi geldi bana,ancak askerlik durum belgesi istiyor benimde tecilim 31.08.2019 yani bugün bitiyor.bu durum onlari neden ilgilendiriyor?bu sorun olur mu ? teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tansel askerlik yaptın mı yapmadın mı sadece bu sorunun cevabını istiyorlar. Sen tecil olduğun için yapmadım diyeceksin.

• merhabalar @crazycells ds260 formunu yollamıştım mayısta bugün tekrardan bir kontrol edeyim dedim."number of educational institutions attended" kısmına 1 yazmışım.Lise diplomam var ancak şuanda üniveriste okumaktayım yani lisans diplomam yok.1 yazmam sıkıntı yaratır mı ? Sadece şuan elimde lise Diplomam olduğu için lise bilgilerimi ve 1 yazdım.

• @ayvalik10 anladim sorun olmaz dimi surecime

• Merhaba
    Bizim bebegimiz Ds-260 formunu doldurduktan sonra dunyaya geldi. Bu sebeple tam olarak ne yapicagimizi bilemiyorduk. Hatta foruma uye olma sebeplerimizden biride buydu. KCC ye mail atip formu tekrar actirdik. Hatta biraz gec bile yapmisiz. Bebegimiz temmuzda dogdu. KCC Den bize gelen mailde (DS-260 formunu submit ettikten sonra gelen mail)her turlu sorununuz icin bize yazin diyordu. Agustos 10 da mail attik. 13-14 gibi donduler. Formu actirma sebebinizi ayrintli yazarmisiniz diye sorup ikinci mailde onay istediler. Onayi verdik. DS-260 reopened oldu. Bebegimizi kaydettik. Bizim durumumuzda baskalari da vardir diye yazmak istedik. Herkese bol sans.

Case No:202011XXX
    DS-260 submit ilk:15/05/2019
    Ds-269 submit ikinci:15/08/2019
    KCC evrak gonderim:27/08/2019

• @LEOBEBEK bebeğiniz hayırlı olsun,sağlıcakla büyür inşaallah, paylaşımınız için teşekkür ederiz

• DS-260 belgesini submit ettikten sonra;

• Lisans diplomamı aldım,
    • İkamet adresim değişti,
    • Askerlik tecil tarihim değişti,
    • Bir firmada işe başladım

Bu 4 bilgiyi güncellemek için formu açtırıp tekrar submit etmem gerekir mi?

• KCC den evrak talep mailini 20 agustos da aldik. Evraklari toplamamiz bira uzun sürdü
    27 agustos da ancak gonderebildik.Simdi bu evraklarin KCC ye ulastigina dair bir geri bildirim maili alan oldumu?Cünkü bize gelmedi.yani neredeyse bir hafta oldu bilenler varsa paylassin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, birkaç tane sorum olacaktı evrak talebiyle ilgili;

1. KCC her case için özel bir evrak talebi mi gönderiyor? Yoksa tüm caselere aynı standart evrak talep listesi mi e-mail ile geliyor?
      Örneğin ben yurt dışında 1 yıldan fazla yaşadıysam o ülkeden adli sicil belgesini benden isterken, eşim yaşamamışsa ondan istemiyor mu?

2. Talep edilen belgeler e-devletten türkçe mi indirilip gönderiliyor?

3. Bu belgeler casedeki her birey için ayrı ayrı ve tek pdf (merge) mi yapılıyor yoksa her birey için ayrı ayrı bir çok pdf mi gönderiliyor?

4. Yurtdışında 1 yıldan az yaşanan yerlerden adli sicil kaydı istenmediğini anladım ancak halen yurtdışında yaşamaya devam ediyorsak ve 6 ayı geçmişse o ülkeden de mi almamız gerekiyor?

Teşekkürler

1. evet, halihazirda yasiyor oldugunuz yerlerde eger 6 aydan fazla kaldiysaniz isteniyor.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@amtylmz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba
    (Is your Mailing Address the same as your Present Address?)
    Yanında mailing adres ile ilgili şöyle bir not var ;
    Help: Mailing Address
    This is the address where we will send correspondence regarding your application.

Posta adresinizle, yasadiginiz adres ayni adres mi diye soruyor ?

Posta adresimiz Türkiyede şuan ikamet ettiğimiz adresten mi bahsediyor ?
    Yoksa amerika için vereceğimiz adresten mi bahsediyoruz burada benimde kafam karıştı ? Türkiyede yaşayan ve abd ye göç edecek olan birisi için ne anlama geliyor ?

Postalarinizi hangi adrese aliyorsaniz onu yazmaniz uygun olur. Eger ABD'de bir adresiniz varsa ve postalar bu adrese geliyorsa bu adresi yazabilirsiniz.

Posta adresi, su an yasadiginiz adresle ayni olmak zorunda degil, ama tabii ki ayni da olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yusuftnd, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    Selam,Case numaram 2020AS5*** ds260 formu online doldurum ve hala cevap alamamışm, tahmini ne zaman cevap alacm? Ve hangi aylarda mülakata çağrılacm?
    Saygılar;

Sadece beklemelisiniz, maalesef tahminde bulunmuyorum bu tur durumlar icin.

Vize bultenini suradan takip edebilirsiniz:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@UFUK-KAYA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana Merhabalar, 25 haziran 2019'da bulundugum ulkeden adli sicil kaydı aldım ve 27 haziran 2019 da o ülkeyi tekrar giriş yapmamak üzere terk ettim. Türkiyeye dondukten sonra belgeyi almam cok zor olacaktı ve böyle yapmamın daha iyi olacağını dusundum. Bana KCC den evrak talebi geldiğinde adli sicil olarak bu resmi criminal recordu gonderdiğimde bunun tarihi eski guncel değil vs. denir mi? sonuçta pasaportumda o ülkeden ne zaman cıkıs yaptıgım belli yani cıkmadan yalnızca 2-3 gun once alınan bir belge diye düşündüm ve o an mantıklı geldi oyle yaptım daha sonra almam zor/imkansız olabilir diye. Bilgilerinizi ve değerli yorumlarınızı istirham ederim. Saygılar-selamlar

cok makul bir aciklamaniz var 🙂 neden kabul etmesinler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar,

Askerliği bedelli yapanlar için askerlik durum belgesi gerekiyor mu?

TC vatandaslari icin bu belge istenmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar,

Simdi size sacma gelebilir de benden istenen belgeler sunlar...

Documents Required for All Applicants:
    · Copy of international travel passport biodata page (no translation required)
    · Birth certificate
    · Military records for any applicant who is currently serving in the military or who has previously served in the military
    · Police certificates for applicants 16 years of age or older from all required countries. If a police certificate will be sent directly to the Embassy or Consulate, submit to KCC a copy of the receipt showing you have applied
    · If you have been convicted of a crime, a certified copy of each court record and any prison record

Tum aile icin pasaportun ilk sayfasi hazir zaten,
    kendim icin askerlik belgemi hazirladim
    Kendim ve esim icin birth certificate ve police certificates hazir. Bildigim kadariyla uzun yillar amerikada kalanlar icin belge gerekmiyor degil mi? Kaynak bulamadim yardimci olursaniz sevinirim.

Fakat ayni belgeleri cocuklar icin almak zor e-devlet sifresi temin edemedigim icin. Cocuklarin bilgileri kendi birth certificatemizde yaziyor ayrica gerek varmi?

Tesekkurler

@crazycells

cocuklar icin pasaport bilgisi yeterli. Zaten sizin nufus kayit orneginizde kisisel bilgileri yer aliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mat, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells rahatsız ettiğin için özür dilerim. Ds260 son doldurma tarihi diye bir tarih var mı? Daha önce sorduğumda Eylül 2020'e kadar tüm işlemler bitmeli diye cevap almıştım, emin olmak istiyorum. Tekrar özür diliyor, şimdiden teşekkür ediyorum

Dogrudur, DS-260 icin bir son gonderim tarihi yok ama tum vize islemleri 2020 yilinin Eylul sonuna kadar bitmis olmali.

Surecte gecikmeler ve problemler yasamamak icin en yakin zamanda gondermenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@huseyın-d, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ds-260 formunu dolduran danışmanım vefat etti ve onun Amerikada verdiği adresi değiştirmek istiyorum, sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

KCC'ye email atip formunuzu actirmalisiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

149

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |