Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba herkese, forumu detaylıca araştırdım ama aşağıdaki soruma cevap bulamadım,

Eşim Rus vatandaşı, DS-260'ı gönderdik ve KCC'den mail bekliyoruz, bu arada Rusya'dan eşimin belgelerini hazırlatıyoruz, doğum belgesi, adli sicil kaydı vs. Bu belgeler Rusça, forumda okuduğum kadarıyla yeminli tercümanla ingilizce'ye çevirmemiz gerekiyor ve noter onayı gerekmiyor.

Peki Rusya'da ilgili makamlardan bu belgelere Apostil yaptırmak gerekiyor mu Türkiye'ye getirmeden önce? Buradaki konsolosluk çeviriyi görecek ama belgenin doğru makamdan alındığı ve sahte olmadığını kanıtlamak için apostillemek gerekecek mi?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@merycherry, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. DV2020 için Avrupadan case number 25000lerde. DS260 formunu geçen ay doldurmaya başladık zaman zaman teknik hata verdi. Formu henüz tamamlamadık. Ama yaklaşık 3 haftadır sisteme giremiyoruz Case number currently unavailable hatasıyla karşılaşıyoruz. Bu bildirimle sisteme giremeyen var mı?

O kadar uzun sure hata vermemesi lazim, bilgilerinizi kontrol edip baska web browser'lardan denemenizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serciyilmaz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@jj2019 herkese cevapları için çok teşekkür ederim. peki gideceğim havaalanında örneğin istanbuldan bana bir şey soracaklar mı? tecrübe ettiyseniz daha önce..

sanirim bununla ilgili bir sinir getirildi gecen yil, bilginize. Ayrintilari maalesef hatirlamiyorum ama forumda paylasilmis olmasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TURKEYANDUSA, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

ARKADAŞLAR, DS-260 FORMUNU SUBMIT ETTIM, ANCAK OIMMİGRANT VİSA AND ALİEN REGİSTRATİON APPLİCATİON CONFİRMATİON
    Thank You
    Your Immigrant Visa and Alien Registration Application (DS-260) was sent to the Kentucky Consular Center (KCC) for review.
    den sonra Email
    YOU HAVE PROVİDED THE FOLLOWİNG EMAİL ADDRESS:
    Ö[email protected]
    Do you want to send your confirmation to an additional email address? 📷
    YesNo bölümüne yes ya da No olarak herhangi birini işaretleyip e-mail confirmation'u mu tıklamamız gerekiyor. Teşekkürler...

Ne yapmak istiyorsaniz ona gore secip ilerleyebilirsiniz. Bu kisimlar KCC ile ilgili degil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkypg, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese, forumu detaylıca araştırdım ama aşağıdaki soruma cevap bulamadım,

Eşim Rus vatandaşı, DS-260'ı gönderdik ve KCC'den mail bekliyoruz, bu arada Rusya'dan eşimin belgelerini hazırlatıyoruz, doğum belgesi, adli sicil kaydı vs. Bu belgeler Rusça, forumda okuduğum kadarıyla yeminli tercümanla ingilizce'ye çevirmemiz gerekiyor ve noter onayı gerekmiyor.

Peki Rusya'da ilgili makamlardan bu belgelere Apostil yaptırmak gerekiyor mu Türkiye'ye getirmeden önce? Buradaki konsolosluk çeviriyi görecek ama belgenin doğru makamdan alındığı ve sahte olmadığını kanıtlamak için apostillemek gerekecek mi?

Apostile gerek yok, ama icim rahat olmayacak diyorsaniz (yazdiklarinizdan oyle anlasiliyor), apostil yapmanizda da bir sakinca yok 🙂

Rusya'dan alinan belgelerin ingilizce cevirileri yeterli olacaktir konsolosluk icin.

• @arkypg, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba herkese, forumu detaylıca araştırdım ama aşağıdaki soruma cevap bulamadım,

ben rus forumunu da takip ediyorum. oradakiler genelde noter onaylı ingilizce ceviri yapıyorlar. eşiniz aynı Türkiye'deki gibi herhangi bir notere gitsin orada. O noterin anlaşmalı tercüme büroları oluyor onlar kendileri yönlendirirler. orada tercüme ettikten sonra o belgeyi notere götürür ve onaylatır. bu kadar. eşiniz bu belgeleri mülakata yakın bir zamanda Rusya'dan kendi gidip temin etsin. konsolosluktan arşiv kayıtlı adli sicil ve saire almak zorunda kalmayın çünkü aylar sürebilir. en güzeli direk gitsin birkaç günde halledip dönsün. bu arada sizin case numaranız da düşük. 1 ay içinde büyük ihtimalle KCC'den evrak isteyecekler. o zaman polis raporu kesinlikle lazım Rusya'dan. evrak istedikten sonra ya eşinizi Rusya'ya gönderin gidip getirsin gerekli belgeleri. yada tanıdığı birine buradan vekaletname hazırlatsın o kişi gidip alabilir adli sicil belgeyi.

• Merhaba,
    Kcc den mail geldiğinde evrakları göndermenin son tarihi gibi bir süre oluyor mu?

• @crazycells hocam iyi geceler bir sorum olacaktı. Work / Education / Training kısmında daha önce çalıştığımız işleri yazdığımız bölümde Employer Name e ben işveren vekilinin ismini yazdım oraya şirket ismini mi yazmamız gerekiyordu? Eğer yanlış ise formu açtırıp düzeltmem gerekiyor mu ? İleride bana sorun yaratır mı ? PDF dosyasında işveren ismi yazıyordu.

• @ahmetkocyigit 2020 süreci içerisinde evrak gönderebilirsiniz ama çabuk göndermeniz avantajdır aksi durumda mülakat sıranız geriler ama 2xxx lik bir sıranız var bir sorun olmaz bence çokta geri atılmazsınız . Genelde en geç 1 haftada gönderiyor adaylar ama isterseniz 6 ay sonra gönderin sadece sıra oynuyor diye biliyorum

• Banned

Merhaba, Ben geç uyananlardanım. Daha önceki çekilişlerde alarm kuruyordum. malesef hep hüsran ile bitti. bu sefer dün aklıma geldi baktım. Bende şanslılar arasındayım.

Hızlıca DS 260 dolduracağım.
    iki tane geçerli TR pasaportu olanlar ne yapıyor.?
    bu durumda olan kimse var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@runo, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hocam iyi geceler bir sorum olacaktı. Work / Education / Training kısmında daha önce çalıştığımız işleri yazdığımız bölümde Employer Name e ben işveren vekilinin ismini yazdım oraya şirket ismini mi yazmamız gerekiyordu? Eğer yanlış ise formu açtırıp düzeltmem gerekiyor mu ? İleride bana sorun yaratır mı ? PDF dosyasında işveren ismi yazıyordu.

Problem degil, bu sekilde kalabilir.

• @crazycells tamamdır , teşekkür ederim.

• @serotonin teşekkür ederim, başka ülkeden sabıka kaydı alma konusunda sıkıntı yaşıyorum da, kcc maili geldiğinde acaba hemen gönderemezsem ne olur diye sormuştum, dediğiniz gibiyse endişelenecek bir durum yokmuş.

• @ahmetkocyigit bu konuyu inceledinizmi mi?
    Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak https://yesilkartforum.com/forum/post/361

• @Muhtaradana hocam inceledim de, almak istediğim ülke Irak. İnşaat sektöründe 5 yıl çalışmam var Bagdat'ta.
    Kentucky'e göre Irak konsoloslogundan ilgili belge alınıyor, ama Ankara Irak konsolosluğuna bizzat gittim biz vermiyoruz Bağdat'a gideceksiniz diyor, vermediğinize dair belge verin diyorum onu da vermiyorlar.
    Bagdat'ta yaşayan birkaç local tanıdığıma sordum Turk vatandaşları Bagdat'a gelirse bu belgeyi nasıl alabilir gibisinden yabancı ülke vatandaşlarına vermiyoruz demişler. mecburen bizzat Bağdat'a gidecem şansımı denemek için.
    Birde yine Kentucky 'e göre 5 iş gününde alınıyormuş bu belge. Benim 5 yıllık çalışmam var ama şantiye dışına çıkmadım hiç, Havaalanından zırhlı araçlarla silahlı G4S ekiplerinin refakatinde şantiyeye gidip geldik hep. Açıkcası bu belgeyi verseler dahi 5 günde alınabilmesi Bagdat gibi bir yerde güvenlik anlamında endişelendirmiyor değil. napacagım bilmiyorum. Forumda varsa benim durumumda olan birisi beraber hareket edebiliriz.

• @ahmetkocyigit
    Peki Irak'taki tanıdık birisine bu belge için noterden vekalet verilip alınabiliyor uymuş, çünkü ben Kıbrıs için bu şekilde yapmayı düşünüyorum

• Merhaba
    Dv2020 tahlillisiyim. İlkokul ve lise çağımı Amerika’da geçirdim 18 yaşına girmeden geri döndüm. 16 yaşımdan sonra yaşadığım ülke Amerika adli sicil kaydımı ordan nasıl alabilirim veya almama gerek varmıdır? Bu konuda bilgisi olan varmı cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

• @İrem-Güzel, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    Dv2020 tahlillisiyim. İlkokul ve lise çağımı Amerika’da geçirdim 18 yaşına girmeden geri döndüm. 16 yaşımdan sonra yaşadığım ülke Amerika adli sicil kaydımı ordan nasıl alabilirim veya almama gerek varmıdır? Bu konuda bilgisi olan varmı cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Note: Present and former residents of the United States do NOT need to submit any U.S. police certificates.

yukarıdaki linki tıklayın police certificates bölümünde herşey yazıyor.

Amerika dışında herhangi bir ülkede 6 aydan fazla yaşadıysanız oradan adli sicil kaydı gerekiyor. amerikadaki sicil kaydınız zaten sistemlerinde çıkıyor.

• @jj2019 çok teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |