Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cesur bir sıkıntı olmaz iki liseyide ekleyebilirsiniz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kushajj DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells abd’deyim şuan ve burada iken yapacağım başvuruyu. Bende sizin dediğiniz gibi yapmayı düşünüyordum ama sadece DS 260’ı çok geç submit etmiş olmak konusunda endişeliyim. Teşekkürler.

Claudia Hanim'in da fikrini sorabilirsiniz suradan:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

• Merhabalar, Benim 3 tane sorum var.
    1- DV2020 çekiliş sonucuna göre DS 260 belgesini dolduracağız. Kızımın pasaport bitiş tarihi Eylül 2020 .Sıkıntı oluşturur mu?
    2- Üniversite mezunuyuz. Lise diplomamız kısmını doldurmamız ve görüşme esnasında lise diplomamızıda götürmemiz gerekiyor mu?
    3- Adres bilgileri için 16 yaşından itibaren diyor hesaplıyorum yaklaşık 10 adreste oturmuşum adreslerin hepsini tam olarak hatırlamıyorum, hepsini yazmalımıyım?

Teşekkürler, Herkese hayırlı olsun.

• @cihank
    Öncelikle bu linkten https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin
    YesilkartForum'da bilgiye daha hizli ulasabilmek ve sorulariniza daha dogru yanitlar alabilmek icin vize surecinizin detaylarini imzanizda belirtin.
    1)Mülakat tarihinde en azından 8 ay süresi kalmış bir vizeniz olması gerektiğini tavsiye ediyorlar
    2)DS-260 formunda eğitim kısmına lise bilgilerimizi ekliyoruz,mülakatta üniversite diplomasını götürseniz yeterli olacaktır
    3)Hatırladığınız adresleri yazmanız yeterli, e devletten tarihçeli yerleşim yeri kısmı, eski adreslerinizi hatırlamanız da yardımcı olabilir.
    Süreçte bol şans, kolay gelsin

• Arkadaşlar fakülte mezunuyum ve mesleğimde de 4 yıl deneyimim var. şuanda çalışmıyorum ds - 260 formunda çalışma bilgileri kısmına " not employed " yazmanın bir sakıncası olur mu acaba ? Hani bu kişi zaten çalışmıyor
    Türkiye' de , gelip Amerika' ya da yük olmasın gibi dusunmesinler

• @denizler sorun olacağını düşünmüyorum. Bu şekilde vize alanlar oldu. Önemli olan en az lise mezunu yada 2 yıllık tecrübe gerektiren işlerde çalışmış olma koşulunu sağlıyorsanız şuan da çalışan olup olmamanız onları çok ilgilendirmez diye düşünüyorum

• @cancakicitr teşekkürler. Yanıtınız için. Hem fakülte diplomam var hem de 4 yıl deneyimim var. Resmi olarak çalışan olmadığım için çalışıyor yazsam yalan beyan olur galiba onlar nazarında.

• @denizler çalışıyor yazmanıza hiç gerek yok zaten yeteri kadar öğrenim seviyesi ve tecrübeye sahipsiniz.

• Herkese hayirli gunler arkadaslar green card temmuz bulteni aciklanmis herkes current yaziyor yoksa ben mi yanlis mi gordum 😊 bilgisi olan yazsa sevinirim.. ve bize abd konsoloslugundan bizlere ne zaman mail gelir?

• @seko temmuz bülteni ağustosta mülakata girecekler için geçerli. Ve ağustos, eylül mülakatlarıda hala DV2019 talihlileri içindir. DV2020 talihlisi iseniz siz Ağustosta açıklanacak olan Eylül bültenini beklemelisiniz. O bülten ile de Ekim ayında ilk defa mülakata girecek olan sayılar belirlencek

• @cihank DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, Benim 3 tane sorum var.
    1- DV2020 çekiliş sonucuna göre DS 260 belgesini dolduracağız. Kızımın pasaport bitiş tarihi Eylül 2020 .Sıkıntı oluşturur mu?
    2- Üniversite mezunuyuz. Lise diplomamız kısmını doldurmamız ve görüşme esnasında lise diplomamızıda götürmemiz gerekiyor mu?
    3- Adres bilgileri için 16 yaşından itibaren diyor hesaplıyorum yaklaşık 10 adreste oturmuşum adreslerin hepsini tam olarak hatırlamıyorum, hepsini yazmalımıyım?

Teşekkürler, Herkese hayırlı olsun.

1- Pasaport süresinin uzun olması yararınıza olacaktır.

2- Fakülte diplomalarınız yeterlidir.(Mülakata aslı ve bir adet fotokopisi götürülecek)

3- Hatırladığınız adresleri yazın.

• @denizler DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Arkadaşlar fakülte mezunuyum ve mesleğimde de 4 yıl deneyimim var. şuanda çalışmıyorum ds - 260 formunda çalışma bilgileri kısmına " not employed " yazmanın bir sakıncası olur mu acaba ? Hani bu kişi zaten çalışmıyor
    Türkiye' de , gelip Amerika' ya da yük olmasın gibi dusunmesinler

Denizler, Ds260 formunda talihlilerden talep edilen bilgilerin çoğunun beyana dayalı olması, cevapların dürüstlük çerçevesinde bekleniyor olmasından kaynaklı gibi görünüyor.

Kendiniz için işsiz yazarsanız, sizi kamuya yük görüp almayabilirler diye endişe ediyorsunuz.

Doğru olmayan bir bilgi vermek, ilerde, işsiz olmaktan daha vahim sonuçlar doğurabilir. Kendiniz için doğru olduguna inandığınız beyanlarda bulunmanızı öneririm.

İmzanızı da güncellerseniz, süreciniz ile ilgili daha isabetli cevaplar yazabiliriz. Selamlar

• @cancakicitr daha biz 2020lerde degil mi sira hocam ? 😊

• @seko bismillah de ilk önce daha yeni açıklandı sonuçlar 🙂 sizin mülakat ekimde başlıcak ve eylül 2020'nin sonuna kadar sürecek.

• @sefa teşekkürler. Forumda başka bir arkadaş da " not employed " durumunda vize alanların olduğunu yazmış. Eğer gelecek aylarda işe giriş olursa mülakatta bilgi veririm olmaz mı

• @denizler tabii ki olur.

• merhba ben ismail ,afganistanliyim , türkiyede öğrenciyim ve türkiyeden green card için başvuru yapmıştım ve kazandım , mulakat yerimi Ankara olarak seçilmişti ve bende DS260 formunda mulakat yerimi Ankara konsolosluğunu seçtim , sizce doğru bir seçim yapmış mıyım ? yoksa illerde kcc'den gelen mailden mulakat yerimi Kabil-Afganistan olarak mi değiştirsem ?
    saygılar.....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr sayin @cancakicitr su iletiyi okuyun:

"cevap" ve "alinti" tuslarini kullanarak cevap vermeyi aliskanlik haline getirmeliyiz, yoksa forumun onemli ve hayati kolaylastiran bir ozelligini baltalamis oluruz 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/topic/131/forum-kullanımı-hakkında-tavsiyeler/12

• @crazycells merhaba rahatsız edeceğim için öncelikle özür diliyorum. Ds260 formunda adres kısmında 16 yaşından sonra yaşadığınız adresler kısmında askerlik veya 1 ay kaldığımız yerleri de yazıyor muyuz? Şimdiden teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizler DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sefa teşekkürler. Forumda başka bir arkadaş da " not employed " durumunda vize alanların olduğunu yazmış. Eğer gelecek aylarda işe giriş olursa mülakatta bilgi veririm olmaz mı

Göçmen vizeler ile göçmen olmayan vizelerin değerlendirme şekli farklı. Turist vizesine başvurmuş olsaydınız işsiz olmanız sorun olabilirdi, çünkü Türkiye ile bağlarınızın zayıf olduğunu düşünürlerdi. Ama göçmen vize için böyle bir durum yok. Yani işiniz ile ilgili bir güncelleme veya belgelendirme yapmanız istenmeyecek. Bize de görüşme sırasında işimiz ile ilgili hiçbir belgenin istenmemesi tuhaf gelmişti ama düşününce zaten göçmen olduğumuzda o işle hiçbir bağımız kalmayacak. Türkiye'de bir işinizin olması sizin ABD'de kamuya yük olmamanız ile ilgili de hiçbir yarar sağlamaz.

Özetle, işinizin olup olmamasının hiçbir önemi yok. Bilgi vermeniz de gerekmeyecek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.3k

| | | |