Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arifcinar DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells evet en guvenilir o sekilde olucak gibi peki kcc ye nasil bir mail yazmam lazim case numaram isim soyisim ile giris yapip mailimi degistirmek istedigimi mi soylemeliyim?

Evet, tum bilgilerinizi yazip onceki email adresi ve yeni email adresi yazin. Sonra emaili buraya aktarirsiniz, duzeltme gerekiyorsa yapariz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macit DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Tekrardan merhaba. Geçenlerde size doğum ilimizi yanlış yazdığımı belirtmiştim. Ayrıca bir işyeriyle iş konusunda anlaşmıştık ancak aramızda anlaşmazlık olduğu için yarın başka işe başlayacağım. Ama Ds-260 formuna anlaştığım işyerini yazmıştım. Yani orada çalışmamış oluyorum bu durumda. Bu arada üniversite mezunuyum ve yurtdışındayım. Sizce sıkıntı olur mu?Belirttiğim için orayla ilgili bir belge isterler mi?

Sikinti olmaz, bu sekilde kalabilir.

Resmi belgeleri gelecege dair kehanetlerle doldurmamalisiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zozo DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@utahlı-kedi DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var .Agustos eylül gibi evleneceğim. Ben ds 260 hepsini doldurdum eksiksiz her şey tamam.

Sizce bunu göndereyim mi REVIEW edeyim mi ?

Evet, kesinlikle review edin, gonderdiginiz bilgiler yanlis olmasin. Evlendikten sonra tekrar foruma yazin, surecte nerede oldugunuza gore en iyi yonlendirmeyi yapariz, su an onu konusmak icin erken.

Merhaba Arkadaşlar öncelikle bende herkesin mubarek ramzan bayramını kutlarım. Aslında bu konu benimde bir kafamı meşgul etmekte. Bizde 14 temmuzda evleneceğiz. Bizde hem formu yeniden açtırmamak hemd e randevu tarihini bir kaç ay ileri atarak zaman kazanmak için ds -260 formunu nikahtan sonra doldurmayı düşünüyorduk. Birde kızımın pasaportunun süresi şu an bir yıl kadar ve yakın bir tarihte seyahate çıkacagı için pasaportu yenileme şansımızda çok düşük. Şu an başvurduğumuzu varsaysak mulakat tarihinde yeni başka bir pasaportla gitse sorun olur mu yada onun içinmulkattan önce formu açtırıp yeni pasaport bilgilerini mi girmek gerekir ?
    Geçmiş yıllarda temmuz agustos eylül hatta daha ileri tarihlerde dolduran kişilerin numaraları aktif olmuş ve bir yıl sonra temmuz cıvarında da mulakat tarihi almışlar. Sizin deneyimlerinize göre en mantıklı ve risksiz yol nedir ?
    teşekkürler

En risksizi en yakin zamanda DS-260 formunu doldurup, KCC'den bir mulakat tarihi alip daha sonra mulakat tarihinizi konsoloslukla ertelemek. KCC mulakat tarihi vermezse, konsoloslugun yapabilecegi bir sey olmaz. Ama eger mulakat tarihinizi kacirmissaniz o durumda konsolosluk size yeni bir tarih verecektir. Fakat vizelerin Eylul 2020'ye kadar alinabildigini unutmayin ve hicbir sureci son aylara birakmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jinglebells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells şimdi baktım bulunmuyor.

@jinglebells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merak ettiğim bir şey var lise diploması kayıp olan ve üniversite mezunu olmayan biri biri dv çekilişini kazanırsa konsolostukta vize alabilir mi (göçmen vize) ?
    edit :ds260 formunda bununla ilgili bir beyan kısmı var mı?

Alabilir ama lise mezunu oldugunu kanitlamasi gerekir.

Lise diplomanizi okuldan bir daha cikarttirmaniz gerekiyor, ama orijinali olmayacak bu tabii ki.
    e-devletten kontrol edince egitim bilgileriniz cikiyor mu?

J
    jinglebells 5 Haz 2019 14:18

@crazycells şimdi baktım bulunmuyor.

Yanlis hatirlamiyorsam durumunuz sayin @yılmaz in durumuna benziyor, kendisinin yazdiklarini okuyun isterseniz, MEB ile konusup o bilgileri e-devlete gecirebilirseniz sizin icin iyi olur. Gotureceginiz tum belgeler teyit edilebilir olur en azindan.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@elifozcan DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells hayırlı bayramlar. Bir sorum olacaktı. Benim KKTC de resmi olarak çalışma iznim var. Şu an hala
    orada yaşıyor ve çalışıyorum. DS-260 formuna country, province, city alanlarını nasıl doldurmalıyız.

Cyprus olarak yazin ulkeyi, province kismina da North Cyprus olarak yazarsiniz, geri kalan bilgileri de KKTC adresi olarak doldurabilirsiniz.
    Bu durumun karmasik oldugunun konsolosluk da farkinda oldugundan, yazdiklarinizi kabul edeceklerdir.

• Herkese selamlar, forum site kültürüne pek hakim biri değilim o yüzden yanlış bi yerden soruyorsam kusura bakmayın lütfen sorumun cevabını diğer sorular içerisinde aradım fakat bulamadım ama illa ki soran biri yada birileri daha öncesinde olmuş olabilir. Ds 260 formunu doldururken askerlik yapmadım olarak belirtmiştim fakat eylül de askere gidicem. Formu güncellemem gerekir mi yada güncellemek sıra kaybına veyahut negatif bir şeye yol açar mı ? Aydinlatirsaniz sevinirim

• Daha önce Amerika'da bulunmuş olanların Amerika'dan adli sicil kaydı almaları gerekiyor mu?

• @darülfülfül merhaba, Amerika her türlü bilginize erişebiliyor, o nedenle almanıza gerek yok.
    ilgili konu : https://yesilkartforum.com/forum/topic/150/türkiye-dışındaki-ülkelerden-adli-sicil-kaydı-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bugra35 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese selamlar, forum site kültürüne pek hakim biri değilim o yüzden yanlış bi yerden soruyorsam kusura bakmayın lütfen sorumun cevabını diğer sorular içerisinde aradım fakat bulamadım ama illa ki soran biri yada birileri daha öncesinde olmuş olabilir. Ds 260 formunu doldururken askerlik yapmadım olarak belirtmiştim fakat eylül de askere gidicem. Formu güncellemem gerekir mi yada güncellemek sıra kaybına veyahut negatif bir şeye yol açar mı ? Aydinlatirsaniz sevinirim

problem degil 🙂 siz ilgili oldugunu dusundugunuz baslikta sorarsaniz, yanlissa zaten sizi yonlendiririz. Dikkat etmeniz gereken tek sey gereksiz yeni bir baslik olusturmamak.

Baskalarinin sordugu ayni soruyu sormaniz da bir sorun teskil etmiyor.

Formu doldurdugunuz gune gore dogru ve guncel bilgileri vermeniz yeterli, daha sonra askerlik bilgilerini guncellemenize gerek yok.

• @gokce-taskiran DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@ossy Merhaba, evet yeni güncelleme gereği bu bilgileri istemeye başladılar. Kendi formunuz eski versiyonda tamamlandığı için, görüşme sırasında sizden bunu isteyecekler. Arkadaşınız için Facebook/Instagram kullanıcı adı yeterlidir. Link kopyalamaya gerek yok.

Çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için.

• Merhabalar hayırlı bayaramlar ben ds.260 formunu dolduruyorumda aklıma bir soru takıldı.Green cartın çıktığını öğrendikten sonra evlendik nişanlımla ben başvuru yaparken berkar diye başvuru yapmıştım şuan evlendim ve soy adım değişti pasaportumu yeni soyadıma göre çıkarttım formu doldururken saece soyadı değişikliği doldurmam yeterlimi başaka güncellemem gereken bir yer varmı ?

• @omertug Teşekkürler. Hocam benimde numara 45k larda bol şans hepimize 🙂

• @crazycells DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Cevabınız için teşekkürler.Biliyorum yanlış yaptım ancak mülakat zamanı benim nerede çalıştığımla ilgili belge isteyecekler mi yoksa üniversite diploması yeterli olur mu ? Böyle birşeyler okumuştum emin olmak adına soruyorum.

• @crazycells teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@irem-begum DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar hayırlı bayaramlar ben ds.260 formunu dolduruyorumda aklıma bir soru takıldı.Green cartın çıktığını öğrendikten sonra evlendik nişanlımla ben başvuru yaparken berkar diye başvuru yapmıştım şuan evlendim ve soy adım değişti pasaportumu yeni soyadıma göre çıkarttım formu doldururken saece soyadı değişikliği doldurmam yeterlimi başaka güncellemem gereken bir yer varmı ?

Medeni durumunuzu guncellemeyi dusunmuyor musunuz? 🙂

Formda sorulan tum sorulara guncel bilgilerle cevap vermelisiniz, ilk basvuruda ne cevap verdiginiz onemli degil; su an guncel ve dogru bilgiler vermelisiniz.

"Add Applicant" ile esinizi de dosyaniza ekleyip, kendisi icin de ayri bir DS-260 formu doldurmalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@macit DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Cevabınız için teşekkürler.Biliyorum yanlış yaptım ancak mülakat zamanı benim nerede çalıştığımla ilgili belge isteyecekler mi yoksa üniversite diploması yeterli olur mu ? Böyle birşeyler okumuştum emin olmak adına soruyorum.

Egitimle ilgili belgeler yeterli. Isinizle ilgili bir belgeye gerek duymuyorlar.

• Şu anda yeni başladığım emlak danışmanlığı işi için sertifikam bulunmakta ancak sigortami yatırmaya başlamadım.ds 260 a Bu işi yazmali mıyım?

• Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi bayramlar diliyorum.

1. Ds-260 formunu unlock yapınca bütün ailenin ki mi açılıyor.
    2. Ve bütün bildiler yerinde kalıyor ve sadece düzelmeler yapıyoruz değil mi??

• @crazycells kcc ye mail attim ama bana degisimi olmuyacagi tarzinda msj geldi be yapsam bilemedim. Kcc nin cevabi bu;
    Thank you for your inquiry.

KCC does not have the ability to retrieve or make changes to the data that was provided on the original entry to the lottery.

Please complete the DS-260 form with the correct information. Once received at KCC, the information will be included in your case file for review.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alico DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Şu anda yeni başladığım emlak danışmanlığı işi için sertifikam bulunmakta ancak sigortami yatırmaya başlamadım.ds 260 a Bu işi yazmali mıyım?

Evet, yazmalisiniz. Konsolosluk sigortali olup olmadiginiz ile ilgilenmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |