Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Dahası var. Kurgu olduğuna daair fotolar paylaşıldı grupta

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Paradise, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@CanerM, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells üstadım yeni sorularla ile bunaltacağım ;

• Sosyal medya kısmında youtube profilini copy-paste yaptığımda sayfa hata veriyor. Url'si çok uzun olduğu için herhalde. Var mıdır bir çözüm? Ekleyebilen arkadaşlar nasıl eklediler ?
    • İkametgah belgemde B Blok No 11B iç kapı: XX yazan adrese -ki DS260 formuna da böyle yazdım- , GC başvuru formunda ise 11B Blok B Kanat No:XX şeklinde yazmışım. Problem olur mu ?
    • isim ve soyisminizi yazmaniz yeterli, butun url'yi yazmaniza gerek yok
    • Sorun degil, DS260 forumda degistirirsiniz.

Merhabalar @crazycells .Benim de benzer bir problemim var. Bir şirketle anlaşmıştım green card başvurusu için. Fakat onlar adrese kendi şirketlerinin adresini yazmışlar. Ben ds260'da evimin adresini yazdım. Problem olur mu? Mülakat günü mü değiştireceğiz.

Hangi adresten bahsediyorsunuz? DS-260 formunda sorulan birden fazla adres sorusu var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pedron42, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

merhabalar hocam ds-260 belgesinde iş tecrübelerine yazarken üniversite okuduğum zaman yaz aylarında çalıştığım işleri yazmalı mıyım? hepsi en fazla 3 aylık işler ve oldukça farklı sektörlerde

kararini vermek size kalmis. eger deneyimler sizin icin onemliyse yazabilirsiniz, ama onemli degilse veya sizin calismayi dusundugunuz alanlarda degillerse yazmaniza gerek yok.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

• Sosyal medya kısmında youtube profilini copy-paste yaptığımda sayfa hata veriyor. Url'si çok uzun olduğu için herhalde. Var mıdır bir çözüm? Ekleyebilen arkadaşlar nasıl eklediler ?
    • İkametgah belgemde B Blok No 11B iç kapı: XX yazan adrese -ki DS260 formuna da böyle yazdım- , GC başvuru formunda ise 11B Blok B Kanat No:XX şeklinde yazmışım. Problem olur mu ?

Merhabalar @crazycells .Benim de benzer bir problemim var. Bir şirketle anlaşmıştım green card başvurusu için. Fakat onlar adrese kendi şirketlerinin adresini yazmışlar. Ben ds260'da evimin adresini yazdım. Problem olur mu? Mülakat günü mü değiştireceğiz.

Hangi adresten bahsediyorsunuz? DS-260 formunda sorulan birden fazla adres sorusu var.

Green card başvurusu yapılırken verilen adres bilgisi farklı. Bir şirket benim adıma başvurdu fakat adres kısmına kendi şirketlerinin adresini yazmışlar. Ds260 adresleri kısmında problem yok kendi adreslerimi yazdım. Bir sıkıntı olur mu? Yani ikametgah adresi green card başvurusu sırasında soruluyor sanırım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Green card başvurusu yapılırken verilen adres bilgisi farklı. Bir şirket benim adıma başvurdu fakat adres kısmına kendi şirketlerinin adresini yazmışlar. Ds260 adresleri kısmında problem yok kendi adreslerimi yazdım. Bir sıkıntı olur mu? Yani ikametgah adresi green card başvurusu sırasında soruluyor sanırım.

Hayir, problem olmaz. DS-260'i kendi bilgilerinizle doldurun.

Cekilise basvuru sirasinda farkli bir adres olmasi sorun degil.

• Arkadaslar merhaba ,Ds260 formunu doldurdum fakat son soruda takildim bu soruda tam olarak ne cevap verecegimi bilmiyorum.Oncellikle kendimle ilgili biraz bilgi vereyim Amerikada yasiyorum ogrenciyim ve sosyal guv numarasini okuldan aldim yeni bir sosyal guvenlik numarasina ihtiyacim yok ve gorusmeye Ankaraya gelip girmeyi dusunuyorum eger sosyal guvenlik numaram olmasaydi bu soruya evet demem gerektigi yaziyor fakat bende sos guv numarasi oldugu icin durumun degismesi soz konusu mu ? eger yardimci olursaniz tesekkurler yanlis birsey yapip formu yollamak istemiyorum simdiden herkese tesekkurler.Soru son soru su sekilde

Q. Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of
    Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S.
    Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social
    security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize
    the Social Security Administration to share your SSN with the Department of
    Homeland Security? yes no

• arkadaşlar selamlar naber nasıl gidiyor 😃

• @utahlı-kedi sizi çok umutsuz gördüm olmayacak 🙂 yazmışsınız bu sene 34xxx li rakamlar geçen seneki 20xxx li rakamlara tekabül edecek gibi görünüyor. Seçilen kişi sayıları yaklaşık aynı 2400-2700 bu sene sadece case no lar derin aralıklarla verilmiş diye düşünüyorum. Hepimize bol şans diliyorum.Başta @crazycells olmak üzere Herkese iyi bayramlar dilerim...

• arkadaslar, lotteryi kazandigimizi maalesef gec ogrendik. ds 260 sayfasina 2-3 gun oncesine kadar girebiliyordum, simdi your request cannot be processed at this time hatasi aliyorum bunun sebebi nedir? kayitlar biiti mi yoksa?

• Benimde gelecekte olabilecek bir konu hakkında bilgi almak istiyorum . Eğer önümüzdeki bi kaç ay içinde ikametgâhımı başka bir yere taşırsam bunu ds260 a girmek yani dosyayı açtırmam gerekli mi ? Eğer zorundaysam bu dosyayı artırmamak için taşınmamı erteleyebilirim , Yoksa kcc den gelen mail i mi beklemeliyim yada belki mailden sonra taşınmam gerekirse mülakatta mi belirtmeliyim çünkü tahminim mülakata kadar taşınacağım , 2.bir ikametgâh olarakta gösterebilirim, sorun ne zaman belirtmem gerektiği?

• @SELIM kayıtların bitmesi diye bir şey yok. Başka bir internet tarayıcısı kullanılabilir.

• Cok degerli forum arkadaslari hepinizin kurban bayramini kutlar bayramin hepinize ve tum sevdiklerinize saglik ve mutluluk getirmesini dileriz.
    Umarim diger bayram tum arkadaslarla
    Amerikada bayramlasiriz 😊

• @alico hocam inşallah gideriz . Ama yinede pek umudum yok 😞

• @alico çok teşekkürler kardeşim. İçimi rahatlattın

• @utahlı-kedi, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@alico hocam inşallah gideriz . Ama yinede pek umudum yok 😞

Her mesajınız olumsuz, yok sıra gelmez bana , hiç umudum yok, 30k üstü mülakat alanı hiç görmedim...bu kadar boş mesaj yazıp insanların modunu düşüreceğinize geçmiş yılları, süreci biraz araştırın, ondan sonra bu seneyi değerlendirin... sızın bu yorumlarınızdan sürece aşina olmayan insanlar etkileniyor...

İlk zamanlar yüksek case olarak bizde şansımızın düşük olduğunu düşünüyorduk fakat 2020 verileri açıklandığında düşüncemiz değişti...

• @Aristoi, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@utahlı-kedi, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Her mesajınız olumsuz, yok sıra gelmez bana , hiç umudum yok, 30k üstü mülakat alanı hiç görmedim...bu kadar boş mesaj yazıp insanların modunu düşüreceğinize geçmiş yılları, süreci biraz araştırın, ondan sonra bu seneyi değerlendirin... sızın bu yorumlarınızdan sürece aşina olmayan insanlar etkileniyor...

İlk zamanlar yüksek case olarak bizde şansımızın düşük olduğunu düşünüyorduk fakat 2020 verileri açıklandığında düşüncemiz değişti...

bu

@Aristoi, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@utahlı-kedi, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

bu benim düşüncem. Ben halen gideceğimi düşünmüyorum. Gidersem 2 nize de yemek benden . Dahada bir şey demem 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@koala85, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaslar merhaba ,Ds260 formunu doldurdum fakat son soruda takildim bu soruda tam olarak ne cevap verecegimi bilmiyorum.Oncellikle kendimle ilgili biraz bilgi vereyim Amerikada yasiyorum ogrenciyim ve sosyal guv numarasini okuldan aldim yeni bir sosyal guvenlik numarasina ihtiyacim yok ve gorusmeye Ankaraya gelip girmeyi dusunuyorum eger sosyal guvenlik numaram olmasaydi bu soruya evet demem gerektigi yaziyor fakat bende sos guv numarasi oldugu icin durumun degismesi soz konusu mu ? eger yardimci olursaniz tesekkurler yanlis birsey yapip formu yollamak istemiyorum simdiden herkese tesekkurler.Soru son soru su sekilde

Q. Do you authorize disclosure of information from this form to the Department of
    Homeland Security, the Social Security Administration, and such other U.S.
    Government agencies as may be required for the purposes of assigning you a social
    security number (SSN) and issuing you a Social Security card and do you authorize
    the Social Security Administration to share your SSN with the Department of
    Homeland Security? yes no

Yeni bir numara almiyorsaniz evet demenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SELIM, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaslar, lotteryi kazandigimizi maalesef gec ogrendik. ds 260 sayfasina 2-3 gun oncesine kadar girebiliyordum, simdi your request cannot be processed at this time hatasi aliyorum bunun sebebi nedir? kayitlar biiti mi yoksa?

Hayir, gecici bir hatadir bu. Daha sonra deneyip formu doldurabilirsiniz. Site ara ara bakima giriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serotonin, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Benimde gelecekte olabilecek bir konu hakkında bilgi almak istiyorum . Eğer önümüzdeki bi kaç ay içinde ikametgâhımı başka bir yere taşırsam bunu ds260 a girmek yani dosyayı açtırmam gerekli mi ? Eğer zorundaysam bu dosyayı artırmamak için taşınmamı erteleyebilirim , Yoksa kcc den gelen mail i mi beklemeliyim yada belki mailden sonra taşınmam gerekirse mülakatta mi belirtmeliyim çünkü tahminim mülakata kadar taşınacağım , 2.bir ikametgâh olarakta gösterebilirim, sorun ne zaman belirtmem gerektiği?

hayir, boyle bir guncelleme yapmamaniz gerekiyor.

• Merhaba tekrar
    Şuana kadar KCC den mail alan en yüksek numara kaç acaba?
    Tabloda herkes yazmıyor. Buradan bu bili verilirse sevinirim. Bizim CN Asya kotasından 18xx lü rakam. Ama geçen yıl bu numaralara normalden 3 ay sonra KCC maili gelmiş. Yani Bizim numara EU kotasındaki 9000 li rakamlara denk geliyor. Demek istediğim ilk KCC maili alanlar, ilk current olacak olan numaralar mı?

CASE NUMBER: 2020AS00018XX
    DS-260 Onay: 12,5,2019
    KCC Evrak Emaili: 07,30,2016
    Sağlık Kontrolü: XXXXXXX
    Mülakat Tarihi: XXXXXXXX
    Pasaport Teslim: XXXXXXX
    Amerika'ya İlk Giriş: XXXXXX

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |