Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@Muhtaradana hocam inceledim de, almak istediğim ülke Irak. İnşaat sektöründe 5 yıl çalışmam var Bagdat'ta.
    Kentucky'e göre Irak konsoloslogundan ilgili belge alınıyor, ama Ankara Irak konsolosluğuna bizzat gittim biz vermiyoruz Bağdat'a gideceksiniz diyor, vermediğinize dair belge verin diyorum onu da vermiyorlar.
    Bagdat'ta yaşayan birkaç local tanıdığıma sordum Turk vatandaşları Bagdat'a gelirse bu belgeyi nasıl alabilir gibisinden yabancı ülke vatandaşlarına vermiyoruz demişler. mecburen bizzat Bağdat'a gidecem şansımı denemek için.
    Birde yine Kentucky 'e göre 5 iş gününde alınıyormuş bu belge. Benim 5 yıllık çalışmam var ama şantiye dışına çıkmadım hiç, Havaalanından zırhlı araçlarla silahlı G4S ekiplerinin refakatinde şantiyeye gidip geldik hep. Açıkcası bu belgeyi verseler dahi 5 günde alınabilmesi Bagdat gibi bir yerde güvenlik anlamında endişelendirmiyor değil. napacagım bilmiyorum. Forumda varsa benim durumumda olan birisi beraber hareket edebiliriz.

yukarida bahsedilen konuda ilgili deneyim de mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak/150

bu iletiye ulasmak icin arama cubuguna "Irak" yazmaniz yeterliydi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    Dv2020 tahlillisiyim. İlkokul ve lise çağımı Amerika’da geçirdim 18 yaşına girmeden geri döndüm. 16 yaşımdan sonra yaşadığım ülke Amerika adli sicil kaydımı ordan nasıl alabilirim veya almama gerek varmıdır? Bu konuda bilgisi olan varmı cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

hayir, bu belge ABD'den gerekmiyor.

• @crazycells hocam biliyorum inceledim o konuyu. orada bir deneyim var ama sonuç alınamamış bir deneyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ahmetkocyigit, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hocam biliyorum inceledim o konuyu. orada bir deneyim var ama sonuç alınamamış bir deneyim.

Turkiye'deyseniz Irak'tan polis kaydi almaniz gerekmiyor. O deneyimden cikarmaniz gereken sonuc buydu 🙂

• Herkese merhaba. Biz DV2020 talihlisiyiz. Bir sorum olacak: GC basvurusunda asıl talihli olan eşimin kizlik soyadini ad kisminda yazdigimizi farkettik. Yani iki adı var görünüyor. Şu anda DS260'i dolduruyoruz. Bilgileri doğru olarak doldurmamız gerektigi icin o kisimda degisiklik yaptik. Bu durum mülakat aşamasında sorun yaratır mı? Diskalifiye sebebi olur mu? Cevap verenlere tesekkurler. Herkese bol şanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkan_ist, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba. Biz DV2020 talihlisiyiz. Bir sorum olacak: GC basvurusunda asıl talihli olan eşimin kizlik soyadini ad kisminda yazdigimizi farkettik. Yani iki adı var görünüyor. Şu anda DS260'i dolduruyoruz. Bilgileri doğru olarak doldurmamız gerektigi icin o kisimda degisiklik yaptik. Bu durum mülakat aşamasında sorun yaratır mı? Diskalifiye sebebi olur mu? Cevap verenlere tesekkurler. Herkese bol şanslar.

Problem olmaz, DS-260 formunu dogru bilgilerle doldurup gonderin.

• @volkan_ist merhaba form üzerinde değişiklik yapabiliyorsanız zaten henüz submit etmemişsiniz demektir endişelenecek bir durum yok istediğiniz değişiklikleri yapabiliyorsunuz. Submit ettikten sonra zaten formu KCC açmadıgı sürece yapabileceğiniz bir şey yok.

• @crazycells Teşekkürler. @ZoZO Aslinda daha GC basvurusunu yaparken yapmisiz bu hatayi. Yani DS260'ta değil. DS260'i da dogru sekilde doldurup submit edecegiz. Yanitiniz icin tesekkurler.

• @ZoZO 🙂 kusura bakmayın farketmemişim. Crayzcells üstad olmaz diyorsa olmaz :)))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZoZO, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@ZoZO 🙂 kusura bakmayın farketmemişim. Crayzcells üstad olmaz diyorsa olmaz :)))

Problem degil , bu tur kucuk hatalari konsolos duzeltiyor 🙂

• Merhaba,
    KCC'ye sosyal medya adresimi DS-260 formumda girmediğimle ilgili mesaj attım. Eğer sosyal medya sorusu forma eklenmeden önce formumu gönderdiysem girmem gerekmediğini söylediler. ("If your DS-260 was submitted before the social media question was added, you will not be required to unlock your DS-260 to answer the question. " dediler, internette 30 mayısda eklendiği söyleniyor, ben 13 mayısta submit etmiştim formumu.) Önemli bir şey mi bilmiyorum ama arada kaldım, unlock etmelerini isteyip sosyal medya bilgilerimi girmeli miyim? Aslında sadece instagram kullanıyorum ve çok nadir, youtube sürekli olarak kullanıyorum ama gmail adresimle aynı olduğu için onu da vermem gerektiğini düşünmüyorum, yani zaten ona ulaşabilirler gmail adresim kayıtlı olduğu için.
    Unlock etmelerini istemeli miyim ve istersem formumun işlem süresi uzayabilir mi?

• @Deancorll merhaba bence formu artırmanıza gerek yok bende 9 mayısta gönderdim öyle bir ek yoktu ve şimdi açılırsa tabiki dosya gerileyebilir. Kcc den gelen mail ile sosyal medya bilgisi istenecektir diye düşünüyorum buradaki bir çok kişi de öyle bekliyor formu açtırmak daha gergin bir olay yinede sizin kararınız olacaktır .

• @serotonin arkadaşlarımızdan evrak talep email i alan oldu, hiç sosyal medya bilgisi istemediler, evrakları onaylanan da oldu,@serotonin dediği gibi sosyal medya için formu açtırmanıza gerek yok

• Sormak istediğim yeni bir konu geldi aklıma sayin forum üyeleri yaygın bir vizesi onaylanmama sebebi istatistiği biriktirebilmiş olma olasılığımız varmı acaba forum olarak.Malum zaman yaklaştıkça neyi yanlış yaparsak onay alamayız acaba diye düşünmeye başladım.konuyla ilgili fikri ve bizlerle paylaşmak isteyen herkese teşekkürler.

• @serotonin merhaba ben formu dolduruken sosyal medya hesapları isteniyordu fakat ben hesaplarımdan sadece bir tanesi girdim. add kısmını farketmemişim. sizce ne yapmalıyım ?

• Merhaba , biz formumuzu mayısta gönderdik, şuan ikamet adresimiz değişti, bu değişiklik için ds 260 ı açtırıp güncelletmemize gerek yok değil mi?

• @oktayusa bir sorun olacağını sanmıyorum ama yine de bu durumu @crazycells daha iyi yanıtlayacaktır

• @dilara1424
    hayır gerek yok, form sadece o anki güncel bilgileri istiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Deancorll, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    KCC'ye sosyal medya adresimi DS-260 formumda girmediğimle ilgili mesaj attım. Eğer sosyal medya sorusu forma eklenmeden önce formumu gönderdiysem girmem gerekmediğini söylediler. ("If your DS-260 was submitted before the social media question was added, you will not be required to unlock your DS-260 to answer the question. " dediler, internette 30 mayısda eklendiği söyleniyor, ben 13 mayısta submit etmiştim formumu.) Önemli bir şey mi bilmiyorum ama arada kaldım, unlock etmelerini isteyip sosyal medya bilgilerimi girmeli miyim? Aslında sadece instagram kullanıyorum ve çok nadir, youtube sürekli olarak kullanıyorum ama gmail adresimle aynı olduğu için onu da vermem gerektiğini düşünmüyorum, yani zaten ona ulaşabilirler gmail adresim kayıtlı olduğu için.
    Unlock etmelerini istemeli miyim ve istersem formumun işlem süresi uzayabilir mi?

Zaten verdikleri cevap cok net. Buna ragmen actirmaya niyetliyseniz sizin bileceginiz karar. Ben boyle bir sey yapmanizi tavsiye etmem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dogodogo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Sormak istediğim yeni bir konu geldi aklıma sayin forum üyeleri yaygın bir vizesi onaylanmama sebebi istatistiği biriktirebilmiş olma olasılığımız varmı acaba forum olarak.Malum zaman yaklaştıkça neyi yanlış yaparsak onay alamayız acaba diye düşünmeye başladım.konuyla ilgili fikri ve bizlerle paylaşmak isteyen herkese teşekkürler.

Formlara yalan veya yanlis bir bilgi mi yazdiniz? Veya eksik bilgi mi verdiniz?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |