Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben meraktan ds 260 formuna case numberım ile giriş yaptım ama hiç birşeye dokunmadım dosya no ismim ve dosyamın kkc de olduğu yazıyordu bilgilerim kayıp olmamıştır değilmi?hiçbir tuşa basmadım sadece girdim çıktım meraktan cevaplarınızı bekliyorum esen kalın saygılar...

• @usanyc save etmediyseniz yani aşağıdaki kayıt butonuna tıklamadıysanız sorun yok zaten sistem 20 dk da bir yenilenir , formu doldururken de her sayfayı 20 dk dolmadan kaydedin bilgiler silinmesin. Yanlışlık bilmeden kayıt bile etseniz en sonunda submit etme tuşuna gelmeden hiç bir sorun yaşamazsınız(en son sayfadadır).

• @Paradise forumda geçmiş yılların bülteni var ona bir bakabilirsin ona göre tahmini bir aralık kestirebilirsin ama bunun için kesin birşey söylenemez diye biliyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Ben meraktan ds 260 formuna case numberım ile giriş yaptım ama hiç birşeye dokunmadım dosya no ismim ve dosyamın kkc de olduğu yazıyordu bilgilerim kayıp olmamıştır değilmi?hiçbir tuşa basmadım sadece girdim çıktım meraktan cevaplarınızı bekliyorum esen kalın saygılar...

daha once formu gonderdiyseniz, problem olmaz.

• @crazycells selamlar, ben, eşim ve 2 çocuğum için DS 260 formunu doldurdum, fakat bir kaç sorum olacak. En son mezun olduğumuz üniversiteleri yazdık, add diyip high school olarak liseleri yazdık bunda bir yanlışlık var mı?
    formu henüz submit etmedim.
    1 sene kaldığım adresleri birleştirip 3 yıl orada kalmış gibi yazdım, bunda bir sakınca var mı?
    eşimin üniversitede kaldığı adresi tam bulamıyorum yaklaşık bir yer yazdım bunda bir sakınca var mı?
    teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gezgin34, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells selamlar, ben, eşim ve 2 çocuğum için DS 260 formunu doldurdum, fakat bir kaç sorum olacak. En son mezun olduğumuz üniversiteleri yazdık, add diyip high school olarak liseleri yazdık bunda bir yanlışlık var mı?
    formu henüz submit etmedim.
    1 sene kaldığım adresleri birleştirip 3 yıl orada kalmış gibi yazdım, bunda bir sakınca var mı?
    eşimin üniversitede kaldığı adresi tam bulamıyorum yaklaşık bir yer yazdım bunda bir sakınca var mı?
    teşekkür ederim.

Hayir, lise ve ustu egitim kurumlarini yazdiysaniz bir problem yok demektir...

Adresler de problem degil, adresleri birlestirmeniz veya yaklasik olarak yazmaniz yeterli.

• arkadaşlar merhabalar,

Case numberım yüksek oldugu için sonlara kaldım, mülakatım Agustos 2019 da. Mülakata girdikten sonra Amerika'ya ilk girişi 5. ayda yapmak istiyorum, Amerikaya ilk girişimi ilk aylarda degilde 6.ayıma yaklasırken yapsam bana vize kalmama gibi bir sorun yasarmıyım? Böyle bir durum karsılasan olmus mudur hiç? Ne kadar riskli

Tesekkurler.

• @se-du sorunuza bilgim dahilinde cevap vermek istedim ancak bu soruyu yazdığınız başlık maalesef yanlış olmuş.

Vize kalmama durumu 2019 yılı talihlileri için 30 eylül 2019’a kadar geçerli. Yani siz mülakata girerseniz ve ağustos ayında vizeniz onaylanırsa sizin için vize kalmama durumu zaten ortadan kalkmış olacak.

Muayene olduğunuz günden sonra max. 6 ay içinde giriş yapmanız gerekiyor. Son ay da gidebilirsiniz bu tamamen size kalmış yeterki sürenizi geçirmeyin son günlere bırakıp riske atmayın.

• @frozen cok tesekkur ederim

• .............

• merhaba arkadaslar benim nufus kaydimdaki soyadim ile kimlikdeki soyadimda bir harf farki var eski soyadimi sizce ds 260 gostermelimiyim eğer kayd etmek lazimsa bunu hangi bolume kayd etmeliyim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Evet ds 260 daki bilgilerimi kkc ye daha önce gönderdim hatta onay numarası bile var saklıyorum sadece meraktan girdim baktım birşeye basmadım dosyamın kkc de olduğu yazıyordu...umarım bir an önce sıra gelir case number 49 larda 9 farklı ülke gördüm buna ingilterede dahil ama en çok Amerikayı merak ediyorum umarım herşey yolunda gider Esenlikler Sevgiler Saygılar Esenlikler size....

Problem degil, o durumda formlara giris yapmaniz bir sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamed44, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba arkadaslar benim nufus kaydimdaki soyadim ile kimlikdeki soyadimda bir harf farki var eski soyadimi sizce ds 260 gostermelimiyim eğer kayd etmek lazimsa bunu hangi bolume kayd etmeliyim

Bu fark neden kaynaklaniyor? Belgelerin biri hatali mi?

• idarede ''q'' harfi yerine "ğ" harfi ile kayd etmishler, yalniz nufus kaydimda sadıqzadə gosteriyer pasaportda ve diger belgelerde sadığzadə olarak yaziliyor

• Merhaba
    Daha önce de burada yazdığım üzere 17 yaşindaki kızım annemle Türkiye de kalmak istiyor. DS260 formunda bizimle gelecek diye yazmıştık. Formu tekrar açtırmak yerine sürecine devam etmememizi önermişti sayın Crazycells. Şimdi kızımın adli sicil kaydını KCC ye göndermeden de bir mülakat tarihi alabilirmiyiz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Dosya Numarasi: 2020AS1XXX
    DS-260 Gonderimi: 12/5/2019
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamed44, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

idarede ''q'' harfi yerine "ğ" harfi ile kayd etmishler, yalniz nufus kaydimda sadıqzadə gosteriyer pasaportda ve diger belgelerde sadığzadə olarak yaziliyor

Yani, biri dogru digeri yanlis mi?
    Boyle bir durumda genelde yanlis olan belgeleri veren kuruma gidip, yenilemeniz gerekir. Bu sekilde butun resmi belgelerinizde dogru ve yasal bilgiler yer almis olur.

Ben de size bu sekilde yapmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Milad-Kardox, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba
    Daha önce de burada yazdığım üzere 17 yaşindaki kızım annemle Türkiye de kalmak istiyor. DS260 formunda bizimle gelecek diye yazmıştık. Formu tekrar açtırmak yerine sürecine devam etmememizi önermişti sayın Crazycells. Şimdi kızımın adli sicil kaydını KCC ye göndermeden de bir mülakat tarihi alabilirmiyiz? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
    Dosya Numarasi: 2020AS1XXX
    DS-260 Gonderimi: 12/5/2019
    KCC Evrak Istegi: gg/aa/yyyy
    KCC Evrak Onayi: gg/aa/yyyy
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

Alabilirsiniz, email'de kizinizin gorusmeye katilmayacagini belirtmeniz yeterli olacaktir.

• GC kazanip giden herkes ya taxicilik ya pizza dagitim vb.basit islerde calisiyor.Basit islerde calisip karin tokluguna oralarda kalip surunmek bana hic mantikli gelmedi.Sanirim ben havlu atiyorum, vazgeciyorum gitmekten.size basarilar.

• @Semihmete Merhaba, önünde yaklaşık 1 yıllık bir süreç var. örnek vererek açıklama yapmak isterim;

Çok yakın bir arkadaşım 2019 kazananı ve yaklaşık 1 aydır Amerikada. İngilizcesi hiç yok evli ve 2 çocuğu var. Kendisi 20 gün içerisinde iş buldu evini kiraladı arabasını aldı ve düzenini kurdu. şuan mutlu mesut yaşıyor. Senin dediğin gibi pizza dağıtımı ve taksicilik hiç yapmadı. Bence araştırmanı iyi yap. Bu fırsat eline birdaha geçmeyebilir...

• Merhaba ben ds260 formunu doldururken engineering yapmak istiyorum dedim ama mühendislik son sınıf ögrencisiyim ve okulumu bitiremeden gitme ihtimalim ve başka işlerde çalısma durumum var. Herşey yolunda giderse dönüp okulu bitirmeyi düşünmüyorum. Formu gönderdim mail atıp kkc ye değiştirmeli miyim?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |