Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• O halde bu beni aynı soruya getiriyor.

CEAC a baktığımda AT NVC gözüküyor durumum fakat Mart'ta şöyle diyen maili almıştım :
    Congratulations! Our records indicate that you have submitted all required documentation to the Kentucky Consular Center and are ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

Yani şimdi ready miyim değil miyim hangi tier'dayım hep soru işaretleri 🙂

• @heroinchains Ready olabilmeniz icin, dosyanizin konsolosluga varmis ve mulakat tarihi almis olmaniz gerekiyor, Benim fikrim; bu durumda eger dosyaniz ready ise bir avantaj olabilir ama diger her durumda sartlar esit v dosya transferinde KCC'nin insiyatifine kalinmis durumda.

• @smartcells davaya katılmamış kişilerin bu işin peşini bıraktığını, takip etmediğini düşündüren nedir size? Para vermemek demek gitmek istememek mi demek. Epey komik. Neyse. Ben ve benim gibi bir sürü insan var davaya katılmayan ve şu an gitmek için bekleyen. Her duruşmayı saniye saniye takip eden. Ve küçük bir bilgi daha vereyim aklınızda olsun, son verilen karar ile hakim davacılara herhangi bir öncelik vermeyi reddetti. Dava sınıf davası. Her kazanan faydalanıyor. Yani Curtis’in Kennedy davasına para vererek katılan arkadaşların hiçbir artısı olmadı bu karar ile birlikte. Sadece para vermiş oldular. Neyse bu konuda çok yazılır da gerek yok şu an. Sadece tavsiyem konu ne olursa olsun genelleme yapmayın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heroinchains bir DV dosyası şu şekilde ilerler;

at NVC: dosyanız KCC'de
    in Transit: mülakat tarihi aldınız ve dosyanız konsolosluğa transfer ediliyor
    Ready: dosyanız konsoloslukta ve mülakat bekliyor.

sizin dosyanız onaylı ve "in Transit" sürecini bekliyorsunuz.
    eğer şuan dosyanız at NVC ise yukarıda açıkladığım gibi şuan beklemeniz gerek.

• @gucarslan Detaylı açıklamanız için çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@AlicanKidd, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@smartcells davaya katılmamış kişilerin bu işin peşini bıraktığını, takip etmediğini düşündüren nedir size? Para vermemek demek gitmek istememek mi demek. Epey komik. Neyse. Ben ve benim gibi bir sürü insan var davaya katılmayan ve şu an gitmek için bekleyen. Her duruşmayı saniye saniye takip eden. Ve küçük bir bilgi daha vereyim aklınızda olsun, son verilen karar ile hakim davacılara herhangi bir öncelik vermeyi reddetti. Dava sınıf davası. Her kazanan faydalanıyor. Yani Curtis’in Kennedy davasına para vererek katılan arkadaşların hiçbir artısı olmadı bu karar ile birlikte. Sadece para vermiş oldular. Neyse bu konuda çok yazılır da gerek yok şu an. Sadece tavsiyem konu ne olursa olsun genelleme yapmayın.

"Ve küçük bir bilgi daha vereyim aklınızda olsun,son verilen karar ile hakim davacılara herhangi bir öncelik vermeyi reddetti."

Ben de bunu söylüyorum. Bunun adaletsiz olduğunu söylüyorum. Sadece takip etmekle, seyretmekle kalmamış, ellerini taşın altına sokup uğraşmış olarak onlara öncelik verilmeliydi. Çünkü o davayı açtıranlar olmasaydı 30 Eylül 2020 itibariyle DV2020 ile ilgili tüm defterler kapanmış olurdu.

• @smartcells Peki imkani olmadigi icin para veremeyenlerin sucu ney. Parayla on siraya gecmek buyuk bir meziyet mi

• @smartcells bilginiz eksik veya bilmiyorsunuz. Çünkü şu an davacı olarak öncelik bekleyenlerin katıldığı dava ilk açılan davalarda karar çıktıktan sonra Curtis Morrison tarafından açılan Kennedy davasıydı. Bana göre kendisi bunu bir fırsat olarak gördü ve insanlar da ilk davada çıkan kararın DOS tarafından farklı uygulanmasına bakarak kendini güvenceye almak istedi ancak durum öyle değildi. Zaten sınıf davasına dönüştürüldüğü için sonunda öncelik verilmeyeceği aşikardı en azından ben böyle düşünüyordum ve katılmadım. Geldiğimiz noktada para vermeden takip eden ve işin peşini bırakmayan ben ve benim gibi kazananlarla davaya katılanlar arasında sadece verilen para farkı var. Başka bir şey yok. Neyse açıklayıcı yazdım ama süreci tamamıyla takip etmediğiniz aşikar o yüzden daha fazla ayrıntı vermemin de manası yok. En azından takip edenler neyin ne olduğunu net biliyor. Herhangi bir haksızlık yok ortada.

• ⭐⭐⭐

Temennim öyle ya da böyle bu sürecin içerisinde yer almış, hayal kurmuş, sevinmiş, üzülmüş herkesin (davaya katılmış olsun olmasın) herkesin isteğine kavuşması.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zinos, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan cok guzel bir haber. Elinize saglik...

Benim de temennim Turkiye'den talihlilerin secilmesi yonunde, umarim forumda cok fazla sayida uyenin vizeyi aldigini okuyabiliriz... Sanirim surecin detaylarinin netlesmesi icin birkac hafta bekleyecegiz. Bastan sayin Muhtaradana olmak uzere herkese ikinci cekiliste de bol sanslar dilerim.

Son gelen guncellemeler isiginda: 2. bir cekilis olmayacak, CN numarasina gore 9905 vizenin dagitilmasini emrediyor yargic Mehta.

bilgilendirme icin tesekkurler, 9095 vize diye duzeltelim onu... Yargic on aciklamasinda hata yapmis, onceki kararda 9095 olarak yaziyordu, son kararda da o sekilde gececektir.

• 9095 vıze nın dagıtım faalıyet tarıhı 25 agustos mu?

• ⭐⭐

@Hussein, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

9095 vıze nın dagıtım faalıyet tarıhı 25 agustos mu?

25 Ağustos’a kadar taraflar süre konusunda anlaşmaya çalışıp mahkemeye bildirecekler. Son kararı hakim verecek.

Bu arada, davacı avukatlarının önerisi 31 Ocak 2022.

• This post is deleted!

• @goblis 31 ocak cok iyi bir tarih olur hemde birikim yapmis oluruz bu arada yolculuk icin ben suanda tam takim bekliyorum pasaport, documanlar, valizler vs. asi ve ucak bileti isini mulakat tarihi verildiginde yapacagim. Yine diger dv kazananlari gibi vize pasaporta basildiktan sonra 6 ay icinde giris hakkimiz olacak degilmi?

• @Hussein deleted

• Bu arada ingilizce dil yeterlilik belgesi olan toefl veya ilelts firmalardan 70 oraninda bir puan almis olmak ameirkaya gittigimizde hizlica bir is bulmamaizi kolaylastirimi sizce gitmeye ramak kala boyle bir sinavada girim vakit varken.

• Selamlar Merhaba, önemli bir konu ile alakalı yardımınıza ihtiyacım var.

Dv2020 kazananıyım ve CN ise 22.0xx. Onay maili aldım lakin dosyam AT NVC olarak görünmekte. İlk kazandıktan sonra nişanlı olduğum için eşimi dosyaya ekleme işlemleri için evlilik gerçekleştirdik ve süreci bu şekilde tamamladık. Bazı anlaşmazlıklar vuku bulduğu için şuan boşanma kararı aldık. Numaram çok yakın olduğu için Dos'un ve Mehtanın nasıl bir yol izleyeceğinden emin olmadığımızdan ötürü, eğer kısmet olurda mülakat alırsak evli bir şekilde değil de bekar bir şekilde mülakatlara katılmam AP vb gibi bir sıkıntı yaratırmı? Çünkü tek bir kurşunumuz olacak muhtemelen diye düşünüyorum onuda boşa sıkmak yazık olacaktır. Kıymetli bilgileriniz ve değerli vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim.

• @Batuhan2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar Merhaba, önemli bir konu ile alakalı yardımınıza ihtiyacım var.

Dv2020 kazananıyım ve CN ise 22.0xx. Onay maili aldım lakin dosyam AT NVC olarak görünmekte. İlk kazandıktan sonra nişanlı olduğum için eşimi dosyaya ekleme işlemleri için evlilik gerçekleştirdik ve süreci bu şekilde tamamladık. Bazı anlaşmazlıklar vuku bulduğu için şuan boşanma kararı aldık. Numaram çok yakın olduğu için Dos'un ve Mehtanın nasıl bir yol izleyeceğinden emin olmadığımızdan ötürü, eğer kısmet olurda mülakat alırsak evli bir şekilde değil de bekar bir şekilde mülakatlara katılmam AP vb gibi bir sıkıntı yaratırmı? Çünkü tek bir kurşunumuz olacak muhtemelen diye düşünüyorum onuda boşa sıkmak yazık olacaktır. Kıymetli bilgileriniz ve değerli vaktiniz için şimdiden teşekkür ederim.

merhaba, bir sorun olacağını sanmam. insanlar evlenip boşanabilir, bunun sorun yaratmaması gerek. sadece boşandığınızı belgeleyen evrakları götürmeniz gerekir, onun dışında bir sorun olacağını düşünmüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan2020, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar Merhaba, önemli bir konu ile alakalı yardımınıza ihtiyacım var.

Sorun olmaz. Tek basiniza mulakata katilip vizenizi hala alabilirsiniz.

• Herkeze mrb benim bir konuda destege ihty var.ben vize yani gorusme bekleyenler icerisindeki dv talihlisiyim, henuz konsolosluk gorusmem olmadi.ilk forumlari doldururken bekar olarak butun islemleri yapmistim fakat suan erk arkadasimla evlenme karari aldik.bircok soru var kafamda.bana neler yapmam gerekiyor konusunda yardim olabilirmisiniz .😇😇@crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |