Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bugra35 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Selamlar bir sorum olacak DS260 formunu doldururken "mothers surnames at birth" kismina annemin kızlık soyadını yazdım fakat kimlikteki soyadı haliyle farklı şuan kullandığımız soyadını anne kimlik bilgilerinde yazmadım yanlış mı yaptım acaba ?

Sadece sorulan sorulara cevap vermeniz yeterli. Soruda ne isteniyorsa o bilgileri yazmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@usanyc DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Esenlikler 32 yaşındayım ben açık öğretim lisesi mezunuyum 2018 yılında açıktan mezun oldum.yanlız 2011 2018 yılları arası ssk lı olarak amcamın inşaatında çalıştım yalnız ssk dökümlerinde inşaata farklı işlerde çalıştığım görünüyor ds260 forumunda Lojistik müdürü olarak amcamın şirketinde çalıştığımı belirttim amcamda bana inşaatında Lojistik müdürü olarak çalıştığıma dair çalışma belgesi vericek kaşeli imzalı bir sorun olur mu sizce?alabilir miyim Green cardı bu arada case numaram 49 larda...Sıra gelirse eğer alma şansım varmı green cardı?detaylı açıklama yaparsanız çok sevinirim...Esen kalın

lise diplomasi olunca zaten is belgeleri istenmiyor, bilginize. Zaten sayin @Sharm yukarida aciklamalari yapmis.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esguven DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ds 260 formunu doldurup gönderdikten sonra herhangi bir mail alıyormuyuz?

Formu doldurdugunuza dair bir email almiyorsunuz. Fakat zamani gelince KCC'den belgelere dair email alacaksiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oez DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells

1. 30.05.2019 da ds206 formunu pasaport bilgisiz gönderdik, önümüzdeki hafta pasaport çıkartmaya karar verdik. Pasaport bilgilerini mail atsam onlar girer mi yoksa formu geri açtırmam mı gerekir ?
    2. Okuldan mezuniyet tarihi doğru ama başlangıç tarihinden tam emin değildim. Ay doğru ama günde yanlışlık olduğunu fark ettim. Düzeltmeye gerek olur mu?

teşekkürler

1. Dediginiz eskiden mumkundu, ama su an emin degilim. Hangi bilgileri eklemek istediginizi KCC'ye gonderin ve eklemelerini rica edin, eger kendileri eklemek istemezlerse zaten DS-260 formunu acarlar, eger eklerlerse de formu acmakla ugrasmazlar.

2. Gerek yok.

Bu sekilde birkac degisiklik isterseniz, o durumda kesinlikle yapmazlar ve formu acip degisiklikleri sizin yapmanizi isterler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstfaaa DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba
    Bankaya olan borçlarımdan dolayı üzerime olan tapularda haciz var mülakata gitmeden önce yeni açılmış bir hesaba yeterli miktarda para yatırıp hesap dökümü alsam ve hemen geri çeksem yatırdığım parayı kabul olurmu hesabımda tutarsam bloke edilebilir ayrıca bu haciz mülakatlarda elenmeme neden olurmu ve bu tapuları mülakatta götürmelimiyim sonuçta tapu üzerinde haciz yazmıyor bir faydası olur mu sponsor olabilecek birilerini arıyorum ama sanırım çok zor bulamadım sponsor olmaktan çekiniyorlar belki mülakata gitmeden önce iş bulabilirim işe alınma yazısı mülakatta sunabilirim konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz mülakatta kabul edilmeyeceğim gibi geliyor maddi sıkıntılarımdan dolayı 😔

Onemli olan konsolosa ABD'de yasam kurmaya baslarken gerekli maddi birikiminiz oldugunu gostermek. Bunu yapmanin tek bir yolu yok, dolayisiyla dediklerinizde makul yontemler de var. Eger maddi durumunuzu belgeleyebilirseniz bir sorun olmaz. Ayrintili bilgi mulakat deneyimleri konusunda:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2163/dv2020-mulakat-deneyimleri

• @crazycells sayın @crazycells
    neden eskiden mümkündü, şimdi emin değilsiniz, dv lottery başvurusunda pasaport şartı koştukları için mi?
    Daha önce pasaport bilgilerini
    1)KCC ye e-mail atarak eklemelerini rica edin,form açtırmayın
    2)Mülakat günü pasaport bilgilerini eklettirebilirsiniz
    3)Mülakat tarihi aldıktan sonra, Ankara konsolosluğu ile iletişime geçerek eklettirebilirsiniz diye cevaplarınızı okumuştum, yanlış mı hatırlıyorum?
    Pasaport bilgilerini eklettirmek için yukarıdaki yöntemlerden hangilerini kullanmak mantıklı, hangilerini önermezsiniz?
    Yoksa direk form açtırmayı mı tavsiye ediyorsunuz artık?

• @kenaniler DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@muhtaradana Askerlik terhis belgesinde " K.K.K lığı Ağrı Aktarım Birliği " yazıyor. Bunu translate ile çevirip " Land Forces Commands Transport Association " doğru olur mu yoksa sadece "Turkish Land Forces " mi yazayım?
    Sadece Turkish Armed Forces yazmanız daha doğru olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells sayın @crazycells
    neden eskiden mümkündü, şimdi emin değilsiniz, dv lottery başvurusunda pasaport şartı koştukları için mi?
    Daha önce pasaport bilgilerini
    1)Email atarak eklemlerin rica edin,form açtırmayın
    2)Mülakat günü pasaport bilgilerini eklettirebilir
    3)Mülakat tarihi aldıktan sonra, Ankara konsolosluğu ile iletişime geçerek eklettirebilirsiniz diye cevaplarınızı okumuştum, yanlış mı hatırlıyorum?
    Pasaport bilgilerini eklettirmek için yukarıdaki yöntemlerden hangilerini kullanmak mantıklı, hangilerini önermezsiniz?
    Yoksa direk form açtırmayı mı tavsiye ediyorsunuz artık?

yok yok, ondan degil. Eskiden mumkun oldugunu, gecmiste bunu yapip foruma donus yapanlardan biliyorum 🙂 ... ama yakin zamanda KCC'ye boyle bir email atan ve sonra foruma donus yapan olmadi (olduysa bile gozumden kacmistir) dolayisiyla su an KCC'den boyle bir istekte bulunursaniz, ne yapacagini ben de bilmiyorum 🙂 cunku sistemde yapilan degisiklikler, uygulamalarini degistirmis olabilir.

Diger sorulariniza gelirsek.... Ben, sorulan sorulara cevap veriyorum 🙂 sayin @oez yeni ve surecten habersiz bir uye degil, daha once de bu baslik altinda cok soru sordu ve cevap aldi. Dolayisiyla benim tavsiyemin formu actirmamak oldugunu biliyor, ama buna ragmen actirmaya karar vermis ki bu soruyu soruyor 🙂 O nedenle ben de o sekilde cevap verdim.

Formu actirayim mi diye sorarsaniz, benim cevabim belli: Hayir, actirmayin.
    ama kendisinin sorusu bu degil tam olarak...

• Bir şey merak ediyorum Forumu doldururken sosyal medya hesaplarımu istediler bende İnstagram hesabımı verdim...neden sosyal medya hesaplarını istiyorlar?ordan herşeye bakıyorlar mı birde mı mesajlar vs?birde son hesabım nisan ayında açıldı eski hesaplarımı hatırlamıyorum çünkü kalıcı olarak sildim hepsini bilgilendirirseniz sevinirim...Esenlikler

• @crazycells verdiğiniz tüm cevaplar için teşekkür ederim.

Pasaportu alır almaz ben gerekli bilgileri KCC'ye onların eklemelerini rica edecek şekilde e-mail olarak atayım. Umarım değiştiremezsiniz gibi bir cevap almam, en kötü tekrar ds206 formuna kendimce eklememi söylerler değil mi? Biraz endişeye kapıldım açıkçası.

• 1-"military speciality" kısmında askerligimi onbaşı olarak yaptım ve bunu rank kısmına corporal olarak yazdım. speciality kısmına none yazıp geçebilir miyim ? herhangi özel bir görevim yoktu. nöbetçiydik... 🙂
    2-bir de şuanda yapmış oldugum iş özel bir egitim gerektirmiyor ancak iş yerinde bir unvanım var ve dolayısıyla tecrübeli olarak çalışıyorum. tecrübe gerektirdigini yazıp açıklama kısmına da kısaca açıklasam doğru olur mu ?
    3-green kartın gönderilecegi adresi none henüz belli olmadığı için (videodaki gibi) yazdım. alttaki "Is this address where you want your Permanent Residence Card (Green Card) ? adresine evet deyip geçtim doğru mu yaptım.
    şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
    mailed?"

• 4-adreslerimi kronolojik sıraya göreye yazdım. ancak aklıma bişey takıldı.
    örnegin ben 1990 yılından beri bu adreste yaşıyorum. yalnız 16 yaşından sonra degisik adreslerde yaşadım ve sonra yine şuan ki (1990 yılından bu yana yaşadıgım) yere döndüm. haliyle adreslerimi belirtirken 1990 yılından bu yana yaşadığım adresi "present adress" olarak yazdım. arada (16 yaşından sonra kaldıgım farklı yerleri tarih belirterek) olanları previous kısmında belirttim. yine şuanki adresime döndügüm tarihten itibaren adresi belirtmeme gerek var mıdır ? ( add another ile) umarım anlatabilmişimdir.
    5-formu doldurduktan sonra review kısmında şöyle bir soru var. "Is your mother's address the same as your father's?" ancak bende bu soru görünmüyor. düzeltmek için edit butonuna basıp sayfaya gittigimde de çıkmıyor.

• @oez endişeye gerek yok, bence eklerler ve sizinde formu açtırmanıza gerek kalmaz

• @usanyc
    muhtemelen aşırı örgütler ve terör bağlantılarına bakıyorlardır, mesajlara baktıklarını düşünmüyorum, ama instagram yada Facebook ne kadar bilgi paylaşır KCC ile o ayrı konu, iPhone nun bu konularda çok katı olduğunu haberlerden okumuştuk, müşterilerinin bilgilerini vermek istemiyorlar. Eski hesaplarınızı hatırlamıyorsanız sıkıntı yok,yeni güncel kullandığınız hesabınızı kabul edeceklerdir.

• @stilll 4. Tarihleri biribirlerini tamamlayacak şekilde olması yeterli olacaktır.
    A adresi 2015-2019
    B adresi 2011-2015
    C adresi 2005-2011
    A adresi 1989-2005
    gibi yazman yeterli olacaktır.
    5. bizimkilerde aynı şekilde oldu sonuç olarak annenizin babanızla aynı adres de olduğu şeklinde değilde ikisine de aynı adresi yazarak belirtmiş olduk. sorun olmayacaktır.

• @stilll 2. o soru lise üzeri eğitim almamış kişiler için geçerli bir soru gibi gözüküyor. bu sebeple eğitim şartını karşılıyor iseniz doldurmasanız da olur.
    3. eğer form gönderdiyseniz bu şekil de kalabilir. Sonuçta aynı kapıya çıkıyor. Eğer göndermedi iseniz içiniz rahat edecek ise değiştirebilirsiniz aynı şekilde doldurarak.

• @muhtaradana Tesekkür ederim

• @stilll
    1)doğru yapmışssınız
    2)buna siz karar vereceksiniz ama deneyim gerektirmeden yapılmayacak bir iş ise yazabilirsiniz
    3)bu şekilde doğru

• @sharm Tesekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

123

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |